Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είχες πάρει χαρτί με το όνομα του επισκευαστή και το email του, με τις επισκευές και τα πρόβλημα που εντοπίστηκε? εγώ και τις δύο φορές που το έστειλα για την κάμερα, μου έδωσαν τέτοιο χαρτί είτε ήταν στην εγγύηση είτε όχι..!

Πρώτη φορά το ακούω αυτό!!!

Δεν το έλεγες τότε που το είχα στείλει;

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τα living images μετά την αναβάθμιση σε 10αρια?

 

Ενώ έχω στα settings της windows camera το living images στο on, οι φωτός που βγάζει δεν κουνιόνται καθόλου ☺ ..

 

Καμμιά ιδέα?

 

Εμένα δεν έχει πρόβλημα. Μια χαρά τα βγάζει.

 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό!!!

Δεν το έλεγες τότε που το είχα στείλει;

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Άντε ντε. Και που να το ξέρω..! Μου έδωσαν κανονικά χαρτί, μπορώ να το σκανάρω και σου το στείλω να το δείς σε PM

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τα living images μετά την αναβάθμιση σε 10αρια?

 

Ενώ έχω στα settings της windows camera το living images στο on, οι φωτός που βγάζει δεν κουνιόνται καθόλου ☺ ..

 

Καμμιά ιδέα?

 

 

Στην συλλογη επιλεγεις την φωτο που τραβηξες, πατας τις τρεις τελιτσες κατω δεξια και επιλεγεις show as a living image

Link to comment
Share on other sites

εγώ άκουσα το παιδί στο nokia care να λέει σ έναν πελάτη ότι η νόκια σταμάτησε να πληρώνει επισκευές σε κάθε χώρα και όλα πάνε σε μία η οποία νομίζω είναι η ουγγάρία

Επιβεβαιώνω κι εγώ.

Ουγγαρία πάνε όλες οι Nokia/MS συσκευές πλέον! Μου το είπαν σε 2 πρώην Nokia care καταστήματα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άντε ντε. Και που να το ξέρω..! Μου έδωσαν κανονικά χαρτί, μπορώ να το σκανάρω και σου το στείλω να το δείς σε PM

 

Τώρα πια δεν έχει νόημα. Τουλάχιστον έφτιαξαν τα μικρόφωνα. Ελπίζω να μην χρειαστεί ξανά. Τώρα που το ανέφερες όμως, θα έχω τον νου μου.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πόσο καιρό στο κράτησαν στο σέρβις?

 

50 μέρες (από 27 Φλεβάρη και γύρισε 20 του Απρίλη.....

Υπ' όψη έχω την σοβαρή υπόνοια ότι η στερεοφωνική εγγραφή και το Dolby (μετά και από το πέρασμα των 10ων) δεν υπάρχει πιά.

έχει την ίδια εντύπωση κανείς άλλος ή ιδέα μου είναι;

όχι ότι έδωσα ποτέ σημασία, το μόνο που με ενδιέφερε ήταν το μικρόφωνο να μην μπουκώνει στα πολλά db.

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Στην συλλογη επιλεγεις την φωτο που τραβηξες, πατας τις τρεις τελιτσες κατω δεξια και επιλεγεις show as a living image

 

 

 

Εμ εδώ είναι το θέμα ... Δεν μου εμφανίζει αυτή την επιλογή..

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

50 μέρες (από 27 Φλεβάρη και γύρισε 20 του Απρίλη.....

Υπ' όψη έχω την σοβαρή υπόνοια ότι η στερεοφωνική εγγραφή και το Dolby (μετά και από το πέρασμα των 10ων) δεν υπάρχει πιά.

έχει την ίδια εντύπωση κανείς άλλος ή ιδέα μου είναι;

όχι ότι έδωσα ποτέ σημασία, το μόνο που με ενδιέφερε ήταν το μικρόφωνο να μην μπουκώνει στα πολλά db.

 

τι λέτε ρε παιδιά 50 μέρες και εμένα μου είπαν 20... και να γυρίσει και να μου ξαναβγάλει το πρόβλημα;;; εντωμεταξύ μεσολαβούν και οι γιορτές τώρα!!

δεν θα την παλέψω μία τόσο πολύ

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ το παρέλαβα χθες, 15 μέρες ακριβώς αφού τους το πήγα. Το πρόβλημα με τον ήχο στο βίντεο έχει αποκατασταθεί ☺.
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να παίζει και ρόλο το πρόβλημα της κάθε συσκευής για το πόσο θα μείνει στο σέρβις
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έστειλα στην Arvato στις 8/4, στις 13/4 ενημερώθηκα ότι ελέγθηκε και είναι σε αναμονή και εχθές 22/4 παρέλαβα καινούργιο Lumia 930.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έμενα μια εβδομάδα...!!!Τι έγινε,τόσο κολόφαρδος ήμουν...!!!Επίσης πλέον γράφει στερεοφωνικά γιατι στις προηγούμενες εκδόσεις τραβαγε μονοφωνικό βίντεο...Για dolby δεν ξέρω πως μπορώ να το ελεγξώ..Πάντως στον ενισχυτή μου από οπτίκη όταν κάνω αναπαραγωγή από το htpc περναει Pcm είτε από Lumia Camera είτε από Windows Camera..
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα στειλει για φτιαξιμο οθονης,τρεμοπαιζε,και τα μικροφωνα, εκανε 20μερες, τελικα την οθονη την εφτιαξαν αλλα το προβλημα με τα μικροφωνα υπαρχει παλι. Θα το στειλω παλι και θα ζητησγ αντικατασταση συσκευης. Τα λεφτα που εδωσα για να το αγορασω δεν με περισσευαν.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιον browser χρησιμοποιητε...???

 

Δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές (ίσως το μεγαλύτερο κενό στο store). Ο πιο αξιοπρεπείς για μένα είναι ο Edge.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στην συλλογη επιλεγεις την φωτο που τραβηξες, πατας τις τρεις τελιτσες κατω δεξια και επιλεγεις show as a living image

 

Thank you ☺

Μόνο που τώρα έχω τρεις κατηγορίες:

1. Φωτογραφίες που τις δείχνει απευθείας living

2. Φωτογραφίες που έχουν επιλογή

3. Φωτογραφίες που δεν έχουν

Edited by pagpapadop
Link to comment
Share on other sites

Thank you ☺

Μόνο που τώρα έχω τρεις κατηγορίες:

1. Φωτογραφίες που τις δείχνει απευθείας living

2. Φωτογραφίες που έχουν επιλογή

3. Φωτογραφίες που δεν έχουν

������

 

Σε εμένα αυτές που τις δείχνει απευθείας έχουν τραβηχτεί με παλιότερη έκδοση του software της κάμερας. Την επιλογή την βγάζει με όσες τραβιόνται μετά την εγκατάσταση της καινούργιας έκδοσης με την προϋπόθεση ότι έχεις ενεργοποιήσει στην κάμερα την επιλογή οι φωτος που τραβάει να είναι living image.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βγάλω HDR φωτογραφίες σε full resolution (πχ 16 mp ή 19) ?

 

Υπάρχει επιλογή HDR (on-off) στην Κάμερα είτε βγάζεις 16mp σε 16:9 είτε 19mp σε 4:3 (windows mobile 10)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιον browser χρησιμοποιητε...???

 

Τον Edge, ταχύτατος και η οπτικοποίηση σελίδων, βίντεο, live streaming κλπ είναι άμεση και σταθερή

Σε αρκετές περιπτώσεις δεν χρειάζεται ούτε app. Για παράδειγμα το motogp.com που ασχολούμαι το βλέπω

μέσω του Edge στο κινητό τελείως αψεγάδιαστα χωρίς να είναι αναγκαία κάποια εξειδικευμένη εφαρμογή.

 

Στο δε PC είτε το πιστεύεις είτε όχι παράτησα μετά από πολλά χρόνια τον Firefox με τα πολλά add-ons (που άλλα δούλευαν άλλα όχι ανάλογα με το update της έκδοσης, ενώ 9 στις 10 ανάγκαζαν τον browser να αργεί χαρακτηριστικά) για χάρη του Edge (για μένα το μόνο που του λείπει είναι ένας Adblock Plus επίσημος, ανεπίσημος υπάρχει)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον edge χρησιμοποιώ, αλλά για τον φίλο πιο πάνω, χωρίς να θέλω να μπω σε αντιπαράθεση, η εφαρμογή του motoGP στο Android, είναι σε άλλο επίπεδο.

Επειδή έχω και chromecast, στέλνω την εικόνα στην τηλεόραση με ένα κλικ και το τηλέφωνο μπορεί να είναι ακόμη και κλειστό!

Φαντάζεσαι τι μπορείς να κάνεις. Καλός και χρυσός ο edge, αλλά μην υπερβάλλουμε όσον αφορά το app.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον Edge, ταχύτατος και η οπτικοποίηση σελίδων, βίντεο, live streaming κλπ είναι άμεση και σταθερή

Σε αρκετές περιπτώσεις δεν χρειάζεται ούτε app. Για παράδειγμα το motogp.com που ασχολούμαι το βλέπω

μέσω του Edge στο κινητό τελείως αψεγάδιαστα χωρίς να είναι αναγκαία κάποια εξειδικευμένη εφαρμογή.

 

Στο δε PC είτε το πιστεύεις είτε όχι παράτησα μετά από πολλά χρόνια τον Firefox με τα πολλά add-ons (που άλλα δούλευαν άλλα όχι ανάλογα με το update της έκδοσης, ενώ 9 στις 10 ανάγκαζαν τον browser να αργεί χαρακτηριστικά) για χάρη του Edge (για μένα το μόνο που του λείπει είναι ένας Adblock Plus επίσημος, ανεπίσημος υπάρχει)

 

Και εγώ μια απο τα ίδια. Το μόνο που με χαλάει είναι ο αυτόματος συγχρονισμός που κάνει με τα bookmark όταν εντοπίζει άλλους browsers στον υπολογιστή. Χτες μου έκανε κάτι τέτοιο και έχασα τους φακέλους απο τα Αγαπημένα, γιατί έκανε import τα αγαπημένα του Chrome, μόλις συνδέθηκα απο τον δεύτερο υπολογιστή που έχω στο σπίτι (και αυτόματα έκανε τις αλλαγές σε όλους τους λογαριασμούς). Κατα τα άλλα, μόλις φτιάξουν 2-3 πραγματάκια θα αρχίσω πάλι να τον χρησιμοποιώ αφού είνια ταχύτατος, και δείχνει και τα βίντεο σε πραγματικό 1080p.

 

Και εγώ τον edge χρησιμοποιώ, αλλά για τον φίλο πιο πάνω, χωρίς να θέλω να μπω σε αντιπαράθεση, η εφαρμογή του motoGP στο Android, είναι σε άλλο επίπεδο.

Επειδή έχω και chromecast, στέλνω την εικόνα στην τηλεόραση με ένα κλικ και το τηλέφωνο μπορεί να είναι ακόμη και κλειστό!

Φαντάζεσαι τι μπορείς να κάνεις. Καλός και χρυσός ο edge, αλλά μην υπερβάλλουμε όσον αφορά το app.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Στον υπολογιστή γίνεται εύκολα, αφού ο Edge έχει λειτουργία "Project to Device", και φαντάζομαι θα γίνει και στο κινητό σε επόμενη αναβάθμιση. Δεν ξέρω αν θα παίζει όμως με κλειστή οθόνη. Όπως και να έχει, θα προτιμούσα App. Καλός και χρυσός ο Edge, αλλά ώρες - ώρες ρουφάει πολύ περισσότερη μνήμη απο ότι θα έκανε ένα απλό App.

 

Υγ. Ένα τελευταίο πρωτάθλημα απο το "γιατρό" θέλουμε. Γίνεται?? :p

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...