Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα εκτός από την εκνευριστικά ψόφια μπαταρία του είχε μια απώλεια εξ υπαιτιοτητάς μου

 

Μπήκε στο νερό, μετά μέσα στο simera slot κόκκος ρυζιού και με τον καθαρισμό σε τεχνικό έχασα με τα πολλά τη δόνηση

 

Κατά τα άλλα δεν είδα κάτι ελαττωματικό

 

Sent from my 2014813 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε οσους τους νεκρωσε ποσο καιρο το ειχατε το κινητο;;

Εγώ το είχα 14 μήνες.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο τηλέφωνο που πέρασε από τα χέρια μου hands down.

Και σκεφτόμουν μέχρι και να πουλήσω το Nexus μου. Ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από ένα μήνα στο σέρβις και πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα με τα μικροφωνακια. Στην ανοιχτή ακρόαση με ακούν πολύ βαθιά ,σχεδιν καθόλου. Στο βίντεο ο ήχος πολύ βαθύς. Και μία δοκιμη στο shazam ....δεν διάβασε το τραγούδι. Μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση του κινητου; το κινητό είναι αγορασμένο τον Οκτώβριο.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά τόσα προβλήματα που έχω διαβάσει και που αφορούν αυτό το συγκεκριμένο μοντέλο δεν τα έχω συναντήσει σε κανένα άλλο τηλέφωνο και μάλλον είμαι τυχερός που δεν τα είχα στο δικό μου, οθόνη, ηχεία , κάμερα, μπαταρία, τι στο καλό βρε παιδιά από ποια παλιομάγαζα και από ποιες παρτίδες είχατε την ατυχία να τα προμηθευτείτε, πανεύκολα παιζει να είναι από τα πιο προβληματικά μοντέλα της αγοράς

 

δεν έχει σχέση από που μαγαζί αγοράζεις ειναι παγκόσμιο το προβλημα του 930 ειδικά με τα μικρόφωνα σκέψου μόνο ότι εγώ το έστειλα 2 φορές στο service για το ίδιο προβλημα και μετά από αλλαγή σε μικρόφωνα και μεγάφωνο ανοικτής πάλι το μεγάφωνο τρίζει

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά τόσα προβλήματα που έχω διαβάσει και που αφορούν αυτό το συγκεκριμένο μοντέλο δεν τα έχω συναντήσει σε κανένα άλλο τηλέφωνο και μάλλον είμαι τυχερός που δεν τα είχα στο δικό μου, οθόνη, ηχεία , κάμερα, μπαταρία, τι στο καλό βρε παιδιά από ποια παλιομάγαζα και από ποιες παρτίδες είχατε την ατυχία να τα προμηθευτείτε, πανεύκολα παιζει να είναι από τα πιο προβληματικά μοντέλα της αγοράς

 

Φίλε μου οι περισσότεροι το είχαμε πάρει από wind η germano γιατί το είχαν πιο φθηνά από τα skroutzομαγαζα άρα τα καταστήματα ήταν μια χαρά αλλά και οι παρτίδες δεν ήταν αρχικές αλλά είχε περάσει ένα οκτάμηνο από τις πρώτες που είχαν βγει καλοκαίρι. Το πρόβλημα έχει να κάνει ότι μάλλον είπαν ότι είναι το τελευταίο μας κινητό άρα βάλε ότι χειρότερο έχεις σε ανταλλακτικά τι να πω και εγώ τόσα προβλήματα σε κινητό δεν έχω ξαναδεί, και το χειρότερο είναι ότι στο service σου βάζουν σκάρτα ανταλλακτικά και μετά από κάνα μήνα πάλι τα ίδια προβλήματα.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οι περισσότεροι το είχαμε πάρει από wind η germano γιατί το είχαν πιο φθηνά από τα skroutzομαγαζα άρα τα καταστήματα ήταν μια χαρά αλλά και οι παρτίδες δεν ήταν αρχικές αλλά είχε περάσει ένα οκτάμηνο από τις πρώτες που είχαν βγει καλοκαίρι. Το πρόβλημα έχει να κάνει ότι μάλλον είπαν ότι είναι το τελευταίο μας κινητό άρα βάλε ότι χειρότερο έχεις σε ανταλλακτικά τι να πω και εγώ τόσα προβλήματα σε κινητό δεν έχω ξαναδεί, και το χειρότερο είναι ότι στο service σου βάζουν σκάρτα ανταλλακτικά και μετά από κάνα μήνα πάλι τα ίδια προβλήματα.

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό ρε συ γιατί οι τελευταίες συσκευές ήταν 730-735 και το 830. Στο 735 πάντως προσωπικά όσο καιρό το είχα δεν είχα συναντήσει κανένα πρόβλημα ούτε στην οθόνη, ούτε στο μικρόφωνο ούτε στην κάμερα και πήρα μεταχειρισμένο το 930 για να πάω σε κάτι καλύτερο. Τέλος πάντων μόλις παραλάβω κι εγώ τη συσκευή από το σέρβις θα σας πω εντυπώσεις

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, απ' τα χέρια μου πέρασαν το 730 και 930 τα οποία και έχω ακόμη και το 830 το οποίο πούλησα, δεν είχα ποτέ κανένα μα κανένα πρόβλημα, ελλήνικά είναι το 730 και το 830, ενώ το 930 είναι μάλλον γερμανικό γιατί γράφει DE στο πλάι και το οποίο φοβόμουν περισσότερο να πω την αλήθεια, γιατί ήταν σε ένα κουτί λίγο φθαρμένο, με ετικέτα λίγο φθαρμένη Maxdome έγραφε απ' έξω, πιθανόν για κάποια εταιρία καρτοκινητών θα πρόκειται,τέλος πάντων λίγο αυτό λίγο που το πήρα από γνωστό μαγαζί της ομόνοιας που δεν με πολυέπειθε, έφυγα και έλεγα αμάν τι σαβούρα θα μου βγει αυτό.

Κι όμως κανένα θέμα δεν είχα ούτε με αυτό, καλά τα άλλα δύο αστέρια άριστα σε όλα, υλικολογισμικό, απόδοση, αψεγάδιαστη συσκευασία όλα κομπλέ.

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οι περισσότεροι το είχαμε πάρει από wind η germano γιατί το είχαν πιο φθηνά από τα skroutzομαγαζα άρα τα καταστήματα ήταν μια χαρά αλλά και οι παρτίδες δεν ήταν αρχικές αλλά είχε περάσει ένα οκτάμηνο από τις πρώτες που είχαν βγει καλοκαίρι. Το πρόβλημα έχει να κάνει ότι μάλλον είπαν ότι είναι το τελευταίο μας κινητό άρα βάλε ότι χειρότερο έχεις σε ανταλλακτικά τι να πω και εγώ τόσα προβλήματα σε κινητό δεν έχω ξαναδεί, και το χειρότερο είναι ότι στο service σου βάζουν σκάρτα ανταλλακτικά και μετά από κάνα μήνα πάλι τα ίδια προβλήματα.
Υπήρξε περίοδος όπου ήταν πιο φθηνό στα μεγάλα μαγαζιά απ' ότι στα σκρουτζομάγαζα?

Εντύπωση μου κάνει δεν το θυμάμαι καθόλου αυτό, καθότι επειδή με ενδιέφερε καιρό, παρακολουθούσα τις τιμές και δεν είχα τέτοια εικόνα, εκτός κι αν υπήρξε κάποια στιγμή προσφορά όπως τότε με το 830 που το είχα πάρει 249 ευρώ ενώ στο σκρουτζ ήταν πάνω από 300, έτσι ναι εντάξει

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Όχι..ηταν νεκρο ενώ το έιχα στο φορτιστη,,,εχω δοκιμασει 3 φορτιστες και με υπολογιστη,αρα με βλεπω παλι Φαληρο αυριο

 

Γκρρρ,,,καποιος μου κανει πλάκα..Ξεκινάω σημερα το πρωι και ενώ βγαζω το κινητο απο τον φορτιστη που το ειχα αφησει 1 μερα μπας και μπαινω στο αμαξι να παω Φαληρο στο NOKIA CARE ..και το βαζω στο φορτιστη του αυτοκινητου(που το ειχα βαλει και προχτες)αλλα τιποτα,,,και λεω αστο μεχρι να κατεβω Φαληρο...Φτανω μετα απο ώρα φάληρο γιατι ειχε και κινηση και με το που σβηνω το αμαξι ακουγεται το γκλιν γκλιν οτι δεν εχει μπατάρια...Ευτυχως δλδ που γλυτωσα την τζαμπα ταλαιπωρια...

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Υπήρξε περίοδος όπου ήταν πιο φθηνό στα μεγάλα μαγαζιά απ' ότι στα σκρουτζομάγαζα?

Εντύπωση μου κάνει δεν το θυμάμαι καθόλου αυτό, καθότι επειδή με ενδιέφερε καιρό, παρακολουθούσα τις τιμές και δεν είχα τέτοια εικόνα, εκτός κι αν υπήρξε κάποια στιγμή προσφορά όπως τότε με το 830 που το είχα πάρει 249 ευρώ ενώ στο σκρουτζ ήταν πάνω από 300, έτσι ναι εντάξει

 

Το είχε η wind στα 299 τα προηγούμενα Χριστούγεννα και ο γερμανός στα 500 με xbox μαζί, οπού όσοι το περνάνε το πουλούσανε το xbox 250 και έτσι τους έβγενε το κινητό 250 ευρώ. Εγώ το είχα πάρει από wind.

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ηθελα να ρωτησω ποση ωρα παιρνει η αναβαθμιση στα 10 αρια,

εμενα εδώ και δυο μιση ωρες φαινεται κολλημενο στο logo των windows

(εχει κανει ήδη το downloading και την προετοιμασία εγκατάστασης)

Βοήθεια..

τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ηθελα να ρωτησω ποση ωρα παιρνει η αναβαθμιση στα 10 αρια,

εμενα εδώ και δυο μιση ωρες φαινεται κολλημενο στο logo των windows

(εχει κανει ήδη το downloading και την προετοιμασία εγκατάστασης)

Βοήθεια..

τι κάνω;

 

Κι εμένα κάπου τόσο έκανε μέχρι να τελειώσει.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κάπου τόσο έκανε μέχρι να τελειώσει.....

 

Τελικά όλα καλά.

Είχε ..κολλήσει στην τελική επανεκκίνηση, αφοί έγινε η αναβάθμιση κανονικά χωρίς προβλήματα.

Πάτησα παρατεταμένα το πλαϊνό κουμπί για καμμιά δεκαριά δευτερόλεπτα και έκλεισε τελείως, μετά άνοιξε κανονικά :)

Link to comment
Share on other sites

Τη να πω ρε παιδιά εγώ το έχω 1 1/2 χρόνο και δεν έχει κάνει κιχ.

Ούτε με τα μικρόφωνα ούτε με την οθόνη ούτε με τίποτα από ότι περιγράφεται.

Μάλιστα το πρότεινα στον αδερφό μου που το αντάλλαξε με ένα G3 που είχε τότε και αυτός είναι το ίδιο ικανοποιημένος !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη να πω ρε παιδιά εγώ το έχω 1 1/2 χρόνο και δεν έχει κάνει κιχ.

Ούτε με τα μικρόφωνα ούτε με την οθόνη ούτε με τίποτα από ότι περιγράφεται.

Μάλιστα το πρότεινα στον αδερφό μου που το αντάλλαξε με ένα G3 που είχε τότε και αυτός είναι το ίδιο ικανοποιημένος !!!

Δεν τίθεται θέμα ποιότητας, σχεδιασμού και δυνατοτήτων για το κινητό, απλά είναι να μην πέσεις στην περίπτωση..

γιατί μετά θα τρέχεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα ποιότητας, σχεδιασμού και δυνατοτήτων για το κινητό, απλά είναι να μην πέσεις στην περίπτωση..

γιατί μετά θα τρέχεις

μόνο που τελικά είμαστε πάρα πολλοί που πέσαμε στην περίπτωση και όχι μόνο στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πίστευα κι εγώ, ότι δηλαδή πέσαμε στην περίπτωση.

 

Όμως όσο περιμένω να γυρίσει το 930 με νέα μικρόφωνα, δανείστηκα το G3 του μικρού (δε βγαίνουν 3 εβδομάδες χωρίς κινητό). Του το είχα αγοράσει όταν πρωτοβγήκε και είχα πληρώσει τα διπλά + απ' ότι για το 930.

 

Πέραν του πόσο εκτίμησα τη μπαταρία του 930 (το G3 θέλει ένα powerbank μαζί για να βγάλεις τη μέρα), ξαναθυμήθηκα πως είναι να κολλάει το κινητό χωρίς λόγο και αιτία. Μιλάμε για κολλήματα στο ξεκούδουνο, κάτι που είχα ξεχάσει εντελώς με το 930. Ακόμα και με καμμένα μικρόφωνα να μου το γυρίσουν πίσω, εγώ το 930 δε το αλλάζω. Φυσικά με τίποτε δε δικαιολογώ τη Nokia για τη ποιότητα των μικροφώνων κλπ υλικών, ούτε για το απαράδεκτο service (δε μου έδωσαν συσκευή αντικατάστασης). Και σκέφτομαι από τώρα μόλις με το καλό γυρίσει να το πάω πίσω στα 8.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μικρόφωνο γύρισε ΟΚ αλλαγμένο και πια δουλεύουν όλα στην εντέλεια: Ανοιχτή ακρόαση, Skype, Shazam, MusiXmatch.

Τουλάχιστον οι επιδιορθώσεις συμβαίνουν ως επί το πλείστον εντός εγγύησης.

Θα αρχίσω να ανησυχώ και ταυτόχρονα να απογοητεύομαι αν επαναληφθεί

κάποιο από τα ..κουσούρια σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μικρόφωνο γύρισε ΟΚ αλλαγμένο και πια δουλεύουν όλα στην εντέλεια: Ανοιχτή ακρόαση, Skype, Shazam, MusiXmatch.

Τουλάχιστον οι επιδιορθώσεις συμβαίνουν ως επί το πλείστον εντός εγγύησης.

Θα αρχίσω να ανησυχώ και ταυτόχρονα να απογοητεύομαι αν επαναληφθεί

κάποιο από τα ..κουσούρια σε σύντομο χρονικό διάστημα.

 

πόσο καιρό στο κράτησαν στο σέρβις?

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

πόσο καιρό στο κράτησαν στο σέρβις?

 

Λογικά 20 μέρες θα το κράτησαν. Επίσης παιδιά, ξέρει κανείς που τα επισκευάζουν πλέον; Εδώ στην Arvato, η τα στέλνουν όντως Πολωνία όπως είχαν ανακοινώσει;

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Λογικά 20 μέρες θα το κράτησαν. Επίσης παιδιά, ξέρει κανείς που τα επισκευάζουν πλέον; Εδώ στην Arvato, η τα στέλνουν όντως Πολωνία όπως είχαν ανακοινώσει;

 

εγώ άκουσα το παιδί στο nokia care να λέει σ έναν πελάτη ότι η νόκια σταμάτησε να πληρώνει επισκευές σε κάθε χώρα και όλα πάνε σε μία η οποία νομίζω είναι η ουγγάρία

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Λογικά 20 μέρες θα το κράτησαν. Επίσης παιδιά, ξέρει κανείς που τα επισκευάζουν πλέον; Εδώ στην Arvato, η τα στέλνουν όντως Πολωνία όπως είχαν ανακοινώσει;

 

Τι θα πει λογικά; το δικό μου έμεινε 40 μέρες.

Το που θα πηγαίνει είναι μυστικό,γιατί πολλές φορές ρώτησα και απάντηση δεν πήρα.

Όπως επίσης και το τι έκαναν στο τηλέφωνο και τι δεν θα έκαναν από τις βλάβες που αναφέρθηκαν.

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει λογικά; το δικό μου έμεινε 40 μέρες.

Το που θα πηγαίνει είναι μυστικό,γιατί πολλές φορές ρώτησα και απάντηση δεν πήρα.

Όπως επίσης και το τι έκαναν στο τηλέφωνο και τι δεν θα έκαναν από τις βλάβες που αναφέρθηκαν.

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Δεν είχες πάρει χαρτί με το όνομα του επισκευαστή και το email του, με τις επισκευές και τα πρόβλημα που εντοπίστηκε? εγώ και τις δύο φορές που το έστειλα για την κάμερα, μου έδωσαν τέτοιο χαρτί είτε ήταν στην εγγύηση είτε όχι..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τα living images μετά την αναβάθμιση σε 10αρια?

 

Ενώ έχω στα settings της windows camera το living images στο on, οι φωτός που βγάζει δεν κουνιόνται καθόλου ☺ ..

 

Καμμιά ιδέα?

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...