Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το ξέρω εμένα όταν μπαίνω εκεί με πετάει κατευθείαν να βγάλω απλές φωτογραφίες από το βίντεο όχι action shots

 

Χμμ.. Δεν ξέρω.. Θυμάμαι πως έτσι γινόταν. Ίσως να το έβγαλαν με κάποιο update. Δεν το χρησιμοποιώ, άλλα θυμάμαι ότι ήταν εκεί

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ένα πρόβλημα με την μουσική Groove παίζω τα κομμάτια και όταν αλλάζω το δείχνει να αλλάζει πολλές φορές. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

 

Ναι κι εγώ το βλέπω από insider κιόλας... Εσύ έχεις την "επίσημη"; και γενικά έχει κάποια θεματάκια η μουσική

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν έχεις την τελευταία ins έχεις ουσιαστικά την επίσημη. Άλλα βρήκα και κάτι ακόμα πέρα της αναπαραγωγής FLAC ότι η μονοκοντυλιά (αυτό που σέρνεις στο δάκτυλο σου πάνω στο πληκτρολόγιο) λειτουργεί και στα ελληνικά που πριν δεν λειτουργούσε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ κατέβασα μια εφαρμογή που λέγεται Upgrade Advisor από το Store. Αφού έλεγξε ότι το τηλέφωνό μου είναι ΟΚ για αναβάθμιση, έκανα tick στο ότι θέλω να αναβαθμιστώ και μετά από το κλασσικό ενημέρωση τηλεφώνου κατέβηκαν τα 10. Δε ξέρω αν αυτή είναι η επίσημη οδός, αλλά αν κάποιος γνωρίζει ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ κατέβασα μια εφαρμογή που λέγεται Upgrade Advisor από το Store. Αφού έλεγξε ότι το τηλέφωνό μου είναι ΟΚ για αναβάθμιση, έκανα tick στο ότι θέλω να αναβαθμιστώ και μετά από το κλασσικό ενημέρωση τηλεφώνου κατέβηκαν τα 10. Δε ξέρω αν αυτή είναι η επίσημη οδός, αλλά αν κάποιος γνωρίζει ας ενημερώσει.

Ναι αυτη ειναι !

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Upgrade Advisor εγκατέστησε την έκδοση 10.0.10586.71

Στον έλεγχο για ενημερώσεις, πέντε μέρες τώρα, λέει οτι η συσκευή είναι ενημερωμένη...

Πως πάω στην .164?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όταν είναι ανοιχτό το 4g βγάζει κάποιο άλλο σήμα ή μένει με το H+ ?

 

Εμένα με Upgrade Advisor εγκατέστησε την έκδοση 10.0.10586.71

Στον έλεγχο για ενημερώσεις, πέντε μέρες τώρα, λέει οτι η συσκευή είναι ενημερωμένη...

Πως πάω στην .164?

 

Περίεργο αυτό.. Αν θες βάλε το insider σε release preview να σου βάλει την πιο καινούργια..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με τα μικρόφωνα της ανοιχτής ακρόασης και της κάμερας; Και αν ναι έχετε κάνει τίποτα για λύση του θέματος;

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Upgrade Advisor εγκατέστησε την έκδοση 10.0.10586.71

Στον έλεγχο για ενημερώσεις, πέντε μέρες τώρα, λέει οτι η συσκευή είναι ενημερωμένη...

Πως πάω στην .164?

 

 

Περίεργο αυτό.. Αν θες βάλε το insider σε release preview να σου βάλει την πιο καινούργια..

 

Τελικά μόνο με insider μπορεί να γίνει η αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όταν είναι ανοιχτό το 4g βγάζει κάποιο άλλο σήμα ή μένει με το H+ ?

 

Ανάλογα σε ποια εταιρεία είσαι. Στη wind βγάζει 4g. Μήπως το κοιτάζεις κατά την διάρκεια κλήσης?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όταν είναι ανοιχτό το 4g βγάζει κάποιο άλλο σήμα ή μένει με το H+ ?

 

Γράφει 4G για όσο έχει κάλυψη. Δες μήπως δεν είναι συμβατή η sim card σου με 4G.

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όταν είναι ανοιχτό το 4g βγάζει κάποιο άλλο σήμα ή μένει με το H+ ?

 

Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το 4g .....Αν έχεις vodafone στείλε μήνυμα στο 1285 4 G ΝΑΙ...

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δείχνει L στο σήμα κινητής άλλο γράμμα δεν έχω δει.

 

Ανάλογα σε ποια εταιρεία είσαι. Στη wind βγάζει 4g. Μήπως το κοιτάζεις κατά την διάρκεια κλήσης?

 

Γράφει 4G για όσο έχει κάλυψη. Δες μήπως δεν είναι συμβατή η sim card σου με 4G.

 

Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το 4g .....Αν έχεις vodafone στείλε μήνυμα στο 1285 4 G ΝΑΙ...

 

Παιδιά ευχαριστώ για την βοήθεια. Τελικά έπρεπε να πάρω ένα τηλέφωνο στην Cosmote για να το ενεργοποιήσουν, γιατί όπως μου είπαν, τελευταία είχαν παράπονα για κατανάλωση πολλών δεδομένων, και κανονικά τώρα πρέπει να να τους δώσεις άδεια για να το ενεργοποιήσουν, ώστε να ενημερωθείς.

 

Τελικά μόνο με insider μπορεί να γίνει η αναβάθμιση?

 

Απ' ότι φαίνεται εσένα κάπου έχει κολλήσει και σου πέρασε λάθος έκδοση. Αν θέλει δοκίμασε να γυρίσεις στα 8.1, μετά βάλε το upgrade advisor και αφού κάνει την αναβάθμιση στην .164 κάνε ένα hard reset για να στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή. Αλλιώς, βάλε το insider, επέλεξε release preview και θα σου κατεβάσει την .164, και κάνε πάλι hard reset.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με τα μικρόφωνα της ανοιχτής ακρόασης και της κάμερας; Και αν ναι έχετε κάνει τίποτα για λύση του θέματος;

 

Ίδιο πρόβλημα (σε αυτό της ανοικτής ακρόασης),

το έστειλα πριν κάνα μήνα για επισκευή σε NOKIA CARE (συγκεκριμένα στην Λεωφ. Αλεξάνδρας),

απ' ότι μου είπαν θα πήγαινε κάπου στην Ουγγαρία , ίσως και Τσεχία. Ακόμη περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πρόβλημα (σε αυτό της ανοικτής ακρόασης),

το έστειλα πριν κάνα μήνα για επισκευή σε NOKIA CARE (συγκεκριμένα στην Λεωφ. Αλεξάνδρας),

απ' ότι μου είπαν θα πήγαινε κάπου στην Ουγγαρία , ίσως και Τσεχία. Ακόμη περιμένω

 

Δηλαδή μιλάμε για αναμονή 1 μήνα + για επισκευή στην εγγύηση; Διάβασα κάπου ότι αλλάζοντας τα μικρόφωνα διορθώθηκε το θέμα. Στο ebay κοστίζουν μόνον 2.5€. Αρχίζω να πιστεύω πως αξίζει περισσότερο να το κάνω μόνος.

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πρόβλημα (σε αυτό της ανοικτής ακρόασης),

το έστειλα πριν κάνα μήνα για επισκευή σε NOKIA CARE (συγκεκριμένα στην Λεωφ. Αλεξάνδρας),

απ' ότι μου είπαν θα πήγαινε κάπου στην Ουγγαρία , ίσως και Τσεχία. Ακόμη περιμένω

Στην Ουγγαρία τα πάνε πλέον όλα τα Lumia! Είτε λέγονται Nokia είτε Microsoft!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήγα σε nokia care τη προηγούμενη εβδομάδα για επισκευή των μικροφώνων 3 & 4.

Το nokia test utility που έτρεξα επιβεβαίωνε το πρόβλημα στα μικρόφωνα.

Με την αναβάθμιση σε Windows 10 το πρόβλημα εγγραφής ήχου στη κάμερα απλά αποθεώθηκε!!!! Καθόλου ήχος.

Ούτε σε landscape mode όπως έκανα με τα 8.1.

Αναμένω πλέον το τηλέφωνο από το service και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήγα σε nokia care τη προηγούμενη εβδομάδα για επισκευή των μικροφώνων 3 & 4.

Το nokia test utility που έτρεξα επιβεβαίωνε το πρόβλημα στα μικρόφωνα.

 

Τι είναι αυτό το nokia test utility; Θέλω να το πάω και εγώ για service αλλά μιλάμε για πάρα πολύ καιρό χωρίς κινητό.. :(

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμηση της Καμερας ο ηχος λειτουργει κανονικα, αν παλι οχι... Hard Reset..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμηση της Καμερας ο ηχος λειτουργει κανονικα, αν παλι οχι... Hard Reset..

 

Σε ποια έκδοση λειτουργεί κανονικά; Εγώ αυτή τη στιγμή έχω την 2016.128.161.0 και ήχο γράφει μόνο το μικρόφωνο που είναι μαζί με το ακουστικό σε πολύ χαμηλή ένταση. Ακριβώς αυτό συμβαίνει και στην ανοιχτή ακρόαση και στην ηχογράφηση.

 

Υπάρχει περίπτωση να μην είναι θέμα hardware;

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το nokia test utility; Θέλω να το πάω και εγώ για service αλλά μιλάμε για πάρα πολύ καιρό χωρίς κινητό.. :(

 

Διάβασε το παρακάτω. Εκεί θα βρεις και το utility.

http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-930/412702-w10m-exposes-broken-microphones-lumia-930-a.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...