Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μας έφτιαξες τώρα!

Κυρίως αν σου βγάλει τρίτο τετράμηνο του 2013.

 

ετσι γραφει εμενα,κανενα θεμα με μωβ αποχρωσεις...σαν κατασκευη γραφει build creation 2/9/2014

 

Επισης για θεματα υπερθερμανης που γραφουν αλλοι χρηστες δε παρατηρω το παραμικρο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι το εκανα δεν αλλάζει κατι..

 

οταν δεν ειναι στον αυτοματο φωτισμο,εχεις μωβ αποχρωση?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ετσι γραφει εμενα,κανενα θεμα με μωβ αποχρωσεις...σαν κατασκευη γραφει build creation 2/9/2014

 

Επισης για θεματα υπερθερμανης που γραφουν αλλοι χρηστες δε παρατηρω το παραμικρο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οταν δεν ειναι στον αυτοματο φωτισμο,εχεις μωβ αποχρωση?

 

οχι οταν δεν ειναι στο αυτόματο κανονικά ολα! αλλα ξενέρωσα και αρχίζω να αλλάζω γνώμη που το αγόρασα αν συνεχίσει ετσι. Και στο αυτοματο το κάνει οπου εχεί γκρί χρώματα το λογισμικό

Edited by bmw_man18
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με μωβ απόχρωση, βάλτε την βρετανική unbranded ROM και σε συνδυασμό με ρυθμίσεις φωτεινότητας το πρόβλημα εξαφανίζεται.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου που το αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα δεν έχει κανένα ίχνος μωβ ούτε στην αυτόματη φωτεινότητα ούτε πουθενά αλλού.

Και βέβαια κανένα θέμα υπερθέρμανσης.

Είναι Ελληνικό και build creation 1/9/14.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με μωβ απόχρωση, βάλτε την βρετανική unbranded ROM και σε συνδυασμό με ρυθμίσεις φωτεινότητας το πρόβλημα εξαφανίζεται.

 

για να καταλάβω είναι καθαρά θέμα λογισμικού?? αν είναι , απλα αδικαιολογητη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από Ολλανδία (carrier CV NL), 3 εβδομάδες άψογη συμπεριφορά, κανένα κόλλημα εκτός από μια εφαρμογή, με πολλή χρήση ζεσταίνεται ελαφρώς το κάτω μέρος

 

 

 

Με μέτρια χρήση και το WiFi σχεδόν πάντα ανοικτό θα βγάλει 2 μέρες αλλά δεν έχω gaming etc

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.ημιυν παλιός χρήστης 1020 ενώ τώρα έχω iPhone 5s.ημουν χρόνια με μήλο γιαυτο και ξαναγύρισα μιας και το 1020 δεν με είχε καλύψει κυρίως σαν λογισμικό.ειχα τα 8 και έβαλα λίγο τα 8.1 developer .απλα θεώρησα λίγο φτωχές τις εφαρμογές τότε και λίγη την μπαταρία του 1020.σκεφτομαι τώρα να δώσω το 5s και να πάρω το 930.σαν συσκευή πως είναι σε σχέση με το 1020;η μπαταρία;το λογισμικό άλλαξε καθόλου απο τότε που είχε βγει η developer 8.1;εφαρμογές;αν δεν βαριέστε βοήθεια παιδιά λίγο έχω μπερδευτεί .

 

 

Παιδιά κάποια γνώμη ;

Link to comment
Share on other sites

Έλα χωριανέ, το τηλ είναι τρομερό και από όσα έχω διαβάσει τις προηγούμενες ημέρες είναι συσκευή για ψαγμένους.

Εγώ πήρα χθες ένα lumia 625, και κατέληξα να θέλω αντί για το 930 που είχα στο μυαλό μου εξαρχής, το 1520 λόγω χρήσης ίντερνετ που το θέλω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια γνώμη ;

 

Καλησπέρα φίλε μου

Σε σχέση με το 1020 (δική μου άποψη) είναι πόλύ ανώτερο σαν τηλέφωνο.

Μπαταρία, με κατάλληλες ρυθμίσεις και χωρίς πολά ζόρια 2 ημέρες, όλα στο foul 1 ημέρα.

από εφαρμογές, συνεχώς βγαίνουν νέες.

Οθόνη, μακράν η καλύτερη

Ταχύτητα, (το έχω περίπου 3 μήνες και πάει σφαίρα ότι και να του έχω ζητήσει να κάνει

 

Δεν χρειάζεται να ταλαιπωρείσαι αδελφέ, είναι τί σου αρέσει και τί θέλεις απο ένα τηλέφωνο.

Η δική μου φιλοσοφία που μου αρέσει να αλλάζω συνεχώς τηλέφωνα είναι

 

Να είναι γρήγορο

Να με εξυπηρετεί και όχι να το εξυπηρετώ.

Να βγάζω μια αξιόλογη φωτογραφία (αν θέλω το απόλυτο έχω φωτογραφική μηχανή)

Να μην κολλάει

και τέλος να μην έχω προβλήματα με σήμα του κινητού WiFi κλπ.

 

Αν θέλεις πάντως το συζητάω για ανταλλαγή με το δικό μου (λευκό)

 

Φιλικά

Βασίλης

 

Τα Iphone έχουν τα δικάτους θετικά και αρνητικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου

 

Σε σχέση με το 1020 (δική μου άποψη) είναι πόλύ ανώτερο σαν τηλέφωνο.

 

Μπαταρία, με κατάλληλες ρυθμίσεις και χωρίς πολά ζόρια 2 ημέρες, όλα στο foul 1 ημέρα.

 

από εφαρμογές, συνεχώς βγαίνουν νέες.

 

Οθόνη, μακράν η καλύτερη

 

Ταχύτητα, (το έχω περίπου 3 μήνες και πάει σφαίρα ότι και να του έχω ζητήσει να κάνει

 

 

 

Δεν χρειάζεται να ταλαιπωρείσαι αδελφέ, είναι τί σου αρέσει και τί θέλεις απο ένα τηλέφωνο.

 

Η δική μου φιλοσοφία που μου αρέσει να αλλάζω συνεχώς τηλέφωνα είναι

 

 

 

Να είναι γρήγορο

 

Να με εξυπηρετεί και όχι να το εξυπηρετώ.

 

Να βγάζω μια αξιόλογη φωτογραφία (αν θέλω το απόλυτο έχω φωτογραφική μηχανή)

 

Να μην κολλάει

 

και τέλος να μην έχω προβλήματα με σήμα του κινητού WiFi κλπ.

 

 

 

Αν θέλεις πάντως το συζητάω για ανταλλαγή με το δικό μου (λευκό)

 

 

 

Φιλικά

 

Βασίλης

 

 

 

Τα Iphone έχουν τα δικάτους θετικά και αρνητικά

 

 

Εγω με το 1020 πάντως με Φούλ χρήση έβγαζα μισή μέρα όχι ολόκληρη .το λειτουργικό απο το 8.1 dev που θυμάμαι καλυτέρεψε η είναι ακόμα ίδιο;τώρα για ανταλλαγή που λες θα το πουλούσα το 5s για να το κάτω το 930 καινούριο και να μου μείνουν κάποια χρήματα .

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το 1020 πάντως με Φούλ χρήση έβγαζα μισή μέρα όχι ολόκληρη .το λειτουργικό απο το 8.1 dev που θυμάμαι καλυτέρεψε η είναι ακόμα ίδιο;τώρα για ανταλλαγή που λες θα το πουλούσα το 5s για να το κάτω το 930 καινούριο και να μου μείνουν κάποια χρήματα .

Εγώ πάντως πήγα απο nexus 5 σε 930 περισσοτερο για την κάμερα αλλα το ψηλομετάνιωσα. τουλάχιστο στις εφαρμογές τις κλασσικές που θελώ εγώ πχ κανενα facebook viber instagram κλπ. το android είναι καλύτερο. λογικα και στο ios. Θέλει δουλεία ακομα το μάρκετ. Μπόρει να έχει σχεδών ολες τις βασικές εφαρμογές αλλα στερούν σε ποιότητα κατ εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήγα απο nexus 5 σε 930 περισσοτερο για την κάμερα αλλα το ψηλομετάνιωσα. τουλάχιστο στις εφαρμογές τις κλασσικές που θελώ εγώ πχ κανενα facebook viber instagram κλπ. το android είναι καλύτερο. λογικα και στο ios. Θέλει δουλεία ακομα το μάρκετ. Μπόρει να έχει σχεδών ολες τις βασικές εφαρμογές αλλα στερούν σε ποιότητα κατ εμένα.

Ακριβώς έτσι!

Εγώ πάντως δεν το μετάνιωσα όσον αφορά την ποιότητα και την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι άψογο σε όλα τα μηχανικά και ποιοτικά του μέρη

 

 

 

Το πρόβλημα εντοπίζεται στο λειτουργικό και τις εφαρμογές που έχουν ενσωματωθεί στο store

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό του στις κλήσεις πως είναι;με το 1020 που είχα χάλια.με τέρμα ένταση δεν άκουγα καλά τον συνομιλητή
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά, το glance screen που δεν έχει το 930 είναι θέμα software Windows και σε επόμενη αναβάθμιση προτίθενται να το περάσουν και στο 930;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά, το glance screen που δεν έχει το 930 είναι θέμα software Windows και σε επόμενη αναβάθμιση προτίθενται να το περάσουν και στο 930;

 

Όχι, είναι θέμα hardware...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Αν το έγραψες για μένα ,αυτό δεν λέει κάτι.εσεις που το έχετε;όλα οκ;

 

οχι,ασχετο με το ερωτημα σου το βιντεο....παντως οσον αφορα το ερωτημα σου ακουγετε δυνατα και καθαρα !:cool:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό του στις κλήσεις πως είναι;με το 1020 που είχα χάλια.με τέρμα ένταση δεν άκουγα καλά τον συνομιλητή

 

Μετά από πάρα πολλά τηλέφωνα που έχω αλλάξει, για μένα είναι ότι καλύτερο έχω συναντήσει. Πολύ δυνατό και πεντακάθαρο!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ πάλι κάτι που είχα ρωτήσει και παλαιότερα μα δεν με κάλυψαν;

Θα ρωτήσω._

Έχω μια συσκευή bluetooth ακουστικά τα οποία υποστηρίζουν εκτός από κλήσεις και ακρόαση πολυμέσων.

Μπορώ από τις επιλογές του bluetooth ή όπου αλλού, να διαχωρίσω τον ήχο κλήσης από αυτήν των πολυμέσων;

Δηλαδη να ακούω μουσική από την συσκευή και να απαντάω τις κλήσεις μου από την συσκευή bluetooth;

:worry:

3>4
Link to comment
Share on other sites

στα wind τρέχει προσφορά στα 299 ευρώ εως εξαντλήσεως των αποθεμάτων η 7-1-15

https://www.facebook.com/windstorepolixnis/photos/a.594171420654841.1073741829.593414340730549/767033466701968/?type=1&theater

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

στα wind τρέχει προσφορά στα 299 ευρώ εως εξαντλήσεως των αποθεμάτων η 7-1-15

https://www.facebook.com/windstorepolixnis/photos/a.594171420654841.1073741829.593414340730549/767033466701968/?type=1&theater

 

Είναι σε όλα τα καταστήματα αυτή η προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε όλα τα καταστήματα αυτή η προσφορά?

 

Λογικά πρέπει σε ολα.

Ερευνήσετε το.

Σήμερα τα καταστήματα ανοιχτά είναι.

Παίζει και σε Public να παίζει εξίσου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε public δεν ξέρουν τίποτα, και μάλλον μόνο για το κατάστημα της Πολίχνης είναι η προσφορά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...