Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πόση διάθεσιμη μνήμη εχει το 930 κατα την ενεργοποιήση απο το σύνολο των 32 GB;

Επισης στον έλεγχο αποθηκευσης τι χρηση σας βγαζει στο "συστημα";

 

Ευχαριστω

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πόση διάθεσιμη μνήμη εχει το 930 κατα την ενεργοποιήση απο το σύνολο των 32 GB;

Επισης στον έλεγχο αποθηκευσης τι χρηση σας βγαζει στο "συστημα";

 

Ευχαριστω

 

Περιπου 25GB ελευθερα, system = 3.13GB στο δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα στα γρηγορα. Σε lock screen γιατι δεν μπορω να κατεβασω το notification drawer μεχρι κατω και να δω notifications χωρις να ξεκλειδωσω το κινητο? Με αλλα λογια μονο τα toggle switches μπορω να δουλεψω απο lock screen.

 

Edit: ακυρο, το βρηκα.

Edited by Harbinger
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα στα γρηγορα. Σε lock screen γιατι δεν μπορω να κατεβασω το notification drawer μεχρι κατω και να δω notifications χωρις να ξεκλειδωσω το κινητο? Με αλλα λογια μονο τα toggle switches μπορω να δουλεψω απο lock screen.

 

Πήγαινε ρυθμίσεις> ειδοποιήσεις+ ενέργειες είναι τίκαρε την επιλογή " Εμφάνιση των ειδοποιήσεων στο κέντρο ενεργειών όταν το τηλέφωνό μου είναι κλειδωμένο".

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα

Έχω το 930 και ένα bluetooth Sony sbh52

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή εφαρμογή ώστε να βλέπω στην οθόνη του blouetooth αντί για ???????? και τον αριθμό κλήσης κανονικά το όνομα αυτού που με καλεί.

 

Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο ακουστικό?

Ποιό ακουστικό με οθόνη θα προτείνατε εναλλακτικά..

 

 

Ευχαριστώ

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Το overheating συμβαίνει σε όλα τα Lumia 930 ;

 

Σε όλα τα κινητά γενικότερα θες να πείς

Μερικοί αναφέρουν πάνω από το φυσιολογικό υπερθέρμανση και κάποιοι άλλοι όχι

πάντως αν χρησιμοποιείς πολύ ώρα 3g-4g ή παίζεις κανα απαιτητικό παιχνίδι λογικό είναι να ζεσταθεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Το overheating συμβαίνει σε όλα τα Lumia 930 ;

 

Αν είναι πολύ ενοχλητικό πήγαινε το πίσω και απαίτησε αντικατάσταση.

Είχα το ίδιο πρόβλημα πολύ έντονο σε σημείο που αποκολλήθηκε η οθόνη του και μετά από πολύ τρέξιμο και γκρίνια μου έκαναν αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

:shock: Αποκκόληση οθόνης? Μάλιστα... πάντως όσο και να το χρησιμοποιείς, δεν το ρισκάρεις εύκολα να σου συμβει κάτι τέτοιο με την συσκευή... ελπίζω το 830 να μην έχει το ίδιο πρόβλημα :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα μου έρθει το 930 που παρήγγειλα και θα γίνω μέλος της παρέας σας :D ελπίζω η μετάβαση μου από το Ν8 (κυρίως λόγω μεγέθους) να είναι ομαλή.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό... Το μέγεθος συνηθίζεται... Από τη μετάβαση επειδή είχα το Ν8 για 2,5 χρόνια αυτά που θα σε τρελάνουν είναι οθόνη και ταχύτητα... Μεγάλη διαφορά :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις εγγύηση χρειάζεται και η απόδειξη ή μόνο με το ΙΜΕΙ είσαι οκ ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις εγγύηση χρειάζεται και η απόδειξη ή μόνο με το ΙΜΕΙ είσαι οκ ??

 

Το IMEI αρκεί για εγγύηση. Δεν μου έχει ζητηθεί ποτέ απόδειξη σε κανένα Nokia

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμην για το (σχεδόν) off topic:

 

Καινούργιο, ελληνικό, αχρησιμοποίητο σφραγισμένο στο κουτί του, ποσο περίπου εκτιμάτε ότι μπορεί να πουληθεί;

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο?

http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Lumia-930-Screen-Flickering-when-on-Edge/td-p/2861444

 

Έυκολος τρόπος για check, σε 2G με data ανοιχτα το κανει (που και που) σε εισερχόμενες.

Link to comment
Share on other sites

Στα skroytzομάγαζα η τιμή έχει πέσει κάτω από €400

 

Παρόλα αυτά ο ανταγωνισμός με την πλατφόρμα της google είναι αμείλικτος..

 

Δλδ τα τεχνικά χαρακτηριστικά του κινητού σε μνήμη/ επεξεργαστή και μπαταρία εμφανίζουν τεχνολογία 2013 ενώ οι αντίστοιχες ναυαρχίδες που φοράνε android κτλ έχουν συνήθως 4 πυρήνες κοντά στα 2.5ghz, 3gb ram και περίπου 3000mAh για να την βγάζουν αξιοπρεπώς

 

Το επεξεργάζομαι να το πάρω, απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάποιους χρήστες ποια είναι εκείνα τα χαρακτηριστικά και τα πλεονεκτήματά του που το καθιστούν ελκυστική επιλογή!

 

Η οθόνη; η υποκειμενική ομορφιά; το γεγονός πως θα τρέχει πάντοτε με stock OS που θα υποστηρίζεται και θα είναι smooth χωρίς να χρειάζεται τα θηριώδη στοιχεία άλλων τηλεφώνων;

Link to comment
Share on other sites

Στα skroytzομάγαζα η τιμή έχει πέσει κάτω από €400

 

Παρόλα αυτά ο ανταγωνισμός με την πλατφόρμα της google είναι αμείλικτος..

 

Δλδ τα τεχνικά χαρακτηριστικά του κινητού σε μνήμη/ επεξεργαστή και μπαταρία εμφανίζουν τεχνολογία 2013 ενώ οι αντίστοιχες ναυαρχίδες που φοράνε android κτλ έχουν συνήθως 4 πυρήνες κοντά στα 2.5ghz, 3gb ram και περίπου 3000mAh για να την βγάζουν αξιοπρεπώς

 

Το επεξεργάζομαι να το πάρω, απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάποιους χρήστες ποια είναι εκείνα τα χαρακτηριστικά και τα πλεονεκτήματά του που το καθιστούν ελκυστική επιλογή!

 

Η οθόνη; η υποκειμενική ομορφιά; το γεγονός πως θα τρέχει πάντοτε με stock OS που θα υποστηρίζεται και θα είναι smooth χωρίς να χρειάζεται τα θηριώδη στοιχεία άλλων τηλεφώνων;

 

Είμαι κάτοχος του 930 ενδεικτικά να σου πω ότι κινητά πολύ κατώτερα από αυτό με windows 8.1 πετάνε!

Το 930 κυριολεκτικά δεν έχει κάνει ούτε μία σπιθαμή lag μέχρι στιγμής υπό οποιαδήποτε συνθήκη. Μπορεί να σε απασχολείσουν άλλα πράγματ όπως η ποικιλία apps αλλά σίγουρα όχι το lag.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο?

http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Lumia-930-Screen-Flickering-when-on-Edge/td-p/2861444

 

Έυκολος τρόπος για check, σε 2G με data ανοιχτα το κανει (που και που) σε εισερχόμενες.

Το έχω παρατηρήσει και εγώ, δεν το κάνει πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες θα ειμαι και εγω κατοχος ενος 930 , εχω διαβασει το μεγαλυτερο μερος του θεματος και απο οτι φενεται θα μεινω πολυ ευχαριστημενος με τη συσκευη...μια απορια μονο αφου ως τωρα ειμαι χρηστης android .... η μεταφορα των επαφων και αλλων αρχειων θα ειναι ευκολη υποθεση;
Link to comment
Share on other sites

Ναι εφόσον έχεις στο Google Account σου τις επαφές... Αφού βάλεις το Gmail σου θα συγχρονίσει τις επαφές σου αυτόματα και έτοιμος :)

 

Για τα αρχεία αν είναι μεγάλα σε όγκο καλύτερα κάντο από PC για να τελειώνεις πιο γρήγορα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει προεγκατεστημενη η εφαρμογή ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ σεολα τα νοκισ Lumia και μέσα σε 3 βήματα μεταφέρεις όλες τις επαφές και τα μηνύματα σου από το παλιό σου κινητό στο νέο σου Lumia μέσω Bluetooth ... Πολύ καλό και πολύ γρήγορο !

GO HARD OR GO HOME

Send with SAMSUNG GALAXY S20+:kill:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...