Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 930 υποστηρίζει USB on the go???

 

Νope! Κανένα WP αυτή τη στιγμή δεν υποστηρίζει USB otg.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά βοηθήστε με.χθες αγόρασα το κινητό και δυστυχώς στο κάτω μέρος υπάρχει υπερθερμανση και μου σπάει τα νεύρα.αλλοτε πιο λίγη και άλλοτε πιο έντονη.υπαρχει κάποια λύση?πως μπορεί να εξαλειφθεί αυτό?στεναχωριέμαι γιατί έδωσα τόσα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε με.χθες αγόρασα το κινητό και δυστυχώς στο κάτω μέρος υπάρχει υπερθερμανση και μου σπάει τα νεύρα.αλλοτε πιο λίγη και άλλοτε πιο έντονη.υπαρχει κάποια λύση?πως μπορεί να εξαλειφθεί αυτό?στεναχωριέμαι γιατί έδωσα τόσα λεφτά.

 

Έχεις ελληνικό product code ή όχι;

Αν παρατήρησα σωστά, οι περισσότερες αναφορές για υπερθέρμανση εδώ στο φορουμ, αφορούν ξένες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι συσκευές έχουν ενα θέμα με την υπερθερμανση , η δική μου ειναι ελληνική και ανεβάζει αρκετά θερμοκρασίες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε με.χθες αγόρασα το κινητό και δυστυχώς στο κάτω μέρος υπάρχει υπερθερμανση και μου σπάει τα νεύρα.αλλοτε πιο λίγη και άλλοτε πιο έντονη.υπαρχει κάποια λύση?πως μπορεί να εξαλειφθεί αυτό?στεναχωριέμαι γιατί έδωσα τόσα λεφτά.

 

Στειλτε ρε παιδια εμαιλ στην νοκια οτι υπαρχει προβλημα υπερθερμανσης της συσκευης να λυσουν το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως να σε "διευκολύνω".... :lol: χαχαχα

 

Εχω να δηλωσω σαν πρωτη μερα του κινητου 930 σε μαυρο χρωμα οτι η συσκευη ειναι ΠανΕμοΡφη....

Το θεμα ειναι ομως..:

Κλασικα υπερθερμαίνεται αρκετα ευκολα κατω δεξια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η καμερα δε μου φαινεται το ιδιο καλη με αυτη του 1520 (ειδικα οταν την ανοιγω σε χωρο με χαμηλο φωτισμο μου βγαζει ενα μοβ πραμα σαν θολουρα οταν κινειταιι η καμερα που δεν μου αρεσε...

Ολοι γνωριζουμε οτι δεν εχει εξτρα μνημη

Η οθονη IPS του 1520 που τα εβαλα διπλα διπλα μου αρεσε περισσοτερο...(ισως γιατι εχει και μεγαλυτερη οθονη,υποκειμενικο για το καθενα και θα φανει καλυτερη τη νυχτα)

 

Τωρα αυριο λογικα θα κανω μια συγκριση 930-1520 στη καμερα σε ολα να δω τι διαφορα εχει και ΑΝ εχει..περα απο το μοβ πραγμα... το 1020 που εχω δε θα το βαλω στον ανταγωνισμο στη καμερα ,δε χρειαζεται νομιζω..

 

Οταν την ειδα τη συσκευη ειπα θα δωσω και το 1520 και το 1020 να μεινω με αυτο,αλλα τελικα βλεπω το 1520 να μενει σπιτι στο dock μπροστα στον Υ/Π για οταν γυρναω απο δουλεια (καθως το εχω μεσα στη καρδια μου σε ΛΕΥΚΟ χρωμα και δυσκολα να το διωξω)....μεχρι να βγει κανα phablet και καλα 7αρι να το αλλαξω με ιδια χαρακτηριστικα...χαχα:lol:

 

Συνοψιζοντας θα ελεγα....

Για κινητο εκτος σπιτιου θελω το 930,προσεγμενη κατασκευη,με καλη μπαταρια φαινεται και καμερα καλη

το χρησιμοποιω με ενα χερι πολυ καλυτερα και το κραταω καλα...

Gorilla Glass 3 και δεν εχει και τη καμερα να προεξεχει

και σπιτι το 1520... ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ πως θα συνηθισω ενα κινητο που εχει 40% λιγοτερη μπαταρια απο το ΤΕΡΑΣ το αλλο που ξεχνουσα να το φορτισω.... :(

 

Αυτα σαν πρωτη επαφη......Συγνωμη ΑΝ κουρασα... :X

Link to comment
Share on other sites

Εχω να δηλωσω σαν πρωτη μερα του κινητου 930 σε μαυρο χρωμα οτι η συσκευη ειναι ΠανΕμοΡφη....

Το θεμα ειναι ομως..:

Κλασικα υπερθερμαίνεται αρκετα ευκολα κατω δεξια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η καμερα δε μου φαινεται το ιδιο καλη με αυτη του 1520 (ειδικα οταν την ανοιγω σε χωρο με χαμηλο φωτισμο μου βγαζει ενα μοβ πραμα σαν θολουρα οταν κινειταιι η καμερα που δεν μου αρεσε...

Ολοι γνωριζουμε οτι δεν εχει εξτρα μνημη

Η οθονη IPS του 1520 που τα εβαλα διπλα διπλα μου αρεσε περισσοτερο...(ισως γιατι εχει και μεγαλυτερη οθονη,υποκειμενικο για το καθενα και θα φανει καλυτερη τη νυχτα)

 

Τωρα αυριο λογικα θα κανω μια συγκριση 930-1520 στη καμερα σε ολα να δω τι διαφορα εχει και ΑΝ εχει..περα απο το μοβ πραγμα... το 1020 που εχω δε θα το βαλω στον ανταγωνισμο στη καμερα ,δε χρειαζεται νομιζω..

 

Οταν την ειδα τη συσκευη ειπα θα δωσω και το 1520 και το 1020 να μεινω με αυτο,αλλα τελικα βλεπω το 1520 να μενει σπιτι στο dock μπροστα στον Υ/Π για οταν γυρναω απο δουλεια (καθως το εχω μεσα στη καρδια μου σε ΛΕΥΚΟ χρωμα και δυσκολα να το διωξω)....μεχρι να βγει κανα phablet και καλα 7αρι να το αλλαξω με ιδια χαρακτηριστικα...χαχα:lol:

 

Συνοψιζοντας θα ελεγα....

Για κινητο εκτος σπιτιου θελω το 930,προσεγμενη κατασκευη,με καλη μπαταρια φαινεται και καμερα καλη

το χρησιμοποιω με ενα χερι πολυ καλυτερα και το κραταω καλα...

Gorilla Glass 3 και δεν εχει και τη καμερα να προεξεχει

και σπιτι το 1520... ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ πως θα συνηθισω ενα κινητο που εχει 40% λιγοτερη μπαταρια απο το ΤΕΡΑΣ το αλλο που ξεχνουσα να το φορτισω.... :(

 

Αυτα σαν πρωτη επαφη......Συγνωμη ΑΝ κουρασα... :X

 

Δεν μας κουρασες μεγειες.Σε μαυρο το πηρες ετσι για το ειδες και στα αλλα χρωματα και ειπες μαυρο.Μεχρι τωρα το μονο που με φρεναρει για να το παρω ειναι αυτη η υπερθέρμανση:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εχω να δηλωσω σαν πρωτη μερα του κινητου 930 σε μαυρο χρωμα οτι η συσκευη ειναι ΠανΕμοΡφη....

Το θεμα ειναι ομως..:

Κλασικα υπερθερμαίνεται αρκετα ευκολα κατω δεξια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η καμερα δε μου φαινεται το ιδιο καλη με αυτη του 1520 (ειδικα οταν την ανοιγω σε χωρο με χαμηλο φωτισμο μου βγαζει ενα μοβ πραμα σαν θολουρα οταν κινειταιι η καμερα που δεν μου αρεσε...

Ολοι γνωριζουμε οτι δεν εχει εξτρα μνημη

Η οθονη IPS του 1520 που τα εβαλα διπλα διπλα μου αρεσε περισσοτερο...(ισως γιατι εχει και μεγαλυτερη οθονη,υποκειμενικο για το καθενα και θα φανει καλυτερη τη νυχτα)

 

Τωρα αυριο λογικα θα κανω μια συγκριση 930-1520 στη καμερα σε ολα να δω τι διαφορα εχει και ΑΝ εχει..περα απο το μοβ πραγμα... το 1020 που εχω δε θα το βαλω στον ανταγωνισμο στη καμερα ,δε χρειαζεται νομιζω..

 

Οταν την ειδα τη συσκευη ειπα θα δωσω και το 1520 και το 1020 να μεινω με αυτο,αλλα τελικα βλεπω το 1520 να μενει σπιτι στο dock μπροστα στον Υ/Π για οταν γυρναω απο δουλεια (καθως το εχω μεσα στη καρδια μου σε ΛΕΥΚΟ χρωμα και δυσκολα να το διωξω)....μεχρι να βγει κανα phablet και καλα 7αρι να το αλλαξω με ιδια χαρακτηριστικα...χαχα:lol:

 

Συνοψιζοντας θα ελεγα....

Για κινητο εκτος σπιτιου θελω το 930,προσεγμενη κατασκευη,με καλη μπαταρια φαινεται και καμερα καλη

το χρησιμοποιω με ενα χερι πολυ καλυτερα και το κραταω καλα...

Gorilla Glass 3 και δεν εχει και τη καμερα να προεξεχει

και σπιτι το 1520... ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ πως θα συνηθισω ενα κινητο που εχει 40% λιγοτερη μπαταρια απο το ΤΕΡΑΣ το αλλο που ξεχνουσα να το φορτισω.... :(

 

Αυτα σαν πρωτη επαφη......Συγνωμη ΑΝ κουρασα... :X

 

Ακριβώς έτσι είμαι κι εγώ με τα κινητά μου! :lol:

 

Σχετικά με τη θερμότητα, από αυτά που έχω διαβάσει κι έχω καταλάβει από το 820, είναι ότι τα Lumia έχουν ισχυρότερες φιλικές τάσεις με αυτή, από τα smartphones με άλλα λογισμικά. Τώρα, αν θερμαίνεται σε επίπεδα αφόρητα για τα χέρια σου, χρησιμοποιείς το DOA.

 

Για την κάμερα, περίεργο μου φαίνεται. Άκου μωβ απόχρωση. Και πάλι, υπάρχει το DOA.

 

Και μετά από όλο αυτό, μεγειά!! :)

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως συνεχιζει να μην εχει καθαρο λευκο η οθονη αλλα να ροζιζει λιγο, οχι οπως παλαιοτερα αλλα παλι το εχει. Τι ρυθμισεις εχετε στο μενου οθονη, προσαρμογη χρωματος; Τυπικη, ζωντανο, ψυχρο, θερμο, η προσαρμογη;
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως συνεχιζει να μην εχει καθαρο λευκο η οθονη αλλα να ροζιζει λιγο, οχι οπως παλαιοτερα αλλα παλι το εχει. Τι ρυθμισεις εχετε στο μενου οθονη, προσαρμογη χρωματος; Τυπικη, ζωντανο, ψυχρο, θερμο, η προσαρμογη;

 

Αμα δεν θερμαίνεται η συσκευη σου θα έλεγα να κάτσεις στα αυγά σου και δεν αντιμετωπίζεις οποιοδήποτε άλλο θεμα.

Τα του λευκού τώρα,μην ψάχνεις το απόλυτο λευκό μιας και οι amoled δεν φημίζονται σε αυτο το τομέα.

Εγώ απο την οθόνη ήμουν απολυτα ευχαριστημένος με τα εξαιρετικά χρώματα και την πολυ υψηλή ευκρίνεια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Facebook , Instagram, youtube, dropbox, shazam υπάρχουν στο 930; Τρεχουν καλα; Γνωρίζει κανεις; Ευχαριστω!

 

Εδω θα δεις αν υπαρχουν

http://www.windowsphone.com/el-gr/store

 

Κι αν οντως υπαρχουν, τοτε μαλλον καλα θα τρεχουν. ;) εκτος ισως απ το facebook, που σε 625 κανει νερα....

 

Παρασκευη κατα πασα πιθανοτητα το τσιμπαω κι εγω :D

Μηπως υπαρχει κανεις που να το εχει αγορασει απο Τσεχια η γυρω χωρες, να μου πει αν εχει το θεμα με την υπερθερμανση?

Η θα ειμαι εγω ο πρωτος? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ νωρίς ακόμα... Κάτσε αν αφήσουμε τους Live FOlders σε ησυχία και να επιστρέψουμε στην κανονική χρήση να το δούμε :lol: :lol: :lol:
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω , τι ακουστικά να πάρω που να έχουν εκτός από ένταση και ένα τρίτο κουμπί με το οποίο να μπορώ να πηγαίνω στο επόμενο τραγούδι με διπλό κλικ ή με μόνο να κάνει παύση ; παίζει αυτό στα windows ;
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως τα πάτε παιδιά;

 

Καλημέρα,

 

Η μπαταρία του είναι πολύ καλή, άνετα βγάζει μια πολύ φορτωμένη ημέρα, και πάλι άνετα μπορεί να σου βγάλει και 2 μέρες με

πιο φυσιολογική χρήση.

 

Φιλικά,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω , τι ακουστικά να πάρω που να έχουν εκτός από ένταση και ένα τρίτο κουμπί με το οποίο να μπορώ να πηγαίνω στο επόμενο τραγούδι με διπλό κλικ ή με μόνο να κάνει παύση ; παίζει αυτό στα windows ;

Ναι παιζει αυτο στα WP. Δηλαδ με 2 κλικ παει στο επομενο τραγουδι/ραδιοφωνικο σταθμο και με 3 κλικ στο προηγουμενο.

Η ΝΟΚΙΑ εχει καποια ακουστικα που εχουν το κουμπακι επανω αλλα οχι και τα πληκτρα εντασης. Συνδυασμο και των δυο (ενταση και κουμπι εντολων) εχουν ακουστικα αλλων εταιρειων οπως τα Purity :

http://www.amazon.com/Nokia-Purity-Stereo-Headphones-Magenta/dp/B0074F5DKG

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω , τι ακουστικά να πάρω που να έχουν εκτός από ένταση και ένα τρίτο κουμπί με το οποίο να μπορώ να πηγαίνω στο επόμενο τραγούδι με διπλό κλικ ή με μόνο να κάνει παύση ; παίζει αυτό στα windows ;

 

Καλημέρα,

 

Κάνε ένα search nokia handsfree ή nokia headset, θα βρείς ό,τι ψάχνεις, ενσύρματο ή ασύρματο.

Το απλό handsfree που συνόδευε το 920 ή και ορισμένα ευρωπαικά 930, μπορεί με το ένα κουμπί που έχει να κάνει α) παυση, β) να πάει ένα τραγούδι μπροστά και γ) ένα τραγούδι πίσω.

 

Φιλικά,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το update και έπειτα απο λίγες ώρες χρήσης διαπίστωσα τα εξής

 

Γενικά το κινητό είναι ποιο γρηγορο

Ο explorer είναι αρκετά ποιο γρήγορος

Ενα μικρό lag που είχε η απόκριση της οθόνης στο χειρισμό με τα 2 δακτυλα δεν υπάρχει ποια

Και το σημαντικότερο απο οτι δείχνει δεν ζεσταίνετε όπως πριν

 

Περισσότερα εφόσον περάσουν κάποιες μέρες και βγούν ασφαλέστερα συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Επανηλθα!! Μετα απο 4 μερες που εχω το κινητο εχω να προσθεσω και αλλα.....

-Ελυσα το θεμα με το μοβ το οποιο το ειχε μονο στο αυτοματο και κατω απο πληρες σκοταδι,το βαζω στο green την οθονη και τελος.

-προσεξα οτι το κινητο ζεσταινεται αρκετα γρηγορα(οχι να μην μπορω να πιανω το κινητο) μονο οταν ειναι στο αυτοματο η φωτεινοτητα

-δεν εχει υπερθεμανθει καθολου τοσο πολυ οσο περιγραφουν καποιοι ωστε να μην μπορω να το πιασω καλα καλα στα χερια μου,απλα θερμαινεται καμια φορα γρηγορα και ολα οκ οταν κλεινω την οθονη ( μην το γρουσουζευω και τη παθω και εγω :p )

-Βιντεο-καμερα αψογη,πολυ καλο OIS σαν το 1520

-οθονη καλυτερη απο την IPS τελικα ειδικα γινεται αντιληπτη κατω απο το σκοταδι η διαφορα...

-ΜΠΑΤΑΡΙΑ βγαζει ανετα με βαρια χρηση 1,5 μερα... και ακομα εχω κανει 2 φορτισεις μονο .... πιστευω θα φτιαξει και αλλο :)

 

Υ.Γ Λετε να περασω την DP για να παρω τη GDR1 η να την αφησω τη συσκευη ως εχει με το official και να περιμενω?Για πειτε..... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Επανηλθα!! Μετα απο 4 μερες που εχω το κινητο εχω να προσθεσω και αλλα.....

-Ελυσα το θεμα με το μοβ το οποιο το ειχε μονο στο αυτοματο και κατω απο πληρες σκοταδι,το βαζω στο green την οθονη και τελος.

-προσεξα οτι το κινητο ζεσταινεται αρκετα γρηγορα(οχι να μην μπορω να πιανω το κινητο) μονο οταν ειναι στο αυτοματο η φωτεινοτητα

-δεν εχει υπερθεμανθει καθολου τοσο πολυ οσο περιγραφουν καποιοι ωστε να μην μπορω να το πιασω καλα καλα στα χερια μου,απλα θερμαινεται καμια φορα γρηγορα και ολα οκ οταν κλεινω την οθονη ( μην το γρουσουζευω και τη παθω και εγω :p )

-Βιντεο-καμερα αψογη,πολυ καλο OIS σαν το 1520

-οθονη καλυτερη απο την IPS τελικα ειδικα γινεται αντιληπτη κατω απο το σκοταδι η διαφορα...

-ΜΠΑΤΑΡΙΑ βγαζει ανετα με βαρια χρηση 1,5 μερα... και ακομα εχω κανει 2 φορτισεις μονο .... πιστευω θα φτιαξει και αλλο :)

 

Υ.Γ Λετε να περασω την DP για να παρω τη GDR1 η να την αφησω τη συσκευη ως εχει με το official και να περιμενω?Για πειτε..... :confused:

 

Προσωπική άποψη, αστην ως έχει. Αφού σου λειτουργεί άψογα. Γιατί να την πειράξεις; Το μόνο που δίνει η DP GDR1 είναι φακέλους στην αρχική οθόνη. Δεν αξίζει να παίξεις με τις πιθανότητες να "χαλάσει" κάτι, μόνο για τους φακέλους. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη, αστην ως έχει. Αφού σου λειτουργεί άψογα. Γιατί να την πειράξεις; Το μόνο που δίνει η DP GDR1 είναι φακέλους στην αρχική οθόνη. Δεν αξίζει να παίξεις με τις πιθανότητες να "χαλάσει" κάτι, μόνο για τους φακέλους. :)

 

Ναι σωστα....σιγα μην η βαλω μονο και μονο για τους φακελους....αν τυχον αρχισει και εχει θεματα το κινητο θα τη περασω μηπως και λυθουν...για την ωρα εχεις δικιο,το αφηνω ετσι να το καμαρωνω :happy: :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα....σιγα μην η βαλω μονο και μονο για τους φακελους....αν τυχον αρχισει και εχει θεματα το κινητο θα τη περασω μηπως και λυθουν...για την ωρα εχεις δικιο,το αφηνω ετσι να το καμαρωνω :happy: :happy:

 

 

 

Μόνο οι φακελοι είναι σε αυτά που φαίνονται.. Έχει πολλάακομα.. Αλλα γυρνάς στην κατάσταση που είσαι με το πρόγραμμα της Nokia οποτε θες..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολλοί λέτε ότι έχει πολύ καλή μπαταρία αλλά σε ξένα site διαβάζω ότι δεν είναι καλή σε σχέση με s5 g3 m8.προσωπικα έχω data wifi 4G όλη μέρα ανοιχτά με συγχρονισμό. Θα μου βγάζει μια μέρα με σχετικά βαριά χρήση; και λέγοντας μέρα εννοώ από το πρωί μέχρι το βράδυ 10+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...