Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκίμασα κι αυτό. Σε οποιοδήποτε μοντεμ, μόλις απενεργοποιώ το dchp δεν μπορεί να συνδεθεί το κινητό . Κολλάει στo..... Obtaining ip address.

Επίσης το repeater βγάζει και lan έξοδο αλλά αν το κουμπώσω απ ευθείας στο πολυμηχανημα, δεν το βλέπει το κινητό. Αν παρεμβαλω 2ο μοντεμ το βλέπει καρφί. Το δεύτερο μοντεμ είναι ένα Philips από αυτά που έδινε ο ΟΤΕ πριν 10 χρόνια με το connx

To 1ο μοντεμ, Είναι απο αυτά τα $#_#$ μοντεμ της thomson.

 

Για το άλλο, υπάρχουν αναφορές ότι με την 9 την Stable εμφανίστηκαν network drops. Αυτό, τα διορθώνει... (σύμφωνα με τα λεγόμενα της Xiaomi).

 

Εχω φτιάξει πατς.

 

Όποιος θέλει να δοκιμάσει..

 

New firmware baseband patch

https://mega.nz/#!IQ5jXYwB!MgAX38lnRWlchFpyN7ND87iawtzTR0QFDw1jnOfw4OE

 

 

Σε περίπτωση που θέλετε να γυρίσετε στο παλιό..

Original baseband patch.

https://mega.nz/#!hJIHhITL!OOKroWnhbpTkiqZWILGfzdpz-ZtFwP6-jSDIkEl877Y

Με το νέο, πριν λιγο εγραψα uploads στα 500 kb/s. Με καρτοκινητο wind

Ισως άσχετο....

http://i100.fastpic.ru/big/2018/0203/fd/14c4d6799f35c64c7947b078d5ad22fd.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, ρε παιδιά θα μου θυμίσει κανείς ποιες εφαρμογές μπορούμε να παγώσουμε στο titanium χωρίς προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

http://i103.fastpic.ru/big/2018/0204/e4/8de5010239878e63f8bc110da38a87e4.png

 

Αυτές έχω παγώσει..

Κοινώς, Κλάιν μάιν..

Είναι αρκετά καθαρή η ρομ. Και να μην τις παγωσεις δεν θα δεις σημαντική διαφορά

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το νεο firmware.

 

Αν και γι αυτό δεν μπορώ να εγγυηθώ λύση διότι κανεις δεν κάνει feedback σ αυτά που ανεβάζω ωστε να ξέρω τι γίνεται

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το νεο firmware.

 

Αν και γι αυτό δεν μπορώ να εγγυηθώ λύση διότι κανεις δεν κάνει feedback σ αυτά που ανεβάζω ωστε να ξέρω τι γίνεται

 

αν κάτι πήγαινε στραβά θα το μάθαινες...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,το hotspot σας λειτουργει? την πρωτελευταια miui (9.7.10) του jpower εχω

 

ναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρά

 

 

εχεις 2 sim? το δίκτυο δημιουργείται κανονικά σε εμένα αλλά δεν παίρνει ip... καμιά ιδέα?

 

update: Οταν ενεργοποιώ το hotspot στην άλλη sim λειτουργεί το hotspot είτε είναι ενεργοποιημένες και οι δυο είτε μόνο η vodafone. main sim (3g): cosmote second : vodafone. Παίζει κάτι με την cosmote?

Edited by kabatzas_
Link to comment
Share on other sites

εχεις 2 sim? το δίκτυο δημιουργείται κανονικά σε εμένα αλλά δεν παίρνει ip... καμιά ιδέα?

 

update: Οταν ενεργοποιώ το hotspot στην άλλη sim λειτουργεί το hotspot είτε είναι ενεργοποιημένες και οι δυο είτε μόνο η vodafone. main sim (3g): cosmote second : vodafone. Παίζει κάτι με την cosmote?

 

wind(1) & cosmote(2) δεδομένα στην 1η. το μόνο θέμα που είχα με κρέμαγε η wind (σιγά το νέο ) και έχανα γενικώς τα δεδομένα που σήμαινε reboot. όσο για τις απορίες δεν έχω ιδέα φίλε sorry!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις 2 sim? το δίκτυο δημιουργείται κανονικά σε εμένα αλλά δεν παίρνει ip... καμιά ιδέα?

 

update: Οταν ενεργοποιώ το hotspot στην άλλη sim λειτουργεί το hotspot είτε είναι ενεργοποιημένες και οι δυο είτε μόνο η vodafone. main sim (3g): cosmote second : vodafone. Παίζει κάτι με την cosmote?

 

Τελικά βρέθηκε λυση... μου έβγαζε ένα μήνυμα ότι η sim της cosmote "is not activated" για sync history το οποίο αγνοουσα από την αρχή που έβαλα τη ρομ... οταν το πάτησα μου ανοιξε το miui sync και χωρις να κανω τιποτε αλλο το hotspot δουλεψε επιτέλους και στην cosmote!

Link to comment
Share on other sites

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/a310/development/miui-9-9-2-2-0-stable-version-coolpad-t3739206/page4#post75537163

 

Dual 3G support patch προστέθηκε.

Οδηγίες και φωτογραφιες στο ανωτέρω λινκ.

 

:)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/a310/development/miui-9-9-2-2-0-stable-version-coolpad-t3739206/page4#post75537163

 

Dual 3G support patch προστέθηκε.

Οδηγίες και φωτογραφιες στο ανωτέρω λινκ.

 

:)

 

τώρα που έκοψα την μια sim και το έκανα μονόκαρτο;;:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η wind δίνει δωρεάν 1 γιγα δεδομένα κάθε μήνα χωρίς ανανέωση, με νέα σιμ, στους συνδρομητές σταθερής.

..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Η wind δίνει δωρεάν 1 γιγα δεδομένα κάθε μήνα χωρίς ανανέωση, με νέα σιμ, στους συνδρομητές σταθερής.

..

 

μπαααα...να μου λείπει το βύσσινο, ύστερα από 5 χρόνια κατάφερα και έφυγα από wind, όχι 1 γίγα αλλά 10 να δώσουν!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Πλεον, η miui, με την προσθήκη αυτή, αγγίζει την τελειότητα.

Δεν τολμούσα να το γράψω καθώς πολλοί φίλοι ζητούσαν την δυνατότητα Η+ και στην 2η κάρτα ώστε να μην χρειάζεται να αλλάζουν σλοτ.

 

Μ αυτή την τελευταία προσθήκη λύνεται οριστικά και αυτή η Αδυναμία της ρομ.

"αδυναμία", η οποία προκλήθηκε από την ίδια την Xiaomi με την κατάργηση αυτής της επιλογής από την 5 άρα και μετά

Enjoy it.

:)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν καποιος χρησιμοποιει το instagram stories να μου πει αν μπορει να κανει rewind story με το κινητακι μας κ με την τελευταια ρομ του jpower γτ εμενα μου κρασαρει η εφαρμοφη του instagram ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/a310/development/miui-9-9-2-2-0-stable-version-coolpad-t3739206/page4#post75537163

 

Dual 3G support patch προστέθηκε.

Οδηγίες και φωτογραφιες στο ανωτέρω λινκ.

 

:)

 

Εντάξει... τι θα γίνει... θα μας αφήσεις να αλλάξουμε κινητό ποτέ? :p

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... τι θα γίνει... θα μας αφήσεις να αλλάξουμε κινητό ποτέ? :p

 

Αυτό λέω και εγώ αλλά μάλλον δεν θα την γλιτώσω.

Κάθε μέρα, ενώ έχω σήμα το κινητό σαν να κλειδώνει και όποιος με παίρνει τηλέφωνο ακούει πως το έχω κλειστό.

Μόλις κάνω reset επανέρχεται. jpower τι μπορεί να συμβαίνει; 2 sim, Q και Whatsup.

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι με το σήμα. Εκεί πού άλλα κινητά (Q) έχουν κανονικό σήμα εγώ δεν έχω καθόλου.

Το πετάω;

Έχω περάσει την τελευταία Miui.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...