Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα ναι, πριν έλλειπε το .nz.

 

χαχα

ναι αλλά το άλλαξα 23:54, άρα σου είχε κράτησε ο browser σου την παλιά

 

Για δοκίμασε και πες εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

χαχα

ναι αλλά το άλλαξα 23:54, άρα σου είχε κράτησε ο browser σου την παλιά

 

Για δοκίμασε και πες εντυπώσεις

 

Τώρα αυτό κάνω, θα τη βάλω μέσω recovery πριν τα YGDP Tools να τη δω πως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό κάνω, θα τη βάλω μέσω recovery πριν τα YGDP Tools να τη δω πως είναι.

 

είναι emui αλλά με σχεδόν τίποτα από emui :lol::lol: (μόνο τα υποχρεωτικά)

βάλε το θέμα miui6

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα, το wifi fix δεν πιάνει ούτε σε αυτή, δε γλιτώνω τα YGDP Tools.

 

Με τις επαφές έκανε ακριβώς το ίδιο μόλις πέρασα το λογαριασμό Google, δεν είχα διαγράψει το app και αυτόματα είναι το πρώτο πράγμα που συγχρονίζει, μιλάμε άγχος να υποκλέψουν τις επαφές σου οι αλήτες. Φυσικά χάθηκαν....

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Το wifi fix κάνει ξανά τα ίδια παρόλο που το φόρμαρα με τα YGDP Tools, είτε το βάλω είτε όχι ένα και το αυτό, δεν αλλάζει mac address, δεν φεύγει το nvram error....
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή πρέπει να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον JP για την άμεση βοήθεια με το πατς. Ένα μεγάλο ευχαριστώ επίσης σε όλους εδώ για την βοήθεια. Τελικά με τα πολλά όλα δουλεύουν τέλεια αλλά με την τελευταία MIUI του JP που πέρασα μετά από εναλλαγές με κάποιες aosp για να τσεκαρω και εκεί το GPS. Τι να πω βρε παιδιά τρίτος χρόνος με αυτό το τηλέφωνο και συνεχίζει να με αφήνει εκπληκτικο. Καλό θα ήταν κάποιος που γνωρίζει καλύτερα από εμένα να κάνει κάποια στιγμή μια ιστορική αναδρομή σε αυτό για το πώς εξελίχθηκε το πώς υποστηρίχθηκε από την κοινότητα και παραμένει ακόμα δυνατό. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το wifi fix κάνει ξανά τα ίδια παρόλο που το φόρμαρα με τα YGDP Tools, είτε το βάλω είτε όχι ένα και το αυτό, δεν αλλάζει mac address, δεν φεύγει το nvram error....

 

Τελικά επανέφερα το backup που είχα κρατήσει από πριν, η καθαρή εγκατάσταση μετά από official μέσω YGDP Tools δεν άλλαξε κάτι.

 

Ακόμα και με το backup που επανέφερα χάθηκαν οι επαφές καθώς το WhatsApp πήγε να συγχρονίσει, το άφησα όλη νύχτα ανοιχτό και τώρα που σηκώθηκα τις βρήκα.

 

Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον jpower73 που μου έστειλε ένα WlanFix που δούλεψε και επιτέλους ξεφορτώθηκα το nvram error, μένει να μου πει και τι έκανε έτσι ώστε να το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή WhatsApp πήρε δρόμο οριστικά, ούτως ή άλλως δε την χρησιμοποιώ ΠΟΤΕ. Όσες φορές απενεργοποίησα το συγχρονισμό επαφών άλλες τόσες φορές τον ενεργοποίησε από μόνη της, τα Viber και Skype όχι. Δρόμο λοιπόν οριστικά.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν την purenexus, νσ επικοινωνήσουν μαζί μου με πμ.

Έφτιαξα κάτι (boot image) που αφορά τα δεδομένα και αν θέλουν, μπορούν να το τεστάρουν.

Επίσης έφτιαξα και κάτι άλλο.. :)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ... πρώτα από όλα θέλω να ξεκαθαρίσω ότι είμαι άσχετος με τα κινητά κτλπ κτλπ ... !!! λοιπόν ... πρίν λίγο καιρό ένας φίλος μου πέρασε στο κινητό (coolpad f1) την εξής rom "miui 8.6.12.1./beta" !!! ο λόγος ήταν ότι κάποια στιγμή το τηλέφωνο κόλλησε τελείως και δεν υπήρχε τρόπος να το επαναφέρω .... έτσι ο φίλος μου περάσε αυτή τη rom για να μπορέσει να ξαναλειτουργήσει !!! ποιο είναι το θέμα μου τώρα ... με τη προηγούμενη rom η μουσική (mp3s κτλπ κτλπ) ακουγόταν πάρα πολύ δυνατά και καθαρά με αυτή τη rom (που χρησιμοποιεί ένα πρόγραμμα "pulsar+" ...) ο ήχος είναι πάρα πολύ χαμηλός και όταν πάω να τον ανεβάσω λίγο μπούκωνει απίστευτα !!! υπάρχει κάποια λύση ??? η πρέπει να βάλω άλλη rom !!! :!::!::!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα καθώς σερφαρα με το κινητό με παίρνει κάποιος τηλέφωνο και μαυρίζει η οθόνη για να κάνει την εναλλαγή να μου δείξει ποιος καλεί και εκεί σβήνει τελείως. Μετά απο αυτό πάω να ανοίξω το κινητό και απλώς αναβοσβήνει η οθόνη χωρίς να βγάζει το logo που έβγαζε. Όταν του βάζω το καλώδιο της φόρτισης, μου βγάζει μία φορά το logo dazen και μετά πάλι το ίδιο. Απλώς αναβοσβήνει. Έχω περασμένη την lg rom. Δοκίμασα να μπω σε recovery αλλά τίποτα. Τι να κάνω; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα καθώς σερφαρα με το κινητό με παίρνει κάποιος τηλέφωνο και μαυρίζει η οθόνη για να κάνει την εναλλαγή να μου δείξει ποιος καλεί και εκεί σβήνει τελείως. Μετά απο αυτό πάω να ανοίξω το κινητό και απλώς αναβοσβήνει η οθόνη χωρίς να βγάζει το logo που έβγαζε. Όταν του βάζω το καλώδιο της φόρτισης, μου βγάζει μία φορά το logo dazen και μετά πάλι το ίδιο. Απλώς αναβοσβήνει. Έχω περασμένη την lg rom. Δοκίμασα να μπω σε recovery αλλά τίποτα. Τι να κάνω; Ευχαριστώ!

 

Δοκίμασε να το αφήσεις χωρίς μπαταρία για κάνα εικοσάλεπτο και μάλιστα αφού την αφαιρέσεις κράτα πατημένο το Power button για δύο λεπτά.

 

Αν δεν μπαίνει ούτε σε recovery δοκιμάζεις να του περάσεις μία official με YGDP Tools από τον οδηγό της πρώτης σελίδας.

 

Τη λύση του FlashTool την αφήνεις για το τέλος, η εμπειρία μου δείχνει ότι συνήθως κάνει τα πράγματα χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το αφήσεις χωρίς μπαταρία για κάνα εικοσάλεπτο και μάλιστα αφού την αφαιρέσεις κράτα πατημένο το Power button για δύο λεπτά.

 

Αν δεν μπαίνει ούτε σε recovery δοκιμάζεις να του περάσεις μία official με YGDP Tools από τον οδηγό της πρώτης σελίδας.

 

Τη λύση του FlashTool την αφήνεις για το τέλος, η εμπειρία μου δείχνει ότι συνήθως κάνει τα πράγματα χειρότερα.

Ευχαριστώ! Δοκιμάζω την πρώτη λύση και αν δεν γίνει τίποτα θα παω για την δεύτερη. Αλλά εδώ έχω μία απορία για τους drivers που αναφέρει στον οδηγό. Έχω εγκατεστημένους drivers για το κινητό απο πιο παλιά που πειραματιζόμουν. Για τον Vcom αναφέρει οτι συνδέεις το κινητό για να ολοκληρώσει την εγκατάσταση αλλά σε εμένα δεν ανοίγει καν. Οπότε τι κάνω; Ξεκινάω την διαδικασία και οτι γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Αλλά εδώ έχω μία απορία για τους drivers που αναφέρει στον οδηγό. Έχω εγκατεστημένους drivers για το κινητό απο πιο παλιά που πειραματιζόμουν. Για τον Vcom αναφέρει οτι συνδέεις το κινητό για να ολοκληρώσει την εγκατάσταση αλλά σε εμένα δεν ανοίγει καν. Οπότε τι κάνω; Ξεκινάω την διαδικασία και οτι γίνει;

 

Λογικά υπάρχει ο preloader ακόμα και όταν το συνδέσεις θα αναγνωριστεί και θα εγκατασταθούν οι drivers, αν όχι θα το καταλάβεις γιατί θα αποτυγχάνει η διαδικασία αφού δεν θα υπάρχει επικοινωνία μεταξύ του υπολογιστή και της συσκευής.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Λογικά υπάρχει ο preloader ακόμα και όταν το συνδέσεις θα αναγνωριστεί και θα εγκατασταθούν οι drivers, αν όχι θα το καταλάβεις γιατί θα αποτυγχάνει η διαδικασία αφού δεν θα υπάρχει επικοινωνία μεταξύ του υπολογιστή και της συσκευής.

Μόλις τελείωσα την διαδικασία αλλά μόλις το ανοίγω το μονο που βγάζει είναι ένα κόκκινο θαυμαστικό και απο κάτω κάτι κινέζικα.

Edit: Δεν είχε αρκετή μπαταρία και μάλλον γι'αυτό το έβγαζε. Το έβαλα λίγο να φορτίσει και περιμένω τώρα να κάνει την πρώτη εκκίνηση!

Edited by skim045
Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο θαυμαστικό σημαίνει η μπαταρία τα έχει φτύσει.

Κατά κανόνα.. :)

Να κοιτάξω δηλαδή να την αλλάξω σιγά σιγά; Πάντως τώρα δουλεύει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάξω δηλαδή να την αλλάξω σιγά σιγά; Πάντως τώρα δουλεύει κανονικά!

 

Αλλαγή θέλει αν στα καλά καθούμενα σβήνει όταν ακόμα δείχνει ότι είναι φορτισμένη. Αν δουλεύει κανονικά θεώρησέ το τυχαίο γεγονός και μην κάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αζούλι, εσύ που έχεις εμπειρία πάνω στο θέμα, δες λίγο τη συνημμένη εικόνα και πες μου, σε παρακαλώ, αυτή η εφαρμογή, που πετάει κάθε τόσο ειδοποιήσεις στη Miui του xs, έχεις ιδέα τι είναι;;

 

Screenshot_2017-05-24-17-22-48-767_com.android.c.pngimage

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειμαι με την MoKee CM12.1 ενω ειναι συνδεδεμενο σε δικτυο wifi μου βγαζει συνεχεια ειδοποιηση "συνδεση στο δικτυο wifi"

πως το απενεργοποιω αυτο?

επισης ενω το τηλεφωνο δεν ειναι συνδεδεμενο στον υπολογιστη υπαρχει μονιμα η ειδοποιηση "συνδεδεμενο ως συσκευη πολυμεσων"

Link to comment
Share on other sites

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

 

Την pure nexus απο που την κατεβαζουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...