Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά η τομασεκ μου κάνει θεματάκια. Τρώει την μπαταρία σαν τρελή και δύο φορές μου έκανε shutdown μόνο του.

Άντε ανέβασε τη RR μήπως δούμε προκοπή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Την τομασεκ έχω. Μέχρι στιγμής κανένα θέμα. Όσο για την μπαταρια, χρησιμοποιώ το prevent running και το amplify από τα xposed modules και ολα οκ...

 

 

Λήψη εν κινήσει, in car, με Snap camera hdr pro...

 

IMG_20160808_115156.jpgphoto uploading

 

;)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς ολους εχουν μεινει με μια 5.1+ rom για καποιο χρονικο διαστημα.

 

Επειδη βλεπω σ'ολες εχει σαν bug 2g/3g switch αλλα και επειδη εμενα το κινητο μου εχει ενα θεμα με το ΙΜΕΙ πλεον κ το nvram partition....

 

Σ'αυτες τις ρομ ξεχναμε πρακτικα τελειως τα data πχ στη σιμ2 χωρις να αλλαζουμε και τις σιμ θεση στο κινητο;

Επισης παρατηρειτε τα data να θελουν λιγη παραπανω ωρα "να παρουν μπρος" σε σχεση με τις 4.4 ρομς;

 

Επειδη γενικα ειπα να δοκιμασω λιγο τις 5.1 ρομς αλλα ειτε ειναι δικα μου μαγειρεματα, ειτε ειναι του jpower είτε ειναι απο το xda απευθειας εχω αυτα τα προβληματα.

+ οτι αν παω και αλλαξω τις ρυθμισεις 2g/3g στις καρτες εχω αρκετη ωρα network drop και μετα η καρτα που ειχε 3g (1η σιμ) μενει σε edge....

επισης και μετα απο κλησεις μου κανει κανα network drop...

 

με 4.4 δεν εχω κανενα θεμα...απλα επειδη παιζει κ το θεμα μου με imei/nvram, ολοι οι υπολοιποι ειστε κανονικα;

ή απλα αγνοειτε/συνηθισατε ενα αρκετα σημαντικο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Την τομασεκ έχω. Μέχρι στιγμής κανένα θέμα. Όσο για την μπαταρια, χρησιμοποιώ το prevent running και το amplify από τα xposed modules και ολα οκ...

 

 

Λήψη εν κινήσει, in car, με Snap camera hdr pro...

 

IMG_20160808_115156.jpgphoto uploading

 

;)

 

Ψαροταβέρνα "Το κλίσμα";;; Αλήθεια τώρα;;;

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ψαροταβέρνα "Το κλίσμα";;; Αλήθεια τώρα;;;

Η φώτο είναι από μένα τραβηγμένη...

http://www.thassos-holidays.gr/2009/09/%CF%88%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B1%CE%B2%CE%AD%CF%81%CE%BD%CE%B1-restaurant-klisma/

 

Οοο γιες.. :lol:

Εδιτ : έχει και "παλιό κλισμα ", ακριβώς δίπλα .... https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g3225737-d10600490-Reviews-To_Palio_Klisma_Fish_Tavern-Skala_Kallirakis_Kavala_Region_East_Macedonia_and_T.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερωτηση προς ολους εχουν μεινει με μια 5.1+ rom για καποιο χρονικο διαστημα.

 

Επειδη βλεπω σ'ολες εχει σαν bug 2g/3g switch αλλα και επειδη εμενα το κινητο μου εχει ενα θεμα με το ΙΜΕΙ πλεον κ το nvram partition....

 

Σ'αυτες τις ρομ ξεχναμε πρακτικα τελειως τα data πχ στη σιμ2 χωρις να αλλαζουμε και τις σιμ θεση στο κινητο;

Επισης παρατηρειτε τα data να θελουν λιγη παραπανω ωρα "να παρουν μπρος" σε σχεση με τις 4.4 ρομς;

 

Επειδη γενικα ειπα να δοκιμασω λιγο τις 5.1 ρομς αλλα ειτε ειναι δικα μου μαγειρεματα, ειτε ειναι του jpower είτε ειναι απο το xda απευθειας εχω αυτα τα προβληματα.

+ οτι αν παω και αλλαξω τις ρυθμισεις 2g/3g στις καρτες εχω αρκετη ωρα network drop και μετα η καρτα που ειχε 3g (1η σιμ) μενει σε edge....

επισης και μετα απο κλησεις μου κανει κανα network drop...

 

με 4.4 δεν εχω κανενα θεμα...απλα επειδη παιζει κ το θεμα μου με imei/nvram, ολοι οι υπολοιποι ειστε κανονικα;

ή απλα αγνοειτε/συνηθισατε ενα αρκετα σημαντικο προβλημα;

 

Στην τελευταία cm που ανέβασα, εχω ντατα και στις 2 καρτες. Το μόνο θέμα είναι ότι για να πάρει μπρος η άλλη κάρτα (εναλλαγή καρτών ντατα) θέλει ριμπουτ.

 

Με την αναβάθμιση που την έκανα, παίζει 3g και στις 2 καρτες.

Με το AirPlane on off, δεν εχω πρόβλημα στα ντατα. Συνδέεται άμεσα.

 

Επίσης, από wifi σε ντατα και αντίστροφα, σε περίπτωση απώλειας ενός εκ των 2, παίζει νορμαλ.

 

Σημείωση : επειδή το τηλέφωνο δεν το αφήνω σε ησυχία, ας απαντήσει και κανείς άλλος. Μπορεί πάνω στους πειραματισμους να έχω διορθώσει κάτι και να μην το χω πάρει γραμμη και να το θεωρώ δεδομένο...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos γνωριζει κανεις πως κανεις factory reset σε αυτο http://prntscr.com/c3h3dt αυτο βγαζει οταν παταω power button volume up,και δεν αλλαζει σε αγγλικο, η συσκευη ειναι ενος φιλου,ξαφνικα δεν λειτουργει το play store και γενικα οι υπηρεσιες google,λεμε μηπως το σωσουμε με factory reset αλλα ειναι στα κινεζικα.:( Edited by GiannisTsil
Link to comment
Share on other sites

εχω πισι για λιγη ωρα... Ετοιμαζω RR573 με όλες τις διορθώσεις + βελτιώσεις.

 

Δεν ξέρω αν θα προλάβω απλοαντ... :confused:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos γνωριζει κανεις πως κανεις factory reset σε αυτο http://prntscr.com/c3h3dt αυτο βγαζει οταν παταω power button volume up,και δεν αλλαζει σε αγγλικο, η συσκευη ειναι ενος φιλου,ξαφνικα δεν λειτουργει το play store και γενικα οι υπηρεσιες google,λεμε μηπως το σωσουμε με factory reset αλλα ειναι στα κινεζικα.:(

Πρώτη σελίδα υπάρχει οδηγός με ygdp tools ,και ότι είναι να γίνει θα γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos γνωριζει κανεις πως κανεις factory reset σε αυτο http://prntscr.com/c3h3dt αυτο βγαζει οταν παταω power button volume up,και δεν αλλαζει σε αγγλικο, η συσκευη ειναι ενος φιλου,ξαφνικα δεν λειτουργει το play store και γενικα οι υπηρεσιες google,λεμε μηπως το σωσουμε με factory reset αλλα ειναι στα κινεζικα.:(

 

πηγαινε settings - security

ή settings - backup & reset και θα βρεις κατι για factory reset

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η ρομ διορθωθηκε και ανεβαίνει σε mega..

Δεν έχει δοκιμαστει...

 

Μόλις δοκιμαστει και παίξει καλά, θα δοθούν λινκς.

Αλλιώς....

 

καλό καλοκαίρι.... :p

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε settings - security

ή settings - backup & reset και θα βρεις κατι για factory reset

 

το εχω δοκιμασει φιλαρακι απλα δεν κανει τιποτα,ουτ καν κλεινει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την temasec πριν τρεις μερες. θεματα: με τα data, την μπαταρια και το ringtone στην 2η sim Edited by mrkhl21
Link to comment
Share on other sites

Αρχείο αλλαγών (για να μην τα ξεχάσω).

 

- προσθήκη DAZEN logo + charge animation, διότι αυτό που είχε ηταν άλλα αντ΄άλλων

- αλλαγή γλώσσας εγκατάστασης απο ουκρανικά σε αγγλικά

- Διορθωση FB apk video decoding (πρασινοκίτρινες γραμμες)

- Διόρθωση Gapps

- προσθήκη 7 χρώματα led

- ενσωμάτωση Dolby Digital Plus και αφαίρεση Audio FX και Dolby Atmos

- ενσωμάτωση patch a310

- προσθήκη Titanium Backup

- προσθήκη ¨θείος¨

- προσθηκη led blinker notification

- προσθήκη wakelock detector

- προσθήκη FX Explorer + root

- προσθήκη Xposed installer

- προσθήκη Nova Launcher 4.3.1

- προσθήκη USBforMM module

- προσθηκη Notifyclean module

- προσθήκη CM settings module

- αφαίρεση compass

- αφαίρεση xperia keyboard και προσθηκη κλασικού keyboard (έχουν αναφερθεί θέματα με το xperia. ετσι κι αλλιώς, όλοι swiftkey θα βάλουμε... :p)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20160809_182121.png

 

playstore...OK

7 χρωματα λεντ...ΟΚ

titanium backup .... αποσυμπιεζει ΟΚ.

FB video decoding..OK

xposed...OK

MTP as Default......OK

Dolby Digital Plus..OK

3g...OK

Screenshot_20160809_184125.pngfree upload

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos γνωριζει κανεις πως κανεις factory reset σε αυτο http://prntscr.com/c3h3dt αυτο βγαζει οταν παταω power button volume up,και δεν αλλαζει σε αγγλικο, η συσκευη ειναι ενος φιλου,ξαφνικα δεν λειτουργει το play store και γενικα οι υπηρεσιες google,λεμε μηπως το σωσουμε με factory reset αλλα ειναι στα κινεζικα.:(

 

Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα με τη μνήμη, μάλλον έχει πρόβλημα. Δοκίμασε αυτά που είπαν παραπάνω και σαν τελευταία λύση πας στο flashtools

 

playstore...OK

7 χρωματα λεντ...ΟΚ

titanium backup .... αποσυμπιεζει ΟΚ.

FB video decoding..OK

xposed...OK

MTP as Default......OK

Dolby Digital Plus..OK

3g...OK

 

Αναμένουμε την 5.7.3, όταν γυρίσεις

 

offtopic

Αφού είσαι Θάσο, πρέπει να πας και εδώ

https://www.google.gr/maps/place/Paradise+Beach/@40.6447889,24.7652911,758m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0xf025f1927a4c85e3!8m2!3d40.6454547!4d24.7671472

αν δεν πήγες ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα σήμερα το μεσημέρι, έφτιαξα την ρομ, την τσέκαρα, την ανέβασα, έφυγα για άλλη παραλία και τώρα που την δοκιμαζω, βλέπω ότι πάει χάρμα...!

Ετοιμάζω παρουσίαση. Επειδή την ετοιμάζω στο κινητό, με data, θα αργήσω λίγο...

Την υπομονή σας...!

:)

 

Πήγα.... Οπως και στην χρυσή αμμουδιά (πήρα άμμο και σε ένα βαζακι) χαχαχα. Όντως χρυσή! :)

 

(δεν πρόλαβα αλυκη και γκιολα. Στην δεύτερη μας απογοητευσαν καποιοι που πήγαν πριν... Πολύ χάλια..

 

Πίσω στα της ρομ........

 

Screenshot_20160809_214003.pngphoto hosting

Ταχύτατο πρώτο κλείδωμα, σε μόλις 1".

Εχω προσθέσει ελληνικό gps.conf

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ RESSURECTION REMIX 5.7.3 (ΜΜ) r61 (09-08-2016) ΣΕ COOLPAD F1

 

Πρόκειται για την έκδοση του xda + επιπλέον εφαρμογές και διορθώσεις που δεν έχει η αρχική ρομ...

 

Είναι multilingual (έχει ελληνικά).

 

Πριν ξεκινήσετε να αλλάξετε ρομ, αποθηκεύστε όλες σας τις επαφές στο google (cloud) ή στην phone storage με κάποιο πρόγραμμα τύπου, π.χ. super backup pro, διότι δεν μπορεί να δει τις επαφές των sim. Μόλις περάσετε το gmail σας, οι επαφές θα κατεβούν στο τηλέφωνό σας.

 

1. RESSURECTION REMIX 5.7.3 rom- MT6592 (jpmoded version)

https://mega.nz/#!cBBlFBwb!c6tq42ksbVcsnVd2j_TEsbrPjprYJflocYfevdRxXkg

 

Αρχείο αλλαγών:

 

- προσθήκη DAZEN logo + charge animation, διότι αυτό που είχε ηταν άλλα αντ΄άλλων

- αλλαγή γλώσσας εγκατάστασης απο ουκρανικά σε αγγλικά

- Διορθωση FB apk video decoding (πρασινοκίτρινες γραμμες)

- Διόρθωση Gapps

- προσθήκη 7 χρώματα led

- ενσωμάτωση Dolby Digital Plus και αφαίρεση Audio FX και Dolby Atmos

- ενσωμάτωση patch a310

- προσθήκη Titanium Backup

- προσθήκη ¨θείος¨

- προσθηκη led blinker notification

- προσθήκη wakelock detector

- προσθήκη FX Explorer + root

- προσθήκη Xposed installer

- προσθήκη Nova Launcher 4.3.1

- προσθήκη USBforMM module

- προσθηκη Notifyclean module

- προσθήκη CM settings module

- αφαίρεση compass

- αφαίρεση xperia keyboard και προσθηκη κλασικού keyboard (έχουν αναφερθεί θέματα με το xperia. ετσι κι αλλιώς, όλοι swiftkey θα βάλουμε... )

 

 

 

Για αρση των περιορισμών αποθήκευσης στην κάρτα sd με το titanium backup, λόγω πολιτικής Google, ακολουθήστε τις οδηγίες στο βίντεο που ακολουθεί

ΠΡΙΝ ΔΟΚΙΜΆΣΕΤΕ ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ, ΠΆΡΤΕ ΈΝΑ ΑΝΤΊΓΡΑΦΟ ΑΣΦΑΛΕΊΑΣ ΤΟΥ ΦΑΚΈΛΟΥ titanium backup, ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΉ ΣΑΣ

 

Εχει αφαιρεθεί:

- Dolby Atmos

- AUDIO FX

 

Η ρομ είναι SUPERSU Rooted

 

2. XPOSED FRAMEWORK (xposed-v85-sdk23-arm): (προαιρετικό φλασάρισμα, αλλά, μάλλον, θα το χρησιμοποιήσετε. Η ρόμ έχει περασμένο τον XPOSED INSTALLER έτοιμο. Οπότε μπαίνετε και τον εξοπλίζεται κατά την αρεσκεία σας): https://mega.nz/#!ZUgW0K7Q!vIouvtZ3XiQoY9E_pzJGyrrv3yzfELWdGmFdg3w24wA

 

{{{ Από δω και κάτω, ακολουθήστε τις οδηγίες του # 22187 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6835341# }}}

[ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ & ΣΥΜΒΟΥΛΈΣ]

 

Γενικές πληροφορίες: Changelog RR572--->RR573 : #22231: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6844537#

 

........ Καλά φλασαρίσματα και καλές διακοπές.....

:)

 

ΠΡΟΣΟΧΉ :

Όσοι αντιμετωπιζετε προβλήματα επανασυνδεσης σε ντατα, μετά από ριμπουτ ή εκκίνηση, φλασάρετε αυτό..

https://mega.nz/#!pZpCDCzQ!pdfTDeNaOBz__ks3xUpL0fV7pBM6yVJxAaQXbJvUQpU

(Δοκιμασμένο)

Επίσης, αν δεν σας αρέσει το dazen logo + battery charge animation, φλασάρετε αυτο..

https://mega.nz/#!0RgXyDjD!b6ytNLmzG1fBzr08g_3MBBfPpmZgNHsATbd9WXnFekE

ΠΡΟΣΟΧΉ : ΠΡΙΝ ΚΆΝΕΤΕ ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ, ΠΆΡΤΕ NANDROID BACKUP. Για να μην με βριζετε μετά.... :p

 

Υ. Γ. : κι ένα δωράκι..... https://userscloud.com/go/iqxg6wolpb4j/

(emui 4.1 apks Android 6) ;)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καιρο με την xiaomi-miui-hellas-4.4.2_coolpad-f1_GTV-6.1.28,,,παιζει μια χαρα για υτα που κανω...σερφαρισμα...FB κλησειs κτλ....θελω μια αλλαγη να ακολουθησουμε λιγο τιs φρεσκιεs ROM.....που παω σε τελευταια ROM εδω στο φορουμ που να παιζει απροβληματιστα...?λεω να βαλω C8297W-iNewV3plus_by-ktisljar_v1.30_EN..μηπωs εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο?
Link to comment
Share on other sites

Ας ξεφυγουμε λιγο από τις ρομ και να σας πω ότι για δευτερη φορα στα 2 χρονια συμβιωσης μου με το f1 ετυχε παλι να το αφήσω μεσα σε νερα ,αλλα και παλι δουλεψε!

Την πρωτη φορα πριν κανα χρονο επεσε μια κανατα νερο πανω στο τηλ. ,ελειπα και απλα σκουπισε ο φιλος το τηλ. αλλα εχει παρει από μεσα και στην θηκη αλλα και μεσα εκει που βρίσκεται η μπαταρια και τα σλοτς,ανοιγε το τηλ. αλλαδεν δουλευε το digitizer,το στεγνωσα με πιστολακι και δουλεψε,χθες παλι δεν δουλευε το digitizer και με το που το ανοιγω βλεπω λιμνι μεσα τα νερα ,εβγαλα μπαταρια και καρτες και το αφησα διπλα μου να κανει ηλιοθεραπεια για καμια ωρα και ξαναζωντανεψε!

Δεν μασαει τιποτα μιλαμε το f1,αντε να ψωφισει λεω ναπαμε για κατι άλλο αλλα δεν μου την κανει την χαρη!

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεφυγουμε λιγο από τις ρομ και να σας πω ότι για δευτερη φορα στα 2 χρονια συμβιωσης μου με το f1 ετυχε παλι να το αφήσω μεσα σε νερα ,αλλα και παλι δουλεψε!

Την πρωτη φορα πριν κανα χρονο επεσε μια κανατα νερο πανω στο τηλ. ,ελειπα και απλα σκουπισε ο φιλος το τηλ. αλλα εχει παρει από μεσα και στην θηκη αλλα και μεσα εκει που βρίσκεται η μπαταρια και τα σλοτς,ανοιγε το τηλ. αλλαδεν δουλευε το digitizer,το στεγνωσα με πιστολακι και δουλεψε,χθες παλι δεν δουλευε το digitizer και με το που το ανοιγω βλεπω λιμνι μεσα τα νερα ,εβγαλα μπαταρια και καρτες και το αφησα διπλα μου να κανει ηλιοθεραπεια για καμια ωρα και ξαναζωντανεψε!

Δεν μασαει τιποτα μιλαμε το f1,αντε να ψωφισει λεω ναπαμε για κατι άλλο αλλα δεν μου την κανει την χαρη!

Χαχα, είχα παρόμοια εμπειρία πριν 2 βδομάδες! Μου έπεσε το τηλέφωνο στην τουαλέτα. Μετά από καλό στέγνωμα, χρήση ηλεκτρικής σκούπας (διάβασα ότι το πιστολάκι δεν συνίσταται γιατί μπορεί να πάει τα νερά πιο μέσα) και...ηλιοθεραπείας κινητού και μπαταρίας, το τηλεφωνάκι επανήλθε. Η κάμερα έκανε κανά δίωρο ακόμα να στεγνώσει αλλά μετά ήταν όλα οκ!:D

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα την βλακεια μου παλι και χρειαζομαι βοηθεια,στην προσπαθεια να ξαναβαλω την infinium zero 2 μιας και 2 φορες μεσα στους 6 μηνες που την εχω αρχιζουν χωρις λογο να κρασαρουν ολες οι google applications και αν δεν βγαλω την μπαταρια δεν ξεκιναει αλλα και μετα απο λιγο κολλαει παλι,πατησa καταλαθος to wipe cache και μετα τα κανονικα........wipe dalvik ,clean to install a new rom,,,δυστυχως εκαν ζημια και δεν με αφηνει να βαλω την ρομ..ΟΤΙ και να πειτε εχετε δικιο,βλακεια μεγαλη ,δεν ξερω πως το πατησα,κατι η ηλικια μου, κατι που μου μιλουσανε εκεινη την ωρα την πατησα,και ουτε κανω τον πονηρο να αλλαζω ρομ ,απο την κινεζικη πηγα στην infinium γιατι δεν επερνα τα 4 ψηφια μηνυματα.Αν υπαρχει λυση θα με κανατε χαρουμενο .Καλο καλοκαιρι. * με philz touch 6 Edited by giannis_389
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα την βλακεια μου παλι και χρειαζομαι βοηθεια,στην προσπαθεια να ξαναβαλω την infinium zero 2 μιας και 2 φορες μεσα στους 6 μηνες που την εχω αρχιζουν χωρις λογο να κρασαρουν ολες οι google applications και αν δεν βγαλω την μπαταρια δεν ξεκιναει αλλα και μετα απο λιγο κολλαει παλι,πατησa καταλαθος to wipe cache και μετα τα κανονικα........wipe dalvik ,clean to install a new rom,,,δυστυχως εκαν ζημια και δεν με αφηνει να βαλω την ρομ..ΟΤΙ και να πειτε εχετε δικιο,βλακεια μεγαλη ,δεν ξερω πως το πατησα,κατι η ηλικια μου, κατι που μου μιλουσανε εκεινη την ωρα την πατησα,και ουτε κανω τον πονηρο να αλλαζω ρομ ,απο την κινεζικη πηγα στην infinium γιατι δεν επερνα τα 4 ψηφια μηνυματα.Αν υπαρχει λυση θα με κανατε χαρουμενο .Καλο καλοκαιρι. * με philz touch 6

Ο σίγουρος και πιο δύσκολος τρόπος είναι να περάσεις μία ρομ είτε με flash tool ή ygdp tools που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα!

Link to comment
Share on other sites

Ο σίγουρος και πιο δύσκολος τρόπος είναι να περάσεις μία ρομ είτε με flash tool ή ygdp tools που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα!

 

Edit: Αν τα spflash tools σου φαίνονται δύσκολα προσπάθησε να κάνεις factory reset me to philz. Και με τον ενα και με τον άλλο τρόπο βέβαια θα χασεις δεδομένα της εσωτερικής αν δε έχεις κανει backup.

 

Αλλιώς ακολούθησε τον οδηγό για τα SP flash tools - έσωσα το f1 φίλου που αποφάσισε να πειραματιστεί με οτι option είχε διαθέσιμο το recovery και το κανε .... σαλάτα.

Δεν έμπαινε ούτε σε fastboot.

 

Πρόταση :

Οταν θα φλασαρεις ρομ με SP flash μπορεις το αρχείο recovery.img της rom να το αλλάξεις με οτι recovery θες:cwm, twrp κτλ.

 

Έτσι κατευθείαν μετα το φλασαρισμα της όποιας (χαζορομ) μπήκε βάζεις οποια αλλη επιθυμείς χωρίς εξτρα βήματα, απλά μπουτάρεις σε recovery και προχωράς: clean cache, dalvik-cache, factory-reset κτλ.

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα την βλακεια μου παλι και χρειαζομαι βοηθεια,στην προσπαθεια να ξαναβαλω την infinium zero 2 μιας και 2 φορες μεσα στους 6 μηνες που την εχω αρχιζουν χωρις λογο να κρασαρουν ολες οι google applications και αν δεν βγαλω την μπαταρια δεν ξεκιναει αλλα και μετα απο λιγο κολλαει παλι,πατησa καταλαθος to wipe cache και μετα τα κανονικα........wipe dalvik ,clean to install a new rom,,,δυστυχως εκαν ζημια και δεν με αφηνει να βαλω την ρομ..ΟΤΙ και να πειτε εχετε δικιο,βλακεια μεγαλη ,δεν ξερω πως το πατησα,κατι η ηλικια μου, κατι που μου μιλουσανε εκεινη την ωρα την πατησα,και ουτε κανω τον πονηρο να αλλαζω ρομ ,απο την κινεζικη πηγα στην infinium γιατι δεν επερνα τα 4 ψηφια μηνυματα.Αν υπαρχει λυση θα με κανατε χαρουμενο .Καλο καλοκαιρι. * με philz touch 6

 

δεν βλέπω που είναι το λάθος που έκανες, γιατί από τη φώτο βλέπω ότι μάλλον η μνήμη πρέπει να έχει αρχίσει να τα παίζει. Θα σου πρότεινα μόλις το σώσεις με flashtools ή ygdp βάλε μια ρομ και μην την αλλάξεις ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...