Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

 

Πέρασα σήμερα την τελευταία ρομ του jpower, πραγματικά σφαίρα, καμία σχέση με την λόλιποπ που είχα πάνω. Για μικρο bugs κτλ δεν έχω βρει κάτι ακόμη και δεν το έχω ξεψαχνίσει και πολύ το κινητό.

 

Μεχρι και τις λόλιποπ, είχε στις ρυθμίσεις κάποια customizations στην εμφάνιση πχ πως θα φαίνεται η μπάρα της μπαταρίας κτλ, αυτά τώρα που είναι ξέρει κάποιος;

edit: το βρήκα αυτό

 

 

1)το gps δουλεύει; είναι το μόνο στο οποίο αντιμετωπίζω θεματάκι

 

2)δεν μπορώ να πάρω αντίγραφα με το titanium, μου βγάζει ότι απέτυχε η διαδικασία.

 

1.Λειτουργεί 100%... Στην πρώτη ενεργοποίηση, άνοιξε ίντερνετ και τζιπιες, Βγες εξω και άνοιξε την εφαρμογη gps test plus.

Μία να λοκαρει... Μετα οκ..

 

2. Κάνε το κόλπο του βίντεο

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πας ρυθμίσεις status bar/battery και εκεί διαλέγεις πως θέλεις να φαίνεται.

Λοιπόν τη ξανά φλάσαρα κάνοντας wipe cache and dalvik και μετά clean to install a new Roman. Πλέον παίζει κανονικά 720 στο YouTube.

To μόνο bug που έχω βρει είναι ότι δε μπορώ να το συνδέσω στο bt του αυτοκινήτου. Αυτό το έχω καταφέρει μόνο με kk.

 

Συνδέεται..

Απλά,

Πήγαινε Settings, apps

Άνοιξε τις εφαρμογές συστήματος, βρες την Bluetooth Share και καντης καθαρισμό το κασε και τα ντατα της και ξαναδοκιμασε...

 

Και μένα με ζορισε λίγο, αλλά δουλεύει... :)

 

 

Εδιτ : η ρομ δοκιμάστηκε, ενδελεχως, το σουκου... Κυριολεκτικά, σπέρνει... :)

Ουτε πρόβλημα με ντατα, ούτε θέματα με AirPlane on off και το gsm άψογο!!

Από τις καλύτερες μετά kitkat ρομ!

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

ResurrectionRemix - v5.7.2 - 2016/07/31

 

The Changelog

 

- Pulse Solid Bar Sanity Levels & Lavalamp Anim Speed

- Pulse 2.0 Advanced Audio/Visual Rendering

- Settings:Pulse-Update Legacy Dimens and Bar Spacing Resources

- Settings:Pulse Use Sliders for Pulse Customizations

- Add dependencies to pulse 'fading blocks' seekbars

- Clock color master switch

- Task Manager animations

- Obey inverted statusbar ONLY when color is white

- Color picker: Rework

- ADB always notify

- Disable gradient SB by default

- Popup menu: Add support for item icons

- Fix Null Checks to avoid NPE

- Fix random crash in libhwui

- lights: Make sure the lights are out

- SysUI: Define config for showing screen on hints

- AudioDucking : Check session playback state

- SysUI: Add first time use lock screen hints

- PackageManager: make protected-broadcasts permission aware

- livedisplay: Add support for direct color balance control

- Recents Styles - Add Android N Recents Style Button

- SysUI: Show hints if showing keyguard and provisioned

- SystemUI : Initialize state linked volume

- Recents: Remove Dead Code

- Factory reset: Wipe media by default

- Improve the scan process

- Fix notification panel can't hide in statusbar

- Enable camera hal v3 interface

- Revert "FWB: Volume Dialog: Force expanded mode 2/2"

- mountservice: Shut down volumes before restarting framework

- mountservice: Don't nuke all volumes when decrypting

- SeekBarPreferenceCham: Expand with buttons

- Add SIM status string for localizing voice/data strings

- Settings: Fix possible crash

- Settings: Improve vibrator intensity dialog layout

- settings: Add support for color balance in LiveDisplay

- Automatic translations imports

- All updates from CM

- Bugfixes and improvements

- For more info Track Github Activities

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα αρκετό καιρό τώρα. Αλλά όχι μόνο με iNew, το κάνει με όλες. Έχω μετρήσει την χωρητικότητα και μου βγαίνει γύρω στα 2300 οπότε δεν ξέρω. Θα πάρω καμία καινούργια αλλά έχω μια εντύπωση ότι άρχισε να το κάνει σε κάποια φάση που δοκίμαζα μια ρομ που ανέβαζε θερμοκρασία και φοβάμαι μήπως επηρέασε hardware και από τότε ανεβάζει θερμοκρασία.

 

Έχω κάνει από τότε φυσικά διαφορά φλασαρίσματα και με ygdp, δεν πρέπει να έχει μείνει τίποτα, αλλά το sot εκεί, το πολύ 2-2.5 ώρες. Το σπαστικό είναι ότι έχω πάρει για αδερφή και πατέρα ένα Cubot h1 και ένα lenovo vibe p1m και βλέπω κάτι sot 8-9 ώρες και χαλιέμαι... :)

 

Έχω ολοκαίνουργια μπαταρία, άρα δε φταίει αυτό. Τώρα φίλε mindtrapper τα Cubot και Lenovo που προανεφερες έχουν μπαταριες 5000mah και βάλε... Οπότε παίζουν μπάλα σε αλλο επίπεδο.

 

Βέβαια στο δικό μας με 2500 mah μπαταρία βγάζω άνετα 5+ ώρες οθόνη( με cm12.1 v2.3) οπότε στανταράκι φταίει η inew. Θα δοκιμασω την τελευταία του jpower λιαν συντόμως.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ SENSE 8 - r52 (UPDATED to r54) ΣΕ COOLPAD F1 (01-08-2016)

 

 

Πρόκειται για την έκδοση αυτήν: http://www.mtk-dev.com/2016/07/601stable-sense-8-cm-13-based-mt6592.html?m=0

με αρκετές διορθώσεις και επιπλέον εφαρμογές.

 

Είναι multilingual (έχει ελληνικά).

 

 

Πριν ξεκινήσετε να αλλάξετε ρομ, αποθηκεύστε όλες σας τις επαφές στο google (cloud) ή στην phone storage με κάποιο πρόγραμμα τύπου, π.χ. super backup pro, διότι δεν μπορεί να δει τις επαφές των sim. Μόλις περάσετε το gmail σας, οι επαφές θα κατεβούν στο τηλέφωνό σας.

 

1. Sence 8 (cm13 based - MT6592) rom (jpmoded version)

https://mega.nz/#!BU4WRQBL!pQOrxK4wbL_fZgsp3D_xNOIOiFOFleWNu-pBay5yU-Q

 

 

Αρχείο αλλαγών:

- Διορθωση FB apk video decoding (πρασινοκίτρινες γραμμες)

- προσθήκη 7 χρώματα led

- ενσωμάτωση Dolby Digital Plus και αφαίρεση Audio FX

- προσθήκη Gapps (pico) ως στοιχείο εγκατάστασης μετά το φλασάρισμα της ρομ (με script) και όχι μέσα στην ρομ.

- ενσωμάτωση patch ηχου

- ενσωμάτωση patch a310

- προσθήκη Titanium Backup

- προσθήκη ¨θείος¨

- προσθηκη led blinker notification

- προσθήκη wakelock detector

- προσθήκη Total Commander (root)

- προσθήκη jet audio plus player

- προσθήκη Xposed installer

- προσθήκη Nova Launcher 4.3.1

- προσθήκη USBforMM module

- προσθηκη Notifyclean module

- προσθήκη CM settings module (για ενεργοποίηση εγγραφής κλήσεων)

- προσθήκη Kernel Booster

- Αναβάθμιση αρχείων τηλεφωνίας/δικτύου από r52 σε r54!

 

Για άρση των περιορισμών αποθήκευσης στην κάρτα sd με το titanium backup, λόγω πολιτικής Google, ακολουθήστε τις οδηγίες στο βίντεο που ακολουθεί

ΠΡΙΝ ΔΟΚΙΜΆΣΕΤΕ ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ, ΠΆΡΤΕ ΈΝΑ ΑΝΤΊΓΡΑΦΟ ΑΣΦΑΛΕΊΑΣ ΤΟΥ ΦΑΚΈΛΟΥ titanium backup, ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΉ ΣΑΣ

 

 

Η ρομ είναι SUPERSU Rooted

 

2. XPOSED FRAMEWORK (xposed-v85-sdk23-arm): (προαιρετικό φλασάρισμα, αλλά, μάλλον, θα το χρησιμοποιήσετε. Η ρόμ έχει περασμένο τον XPOSED INSTALLER έτοιμο. Οπότε μπαίνετε και τον εξοπλίζεται κατά την αρεσκεία σας) https://mega.nz/#!ZUgW0K7Q!vIouvtZ3XiQoY9E_pzJGyrrv3yzfELWdGmFdg3w24wA

 

 

ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ

 

Η εγκατάσταση μπορεί να γίνει και με twrp 2860 και twrp 3020. Το τελευταίο θα το βρείτε εδω.....>https://mega.nz/#!oNhzlBLD!ye-1dz30uK28YdssiqZOKZ642MYwvbc_HbEjmIDdd9s

Με twrp, ακολουθείτε τις οδηγίες του xda, δλδ:

- Wipe System, Cache, Dalvik Cache, Internal and Data Partition

- Format Data partition

- Go to Mount settings (untick on data, system, cache partition)

 

Εγώ, την εγκατέστησα με PHILZ. Συνεπώς:

Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε Philz recovery

https://mega.nz/#!AcoUBCab!KX5zqEfWgQuHuwsxXlfpstxKooQlJ6C1SpKz8OIiDzI

 

Μπαίνουμε σε recovery κανουμε τα εξης wipes

 

- wipe cache

- wipe dalvik

- custom format options-format system

- custom format options-format data and data media-yes

(προσοχή, η εν λόγω επιλογή διαγράφει και την internal σας.!!)

- πάτε mount and storage και τα κάνετε ολα έτσι..

IMG_0134.jpg

 

>>>>>Εν συνεχεία, φλασάρουμε το 1 και αμέσως μετά το 2.

Κάνουμε Reboot (Reboot)

 

Ισως, σε κάποια στιγμή, θα μας ζητήσει να δώσουμε δικαιώματα supersu στο settings(1000). Εδώ πατάμε DENY. Αν πάλι, κατα λάθος πατήσετε GRAND, τότε πάτε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ/SuperSu βρίσκετε το settings και το κάνετε DENY

 

Πάμε πρωτα πρωτα στα settings-sim cards και κλεινουμε τα data. Αν πάλι έχουμε data plan, τα αφηνουμε ανοιχτό. Δεν πειράζει. Συνδεόμαστε κανονικά σε Wifi.

Μετά πάμε και ενεργοποιούμε τα Xposed modules. Reboot

 

Αυτό ήταν... (That's it).

Η φιλοσοφία είναι όσο το δυνατόν λιγότερα φλασαρίσματα..

 

Αφού κανουμε reboot, συνδέουμε το τηλέφωνο στον υπολογιστη. Θα εμφανιστεί η Notification "usb for charging". Κανουμε κλικ στην notification και επιλέγουμε file transfer από την καρτέλα που θα φυτρώσει..

Μετά, ανοίγουμε το notifyclean module και από την κατηγορία ειδοποιήσεων Android System,

Screenshot_20160726_203558.pngεπιλέγουμε (κοκκινίζουμε) την "usb for file transfer¨.

Screenshot_20160726_203601.png

Κανουμε reboot για να πάρει τις αλλαγές.

Αυτό ήταν.. Εφεξής, θα είστε σε MTP as Default !

 

Να επισημάνω ότι έχω αναβαθμίσει τα αρχεία τηλεφωνίας σε r54. Λογικά, δεν θα έχετε αποσυνδέσεις, η επαναφορά σε data μετά από απώλεια wifi θα είναι αμεση και επίσης, δεν θα αντιμετωπίζετε θέματα συνδεσιμότητας με το airplane on off.

 

Επίσης, πάτε developer options /root access και επιλέγετε apps and adb για νσ αποκτήσει ρουτ η συσκευή. Πιο κατω, ανοίγετε το Android debugging και κλείνετε το debugging Notify, για να μην σας ενοχλεί το εικονίδιο στην μπάρα

 

.......................Καλα φλασαρίσματα...

 

ΣΥΜΒΟΥΛΗ:

1. Σε περίπτωση που περάσετε κάποιο Xposed module και το τηλέφωνο πέσει σε bootloop, δεν χρειάζεται να το φορμάρετε και φτου κι απο την αρχή.

Αρκεί να φλασάρετε τον unistaller του xposed. Αυτός θα καταργήσει το framework και θα μπορέσετε να μπείτε στο σύστημα και να ξηλώσετε το προβληματικό μοντουλ. Μετά, μπορείτε να ξαναφλασάρετε το framework (2).

O uninstaller, εδω....: https://mega.nz/#!oRZW3TDI!UH-otD_FDveT9ZCFLXt9S_pLaULG-8prkG44DY3SnTs

2. Επειδή έχουν αναφερθεί δυσκολίες σύνδεσης με BT, σας προτείνω να πάτε settings, apps, να ενεργοποιήσετε την εμφάνιση εφαρμογών συστήματος, να βρειτε την εφαρμογή Bluetooth Share και να της κάνετε καθαρισμό cache και data.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ SENSE 8 - r52 (UPDATED to r54) ΣΕ COOLPAD F1 (01-08-2016)

 

 

 

Χα!! Ωραίος ο Jpower!! Τώρα μόλις διάβαζα για την προηγούμενη που είχες ανεβάσει και ήδη ανέβασες κι άλλη!

 

Ερώτηση: Εκείνο το "δωράκι" που ανέβασες μαζί με την προηγούμενη ROM, ένα kernel booster ή κάτι τέτοιο, τι είναι;;

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα να ρωτησω?γτ δεν μ εμφανιζει το τηλ στο pc? win 10 φοραει miui7 παλια νομιζω το εβλεπε τωρα οχι...

 

 

 

'Ολα ΟΚ με την Τομασεκ ! Thanks JP!

Link to comment
Share on other sites

45% and on... :)

 

πάντως, στο λίγο που δοκιμάστηκε, μου βγάζει μία smoothness, αντάξια των γνωστών και επώνυμων ρομ.

 

Σαν κ@λ@μπαλίκια, εχει λιγότερα από την τεμασεκ....

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...

 

Καλά φλασαρίσματα :)

 

Εδιτ : τόσο η τεμασεκ όσο και η σενς, 3g και στις 2 καρτες.. :)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...

 

Καλά φλασαρίσματα :)

 

Εδιτ : τόσο η τεμασεκ όσο και η σενς, 3g και στις 2 καρτες.. :)

 

Ωραίος! Για πες για εκείνο το "δωράκι" που σου έγραψα πιο πάνω!! Και, επειδή είμαι εδώ και μήνες με τη Miui του Κουσκούς, στην Τέμασεκ και στη Σενς παίζει ρύθμιση 2g only;;; Μένω σε νησί και το 3g είναι πολυτέλεια της πρωτεύουσας και λίγων ακόμα χωριών!!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ξερει κανείς εάν αλλάξω ρομ το Pokemon go που παίζει ή κόρη μου θα κρατήσει τα δεδομένα του ή θα πρέπει να το παίξει από την αρχή; (Έχω πάρει backup του παιχνιδιού με το titanium backup)
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Για πες για εκείνο το "δωράκι" που σου έγραψα πιο πάνω!! Και, επειδή είμαι εδώ και μήνες με τη Miui του Κουσκούς, στην Τέμασεκ και στη Σενς παίζει ρύθμιση 2g only;;; Μένω σε νησί και το 3g είναι πολυτέλεια της πρωτεύουσας και λίγων ακόμα χωριών!!

 

Το kernel booster, απλά κάνει ρυθμίσεις στον πυρήνα ανάλογα με το τι φάση θέλουμε : μπαταρία, επιδόσεις, multitasking. Και μάλιστα ρύθμιση σε τι ποσοστό μπαταρίας σε βάρος επιδόσεων και αντίστροφα.

Εχω διαπιστώσει σημαντική αύξηση της αυτονομίας χωρίς αξιοσημείωτη επιπτωση στις επιδόσεις.

Κάντε το μια δοκιμή.

Περισσότερες πληροφορίες, εδω... http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-kernel-booster-t3215224

 

 

 

Για το 2τζι,τίποτα προς το παρόν. Έχω σκεφτεί, όμως, ένα workaround... Θα το δοκιμασω και θα πω.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το kernel booster, απλά κάνει ρυθμίσεις στον πυρήνα ανάλογα με το τι φάση θέλουμε : μπαταρία, επιδόσεις, multitasking. Και μάλιστα ρύθμιση σε τι ποσοστό μπαταρίας σε βάρος επιδόσεων και αντίστροφα.

Εχω διαπιστώσει σημαντική αύξηση της αυτονομίας χωρίς αξιοσημείωτη επιπτωση στις επιδόσεις.

Κάντε το μια δοκιμή.

 

Θα αντιπροτείνω kernel audiutor. Είναι open source με τα ίδια και ακόμη περισσότερα features και άψογο κατά τη γνώμη μου.

 

Επιπλέον λίγα ποστ πιο πριν νομίζω οτι κάποιος συνφορουμιτης ποσταρε σχετικές ρυθμίσεις για το προαναφερθεν οι οποίες επιτελούν στη ουσια τη λειτουργία του γνωστού seeder. (Βεβαια δεν θυμάμαι αν το kernel audiutor εκτός από μνήμη κάνει handle και το entropy generation).

 

Υ.Γ: jpower, χιλιάδες ευχαριστίες :-)

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Νο προμπλεμ, μπρο...

 

Εδώ θα τα χαλάσουμε??

:lol:

Άλλωστε κι εγώ χρησιμοποιώ το οντιουτορ.

 

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/kernel-adiutor-mod-singularity-kernel-t3333549

 

 

Υ. Γ: παρακαλώ... :)

 

 

Επίσης, ευχαριστώ και όλους τους φίλους/συμφορουμητες για τα μηνύματα τους..

Δεν έκανα κάτι το φοβερό...

 

Να 'στε καλά.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Νο προμπλεμ, μπρο...

 

Εδώ θα τα χαλάσουμε??

:lol:

Άλλωστε κι εγώ χρησιμοποιώ το οντιουτορ.

 

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/kernel-adiutor-mod-singularity-kernel-t3333549

 

 

Υ. Γ: παρακαλώ... :)

 

 

Επίσης, ευχαριστώ και όλους τους φίλους/συμφορουμητες για τα μηνύματα τους..

Δεν έκανα κάτι το φοβερό...

 

Να 'στε καλά.

 

Φίλε μπορείς να μας δώσεις κάποια settings για μπαταρία χωρίς να χάνεις πολύ ταχύτητα?

Με την 12.1 είχες δώσει κάποια mods zip έτοιμο για βελτίωση,τωρα μέσω αυτού παίζουν χειροκίνητα.

 

Μία φορά σαν rom είναι ,κατά την γνώμη μου,οτι καλύτερο έχω περάσει.

Εντάξει μην τα θέλουμε όλα,αναφορικα με εναλλαγή 2-3g.

Το κινητό το έδωσα πλέον ξανά στην κουνιάδα μου που ή αίσθηση είναι σαν να έχει νέο τηλέφωνο.

Παντός θέμα κανένα!

Link to comment
Share on other sites

http://www.modaco.com/forums/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/?page=236#comment-2272367

 

Δες στις εικόνες.

Είναι από τις ρυθμίσεις στην RESSURECTION REMIX 559, οπου μου έδινε πάνω από 5 ωρες οθόνη.

Καντες μια δοκιμή..

:)

 

Κυκλοφορεί rr572 με changelog αυτά που έγραψα σε προηγούμενη σελίδα....

Αν την προλάβω αύριο, έχει καλώς... :)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

http://www.modaco.com/forums/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/?page=236#comment-2272367

 

Δες στις εικόνες.

Είναι από τις ρυθμίσεις στην RESSURECTION REMIX 559, οπου μου έδινε πάνω από 5 ωρες οθόνη.

Καντες μια δοκιμή..

:)

 

Οκ,ευχαρισω !

Τις επόμενες μέρες που θα έρθει ξανά στα χέρια μου το φτιάχνω έτσι και ακούω εντυπώσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και ενα χρόνο είχα του kouskous χωρίς κανένα πρόβλημα εκτός οτι ηταν λίγο πιο αργή.Εδω και μια εβδομάδα έβαλα του jpower και πηγαίναν όλα ρόλοι μέχρι πριν απο λίγο πού έκλεισε ξαφνικά και με το που το ανοίγω ανέβασε θερμοκρασία και σταμάτησαν να ανταποκρίνονται όλα και συνεχεία ριμπουτ,Την ξαναπέρασα άλλα το ίδιο πράγμα γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Sense 8 και προσπαθώ να βρω πως ενεργοποιώ την ένδειξη στην γραμμή κατάστασης για την ταχύτητα δικτύου-wifi..έχω φάει σκάλωμα και δεν το βρίσκω, στην Temasek το είχα βρεί, αν κάποιος το θυμάται...πάντως είναι πού καλή η sense ακόμα δεν δοκίμασα και πολλά αλλά απο τα λίγα δείχνει να πετάει!!!!!

πολύ καλή δουλειά jp...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και ενα χρόνο είχα του kouskous χωρίς κανένα πρόβλημα εκτός οτι ηταν λίγο πιο αργή.Εδω και μια εβδομάδα έβαλα του jpower και πηγαίναν όλα ρόλοι μέχρι πριν απο λίγο πού έκλεισε ξαφνικά και με το που το ανοίγω ανέβασε θερμοκρασία και σταμάτησαν να ανταποκρίνονται όλα και συνεχεία ριμπουτ,Την ξαναπέρασα άλλα το ίδιο πράγμα γίνεται.

Επίσημη μέσω ygdp tools!για να είσαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ξερει κανείς εάν αλλάξω ρομ το Pokemon go που παίζει ή κόρη μου θα κρατήσει τα δεδομένα του ή θα πρέπει να το παίξει από την αρχή; (Έχω πάρει backup του παιχνιδιού με το titanium backup)

 

το ποκεμον είναι server sided παιχνίδι. που σημαινει ότι,

για να το παίξεις,πρέπει να συνδεθείς στους σέρβερς του παιχνιδιού μέσω wifi ή δεδομένα

ότι κάνεις και βλέπεις στην οθόνη σου,εάν δέν "μιλήσει" με την database του παιχνιδιού το παιχνίδι θα κλείσει/κολλήσει.

αυτά και κάποια άλλα που δέν χρειάζεται να τα πούμε,σημαίνουν πως και τηλέφωνο να αλλάξεις,και ρομ,μετά απο σύνδεση του email σου, θα παίξει το παιχνίδι κανονικά.

μόνη προυπόθεση να συνδεθείς με το email που σε "ξέρει" το παιχνίδι.

που σημαίνει, μπορείς να διαχειρίζεσαι πολλούς λογαριασμούς του παιχνιδιού απο Ένα μόνο τηλέφωνο.

αποσυνδέεσαι απο λογαριασμό δικό σου, συνδέεσαι στον δικό μου(λέμε τωρα), τρεχεις το παιχνίδι,

και βλέπεις το παιχνίδι όπως είναι στον δικό μου λογαριασμό.

απλά, δέμ μπορούν 2 ίδιοι λογαριασμοί να είναι συνδεδεμένοι απο 2 διαφορετικά τηλέφωνα.

ο δεύτερος που θα κάνει login, και κανει kick τον πρώτο..

 

ελπίζω να μήν σε μπέρδεψα.....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Sense 8 και προσπαθώ να βρω πως ενεργοποιώ την ένδειξη στην γραμμή κατάστασης για την ταχύτητα δικτύου-wifi..έχω φάει σκάλωμα και δεν το βρίσκω, στην Temasek το είχα βρεί, αν κάποιος το θυμάται...πάντως είναι πού καλή η sense ακόμα δεν δοκίμασα και πολλά αλλά απο τα λίγα δείχνει να πετάει!!!!!

πολύ καλή δουλειά jp...

Στην temasek είναι settings/status bar/network traffic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...