Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το doze πως απενεργοποιειται;;να διαγραψω την εφαρμογη;;δεν εχω καταλαβει τι ακριβως κανει...αλλα φοβηθηκα να τη διαγραψω γιατι δε ξερω ποσο την εχεις ενσωματωσει..χαχα..αν εχεις χρονο στειλε μου ενα πμ για λακι και σιγκικ γιατι δε θυμαμαι πως το ειχα κανει

 

Πας:

Settings /configuration /miscellaneous /

 

Για το αλλο,

Ανοίγεις λακι, μόλις φορτώσει τις εφαρμογές, βρίσκεις σιζικ, κάνεις παρατεταμένο πάτημα πάνω του, ριμουβ λαησενς βεριφικεησον, auto modes, apply.

Θα σου βγάλει επιτυχία 53%.

Εισαι έτοιμος;)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

ναι κανονικα...και οι καρτες μου ειναι απο την εποχη του Παγκαλου!δοκιμασε να κανεις μερικα reboot(αν δεν κανω λαθος στην αρχη αργησε να τις δει)

Σάββα έκανα 2. Μετά σταμάτησα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την du rom όλα καλά μέχρι που προσπάθησα να το back up απο το titanium. Δεν έβλεπε ότι ή τον ήταν root. Προσπάθησα να συνδεθω σε δίκτυο και έκανε συνέχεια αποσυνδεση

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα μετά καθαρή την rr του jpower73 με σωστά τα unmounts και το κινητό κολλάει εκνευριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Σάββα έκανα 2. Μετά σταμάτησα.

2-3 εκανα εγώ όχι παραπανω...βέβαια γυρισα στην pac rom γιατί είχα αρκετά reboot

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα την du rom όλα καλά μέχρι που προσπάθησα να το back up απο το titanium. Δεν έβλεπε ότι ή τον ήταν root. Προσπάθησα να συνδεθω σε δίκτυο και έκανε συνέχεια αποσυνδεση

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα μετά καθαρή την rr του jpower73 με σωστά τα unmounts και το κινητό κολλάει εκνευριστικα.

Μήπως έχει σχέση το settings (1000)?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είχα βάλει την τελευταία 4.4 046 cpb, και δε βλέπει κάρτες, δεν ξέρω αν έχει σχεση τελικά αυτό.

 

Πρέπει να μην χρησιμοποιήσεις καθόλου την κάρτα (γιατί όσο τη χρησιμοποιείες γράφονται άλλα από πάνω στα αρχεία σου) και να τη συνδέσεις σε pc και με το πρόγραμμα recuva θα σου τα βρει όλα και θα σου πει ποια επανέρχονται.

 

 

και μενα το ίδιο έκανε με το wifi (δεν πρέπει να έχει σχεση με το doze), διορθώθηκε όταν έβαλα την rr του xda, αλλά τώρα έχει πάλι θέματα όποτε θέλει. Μάλλον έχει σχέση με το xposed, γιατί το έκανε όταν το έβαλα και μετά. Του jpower το έχει μέσα και ίσως γιαυτό να το κάνει από την αρχή. Μετά από επανεκκίνηση διορθώνεται απότι πρόσεξα.

Μήπως υπάρχει κρυφή ρύθμιση κάπου?

Για gps πλέον βάζω το here που είναι και free

Εγω πέρασα 4.2 και μάλιστα παλιότερη απο αυτή του link.δυστυχώς ουτε με την εφαρμογή recuva κατάφερα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι το τσεκαρα , αν και προσεχα που κάνω αποδοχή...

Σε βλέπω για επίσημη μεσω ygdp tools αν δεν αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω για επίσημη μεσω ygdp tools αν δεν αλλάξει κάτι.

 

Μην μου λες τέτοια γτ έχω προσπαθήσει άπειρες φορές και δεν τα έχω καταφέρει

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Το κινητο μου ειχε ερθει με twrp 2.4.

Mπορω να ανβαθμισω σε 2860 η 3020 χωρις προβλημα η υπαρχει περιπτωση να το παρω στο χερι;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Το κινητο μου ειχε ερθει με twrp 2.4.

Mπορω να ανβαθμισω σε 2860 η 3020 χωρις προβλημα η υπαρχει περιπτωση να το παρω στο χερι;

 

ναι μπορεις

Link to comment
Share on other sites

DU update: Με αυτα τα gapps δεν υπαρχουν προβληματα https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863139560

 

Super η rom,πιο πολλα features απο την rr και πιο smooth απο τις cm.Η rom ειναι βασισμενη σε aosp.

Εντυπωσεις το βραδυ/αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να καθαρίσω το τηλ και να περάσω τη LG γιατί βάλε βγάλε rom έχει αφήσει πολλά σκουπιδάκια.

Υπάρχει official rom που να μπαίνει με SP Flash Tool γιατί με ygdp tools όσο και αν προσπάθησα δεν το αναγνωρίζει το τηλ και δεν την περνάει.

Τους drivers τους έχω βάλει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

DU update: Με αυτα τα gapps δεν υπαρχουν προβληματα https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863139560

 

Super η rom,πιο πολλα features απο την rr και πιο smooth απο τις cm.Η rom ειναι βασισμενη σε aosp.

Εντυπωσεις το βραδυ/αυριο.

 

Πιο πολλά απο ρρ...? :cool:

 

Χμμμμ, σιγοψηνεται... :lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια, δυστυχως ραγισε η οθονουλα μου.

Εχετε να μου προτεινετε καποιο link απο eBay να παρω ανταλλακτικο;

Πιανουν τα χερια μου οποτε ευελπιστω να μπορεσω να την αλλαξω...

Θα το εκτιμουσα αν καποιος που γνωριζε κατι παραπανω με καθοδηγουσε ελαχιστα...

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Θα το εκτιμουσα αν καποιος που γνωριζε κατι παραπανω με καθοδηγουσε ελαχιστα...

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

δε σου απανταει κανεις γιατι καθε 5-10 σελιδες υπαρχει η απαντηση.Θα κερδισεις χρονο ψαχνωντας τις τελευταιες 15-20 σελιδες η κανοντας ενα search στο thread.

Θα σου απαντουσα εγω αλλα θα πρεπει να κατσω να ψαξω εγω τις σελιδες,καταλαβαινεις..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιο πολλά απο ρρ...? :cool:

 

Χμμμμ, σιγοψηνεται... :lol:

 

τουμπανο ειναι αλλα για ολοκληρωμενη γνωμη 2 μερες χρειαζονται σιγουρα για να δουμε αν εχει τιποτα θεματα..

Παντως επειδη ειναι βασισμενη σε aosp και οχι cm δεν θα εχει τα γνωστα μικροbugs που εχουν ολες οι cm based

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να καθαρίσω το τηλ και να περάσω τη LG γιατί βάλε βγάλε rom έχει αφήσει πολλά σκουπιδάκια.

Υπάρχει official rom που να μπαίνει με SP Flash Tool γιατί με ygdp tools όσο και αν προσπάθησα δεν το αναγνωρίζει το τηλ και δεν την περνάει.

Τους drivers τους έχω βάλει κανονικά.

Στην πρωτη σελιδα υπάρχει οδηγός για φλασαρισμα με flash tool,πάντως να ξέρεις κάτι δεν γίνεται σωστα με τους drivers στο λέω εγώ που έβαλα μια μέρα ολόκληρη στο να βάζω και να τους βγαζω,όσπου τα κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το εκτιμουσα αν καποιος που γνωριζε κατι παραπανω με καθοδηγουσε ελαχιστα...

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6790160#post6790160

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή http://www.ebay.com/itm/262398193564 δεν την έκανα μονος μου την διαδικασία οποτε δεν μπορώ να σε βοηθήσω για το πως θα την βάλεις 19 μέρες έκανε να μου έρθει.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια, θα το ψαξω λιγακι και θα κανω παραγγελια.
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη σελιδα υπάρχει οδηγός για φλασαρισμα με flash tool,πάντως να ξέρεις κάτι δεν γίνεται σωστα με τους drivers στο λέω εγώ που έβαλα μια μέρα ολόκληρη στο να βάζω και να τους βγαζω,όσπου τα κατάφερα.

 

Πέρασα την rom της πρώτης σελίδας τα άλλα link για να κάνω root και να βάλω recovery δεν λειτουργούν.

Τι κάνω τώρα ρε παιδιά για βοηθήστε λίγο σας παρακαλώ!!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την rom της πρώτης σελίδας τα άλλα link για να κάνω root και να βάλω recovery δεν λειτουργούν.

Τι κάνω τώρα ρε παιδιά για βοηθήστε λίγο σας παρακαλώ!!

Αν είσαι κοντά σε υπολογιστή κατέβασε iroot η vroot μόλις ρουταριστει βάλεις toolhero η mobileuncle tools και περνάς recovery!

Edit: έχει ανεβάσει μέλος και εναν τροπο να το ρουταρεις μέσω του μανισιου recovery αλλά δεν το θυμάμαι

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

εχω προβλημα με το ηχειο του ακουστικου του τηλεφωνου και παει για αλλαγη .

Μπορει καποιος να μου προτεινει απο που να το παραγγειλω , εκτος alliexpress , που να δεχεται paypal .

Eυχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

εχω προβλημα με το ηχειο του ακουστικου του τηλεφωνου και παει για αλλαγη .

Μπορει καποιος να μου προτεινει απο που να το παραγγειλω , εκτος alliexpress , που να δεχεται paypal .

Eυχαριστω .

 

Μια ματιά που έριξα στο ebay δεν είδα κάτι.

Ρώτα πωλητες απο Ali αν κανεις δέχεται paypal.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω παιδια, θα το ψαξω λιγακι και θα κανω παραγγελια.

 

Να σου πω την άποψή μου, για το ανάλογο ανταλλακτικό απο ebay δεν τους εμπιστεύομαι. Σε άλλους έκατσε καλά, εγω την ειχα παρει απο Ali μαζί μς το frame, Απο το Νοέμβριο εως τώρα δεν έχει κάνει κιχ!

Οπως και να την πάρεις η εγκατάσταση είναι εύκολη μια έρευνα στο YouTube θα δεις πως την περνάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις δοκιμασα DU, νομίζω ότι φτάνουμε σιγά σιγά σε MM για καθημερινή χρήση. Ένα πρόβλημα που συνάντησα είναι ότι δεν κρατάει μερικές ρυθμίσεις με επανεκκίνηση. Ελπίζω στα επόμενα update να έρθει 100% κουτί στο κινητό μας!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...