Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Εχω περάσει την cm12 και εχω πάρα πολύ χαμηλό ήχο.

Δοκιμάζω να το διορθώσω με το mobileuncle και ενω ανοίγει η εφαρμογή δεν μπαίνει στο engineer mode.

Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

πέρνα gionee sound patch από αρχικη σελίδα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Για κάποιο λόγο ξεκίνησε και τρώει την μπαταρία, την καταπίνει. Τι πρεπει να προσέχω στο wakelock detector ; Είμαι το 50% με μία ώρα οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο ξεκίνησε και τρώει την μπαταρία, την καταπίνει. Τι πρεπει να προσέχω στο wakelock detector ; Είμαι το 50% με μία ώρα οθόνη...

 

με το wakelock detector δεν θα βρεις ακρη,μερικες εφαρμογες ειναι κανονικο να κανουν πολλα wakes.Βαλε το betterbatterystats http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809 .Θα χρειαστει να περασει καμια μερα τουλαχιστον για να μαζεψει πληροφοριες για το ποιες εφαρμογες σου γονατιζουν την μπαταρια.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

με το wakelock detector δεν θα βρεις ακρη,μερικες εφαρμογες ειναι κανονικο να κανουν πολλα wakes.Βαλε το betterbatterystats http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809 .Θα χρειαστει να περασει καμια μερα τουλαχιστον για να μαζεψει πληροφοριες για το ποιες εφαρμογες σου γονατιζουν την μπαταρια.

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

αυριο στο xda ανεβαινει dirty unicorns 10.3 ,τρελη rom..!

 

Δεν περιμενα να δουμε τετοιες rom στο coolpad.Πρεπει να γινει αγαλμα του fire855 στο xda,αυτο που εκανε εδωσε ζωη σε εκατομμυρια mediatek συσκευες που θα ειχαν μεινει στην καλυτερη περιπτωση σε κακοφτιαγμενες εργοστασιακες 4.4 aosp..

 

Πάρτε μια γεύση..

http://www.droidtechhub.tk/2016/07/601-dirty-unicorns-102-for-xiaomi-redmi-note3g.html?m=1

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

αυριο στο xda ανεβαινει dirty unicorns 10.3 ,τρελη rom..!

 

Δεν περιμενα να δουμε τετοιες rom στο coolpad.Πρεπει να γινει αγαλμα του fire855 στο xda,αυτο που εκανε εδωσε ζωη σε εκατομμυρια mediatek συσκευες που θα ειχαν μεινει στην καλυτερη περιπτωση σε κακοφτιαγμενες εργοστασιακες 4.4 aosp..

 

!

Πρώτοι μάγκες έχουμε γίνει... :p

 

με 130

;)

 

θα δοκιμαστεί κι αυτή κι αν δεν εχει θέμα με τις σιμς, θα έχουμε απλοαντ.

Αν κάποιος την δοκιμασει νωρίτερα, ας μας πει, εαν υπερτερεί σε σχεση με την ρρ

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

!

Πρώτοι μάγκες έχουμε γίνει... :p

 

με 130

;)

 

θα δοκιμαστεί κι αυτή κι αν δεν εχει θέμα με τις σιμς, θα έχουμε απλοαντ.

Αν κάποιος την δοκιμασει νωρίτερα, ας μας πει, εαν υπερτερεί σε σχεση με την ρρ

 

θα την βαλω σημερα

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την dirty unicorns ειχα προβλημα με το α310 πατς(δεν λειτοουργουσε το home button δεν κατεβαινε η μπαρα )

edit:δοκιμάζοντας διαφορες ΜΜ εκανα παπα***ρια και εκανα format την sd(στην αρχη που αναγνωριζει την sd).Δοκιμασα την εφαρμογη EaseUS Data Recovery χωρις αποτελεσμα,οποιος γνωριζει κανενα προγραμμα ας μου πει.

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την dirty unicorns ειχα προβλημα με το α310 πατς(δεν λειτοουργουσε το home button δεν κατεβαινε η μπαρα )

 

με μια επιφυλαξη γιατι δεν την εχω βαλει ακομα,νομιζω οτι μαλλον κατι δεν εγινε σωστα στο φλασαρισμα,τα εχω ξαναδιαβασει αυτα τα bugs σε διαφορες rom στο xda και απ οτι θυμαμαι δεν ειχαν σχεση με το a310 patch αλλα με το φλασαρισμα της rom (gapps,wipes,mounts,κλπ)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την dirty unicorns ειχα προβλημα με το α310 πατς(δεν λειτοουργουσε το home button δεν κατεβαινε η μπαρα )

edit:δοκιμάζοντας διαφορες ΜΜ εκανα παπα***ρια και εκανα format την sd(στην αρχη που αναγνωριζει την sd).Δοκιμασα την εφαρμογη EaseUS Data Recovery χωρις αποτελεσμα,οποιος γνωριζει κανενα προγραμμα ας μου πει.

Την 10.3 εβαλες;

Link to comment
Share on other sites

!

Πρώτοι μάγκες έχουμε γίνει... :p

 

με 130

;)

 

θα δοκιμαστεί κι αυτή κι αν δεν εχει θέμα με τις σιμς, θα έχουμε απλοαντ.

Αν κάποιος την δοκιμασει νωρίτερα, ας μας πει, εαν υπερτερεί σε σχεση με την ρρ

 

Jp,εχω ενα μικρο θεματακι με την ρρ....αργει στο κλειδωμα wifi...επισης αν και καποια δικτυα ειναι αποθηκευμενα,καποιες φορες πρεπει να τα συνδεσω χειροκινητα..παιζει καμια διορθωση;;

 

ΥΓ:περασα με τιτανιουμ την lg cam στα 21mp αλλα δε τη δουλευει..επισης ενω περασα επισης με τιτανιουμ το sygic που ειχα "φτιαγμενο" μου λεει οτι οι δεν επαληθευονται οι πληροφοριες απο playstore και κλεινει...καμια αλλη ιδεα για φρι gps με χαρτες;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με 2-3 εφαρμογες να επαναφερω τις φωτο μου διχως αποτελεσμα!τοσο "καθαρο"φορματ κανει το κινητο στην καρτα μνημης?!

λετε να φταει τιποτα αλλο?

τωρα περασα τη ownrom

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την dirty unicorns ειχα προβλημα με το α310 πατς(δεν λειτοουργουσε το home button δεν κατεβαινε η μπαρα )

.

 

Γι αυτό το λόγο.... Θα έχουμε απολοαντ του τύπου "one key install" :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Jp,εχω ενα μικρο θεματακι με την ρρ....αργει στο κλειδωμα wifi...επισης αν και καποια δικτυα ειναι αποθηκευμενα,καποιες φορες πρεπει να τα συνδεσω χειροκινητα..παιζει καμια διορθωση;;

 

ΥΓ:περασα με τιτανιουμ την lg cam στα 21mp αλλα δε τη δουλευει..επισης ενω περασα επισης με τιτανιουμ το sygic που ειχα "φτιαγμενο" μου λεει οτι οι δεν επαληθευονται οι πληροφοριες απο playstore και κλεινει...καμια αλλη ιδεα για φρι gps με χαρτες;;

 

Θέμα με το wifi δεν έχω... Μήπως έχεις ενεργό το Doze POWERSave?

 

Για την lg camera, μην σκας.

Νομιζω έχω ενσωματωμένη την Snap camera η οποία είναι εξαιρετική!

 

Το Sygic θέλει λακι πάτσερ;)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με 2-3 εφαρμογες να επαναφερω τις φωτο μου διχως αποτελεσμα!τοσο "καθαρο"φορματ κανει το κινητο στην καρτα μνημης?!

λετε να φταει τιποτα αλλο?

τωρα περασα τη ownrom

Βλέπεις sim με την own?

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό το λόγο.... Θα έχουμε απολοαντ του τύπου "one key install" :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θέμα με το wifi δεν έχω... Μήπως έχεις ενεργό το Doze POWERSave?

 

Για την lg camera, μην σκας.

Νομιζω έχω ενσωματωμένη την Snap camera η οποία είναι εξαιρετική!

 

Το Sygic θέλει λακι πάτσερ;)

 

Το doze πως απενεργοποιειται;;να διαγραψω την εφαρμογη;;δεν εχω καταλαβει τι ακριβως κανει...αλλα φοβηθηκα να τη διαγραψω γιατι δε ξερω ποσο την εχεις ενσωματωσει..χαχα..αν εχεις χρονο στειλε μου ενα πμ για λακι και σιγκικ γιατι δε θυμαμαι πως το ειχα κανει

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις sim με την own?

 

ναι κανονικα...και οι καρτες μου ειναι απο την εποχη του Παγκαλου!δοκιμασε να κανεις μερικα reboot(αν δεν κανω λαθος στην αρχη αργησε να τις δει)

Link to comment
Share on other sites

Άντε να περιμένουμε του βρωμομονόκερους γιατί ή ρρ έχει πολλά κουσουράκια !
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν προβληματα με τις sim μηπως παιζει ρολο η version του τελευταιου cpb που εχετε περασει?

Εγώ είχα βάλει την τελευταία 4.4 046 cpb, και δε βλέπει κάρτες, δεν ξέρω αν έχει σχεση τελικά αυτό.

εκανα format την sd(στην αρχη που αναγνωριζει την sd).Δοκιμασα την εφαρμογη EaseUS Data Recovery χωρις αποτελεσμα,οποιος γνωριζει κανενα προγραμμα ας μου πει.

Πρέπει να μην χρησιμοποιήσεις καθόλου την κάρτα (γιατί όσο τη χρησιμοποιείες γράφονται άλλα από πάνω στα αρχεία σου) και να τη συνδέσεις σε pc και με το πρόγραμμα recuva θα σου τα βρει όλα και θα σου πει ποια επανέρχονται.

 

Jp,εχω ενα μικρο θεματακι με την ρρ....αργει στο κλειδωμα wifi...επισης αν και καποια δικτυα ειναι αποθηκευμενα,καποιες φορες πρεπει να τα συνδεσω χειροκινητα..παιζει καμια διορθωση;;

.καμια αλλη ιδεα για φρι gps με χαρτες;;

και μενα το ίδιο έκανε με το wifi (δεν πρέπει να έχει σχεση με το doze), διορθώθηκε όταν έβαλα την rr του xda, αλλά τώρα έχει πάλι θέματα όποτε θέλει. Μάλλον έχει σχέση με το xposed, γιατί το έκανε όταν το έβαλα και μετά. Του jpower το έχει μέσα και ίσως γιαυτό να το κάνει από την αρχή. Μετά από επανεκκίνηση διορθώνεται απότι πρόσεξα.

Μήπως υπάρχει κρυφή ρύθμιση κάπου?

Για gps πλέον βάζω το here που είναι και free

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την DU.Η rom βλεπει sim κανονικα,βεβαια ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα.

 

Το προβλημα ειναι οτι μολις περασεις gapps γ@μιεται το συστημα.Μετα το 2ο boot γινονται αυτα που ανεφερε ο φιλος πιο πανω (που δεν ειχαν οντως σχεση με το a310 patch).Δηλαδη δεν κατεβαινουν τα quick settings,δεν δουλευουν σωστα τα κουμπια,εξαφανιζεται το developers menu και αλλα.Προσοχη,στο πρωτο boot δηλαδη μετα το φλασαρισμα rom+gapps ολα λειτουργουν τελεια.Στο δευτερο boot παρουσιαζονται.

 

Δοκιμασα πολλους συνδιασμους φλασαρισματος και με open gapps αλλα και με Banks gapps (τα gapps που συνιστουν απο την DU) και με ολα μετα το δευτερο boot συμβαινουν αυτα που εγραψα.Επισης δοκιμασα wipe cache+dalvik μετα το 2ο boot και δεν εγινε τιποτα.Οπως και με το wipe data,οπου εγινε το ιδιο με πιο πανω,στο 2ο boot ξαναχαλαει η φαση.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια, δυστυχως ραγισε η οθονουλα μου.

Εχετε να μου προτεινετε καποιο link απο eBay να παρω ανταλλακτικο;

Πιανουν τα χερια μου οποτε ευελπιστω να μπορεσω να την αλλαξω...

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...