Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, στο sp flash έχει στην καρτέλα αριστερά τις επιλογές : download only-firmware upgrate-format all+dowload-MOTA. εγώ όσες προσπάθησα το έκανα με την 1η επιλογή, έκανα σωστά?

Υπάρχει κάποιος που να έχει stock rom (cpb) παλιά;;; αν ναι pls να την ανεβάσει κάπου μήπως τρέξει το ygpd;

 

Mία εβδομάδα με την note4 v2 και έχω πάθει πλάκα με την διάρκεια της μπαταρίας: εκεί που έλεγα πως η miui δεν πιάνεται, αυτή κρατάει πολύ παραπάνω. Κάποιες παρατηρήσεις: στην ανοιχτή ακρόαση δεν με ακούνε δυνατά, δεν βρίσκω επιλογή να παγώσω σε κάποιες εφαρμογές τις ειδοποιήσεις όπως και να κλειδώσω κάποιες άλλες από το να μην κλείνουν όταν κάνω εκκαθάριση της μνήμης, κάμερα χρησιμοποίησα αυτήν με το κόκκινο εικονίδιο αλλά πάνω απο 3 Mb δεν μου έδωσε οπότε lg και πάμε παρακάτω. Με λίγα λόγια άψογη δουλειά φίλε jpower73!!

 

κανένας;; έβαλα δύσκολα μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Αν δε βαριέσαι, κάνε μία τελευταία προσπάθεια φλασαροντας, έχoντας κάνει unmount data, όπως στις οδηγίες της cm.

Φλασαρε ρομ. Ριμπουτ

Φλασαρε γκαπς. Ριμπουτ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αν δε βαριέσαι, κάνε μία τελευταία προσπάθεια φλασαροντας, έχoντας κάνει unmount data, όπως στις οδηγίες της cm.

Φλασαρε ρομ. Ριμπουτ

Φλασαρε γκαπς. Ριμπουτ

 

Unmount data έχει προεπιλεγμένο το recoveey

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Πλην όμως με το detouch, μετά από επανεκκίνηση, σε άγνωστο χρόνο, ξανακάνει update. Δεν ξέρω, ίσως κανω κάτι λάθος. Πότε δεν μου δούλεψε σωστά.

 

Γενικά, εχω περιορίσει το αλισβερισι των Google Services, στα πλαίσια της οικονομίας.

 

Και εμένα μετά από επανεκκίνηση χάνει το detach

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ισως επειδη το supersu δεν ειναι κοινη εφαρμογη και λογικα στην rom θα ηταν system app και οχι user app.Αλλα γιατι θες να την αποσυνδεσεις απο το market?Παντως δεν υπαρχει αλλος τροπος εκτος απο αυτον με το titanium

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν ειναι το ιδιο με το detach..

 

Ήθελα να απόσυνδέσω το super su από το μάρκετ γιατί μετά την αναβάθμιση μου ζητούσε και αναβάθμιση του su binary και όταν έκανα την αναβάθμιση του su binary μετά δεν έκανε το τιτανιουμ αντίγραφα ασφαλείας των εφαρμογων

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως η ασημί ήτανε σκυλί μέχρι που την έσπασα και η ροζ που φοράω τώρα με το που την έβαλα θολούρες και γραμμές..και την είχα πληρώσει 25 δολλάρια ενώ την ασημί 15 και ήτανε σκυλί. Αυτήν θα ξαναπάρω τώρα. Οπότε είναι ότι κάτσει. Μια φορά ορίτζιναλ δεν είναι καμία.

Επίσης το αναφέρω ξανά, όποιος θέλει το δικό μου με 40 ευρώ μαζί με τρεις θήκες και μια προστασία οθόνης, για ανταλλακτικά ή να αλλάξει οθόνη, το δίνω λόγο αλλαγής κινητού.

καλησπερα ειδα οτι πουλας το σκεφτομαι σοβαρα το μονο προβλημα ειναι που θελει αλλαγη οθονης ?
Link to comment
Share on other sites

Πάτησε το να γράψει mount data

Και Φλασαρε

 

Mount data γραφει, . αφού το είχαμε πει πιο παλιά ότι γράφει είναι ή επιλογή που θέλουμε να κάνουμε. Αν γράφει mount τότε είναι unmount και αν το πατήσεις θα πάει mount και θα γράψει unmount. Μάλλον σας μπέρδεψα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φοράω την G3 προς το παρών και έχω θέμα με τα τετραψήφια από τράπεζα.

 

Χρησιμοποιω την Go SMS pro, σαν εφαρμογη, δνε ξερω αν παιζει καποιο ρολο. Εχει/ειχε κανεις τετοιο θεμα στην συγκεκριμενη ρομ, καμια λυση παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τις ρυθμίσεις του kernel audietor στην note 4 v2 εκανα καλά;

 

μαλλον χαζομαρα εκανα γιατι ρουφαει την μπαταρια ...

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

coolpad φιλου εβαλε τη σιμ στο 1ο σλοτ (gsm) Και δεν την αναγνωριζει..ζητα pin βαζει το σωστο αλλα δεν προχωραει...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σε coolpad f1 που δούλευε μια χαρά κάτι τρύπωσε σε φίλο και φορτώνει έναν launcher με διάφορα περίεργα...

Να του περάσω μια καινούρια rom? Θα είναι οκ? Ή πρέπει να κάνω και κάτι ακόμα?

Προτείνεται και μια rom καινούρια, βασικό να είναι σταθερή, χωρίς πολλά πολλά.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο παθαίνει κι η κοπέλα μου μόλις περάσαμε την s6 rom. συγκεκριμένα περνάει τον apus launcher από μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το μόνο σοβαρό σχετικά (για μένα-μη βαράτε) πρόβλημα και στη resurrection και στην προηγούμενη CM είναι στο youtube.

Συγκεκριμένα, περίπου 5 δευτερόλεπτα αφού αρχίσει το βίντεο, σταματάει και πρέπει να ξαναπατήσω play. Μετά παίζει από την αρχή και χωρις να ξανασταματήσει, αλλά αμα κάνω seek πρέπει πάλι να πατήσω play για να ξεκινήσει (απο εκεί που έκανα seek - όχι από την αρχή). Επίσης, κάνει πάντα ξαναματαbuffering στο seek, ακόμα κι αν παω σε τμήμα που έχει ήδη κατέβει.

 

Το έκανε και με την έκδοση που είχε η rom, και με το τελευταίο update και το fix.

 

Θυμάμαι ότι είχε ξανααναφερθεί αλλά δεν θυμάμαι να προχώρησε.

 

Καμιά ιδέα? Να σημειώσω ότι η δοκιμή έγινε πριν βάλω οτιδήποτε άλλο (μόνο τα βήματα του tutorial έκανα). Στην προηγούμενη CM είχα φορτώσει πρώτα τη σαρα και τη μαρα πριν δοκιμάσω, και έλεγα ότι θα φταίει κάτι δικό μου, γιαυτό ήμουν ψυλλιασμένος και ήταν το πρώτο που δοκίμασα τώρα.

 

 

Βρήκα fix για το θέμα των 5 δευτερολέπτων στο YOUTUBE

 

-αφαιρέστε την εφαρμογή Youtube με titanium

-εγκαταστηστε αυτην https://mega.nz/#!RUYHlSCB!3_Uk1qYkVRhiWYvjDSzbKloNroQcTTpvhxwWD8mVlfI

 

παιζει και 720p και δεν κολλάει στα 5''.

Επίσης, δεν παρουσιάζει το buffering issue στο seek !!!! (μέχρι στιγμή που το δοκιμάζω) !!

 

Παρατήρηση: μην την αφήσετε να αναβαθμιστεί...

 

http://s22.postimg.org/wa0p00rzl/Screenshot_2016_03_08_21_39_17.png

 

Επίσης, μπορείτε, σν θέλετε, να την "σπρωξετε" στο σύστημα με λακι πατσερ ή αντιγραφοντας το ανωθεν apk στο system /app.

(εννοείται, έχετε διαγράψει την προηγούμενη έκδοση)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο παθαίνει κι η κοπέλα μου μόλις περάσαμε την s6 rom. συγκεκριμένα περνάει τον apus launcher από μόνο του.

 

Αυτός δεν άλλαξε rom. Μάλλον για υιό το κόβω, ένας launcher που φορτώνει τσοντοσελίδες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτός δεν άλλαξε rom. Μάλλον για υιό το κόβω, ένας launcher που φορτώνει τσοντοσελίδες...

 

wipes και νεα rom..απορω πως βεβαια αλλα,καλυτερα format ολα και απο την αρχη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

coolpad φιλου εβαλε τη σιμ στο 1ο σλοτ (gsm) Και δεν την αναγνωριζει..ζητα pin βαζει το σωστο αλλα δεν προχωραει...

 

βγαζει την καρτα,την βαζει σε αλλο τηλ,επιλεγει να ξεκλειδωνει χωρις το pin της καρτας και μετα την βαζει στο coolpad.Aν θυμαμαι καλα..εχει να αναφερθει πολυ καιρο.Μετα στο coolpad δεν θυμαμαι αν μπορει να ξαναδωσει pin της sim για ξεκλειδωμα,καλυτερα να βαλει καποιον απο τους αλλους τροπους ξεκλειδωματος.

 

Αν δεν θυμαμαι καλα ας με διορθωσει καποιος.Κανε και ενα search εδω μεσα με λεξεις οπως pin sim ξεκλειδωμα κλπ και θα βρεις ακρη.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

-[/size]

 

[/color]

 

βγαζει την καρτα,την βαζει σε αλλο τηλ,επιλεγει να ξεκλειδωνει χωρις το pin της καρτας και μετα την βαζει στο coolpad.Aν θυμαμαι καλα..εχει να αναφερθει πολυ καιρο.Μετα στο coolpad δεν θυμαμαι αν μπορει να ξαναδωσει pin της sim για ξεκλειδωμα,καλυτερα να βαλει καποιον απο τους αλλους τροπους ξεκλειδωματος.

 

Αν δεν θυμαμαι καλα ας με διορθωσει καποιος.Κανε και ενα search εδω μεσα με λεξεις οπως pin sim ξεκλειδωμα κλπ και θα βρεις ακρη.

σε ευχαριστω το εκανα και την βλεπει κανονικα τη sim χωρις pin...αν ομως μεσα απο το coolpad επιλεξω κλειδωμα με pin και το ορισω παλι δεν εχω προσβαση στη sim

με το μηνυμα sim card is locked και δεν δεχεται το Pin...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω το εκανα και την βλεπει κανονικα τη sim χωρις pin...αν ομως μεσα απο το coolpad επιλεξω κλειδωμα με pin και το ορισω παλι δεν εχω προσβαση στη sim

με το μηνυμα sim card is locked και δεν δεχεται το Pin...

 

ναι ειναι γνωστο θεμα,δεν ξερω αν ισχυει για ολες τις rom.το εχω παντα απενεργοποιημενο το pin της sim.

Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι να δοκιμασω την tesla και την minimal με τα layers απο xda αλλα σκεφτομαι το ξενερωμα αν εχουν κι αυτες τα bugs με το σημα και τις αποσυνδεσεις.

Δοκιμασε κανεις?

 

Αν και δεν τους εμπιστευομαι,οι τυποι κρυβουν τα bugs για να βαλει ο κοσμος το port τους και να πατησει thanks,λες και ειναι στο fb

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι γνωστο θεμα,δεν ξερω αν ισχυει για ολες τις rom.το εχω παντα απενεργοποιημενο το pin της sim.

οκ αρα ειναι θεμα της rom δηλαδη...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Για την Τεσλα, εχω ζητήσει άδεια για να την σκαλίξω και να δω σε τι φάση είναι.

Σίγουρα έχει bugs, όπως είχε και η rr, τα οποία και δεν υπάρχουν στο δικό μου link.

Απλά, έχω κολλήσει με την RR και δεν με βλέπω να ξεκολλάω εύκολα.

Είναι πολύ καλή.. Και κάτι θεματάκια του τύπου VPN και μεμονωμένη απενεργοποίηση καρτών δεν τα δίνω σημασία.

Αυτό το περί μη επαναφοράς δικτύου, δεν μου έχει τύχει ακόμη

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ αρα ειναι θεμα της rom δηλαδη...

γενικότερο θέμα,..., θυμάμαι περσυ, το είχε και η color os

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα fix για το θέμα των 5 δευτερολέπτων στο YOUTUBE

 

 

Είσαι τιτανοτεράστιος, για μια ακόμα φορά ευχαριστώ, όχι μονο ασχολήθηκες για κάτι που δεν σε καιει αλλα βρήκες και λύση :up: :up:

 

Για την ιστορία, το 5 second bug με ενοχλούσε γιατί ακύρωνε τελείως τη δυνατότητα να παίξεις ένα playlist χωρίς input, κάτι που χρειάζομαι που και που, και η original εφαρμογή με βολεύει κυρίως γιατί μπορείς άνετα να ψάχνεις ενώ παίζει βιντεο.

 

Είμαι happy camper από χτες με RR και όλα πάνε καλά. Μπορώ να πω ότι ήταν η πιο smooth μετάβαση μέχρι στιγμής, με το titanium να κανει τα πάντα restore απροβλημάτιστα και με τη μια.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ, φιλε μου :)

Ρίξε μια ματιά και στις ρυθμίσεις στο ποστ#20239

 

Είναι ηθική υποχρέωση, από την στιγμή που παρουσιάζω μιά ρομ, οφείλω να την υποστηρίξω τεχνικά, No matter what..

Αλλιώς, αμα είναι, την περναω στο κινητο μου και μόκο..... :p

 

Edit: δυνατοτητα να παίζει βιντεακι και να ψάχνεις άλλο, υποστηρίζει και το Snaptube. Οπως επίσης υποστηρίζει και αναπαραγωγή βιντεο με σβηστή οθόνη και στο background. Και φυσικά, το πλεονέκτημα του downloading σε ολες τις αναλύσεις. Και φυσικά, σύνδεση με τον λογαριασμό στο Youtube. Και φυσικά, 720ρ. Και το κυριότερο, integration με το λειτουργικό, ώστε να μπορείς να το ορίσεις ως default επιλογή αναπαραγωγή streaming videos...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...