Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως σου φάνηκαν emui και maucat?η inew v3 plus luitao είναι αρκετά καλη αλλά θέλει "καθαρισμό" απο κινεζιες.

 

H maucat καλη αλλα η γραμματοσειρα της με χαλασε πολυ και την εβγαλα. Ενα bug που ειχα παρατηρησει ειναι οτι δεν αναγνωριζε τις επαφες απο σιμ.

Πηγα σε emui αλλα βγηκε πανω στο μηνα καθως εβγαζε αναφορα για πολλες εφαρμογες οτι δεν αποκρινονται, πρακτικα δεν μπορουσα να κανω τιποτα με το κινητο και οταν την ξαναπερασα δεν ειχα πληκτρολογιο οποτε πηγα σε MIUI η οποια με ικανοποιει αλλα χωρις σημα δεν γινεται.

 

Ακομη, τις τελευταιες μερες κρασαρει συνεχως η lgcamera και ουσιαστικα η εφαρμογη δουλευει οποτε θελει και αλλες φορες δειχνει ολη την οθονη μαυρη η ασπρη οταν θελω να βγαλω φωτογραφια χωρις να ξερω το λογο.

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Φίλε μου,τι εννοείς να δουλεύουν όλα καλά ? Είναι πλήρως λειτουργική και γι αυτό την "φοράνε"αρκετά παιδιά.τώρα εσύ τι ζητάς απο μια rom είναι δικο σου θέμα.

εννοω μηπως εχει καποιο θεμα με το σημα που εχουν αναφερει τα παιδια εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

H maucat καλη αλλα η γραμματοσειρα της με χαλασε πολυ και την εβγαλα. Ενα bug που ειχα παρατηρησει ειναι οτι δεν αναγνωριζε τις επαφες απο σιμ.

Πηγα σε emui αλλα βγηκε πανω στο μηνα καθως εβγαζε αναφορα για πολλες εφαρμογες οτι δεν αποκρινονται, πρακτικα δεν μπορουσα να κανω τιποτα με το κινητο και οταν την ξαναπερασα δεν ειχα πληκτρολογιο οποτε πηγα σε MIUI η οποια με ικανοποιει αλλα χωρις σημα δεν γινεται.

 

Ακομη, τις τελευταιες μερες κρασαρει συνεχως η lgcamera και ουσιαστικα η εφαρμογη δουλευει οποτε θελει και αλλες φορες δειχνει ολη την οθονη μαυρη η ασπρη οταν θελω να βγαλω φωτογραφια χωρις να ξερω το λογο.

Αν εχεις υπομονή δοκίμασε την inew v3 liutao είναι γρήγορη, μέχρι τώρα είμαι αρκετά ευχαριστημένος.Γενικά σε aosp κανεις αρκετά πραγματα εγω έχω αλλάξει γραμματοσειρά κτλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εννοω μηπως εχει καποιο θεμα με το σημα που εχουν αναφερει τα παιδια εδω μεσα

Για μένα emui και miui είναι κορυφη για κάποιον που δεν έχει τρελές απαιτήσεις.Περίμενε λίγο να δουμε το τελευταιο update (miui) αν είναι οκ.

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Mlais 4.4.3 (283mb) 09.10.2015 by Liutao

mega link

https://mega.nz/#!MMYljJzZ!wnGMa-5BiwFHzutZA_nRb4sRkE8yUN5hMEQuHFi7WCk

Βρηκες πληροφορίες? Απο οτι είδα έβγαλε και μια s6 dynamic edition

Link to comment
Share on other sites

Βρηκες πληροφορίες? Απο οτι είδα έβγαλε και μια s6 dynamic edition

 

Πληροφορίες εδώ για την aosp mlais

http://bbs.ydss.cn/thread-587810-1-1.html

γράφει

US official transplant Lai Shi package 4.4.3 update

Minimalist volume, rom only 283M

Integrated Advanced Settings

Performance mode, xposed framework, gravity toolbox, V4 audio, sidebar, call flash, shutdown restart functions

Integrated Dolby sound, sound better after opening

Perfect sound quality

All tests are normal use various functions

Experience smooth power

Suitable for long-term use

Speed ​​displayed by gravity toolbox

 

Έχω κατεβάσει και την S6 αλλά δεν την έχω ανεβάσει στο μεγκα

http://bbs.ydss.cn/thread-587601-1-1.html

 

Κατέβασε αυτή την emuiB258 minimal (χωρίς kangviptools), που λέμε εδώ αν θες για δοκιμή

http://www.modaco.com/forums/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/?do=findComment&comment=2266541

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες εδώ για την aosp mlais

http://bbs.ydss.cn/thread-587810-1-1.html

γράφει

US official transplant Lai Shi package 4.4.3 update

Minimalist volume, rom only 283M

Integrated Advanced Settings

Performance mode, xposed framework, gravity toolbox, V4 audio, sidebar, call flash, shutdown restart functions

Integrated Dolby sound, sound better after opening

Perfect sound quality

All tests are normal use various functions

Experience smooth power

Suitable for long-term use

Speed ​​displayed by gravity toolbox

 

Έχω κατεβάσει και την S6 αλλά δεν την έχω ανεβάσει στο μεγκα

http://bbs.ydss.cn/thread-587601-1-1.html

 

Κατέβασε αυτή την emuiB258 minimal (χωρίς kangviptools), που λέμε εδώ αν θες για δοκιμή

http://www.modaco.com/forums/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/?do=findComment&comment=2266541

Θα την κατεβασω και*Θεού*θέλοντος θα δοκιμασω και τις 3 αύριο.Ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται αφού δεν έχει kangvip tools?γιατί είναι ενα μεγαλο ατού των emui.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

mixanikosgr γνωριζεις αν η S6 εχει Ελληνικα;....λογικα πρεπει να εχει.......

99% έχει,είχα δοκιμάσει μια παλιότερη εκδοση η οποία ηταν αρκετά καλη μονο μειονέκτημα "έβλεπε"μια sim

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις υπομονή δοκίμασε την inew v3 liutao είναι γρήγορη, μέχρι τώρα είμαι αρκετά ευχαριστημένος.Γενικά σε aosp κανεις αρκετά πραγματα εγω έχω αλλάξει γραμματοσειρά κτλ.

 

το λινκ ειναι αυτο που ανεβηκε πριν λιγες μερες καποιες σελιδες πισω;

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι εδω και ποσες μερες με MIUI V7 και χανει το σημα συνεχεια οταν βγαινω εκτος σπιτιου.

Θα διορθωθει με εκ νεου install της ROM (γιατι με τα update απο 5.9.10 σε 17,26 δεν διορθωθηκε) ;;;

Αλλιώς να δοκιμάσω την iNew ROM...εχω βαλει και maucat kai emui 265 στο παρελθον.

 

Εχει καποιος το λινκ για την iNew ;

 

Και μενα με το update δεν ειχε διορθωθει αλλα με καθαρο install ολα πανε μια χαρα.

Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω δοκιμασει για MIUI κ notifications, Τ-Α Π-Α-Ν-Τ-Α!

 

Εχω αλλαξει PlayStore, εχω κλειδωσει τις εφαρμογες κ autostart, εχω πεταξει το battery saver τελειως απο το κινητο για να μην δινει εντολη να κλεινουν εφαρμογες (το δοκιμασα κ με ολα off), εχω δοκιμασει το PUSH NOTIFICATIONS FIXER (μαλιστα ολα ηταν οπως προτεινε το προγραμμα) κ δεν γινεται τιποτα. Μετα το πρωτο bootαρισμα που λειτουργουν μετα τζιφος. Δοκιμασα το PUSH NOTIFICATIONS TEST κ απλα δεν ερχεται το notification. Εχω ψαξει ολο το net για λυση..

 

Τι να πω δεν ξερω, μηπως κανω κατι λαθος στο πρωτο σεταρισμα?! Αλλα αφου εχει κ αλλος φιλος το προβλημα αρα δεν ειναι μονο το σεταρισμα μου η κατι που κανω λαθος!! Μεχρι κ μηνυμα στον XS εστειλα στο mail του για bugs αλλα δεν πηρα απαντηση! Βρειτε μου μια λυση με τα notifications θα σκασω!

 

Μολις κυκλοφορησε η 5.8.10 νομιζω οποτε συντομα μπορει να λυθει το προβλημα με το σημα, οταν την ανεβασουν κ στο Ελληνικο φορουμ κ το επεξεργαστει για το κινητο μας ο φιλτατος kouskous.

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Θα την κατεβασω και*Θεού*θέλοντος θα δοκιμασω και τις 3 αύριο.Ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται αφού δεν έχει kangvip tools?γιατί είναι ενα μεγαλο ατού των emui.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

99% έχει,είχα δοκιμάσει μια παλιότερη εκδοση η οποία ηταν αρκετά καλη μονο μειονέκτημα "έβλεπε"μια sim

εγω εχω emui αλλα δεν ξερω τι κανει το kangvit tools μπορεις να μου πεις τι κανει ? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω δοκιμασει για MIUI κ notifications, Τ-Α Π-Α-Ν-Τ-Α!

 

Εχω αλλαξει PlayStore, εχω κλειδωσει τις εφαρμογες κ autostart, εχω πεταξει το battery saver τελειως απο το κινητο για να μην δινει εντολη να κλεινουν εφαρμογες (το δοκιμασα κ με ολα off), εχω δοκιμασει το PUSH NOTIFICATIONS FIXER (μαλιστα ολα ηταν οπως προτεινε το προγραμμα) κ δεν γινεται τιποτα. Μετα το πρωτο bootαρισμα που λειτουργουν μετα τζιφος. Δοκιμασα το PUSH NOTIFICATIONS TEST κ απλα δεν ερχεται το notification. Εχω ψαξει ολο το net για λυση..

 

Τι να πω δεν ξερω, μηπως κανω κατι λαθος στο πρωτο σεταρισμα?! Αλλα αφου εχει κ αλλος φιλος το προβλημα αρα δεν ειναι μονο το σεταρισμα μου η κατι που κανω λαθος!! Μεχρι κ μηνυμα στον XS εστειλα στο mail του για bugs αλλα δεν πηρα απαντηση! Βρειτε μου μια λυση με τα notifications θα σκασω!

 

Μολις κυκλοφορησε η 5.8.10 νομιζω οποτε συντομα μπορει να λυθει το προβλημα με το σημα, οταν την ανεβασουν κ στο Ελληνικο φορουμ κ το επεξεργαστει για το κινητο μας ο φιλτατος kouskous.

 

Έτσι ακριβώς και σε μένα, ούτε ειδοποίηση του ημερολογίου ούτε mails μόνο το ξυπνητήρι δούλευε.

Άρα δεν είναι κάτι που έκανα εγώ λάθος ή καμιά ρύθμιση που θέλει, αλλά bug (σε ορισμένες συσκευές τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

το λινκ ειναι αυτο που ανεβηκε πριν λιγες μερες καποιες σελιδες πισω;

Ναι, εκείνο είναι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω εχω emui αλλα δεν ξερω τι κανει το kangvit tools μπορεις να μου πεις τι κανει ? :lol:

Στην ουσία είναι μερικές έξτρα ρυθμίσεις που έχουν οι emui.

Link to comment
Share on other sites

 

Σημερα στο xda ειδα ποσταρε ο fire οτι το camera recording ειναι fixed.

Ελπιζω να εννοει το video recording.

Τον ρωτησαν 2-3 ποτε θα κανει publish τα changes.

 

Ελπιζω συντομα για να δουμε και μεις ασπρη μερα με καμια lollipop.

 

για δουμε μηπως δουμε καμια γρηγορη rom..

το gps και το μικροφωνο τα χει φτιαξει?

Link to comment
Share on other sites

για δουμε μηπως δουμε καμια γρηγορη rom..

το gps και το μικροφωνο τα χει φτιαξει?

 

Το gps το χει φτιαξει ο Der Teufel και το commit υπαρχει ηδη στο github.

Το μικροφωνο τι θεμα ειχε;

 

Σε CM11 τουλαχιστον και μιλουσα κανονικα κ μ'ακουγαν και ο sound recorder εγραφε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Το gps το χει φτιαξει ο Der Teufel και το commit υπαρχει ηδη στο github.

Το μικροφωνο τι θεμα ειχε;

 

Σε CM11 τουλαχιστον και μιλουσα κανονικα κ μ'ακουγαν και ο sound recorder εγραφε κανονικα.

 

σε εκεινα τα port 12.1 που ειχαν κανει για το τηλ μας (cm12.1,tesla κλπ) ειχα διαβασει οτι καποιο θεμα ειχαν με το μiκροφωνο σαν recorder.Μπορει να το χουν φτιαξει,δεν το εχω παρακολουθησει.Οπως παλι και το θεμα που ειχαν ολες με τις αποσυνδεσεις των sim οταν εκανες κληση

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω την mlais περισσότερα σε λίγο.

Edit: δεν έχει πληρη πρόσβαση στη sd, με το xinternalsd module μου βγάζει "android.process. media έχει σταματήσει"

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω την mlais περισσότερα σε λίγο.

Edit: δεν έχει πληρη πρόσβαση στη sd, με το xinternalsd module μου βγάζει "android.process. media έχει σταματήσει"

 

Μηπως τις εχει αναποδα

Link to comment
Share on other sites

miui 5.10.8 http://www.needrom.com/download/miui-v6-twrp/

 

εχει διορθωθει το θεμα με το σημα

Φοράω την 5.9.17 που είχες δώσει εδώ ξεχωριστά, για αυτούς που είχαν πρόβλημα με το σήμα. Να βάλω την 5.10.8 σαν update ή θέλει καθαρή εγκατάσταση;

•••
Link to comment
Share on other sites

Φοράω την 5.9.17 που είχες δώσει εδώ ξεχωριστά, για αυτούς που είχαν πρόβλημα με το σήμα. Να βάλω την 5.10.8 σαν update ή θέλει καθαρή εγκατάσταση;

Update κανε κατά 99% δεν θα έχεις πρόβλημα με το σήμα.

Αν έχεις εδώ είμαι και θα προσπαθήσω να το λύσουμε.

Εγώ την έχω από το πρωι που την "εφτιαξα" και δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία του τηλεφώνου....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...