Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το fix αλλάζει τη διευθυνση mac σε κάποια τυχαία που θα ορίσουμε εμείς.

Ωραιος ο μηχανικος!!!! Μηπως να εμπαινε πρωτη σελιδα???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

μια ερώτηση με την V2 διορθώνεται το προβλημα με τα 4ψηφια και 5ψηφια νουμερα στα μηνύματα?
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ δημιουργείτε Mac address τυχαία από το μυαλό σας καθώς υπάρχουν κάποιοι κανόνες. Αυτό:http://www.miniwebtool.com/mac-address-generator/ με prefix 18dc56 σαν φτιάχνει και σωστή και τυχαία αριθμητικά yulong macaddress. Χωρίς prefix σας φτιάχνει τελειως τυχαία αλλά ΣΏΣΤΗ macaddress.
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Home » Ειδήσεις » Λογισμικό » Ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες αναβάθμισης των Coolpad F1 και F2 σε Android 5.0 Lollipop

Coolpad-F1 (1)

Ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες αναβάθμισης των Coolpad F1 και F2 σε Android 5.0 Lollipop

 

Posted by: aggepap 24 Ιανουαρίου 2015 κανένα σχόλιο 32 Views

 

Τα Coolpad F1 και Coolpad F2 είναι δυο απο τις πιο ενδιαφέρουσες και δοκιμασμένες συσκευές απο την κινέζικη αγορά, με τιμές πρόκληση για το Hardware τους.

 

Οπως φαίνεται απο μια λίστα με ημερομηνίες που δημοσίευσε η Coolpad τα ολες οι εκδόσεις των δυο κινητών θα αναβαθμιστούν τελικά σε Android 5.0, αν και μερικές απο αυτές θα προσπεράσουν την αναβάθμιση σε Android 4.4

 

Απο τα μέσα Φεβρουαρίου, θα ξεκινήσει η αναβάθμιση των F1 και F2 σε Android 4.4 Kitkat, ενώ με την νέα έκδοση του CoolUi 6.0 που θα βασίζεται στο Android 5.0 θα αναβαθμιστούν οι πρώτες συσκευές Coolpad F1 στις αρχές Μαρτίου, με τα Coolpad F2 να αναβαθμίζονται ανα έκδοση απο τα τέλη Απριλίου μέχρι και τέλη Ιουλίου.

 

 

 

Πολύ καλή κίνηση απο την Coolpad που δείχνει οτι δεν έχει σκοπό για αρπαχτές, αφού οπως φαίνεται τουλάχιστον για το πρώτο μισό του 2015 θα συνεχίσει να υποστηρίζει κανονικά τις περσινές ναυαρχίδες της. Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλοι Κινέζοι κατασκευαστές.

 

Πηγή: GizChina http://www.angroid.gr/news/software/anakinothikan-i-imerominies-anavathmisis-ton-coolpad-f1-ke-f2-se-android-5-0-lollipop/

http://www.gizchina.com/2015/01/24/coolpad-releasing-coolui-based-android-5-0-coolpad-f1-f2/

Link to comment
Share on other sites

κατα πρωτον να ευχαριστησω τον algorithm (φυσικα και περαστηκε η νεα ρομ), τον mixaniko και ολα τα παιδια που μας δεινουν τα φωτα τους

με αυτο το υπεροχο κινητο που εχουμε!! νομιζω πως ολοι συμβαλλουμε και βαζουμε αλλος το πετραδακι του και αλλος την κοτρονα του!! να'στε καλα ολοι σας!

κατα δευτερον κοιτουσα στον liutao και εχει μια ρομ HTC,ειναι miui? http://pan.baidu.com/s/1dD7xFkH

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας αγοράσει δεύτερο f1 για δώρο, προσπαθώ να αλλάξω μια rom όμως...

Αφού έβαλα mobile uncle tools και πέρασα σε κάρτα 2γβ (αυτή που είχα χρησιμοποιήσει και στο πρώτο f1) το recovery image, κάνω

recovery update από το tools αλλά δεν... Το κινητό μόλις του δώσω το οκ να μπει σε recovery κλείνει απότομα και σε λίγο ανοίγει πάλι

σε android. Την προηγούμενη φορά δεν είχα κάποιο θέμα, για σιγουριά έχω formarei την κάρτα σε αυτό αλλά μάλλον κάτι δεν κάνω καλά?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας αγοράσει δεύτερο f1 για δώρο, προσπαθώ να αλλάξω μια rom όμως...

Αφού έβαλα mobile uncle tools και πέρασα σε κάρτα 2γβ (αυτή που είχα χρησιμοποιήσει και στο πρώτο f1) το recovery image, κάνω

recovery update από το tools αλλά δεν... Το κινητό μόλις του δώσω το οκ να μπει σε recovery κλείνει απότομα και σε λίγο ανοίγει πάλι

σε android. Την προηγούμενη φορά δεν είχα κάποιο θέμα, για σιγουριά έχω formarei την κάρτα σε αυτό αλλά μάλλον κάτι δεν κάνω καλά?

Thanks.

 

Μου το έκανε και εμένα καμία δεκαριά φορές μέχρι να μπει η πρώτη αφού προσπάθησα να βάλω διάφορες recοvery. Πρώτα μου πήρε την twrp 2.0.6.0 και μετά μου πήρε την cwm 6.0.5.0 που προτείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα καλυτερα 140+ψιλα ευρω(καπου εκει οταν το πηρα εγω,),που εχω δωσει εδω και πολυ καιρο!Μην βγαλειs αλλη Rom ακομα Algo..λυπησου μαs...θελω ενα 2ημερο full να την στησω απο την αρχη ετσι οπωs την θελω να την εχω...ταλαιπωρια,,,και ξενυχτι(εχει την γλυκα του ομωs η ταλαιπωρια)..δεν εχω περασει wifi fix ακομα και ισωs να μην.....δεν εχω δει τιποτα περιεργο στο σημα,,,και δεν νομιζω να μου χρειαστει..συνδεετε σφαιρα και σβελτα..ΕΥΓΕ φιλε μου ξανα απο μενα..παιζει καμπανα..αλλα με την βιντεοκληση τι γινετε παιζει η δεν παιζει,,απο το μενου των επαφων??Δεν το εχω δοκιμασει ακομα..δεν εχει τυχει... Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Τα καλυτερα 140+ψιλα ευρω(καπου εκει οταν το πηρα εγω,),που εχω δωσει εδω και πολυ καιρο!Μην βγαλειs αλλη Rom ακομα Algo..λυπησου μαs...θελω ενα 2ημερο full να την στησω απο την αρχη ετσι οπωs την θελω να την εχω...ταλαιπωρια,,,και ξενυχτι(εχει την γλυκα του ομωs η ταλαιπωρια)..δεν εχω περασει wifi fix ακομα και ισωs να μην.....δεν εχω δει τιποτα περιεργο στο σημα,,,και δεν νομιζω να μου χρειαστει..συνδεετε σφαιρα και σβελτα..ΕΥΓΕ φιλε μου ξανα απο μενα..παιζει καμπανα..αλλα με την βιντεοκληση τι γινετε παιζει η δεν παιζει,,απο το μενου των επαφων??Δεν το εχω δοκιμασει ακομα..δεν εχει τυχει...

 

Χρηστο, δεν χρειαζεται να ξαναστηνεις απο την αρχη ολα, απλα βαζεις το titanium backup (γκουχου βερσιον) και αφου εχεις παρει μπακαπ ολες τις εφαρμογες, μετα το στησιμο της ρομ, κανεις επαναφορα απωντων εφαρμογων, και στα βαζει ακριβως οπως τα ειχες!

οσο για την βιντεοκληση, να δοκιμασεις μονο με wifi, γιατι ενδεχεται να εχει μεγαλες χρεωσεις, δοκιμασε το skype>playstore

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Αστα Foxkel ταλαιπωριεμε το κοροιδο μονοs μου..το εχω καταλαβει οτι μπορειs να απλοποιησειs τα παντα και να μην φαs μια νυχτα ολοκληρη..και μεσα σε μια ωρα το πολυ να τα εχειs ολα κομπλε στημμενα οπωs εισουνα πριν..αλλα φοβαμαι ρε φιλε..δεν ξερω να το δουλευω το titan..οποτε το παω χειροκινητα..και **** το μανικι..και **** την ταλαιπωρια μου.αλλα χαλαλι του...μεγαλη υποθεση να κατσει καλα η ρομ..απολαμβανω σταθεροτητα,,σαν ενα φρεσκοφορμαρισμενο pc...πραγματικα!Αμα κατσει σωστα η rom το εργαλειο πεταει φωτιεs..χαιρομαι να το σκρολαρω περα δωθε..να ανοιγωκλεινω 10 παραθυρα και αυτο να μην καταλαβαινει ιησου και ιουδα...χαχα!Με Skype ε??Aχα,,,οκ,,,εχω φαει μια φλασια να μην βλεπω ιχνοS διαφημισηs στα προγραμματα..παιχνιδια,,οποτε αποφευγω το playstore και παω σε γκουχου στα παντα ολα,,αν και το skype ειναι free..Αλλα θα το κατεβασω σκετο apk απο gkoyxoy σαιτ..ευχαριστω fox.. Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Περασα την ρομ algo2.αυτα που θελω να ρωτησω ειναι εχω ρεκοβερι 6.0.3,την 6.0.5 που την βρισκω; format internal sd sto recovery πως κανουμε; αφου ρτην περασα μου εβγαλε2 επιλογες μια το ροοτ που εκανα και μια που δεν εκανα,πειραζει;συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις
Link to comment
Share on other sites

Περασα την ρομ algo2.αυτα που θελω να ρωτησω ειναι εχω ρεκοβερι 6.0.3,την 6.0.5 που την βρισκω; format internal sd sto recovery πως κανουμε; αφου ρτην περασα μου εβγαλε2 επιλογες μια το ροοτ που εκανα και μια που δεν εκανα,πειραζει;συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις

 

Με TWRP εγω απο την ημερα που το εχω..με το βιντεο του kostas..πρωτη σελιδα κανενα μα κανενα προβλημα...δοκιμασε με twrp..και πιστευω θα εισαι μια χαρα,,https://www.youtube.com/watch?v=VWQIqFs_GGY

 

Σε βολευει η 6.0.3 του αλλου recovery?οπωs βολευετε ο καθεναs

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Για βιντεοκληση που ρωτατε με mlais που ειμαι εγω δουλευει κανονικα. Εχει δοκιμαστει προς κινητο lenovo s660 και thl w100s. Και αν εχεις cu και εχεις χρονο ομιλιας προς cu ειναι δωρεαν.

Αλλο είναι η βιντεοκληση με skype η viber και αλλο μεσω παροχου.

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ δημιουργείτε Mac address τυχαία από το μυαλό σας καθώς υπάρχουν κάποιοι κανόνες. Αυτό:http://www.miniwebtool.com/mac-address-generator/ με prefix 18dc56 σαν φτιάχνει και σωστή και τυχαία αριθμητικά yulong macaddress. Χωρίς prefix σας φτιάχνει τελειως τυχαία αλλά ΣΏΣΤΗ macaddress.

 

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σου. Θα διορθώσω το ποστ.

Έχεις μήπως και κάποιο offline tool για τη δημιουργία τυχαίας mac address ή επικύρωσης μιας που φτιάχνουμε εμείς?

Link to comment
Share on other sites

πολυυ bug μυριζομαι....

 

πως το λες για κατι που δεν εχουμε δει?!Το coolife ui με kitkat εκτος απο τα 4ψηφια που δεν ειναι bug αλλα απλα δεν υποστηριζονται απο την sms app της coolpad και το word wrapping δεν εχει bugs.Oυτε και η aosp της micromax.Eιδικα αυτη.Για μενα η Coolpad ειναι πλεον περισσοτερο αξιοπιστη και απο Samsung και λοιπες mainstream δυτικες εταιριες.3 εκδοσεις android και απειρα updates..μεγαλη υποθεση.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ένα πρόβλημα που έχει το κινητό μου. Αν με καλέσει κάποιος και δεν το σηκώσω μετα την κλήση το κινητό freezαρει και δεν κάνει τίποτα. Άμα βγάλω την μπαταρία και το ξανανοίξω τότε το κινητό δουλεύει μια χαρά. Τι να κάνω; Υ.Γ έχω περάσει την AOSP V2.0.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ένα πρόβλημα που έχει το κινητό μου. Αν με καλέσει κάποιος και δεν το σηκώσω μετα την κλήση το κινητό freezαρει και δεν κάνει τίποτα. Άμα βγάλω την μπαταρία και το ξανανοίξω τότε το κινητό δουλεύει μια χαρά. Τι να κάνω; Υ.Γ έχω περάσει την AOSP V2.0.

 

ποια aosp,την a310 v2?

Link to comment
Share on other sites

να μην βλεπω ιχνοS διαφημισηs στα προγραμματα..παιχνιδια

 

Αυτό το έχεις φλασάρει από recovery? (MoaAB) Mother of All AD-BLOCKING

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3058765&stc=1&d=1418301221

πληροφορίες εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1916098

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Μία ερώτηση για την algo v2.Γίνεται να βλέπουμε κατα την κλήση σήμα απάντησης ή αποριψης (πρασινο-κοκκινο) γιατι σερνω αριστερα για αποριψη κλησης και δεξια για απαντηση χωρις να εχω ενδειξη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχεις φλασάρει από recovery? (MoaAB) Mother of All AD-BLOCKING

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3058765&stc=1&d=1418301221

πληροφορίες εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1916098

 

Ωπα?????Τι Ομορφια ειναι Αυτη????Πεφτει Μελετη Μηχανικε και μιλαμε!

Link to comment
Share on other sites

"Αλγόριθμε", δεν μου δουλεύει o opera mini (στις mlies μου δούλευε) εχεις κάποια ιδέα γιατί;

 

Μου δουλεύει μία χαρά εμένα. Mlais είναι και η algorom.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Ωπα?????Τι Ομορφια ειναι Αυτη????Πεφτει Μελετη Μηχανικε και μιλαμε!

 

Φλασάρει ένα τροποποιημένο αρχείο hosts στο system/etc και κόβει τις διευθύνσεις απ' όπου φορτώνουν οι διαφημίσεις.

Μπορείς να το αλλάξεις και μόνος σου το αρχείο αυτό με τον ES (αφού το βγάλεις από το zip), και μετά να δώσεις τα σωστά permissions όπως είχε και το προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...