Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι στο τηλέφωνο

/data/nvram

Αν δεν το βλέπεις απο το pc,

αντίγραψέ το με καποιον explorer (που να έχει root πχ ES) στην κάρτα και μετά στο Pc

 

Ok Mixanike!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Δεν ανέφερες την emuiUNICOM που είναι και fancy και απροβλημάτιστη και φιλική προς το χρήστη out of the box.

Είναι η προτεινόμενη ρομ, από μένα τουλάχιστον, για όποιον αλλάζει για πρώτη φορά ρομ.

 

Δεν την βάζουν μόνο τα παιδιά που θέλουν aosp για xposed/gravity

 

πως βαζουμε gapps στην emui?και ποια?οσα δοκιμασα με εβγαζε το γνωστο "δυστυχως η google υπηρεσία εχει σταματησει"

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανενας σας linux και συνδεει κανονικα το τηλ???

Μόλις το συνδεσα σε Ubuntu 14.04 LTS και το βλέπει κανονικά. Βλεπει τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο σαν Phone Storage και την SD σαν SD Card.

Το F1 είναι με laek.

Link to comment
Share on other sites

πως βαζουμε gapps στην emui?και ποια?οσα δοκιμασα με εβγαζε το γνωστο "δυστυχως η google υπηρεσία εχει σταματησει"

 

Δε βάζεις τίποτα, υπάρχουν ήδη.

Link to comment
Share on other sites

πως βαζουμε gapps στην emui?και ποια?οσα δοκιμασα με εβγαζε το γνωστο "δυστυχως η google υπηρεσία εχει σταματησει"

 

Εγώ βάζω αυτά PA gapps

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942

και το πακέτο

pico modular package 88ΜΒ

μετά προσθέτεις ότι από google θες, αν θες

 

@η unicom μόνο ρουτ θέλει

EDIT

κατεβάζεις το τελευταίο από εδώ και φλασάρεις από recovery

http://download.chainfire.eu/641/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.40.zip

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Δε βάζεις τίποτα, υπάρχουν ήδη.

 

Εγώ βάζω αυτά PA gapps

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942

και το πακέτο

pico modular package 88ΜΒ

μετά προσθέτεις ότι από google θες, αν θες

 

@η unicom μόνο ρουτ θέλει

 

εγω εβαλα μια emui 3.0 αλλα gapps δεν εχει!παιζει να εκανα πα***ια!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερες την emuiUNICOM που είναι και fancy και απροβλημάτιστη και φιλική προς το χρήστη out of the box.

Είναι η προτεινόμενη ρομ, από μένα τουλάχιστον, για όποιον αλλάζει για πρώτη φορά ρομ.

 

Δεν την βάζουν μόνο τα παιδιά που θέλουν aosp για xposed/gravity

 

Η a310v2 αξίζει?κάτι νορμαλ θέλω,αγγλικά κιόλας,που να πηγαίνουν ολα smooth κατα το δυνατόν.+root,xposed,gravity για να κάνουμε γκουχου γκουχου το spotify....καμία πρόταση κανείς?

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα μια emui 3.0 αλλα gapps δεν εχει!παιζει να εκανα πα***ια!!!

 

Όχι, η unicom τα έχει μέσα, οι άλλες δεν θυμάμαι. Βάλε αυτά που αναφέρονται στο προηγούμενο post.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα μια emui 3.0 αλλα gapps δεν εχει!παιζει να εκανα πα***ια!!!

 

Μιλάμε για την emuiunicom της πρώτης σελίδας που είναι 2.3

http://www.mediafire.com/download/m8lxsoc2dsoisj1/emuiUNICOM.zip

όχι για διάφορες άλλες 2,3 ούτε 3,0

 

@nikos8k

Αφού θες και αγγλικά είναι ότι πρέπει για σένα.

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το συνδεσα σε Ubuntu 14.04 LTS και το βλέπει κανονικά. Βλεπει τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο σαν Phone Storage και την SD σαν SD Card.

Το F1 είναι με laek.

Εμένα ρε γαμοτο σε KDE δεν μου το βλέπει με τίποτα ..... Εχεις καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ποια beats audio, και σε τι τιμη?

 

Monster beats. Μου τα φεραν δώρο. Απο Αγγλία

 

Συλλεκτικά, πλέον, λόγω διακοπής παραγωγής του επειδή τα τσουγκρισαν οι εταιρείες..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε γαμοτο σε KDE δεν μου το βλέπει με τίποτα ..... Εχεις καμια ιδέα;

 

Δοκίμασε αυτό: https://community.kde.org/KDEConnect

Υπάρχει και σχετικό app στο PlayStore https://play.google.com/store/apps/details?id=org.kde.kdeconnect_tp&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Μολιs Περαστηκε του Αλγοριθμου με πληρεS επιτυχια,,μπραβο ρε ψαρακα..με TWRP..και βιντεο οδηγο kostas..παιχνιδακι ειναι τσαμπα αγχωνομουνα..για να δουμε τι θα δουμε...!
Link to comment
Share on other sites

περασα την τελευταια maucat aosp και ευτυχως εχει φτιαξει το 3g..!

Μετα απο αυτο εχω να πω οτι την προτεινω ανεπιφυλακτα.Για μενα ειναι η καλυτερη aosp μεχρι τωρα και τις εχω δοκιμασει ολες γιατι μονο aosp χρησιμοποιω.

 

Η rom εχει μηδεν bugs,ολα λειτουργουν και ειναι απιστευτα smooth και γρηγορη.Επισης εχει περασει ο τυπος και custom animations για το ανοιγμα κλεισιμο εφαρμογων και παραθυρων που ειναι πολυ ομορφα και εχει περασει και για default τον apex launcher pro που φυσικα ειναι πολυ ανωτερος απο τον stock launcher της aosp.

 

Για μενα λοιπον κορυφαιες 4.4.2 rom μεχρι τωρα και φυσικα χωρις bugs:

 

1.Μaucat aosp 31.12 (ολα οσα ανεφερα πιο πανω) (edit:εκδοση 4.1.14 εδω --> https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo )

2.A310 aosp v3 (+2 ωρες μπαταρια τουλαχιστον σε σχεση με τις αλλες)

3.Emui 2.3 unicom/η οποιαδηποτε 3.0 χωρις bugs (Αψογος ηχος,χρωματα,3g και στις 2 καρτες)

 

Tην rom που σουλουπωσε ο algo δεν την περιλαμβανω γιατι βασιζεται στην aosp του mlais που δεν την ειχα αντεξει πανω απο μερικες ωρες (χωρις παρεξηγηση algo..!Απλα δεν μου αρεσαν τα πειραγματα που ειχε κανει εξ αρχης ο mlais πριν την σουλουπωσεις,οπως στο scrolling,τα animations και αλλα,καθως και για τα καποια bugs που βλεπω να αναφερονται και εδω)

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Μολιs Περαστηκε του Αλγοριθμου με πληρεS επιτυχια,,μπραβο ρε ψαρακα..με TWRP..και βιντεο οδηγο kostas..παιχνιδακι ειναι τσαμπα αγχωνομουνα..για να δουμε τι θα δουμε...!

 

η καλυτερη mlais(4.4.3) που βρηκα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη mlais(4.4.3) που βρηκα ειναι...

 

Δεν ασχοληθηκα..διπλα τριπλα wipes κτλ..με ενα οπωs δειχνει ο κωστασ τα εκανα στο βιντεο..δειχνει να εκατσε κατσε...για παμε δυνατα,,ετοιμαστειτε για ερωτησειS...να περασω τωρα gravity box?Λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχοληθηκα..διπλα τριπλα wipes κτλ..με ενα οπωs δειχνει ο κωστασ τα εκανα στο βιντεο..δειχνει να εκατσε κατσε...για παμε δυνατα,,ετοιμαστειτε για ερωτησειS...να περασω τωρα gravity box?Λινκ?

 

Εγώ θα σου έλεγα ότι δεν χρειάζεται gravity box. Απλά τώρα όπως είσαι με του algorithm, κατέβασε μόνο τον Nova launcher και είσαι κομπλέ. Έχεις ένα σούπερ κινητό που αποκρινεται άμεσα σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

περασα την τελευταια maucat aosp και ευτυχως εχει φτιαξει το 3g..!

Μετα απο αυτο εχω να πω οτι την προτεινω ανεπιφυλακτα.Για μενα ειναι η καλυτερη aosp μεχρι τωρα και τις εχω δοκιμασει ολες γιατι μονο aosp χρησιμοποιω.

 

Η rom εχει μηδεν bugs,ολα λειτουργουν και ειναι απιστευτα smooth και γρηγορη.Επισης εχει περασει ο τυπος και custom animations για το ανοιγμα κλεισιμο εφαρμογων και παραθυρων που ειναι πολυ ομορφα και εχει περασει και για default τον apex launcher pro που φυσικα ειναι πολυ ανωτερος απο τον stock launcher της aosp.

 

Για μενα λοιπον κορυφαιες 4.4.2 rom μεχρι τωρα και φυσικα χωρις bugs:

 

1.Μaucat aosp 31.12 (ολα οσα ανεφερα πιο πανω)

2.A310 aosp v3 (+2 ωρες μπαταρια τουλαχιστον σε σχεση με τις αλλες)

3.Emui 2.3 unicom/η οποιαδηποτε 3.0 χωρις bugs (Αψογος ηχος,χρωματα,3g και στις 2 καρτες)

 

Tην rom που σουλουπωσε ο algo δεν την περιλαμβανω γιατι βασιζεται στην aosp του mlais που δεν την ειχα αντεξει πανω απο μερικες ωρες (χωρις παρεξηγηση algo..!Απλα δεν μου αρεσαν τα πειραγματα που ειχε κανει εξ αρχης ο mlais πριν την σουλουπωσεις,οπως στο scrolling,τα animations και αλλα,καθως και για τα καποια bugs που βλεπω να αναφερονται και εδω)

 

Να σαι καλά φίλε που τα μάζεψες τελικά...

Link to comment
Share on other sites

περασα την τελευταια maucat aosp και ευτυχως εχει φτιαξει το 3g..!

Μετα απο αυτο εχω να πω οτι την προτεινω ανεπιφυλακτα.Για μενα ειναι η καλυτερη aosp μεχρι τωρα και τις εχω δοκιμασει ολες γιατι μονο aosp χρησιμοποιω.

 

Η rom εχει μηδεν bugs,ολα λειτουργουν και ειναι απιστευτα smooth και γρηγορη.Επισης εχει περασει ο τυπος και custom animations για το ανοιγμα κλεισιμο εφαρμογων και παραθυρων που ειναι πολυ ομορφα και εχει περασει και για default τον apex launcher pro που φυσικα ειναι πολυ ανωτερος απο τον stock launcher της aosp.

 

Για μενα λοιπον κορυφαιες 4.4.2 rom μεχρι τωρα και φυσικα χωρις bugs:

 

1.Μaucat aosp 31.12 (ολα οσα ανεφερα πιο πανω)

2.A310 aosp v3 (+2 ωρες μπαταρια τουλαχιστον σε σχεση με τις αλλες)

3.Emui 2.3 unicom/η οποιαδηποτε 3.0 χωρις bugs (Αψογος ηχος,χρωματα,3g και στις 2 καρτες)

 

Tην rom που σουλουπωσε ο algo δεν την περιλαμβανω γιατι βασιζεται στην aosp του mlais που δεν την ειχα αντεξει πανω απο μερικες ωρες (χωρις παρεξηγηση algo..!Απλα δεν μου αρεσαν τα πειραγματα που ειχε κανει εξ αρχης ο mlais πριν την σουλουπωσεις,οπως στο scrolling,τα animations και αλλα,καθως και για τα καποια bugs που βλεπω να αναφερονται και εδω)

 

Δηλ. φιλε λες οτι αυτη η Μaucat aosp 31.12 ειναι η πιο bugless και smooth rom που υπαρχει για το τηλεφωνο μας,και που την βρισκουμε την συγκεκριμενη ρομ να την κατεβασουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. φιλε λες οτι αυτη η Μaucat aosp 31.12 ειναι η πιο bugless και smooth rom που υπαρχει για το τηλεφωνο μας,και που την βρισκουμε την συγκεκριμενη ρομ να την κατεβασουμε?

 

Θα τη βρεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Νέος με το κινητό εδώ και κάνα μήνα και γενικά σε πρωτογονο επίπεδο για επεμβάσεις. Εδώ και 10 ημέρες στη εφαρμογή χάρτες της Google όταν την ανοίγω μετά από λίγο κόβεται με το μήνυμα "... Δυστυχώς η εφαρμογή διακόπηκε...". Μπορώ να κάνω κάτι ώστε να μην crashαρει γιατί την ψιλό δουλεύω? Κάθε βοήθεια δεκτή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Νέος με το κινητό εδώ και κάνα μήνα και γενικά σε πρωτογονο επίπεδο για επεμβάσεις. Εδώ και 10 ημέρες στη εφαρμογή χάρτες της Google όταν την ανοίγω μετά από λίγο κόβεται με το μήνυμα "... Δυστυχώς η εφαρμογή διακόπηκε...". Μπορώ να κάνω κάτι ώστε να μην crashαρει γιατί την ψιλό δουλεύω? Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Μου φαίνεται ότι πρέπει να βάλεις κάποια προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...