Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια πολλα και καλα. Μια ερωτηση. Ξερετε πως δεχομαι μηνυματα απο τετραψηφιους; Και για τις δυο καρτες που εχω μεσα. Q και Cosmote

 

Θα πρέπει να χρησιμοποιείσεις άλλη εφαρμογη για τα μηνύματα από το play store (go sms, handcent sms, chompsms).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παιδια προβλημα...ενω στο δικο μου coolpad εχω την cwm και ολα πανε ρολοι, στης γυναικας που μολις τωρα περασα το ιδιο λογισμικο με εμενα (laek v4 με κερνελ v3) δεν περνιεται η cwm..η twrp μπαινει κανονικα.ομως εγω θελω την cwm.το mobile uncle λεει οτι την περασε αλλα οταν προσπαθω να μπω σε recovery εκτελει απλο reboot
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Τέλος, ένα ψευτο-μπαγκ που έχω παρατηρήσει, είναι πως όταν καθαρίζω τη ραμ από το home button (πατημένο), μαζί με τα "παράθυρα" κλείνουν και τα services, κάτι πολύ ενοχλητικό αφού μου κλείνει συνεχώς κάποιες εφαρμογές που τις θέλω ανοιχτές (π.χ. viber). Μπορώ και τα κλείνω και ένα ένα φυσικά, αλλά με τα 2gb ram που έχει το κινητάκι, ο καθαρισμός είναι κυριολεκτικά άχρηστος... :)

 

εκτός απο τον task manager τα κλείνει και το πρόγραμμα διαχείρισης ενέργειας της coolpad. Μπες στις ρυθμίσεις του accelerator και πρόσθεσε τις εφαρμογές που δεν θές να κλείνουν σε white list.

 

οδηγίες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5791596#post5791596

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τελικά την Micromax_A310_031_decrappified αλλά ή δεν έκατσε καλά ή απλά δεν μου αρέσει (έχω θέμα στο σήμα, στα δεδομένα και κάτι άλλα ψιλά, γενικά το τηλέφωνο δεν τρέχει όπως πριν). Anyway, υπάρχει κάποια rom που αξίζει να δοκιμάσω, δεν έχω το χρόνο να ψάχνω και να τεστάρω, λίγο που κοίταξα βρήκα αμέτρητες...

Και κάτι ακόμα, αφού έχω πλέον CWM, μπορώ πλέον να περνάω άφοβα νέες rom από zip αρχείο ή πρέπει να προσέχω κάτι ακόμα? (πχ εκδοση android 4.2 ή 4.4).

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τελικά την Micromax_A310_031_decrappified αλλά ή δεν έκατσε καλά ή απλά δεν μου αρέσει (έχω θέμα στο σήμα, στα δεδομένα και κάτι άλλα ψιλά, γενικά το τηλέφωνο δεν τρέχει όπως πριν). Anyway, υπάρχει κάποια rom που αξίζει να δοκιμάσω, δεν έχω το χρόνο να ψάχνω και να τεστάρω, λίγο που κοίταξα βρήκα αμέτρητες...

Και κάτι ακόμα, αφού έχω πλέον CWM, μπορώ πλέον να περνάω άφοβα νέες rom από zip αρχείο ή πρέπει να προσέχω κάτι ακόμα? (πχ εκδοση android 4.2 ή 4.4).

Thanks.

 

Μαλλον δεν την φλασαρες σωστα

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τελικά την Micromax_A310_031_decrappified αλλά ή δεν έκατσε καλά ή απλά δεν μου αρέσει (έχω θέμα στο σήμα, στα δεδομένα και κάτι άλλα ψιλά, γενικά το τηλέφωνο δεν τρέχει όπως πριν). Anyway, υπάρχει κάποια rom που αξίζει να δοκιμάσω, δεν έχω το χρόνο να ψάχνω και να τεστάρω, λίγο που κοίταξα βρήκα αμέτρητες...

Και κάτι ακόμα, αφού έχω πλέον CWM, μπορώ πλέον να περνάω άφοβα νέες rom από zip αρχείο ή πρέπει να προσέχω κάτι ακόμα? (πχ εκδοση android 4.2 ή 4.4).

Thanks.

 

εχω βάλει εδω και 4 ημέρες την mlais 1028 fefe και για μένα είναι καλύτερη και απο την infocus και όλες τισ laek - 4.4 βεβαία ειναι σαν να θες αυτοκίνητο με καρμπυρατερ σήμερα

Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει εδω και 4 ημέρες την mlais 1028 fefe και για μένα είναι καλύτερη και απο την infocus και όλες τισ laek - 4.4 βεβαία ειναι σαν να θες αυτοκίνητο με καρμπυρατερ σήμερα

 

+1000 απο μενα, ειναι πολυ καλη ρομ

να προσεχετε εσεις που βαζετε νεες ρομ, να μην ξεχνατε να κανετε ολα τα wipes!

Edited by foxkel
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Που τη βρίσκουμε αυτή βρε παιδια?

https://drive.google.com/file/d/0B0hZd67Sp-EWdkFkRWlsSnhOYkk/preview?pli=1

Η fefe είναι εξαιρετική rom αλλά θέλει:

1) Να έχεις ένα πληκτρολόγιο άμεσα για να βάλεις γιατί δεν έχει καθόλου.

2) Απεγκατάσταση του κινέζικου supersu με αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dsystem+app+remover&pcampaignid=APPU_JZGdVK-lIIPQygPA6IKQDQ και μετά κατέβασμα το αγγλικό.

3) Απεγκατάσταση των διαφόρων κινεζικων εφαρμογών (εύκολα από Titanium backup).

Edited by volanis1980
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Φίλος να του πάρω τηλέφωνο από κίνα και κατέληξα στο coolpad f1 λόγο οκταπύρινου και 2gb ram.

Σκέφτομαι από to2c.com βγαίνει 150+ακουστικά ζελατίνες και τα σχετικά που θέλει.

Το ερώτημα είναι, το κινητό τα αξίζει τα λεφτά του? Τι προβλήματα έχει παρουσιάζει. Ρωτάω γιατί είναι αδύνατον να διαβάσω 600 σελίδες και απο το λίγο που έψαξα έχει κάποια ψιλοθεματάκια που λύνονται με μοντιες. Είναι τόσο σοβαρά τα πράγματα?

Επίσης επειδή το παιδί δεν ξέρει να πειράζει το κινητό του (το θέλει για τουλάχιστον 3 χρόνια) η μαμα ρομ 4,2 είναι σε γενικές γραμμές καλή απο άποψη επιδόσεων και μπαταρίας? Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να αλλάζω ρομ γιατί το κινητό δεν είναι δικό μου και δεν θέλω να το χαλάσω :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Χάθηκα γιατί σας ετοίμασα Ρομ φιλοι....

 

Μόλις βρω WiFi σας την κανω upload. Βασισμένη στην πιο bugless mlais την 1014 της οποίας της πέταξα τα μάτια έξω. Η 1028 με τον καιρό βγάζει προβλήματα.

 

Αναμενετε όλα τα φρεσκοτερα google καλουδια μαζι με google now launcher, πληκτρολόγιο google aosp lock screen και ξηλωμενα όλα τα κινέζο app services κτλ...

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

... βγαίνει 150+ακουστικά ζελατίνες και τα σχετικά ...

... το κινητό τα αξίζει τα λεφτά του? ...

... Ρωτάω γιατί είναι αδύνατον να διαβάσω 600 σελίδες ...

... ψιλοθεματάκια που λύνονται με μοντιες. Είναι τόσο σοβαρά τα πράγματα?

... Επίσης επειδή το παιδί δεν ξέρει να πειράζει το κινητό του (το θέλει για τουλάχιστον 3 χρόνια) η μαμα ρομ 4,2 είναι σε γενικές γραμμές καλή απο άποψη επιδόσεων και μπαταρίας? Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να αλλάζω ρομ γιατί το κινητό δεν είναι δικό μου και δεν θέλω να το χαλάσω :wacko:

1. φαντάζομαι εννοείς δολάρια

2. ναι

3. δεν μπορώ να πω ότι έχεις και άδικο! αλλά κάνε μια προσπάθεια!

4. ναι υπάρχουν "θεματάκια που λύνονται με μοντιες", αλλά δεν είναι και τόσο σοβαρά τα πράγματα

5. καλύτερα πάρε του άλλο κινητό, αλλά μη με ρωτάς ποιο!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Χάθηκα γιατί σας ετοίμασα Ρομ φιλοι....

 

Μόλις βρω WiFi σας την κανω upload. Βασισμένη στην πιο bugless mlais την 1014 της οποίας της πέταξα τα μάτια έξω. Η 1028 με τον καιρό βγάζει προβλήματα.

 

Αναμενετε όλα τα φρεσκοτερα google καλουδια μαζι με google now launcher, πληκτρολόγιο google aosp lock screen και ξηλωμενα όλα τα κινέζο app services κτλ...

Χρόνια πολλά!

...είμαστε συντονισμένοι!

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγο του mixanikosgr post 6325, στην παραγραφο "Πέρασμα CUSTOM RECOVERY στην επίσημη ρομ" πρεπει να εχει γινει καποιο λαθος.

Δεν φλασαρει img αρχειο, μονο CPB.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα αυτο, αλλα δεν λειτουργει.Εχει δοκιμασει κανενας καποιο αλλο παρομοιο?

 

http://www.tinydeal.com/axgio-35mm-quick-button-smart-klick-key-jack-dustproof-plug-p-130544.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...