Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον, έκανα επαναφορά ενα μπακαπ της a310 v2, που ειχα κρατήσει, και εγκατέστησα απο πανω τον νέο πυρήνα ν3.

Το τηλεφωνο λειτουργει μια χαρά...

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-12-12-16-05-14_zpsz2o6z7zu.jpg

 

Διότι ειχε γραφτεί οτι θέλει·ν1 για να μπει

 

Απο οτι καταλαβα μιλουσαν για το OTA update πανω στην v2 οτι δε γινεται.

 

Είμαι σε μέρος όπου δεν υπάρχει Wifi και 3G και θα ήθελα να εκμεταλλευτώ τις πρίζες Ethernet που υπάρχουν για να έχω πρόσβαση στο internet.

Πως μπορώ να συνδέσω το Ethernet με το smartphone? Υπάρχει τρόπος?

 

Βασικα συνδεσε ενα απλο router και εχεις wifi.

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ίσως. Πάντως το patch το εγκατεστεισα με twrp.

Το θεμα με την υπερβολικά χαμηλή φωτεινότητα στο αυτόματο, δεν εχει λυθεί.

 

Για να δούμε τι παιζει με την μπαταρία... ;)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Κράτησε μας ενήμερους και εγω καποιο flashable zip περιμενω για v3 ακομα τιποτα στη facebook σελιδα τους :D
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Βασικα συνδεσε ενα απλο router και εχεις wifi.

 

Δεν γίνεται, είναι στρατόπεδο! Μόνο πρίζα Ethernet έχω στην διάθεσή μου! Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, έκανα επαναφορά ενα μπακαπ της a310 v2, που ειχα κρατήσει, και εγκατέστησα απο πανω τον νέο πυρήνα ν3.

Το τηλεφωνο λειτουργει μια χαρά...

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-12-12-16-05-14_zpsz2o6z7zu.jpg

 

Διότι ειχε γραφτεί οτι θέλει·ν1 για να μπει

 

Ναι, αν δεν ανέβαζα εγώ βραδιάτικα τον v3 πολλά θα φλάσαρες. :) Τόσες μέρες δεν είχε αξιωθεί κανένας και βαρέθηκα να περιμένω... :lol:

 

Η ρομ έφυγε όπως ήταν πάντως, όλο μου έκανε dismount την external sd και άλλα κολληματάκια. Έχω και το /system της v3, μπορεί να το ανεβάσω για να κάνει ο Arpione decrappified.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια γρήγορη ερώτηση επειδή είναι πολλές σελίδες το νήμα...

Ποιά Rom προτείνετε να βάλω ως πιο καλή και σταθερή χωρίς προβλήματα?

Αν μπορείτε στείλτε το link για το κατέβασμα!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται, είναι στρατόπεδο! Μόνο πρίζα Ethernet έχω στην διάθεσή μου! Καμιά ιδέα?

 

Φιλαράκι δοκίμασε αυτό...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287494

 

:shifty:

Edited by dkmatsar
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου θυμισει πως λεγεται εκεινη η εφαρμογη που εχει μεσα ολα τα apn των παροχων? Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Σελιδα 37 το μελοs valsam γραφει,,,Ακουστικα ειναι συμβατα απο σειρα samsung galaxy S3,4.,ebay γνησια τα εχουν φθηνα και ειναι αρκετα ποιοτικα!Εχουνε δοκιμαστει?Παιζουνε δυνατα..Αξιοπρεπωs??Βλεπω eBay..μια χαρα τιμεs...να παρουμε ενα ζευγαρι..ειναι CTIA???Τουs Drivers για συνδεση κινητου με PC που τουs βρισκουμε?Σε Windows 7 32αρια θα συνδεθουμε..

 

Εδω καμια απαντηση δοκιμασμενη εχουμε?Παιζουνε ομορφα δυνατα(συνομιλια,,FM Radio..Mp3..και τα πληκτρα αυξομειωσηs δουλευουνε σωστα η οχι?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γιατί δεν με βρίσκει το gps σήμα ούτε το

iGO Primo

NAVIGON Europe

Sygic

και το gps test

τη παιζει

 

γιατι εχουμε γ@ματο gps λογω mediatek..

κατεβασε καποια εφαρμογη gps fix και κατι θα γινει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται, είναι στρατόπεδο! Μόνο πρίζα Ethernet έχω στην διάθεσή μου! Καμιά ιδέα?

παρε ενα παλιο ρουτερ που να κανει bridge, και μετα του δινεις ethernet εισοδο,

και το σημα το κανεις wifi.

εχεις πολλους οδηγους σε Ελληνικα site.εγω για δοκιμη εκανα ενα ρουτερ ZTE απο wind.

αν δεν κανω λαθος, πρεπει να κανεις manual tcp/ip και να δοσεις το gateway του ρουτερ απο εκει που ερχεται το ethernet.

αλλιως θα εχεις μεν wifi στο κινητο, αλλα δεν θα βγαινεις στον εξω κοσμο

 

ΥΓ

το θεμα ειναι κατα ποσο επιτρεπεται το wifi σε στρατοπεδο.

στα λαπτοπ ξερω πως αν κλειδωσεις μια φορα στο wifi, και μετα κλεισεις to SSID apo router,

μπορεις ακομα να συνδεθεις. με αυτο το τροπο δεν "καρφωνεσαι".

τεσπα.... βρες ενα ρουτερακι και καντο. μονο μπριζα θες μετα. τζαμπα θα σου βγει

Edited by combra24
Link to comment
Share on other sites

γιατι εχουμε γ@ματο gps λογω mediatek..

κατεβασε καποια εφαρμογη gps fix και κατι θα γινει..

 

Τι ακριβως σου κανει?Σε εμενα σε ολα τα κντ λοκαρει σε δευτερολεπτα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν δεν ανέβαζα εγώ βραδιάτικα τον v3 πολλά θα φλάσαρες. :) Τόσες μέρες δεν είχε αξιωθεί κανένας και βαρέθηκα να περιμένω... :lol:

 

Η ρομ έφυγε όπως ήταν πάντως, όλο μου έκανε dismount την external sd και άλλα κολληματάκια. Έχω και το /system της v3, μπορεί να το ανεβάσω για να κάνει ο Arpione decrappified.

 

Να σαι καλά...

 

Θέμα με dismount δεν είχα ποτε με την 310. Μονο μια φορά μου έτυχε με την laek v1 και υστερα από σαβούρντα που εφαγε το κινητο. Την έκανα φορματ σε πισι και ολα οκ.

 

Παντως το dismount ειναι σημάδι οτι η σδ είναι στα τελευταία της...

Δεν φταίει η ρομ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά...

 

Θέμα με dismount δεν είχα ποτε με την 310. Μονο μια φορά μου έτυχε με την laek v1 και υστερα από σαβούρντα που εφαγε το κινητο. Την έκανα φορματ σε πισι και ολα οκ.

 

Παντως το dismount ειναι σημάδι οτι η σδ είναι στα τελευταία της...

Δεν φταίει η ρομ

 

 

Είναι στο δρόμο ήδη 2 καινούργιες SD. Αλλά μου φαίνεται περίεργο μια ρομ να κάνει συνέχεια dismount και μετά να φλασάρω στα καπάκια άλλη ρομ και να μην έχει κανένα πρόβλημα.

 

Θα ανεβάσω και το system της α310 v3 σε περίπτωση που άλλαξαν κάτι για να φτιάξει ο Arpione την καινούργια decrappified version.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως σου κανει?Σε εμενα σε ολα τα κντ λοκαρει σε δευτερολεπτα.

 

δεν βρίσκει δορυφόρους καθόλου

 

EMUI 3.0

AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3_kernel

Edited by bandirs
Link to comment
Share on other sites

δεν βρίσκει δορυφόρους καθόλου

 

EMUI 3.0

AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3_kernel

 

Εαν δεν βρισκει και στις 2 rom,εχεις θεματακι,υποθετω οτι ανοιγεις το gps(και χαζη ερωτηση αλλα εχει γινει και αυτο....:))

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν βρισκει και στις 2 rom,εχεις θεματακι,υποθετω οτι ανοιγεις το gps(και χαζη ερωτηση αλλα εχει γινει και αυτο....:))

 

ναι χαχαχα είπαμε αλλά οχι και τόσο :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι χαχαχα είπαμε αλλά οχι και τόσο :lol::lol:

 

Λοιπον..κατεβασε απο playstore το faster gps..επελεξε europe και μετα ελλαδα και μετα αποθηκευσε τις αλλαγες.λογικα θα φτιαξει.μετα αν θες σβησε το faster gps θα εχει κανει τη δουλεια του..

 

Για πιο γρηγορο gps ακολουθηστε αυτο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Εγω περασα το αρχειακι που εχει ανεβασει ο τυπος.σε εξωτερικο χωρο με το sygic κλειδωνει το πολυ σε 5 δευτερολεπτα.

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Είναι στο δρόμο ήδη 2 καινούργιες SD. Αλλά μου φαίνεται περίεργο μια ρομ να κάνει συνέχεια dismount και μετά να φλασάρω στα καπάκια άλλη ρομ και να μην έχει κανένα πρόβλημα.

 

Θα ανεβάσω και το system της α310 v3 σε περίπτωση που άλλαξαν κάτι για να φτιάξει ο Arpione την καινούργια decrappified version.

 

Παντως, μέχρι στιγμής, δεν βλέπω κάποια διαφορά. Ειναι νωρις βέβαια...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..κατεβασε απο playstore το faster gps..επελεξε europe και μετα ελλαδα και μετα αποθηκευσε τις αλλαγες.λογικα θα φτιαξει.μετα αν θες σβησε το faster gps θα εχει κανει τη δουλεια του..

 

Για πιο γρηγορο gps ακολουθηστε αυτο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Εγω περασα το αρχειακι που εχει ανεβασει ο τυπος.σε εξωτερικο χωρο με το sygic κλειδωνει το πολυ σε 5 δευτερολεπτα.

 

αυτο το έβαλα αλλά δεν έκανε τίποτε faster gps

 

με την EMUI 3.0 οτα πάω στο

Engineer Mode

-Engineer Mode (MTK) με πετάει έξω μονο το αρχείο θα κανί δουλειά

 

edit την γύρισα στην AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3_kernel και βρήκε κατεφτιαν

 

ευχαριστω

Edited by bandirs
Link to comment
Share on other sites

Παντως το dismount ειναι σημάδι οτι η σδ είναι στα τελευταία της...

Δεν φταίει η ρομ

 

Ή ότι το κινητό ετοιμάζεται να γράψει διαθήκη και να ψοφήσει. Έχω κάψει μητρική σε ascend g300 και για 2 μήνες πριν με αφήσει (μέσα σε καταιγίδα μόνο μου στην ερημιά χωρίς κινητό) έκανε dismount συνέχεια την sd στα καλά καθούμενα (σαν ξαφνική πορεία - απεργία στο σύνταγμα ενα πράμα).

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...