Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ούτε να σβήσεις τα περιεχόμενα της sd χρειάζεται. Απλά βάζεις το .zip στην sd και κάνεις από recοvery την εγκατάσταση.

 

Άσχετο αλλά βλέπω μέχρι και σχόλια σου στο needrom. Ήταν να μην πάρεις εμπρός...Εύγε :)

 

ε αφού έσπασε η παρθενιά με το πρώτο φλασάρισμα, πήρα φόρα και εγώ! εκεί που ήμουν εντελώς αδιάφορη, πλέον περιμένω πως και πώς την V2.1 του laek :D

Link to comment
Share on other sites

http://i60.tinypic.com/6h28sl.png

 

Κατι πρεπει να αλλαξαν στο antutu

Πλέον μετά από το/τα τελευταία update στο antutu ανέβηκαν τα νούμερα σε όλα τα τηλέφωνα.

Πολύ καλά, ανέβασε και ένα εκτός σπιτιού να δούμε και εκεί το snr.

 

Τα χρώματα επάνω στη μπάρα βλέπω ότι είναι τα στάνταρ σου :rolleyes:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα αποτελεσματα, ευχαριστω ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, η λειτουργία του τζιπιες ειναι υποδειγμα... Σε αντιθεση με το ν3 που έπασχε στον τομέα αυτόν, οφειλομενο, μάλλον, στα μεταλλικά μέρη του περιβληματος. Αλλά αυτό ειναι ποστ για άλλο νημα:D

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.. Μετα απο 2 βδομαδες με το τηλεφωνο εχω τρελαθει πραγματικα με το τι μου δωσανε με 130 ευρω.. Δεν μπορω βασικα να το πιστεψω..

 

Και αυτο με της μανας του τη ROM ακομη επανω γιατι ειχα εξεταστικη..

 

Τωρα ομως ηρθε η ωρα εχω αρχισει με τον οδηγο του johnickz1.. Τωρα θα το rootαρω με vroot καθως με framaroot νηστευει και το δικο μου οπως και πολλων αλλων απ'οτι διαβαζω..

 

Τα παραξενα της συσκευης που μου παρουσιασε ειναι φυσικα το ηχειο που μου φαινεται πως δεν υπαρχει καν σε ενταση media ( βιντεακια youtube για παραδειγμα), και το παραξενο μ αυτο ειναι οτι το επιπεδο 6 το εχω στο τερμα απο mobileuncle οπως περιγραφεται να κανουμε στο θεμα κι ακομα δεν ακουγεται κιχ, αλλα και οι κινεζιες που εχει μεσα το κινητο που δεν ειναι μονο εφαρμογες αλλα για παραδειγμα οταν ανοιγω το location μου πεταει ενα κινεζικο παραθυρο με δυο κινεζικες επιλογες απο κατω και ειτε διαλεξω την αριστερη ειτε τη δεξια δεν κανει κατι, παραξενα πραγματα..

 

Αλλα αυτα δεν τα αναφερω ως προβληματα ακομα πριν βαλω custom rom, οποτε και θα φανει η αξια του κινητου ελπιζω..

 

Αντε για παμε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η AOSP 4.4 KitKat ROM V2.1 laek.17,οποιος λοιπον την δοκιμασει ας μας πει αν εφτασε η ωρα μιας bug free και stable kit kat να την περασουμε και'μεις!

CHANGES V2.1

Notifications fixed, will recive all notifications at time.

 

Sound fixed.

 

Storages fixed.

 

Removed performance tweaks, now you can install what you want, i recommend Fly On Mod, search in XDA.

 

Better scrolling, gps signal and velocity improved, wifi with awesome signal, improbed 3g signal.

 

I think that now, this rom is able to daily use.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η AOSP 4.4 KitKat ROM V2.1 laek.17,οποιος λοιπον την δοκιμασει ας μας πει αν εφτασε η ωρα μιας bug free και stable kit kat να την περασουμε και'μεις!

CHANGES V2.1

Notifications fixed, will recive all notifications at time.

 

Sound fixed.

 

Storages fixed.

 

Removed performance tweaks, now you can install what you want, i recommend Fly On Mod, search in XDA.

 

Better scrolling, gps signal and velocity improved, wifi with awesome signal, improbed 3g signal.

 

I think that now, this rom is able to daily use.

 

τι εννοει ο ποιητης;σε μενα ολες οι ρομ οπως και να τις κανω ινσταλ οι αποθηκαυτικοι χωροι μπερδευονται.αυτος εννοει πως θα ειναι οκ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διάρκεια είναι καλή με μια sim ή στρώνει η μπαταρία ακόμα; https://www.dropbox.com/sh/m5f2j9ycs92v8p9/AACHgH9MKNdcDibaPYzQgqqAa?dl=0

 

Jonzalvo 4.2 PURE Aosp, πρέπει να είναι η τρίτη πλήρης φόρτιση ή η τέταρτη. Είχα μια ελπίδα για 6 ώρες. Βέβαια αυτή τη στιγμή είμαι 72% μέσα σε 6 ώρες με 43 λεπτά οθόνη, 10 λεπτά τηλέφωνο αλλά κοντά 2 ώρες held awake... Wakelock μυρίζομαι, έβαλα και Better Battery Stats να ερευνήσω... :)

 

Παίζει να βρήκα και bug. Στο 5% τράβηξα ένα reboot και μετά όταν έμπαινε στο Android πάγωνε, ούτε scroll ούτε τίποτα. Το φόρτισα κλειστό και δοκίμασα πάλι με 13% μπαταρία και τα ίδια. Το ξανάβαλα κλειστό και πήγε 25% και μετά δούλευε. Παίζει αυτή η ειδοποίηση που σκάει στο 15/10/5% να κάνει κάποια ζημιά όταν γίνεται reboot το τηλέφωνο... Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω την Jonzalvo 4.4.2 και είναι το μοναδικό θέμα που έχω με τις επανεκινήσεις, όπως κι εσύ. Μετά απο reboot το κινητό θα κάνει 2-3 φορές reboot/freeze και μετά ξεκινάει κανονικά. Νόμιζα πως ήταν δικό μου λάθος, αλλά μάλλον θα είναι θέμα των Jonzalvo rom γενικά. Το ίδιο ακριβώς κάνει με την επιλογή shutdown. Δεν το βρίσκω ιδιαίτερο πρόβλημα, αφού οι περιπτώσεις shutdown/reboot είναι μηδαμινές σε σχέση με την χρήση της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 2.1 του laek και τη δοκιμαζω. Μεχρι στιγμης όλα άψογα. Επιτελους μπορω να βαλω σαν αποθηκευτικο χωρο την SD by default.Ολα αποθηκευονται ρολοι: apk στην εσωτερικη και data στην εξωτερικη.

 

Antutu 30762! ... Απενεργοποιωντας το battery power save.

 

Μax του ηχου αρχικα χαμηλο αλλα με επεμβαση mobile uncle ματωνουν τα αφτια. Επικινδυνο το χαμηλωσα μην το καψω...

 

Το 3g βελτιωμενο ριζικα και τα παγωματα τα ξαφνικα σταματησανε! H+ μονιμως αλλα και παλι με συντηρητικες ενδειξειε (δυνατο σημα μικρη ενδειξη...)

 

Τα addons τα εβγαλε ο laek και οποιος θελει τα βαζει μονος. Xposed, greenify, gravitybox , titanium ολα τελεια. Τα εβαλα με το χερι ενα ενα και ΔΕΝ εβαλα το addon zip γιατι δεν αισθανομαι ανετος με tweaks.

 

Μηνυματα με gosms pro αψογα.Κλησεις πεντακαθαρες.

 

καμερα συγκινητικα υπεροχη, δεν πιστευω τι κελεπουρι πηρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι εννοει ο ποιητης;σε μενα ολες οι ρομ οπως και να τις κανω ινσταλ οι αποθηκαυτικοι χωροι μπερδευονται.αυτος εννοει πως θα ειναι οκ;

 

Τα apk πανε σρην εσωτερικη και τα data στην εξωτερικη αφου το αλλαξεις απο τις ρυθμισεις. Το default ειναι στην εσωτερικη ολα. ,,Δουλευει ρολοι ως τωρα.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

zip είναι, μάλλον κάτι άλλο κοιτάς.

 

Νομιζω οτι δεν ειναι zip, αλλα μερικα συμπιεσμενα αρχεια .tar και κατι άλλα σε ενα φακελο.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν ειναι zip, αλλα μερικα συμπιεσμενα αρχεια .tar και κατι άλλα σε ενα φακελο.

 

Ακριβώς αυτό, το αρχείο δεν είναι zip αλλά tar συνεπώς για τον φίλο που ρώτησε πιο πάνω δεν θα κάνει Install zip from SD Card όπως φλασάρουμε τις ρομ αλλά θα κλικάρει την επιλογή restore.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,έπρεπε να διαβάσω 50σελιδες για να ξαναμπω παλι στο νόημα οπου βλέπω αρκετές βελτιώσεις στις roms.

Διότι παιζω με aosp βλέπω θετικά τήνAOSP-Lite- 4.4.2-V1.1 του jonzalvo & τηνAOSP 4.4 KitKat ROM V2.1 laek.17.

Έχω απο μια ερώτηση,στην rom του Ισπανού λογικά το δεύτερο αρχείο δε χρειάζεται αφού είμαι απο πριν root κ περασμένο recovery;(post #2413).

Στην δεύτερη αναφέρθηκε (post#2670) οτι και στις δυο sim παιζει 3g,ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

με την v2.1 υπαρχει ακομα το προβλημα του ηχου και ενα ακομα bug που ειδα στα πρωτα λεπτα χρησης ειναι δυο ορθογωνια αναμεσα απο καθε γραμμη σηματος.

*το δευτερο λυθηκε.το προβλημα του χαμηλης εντασησς ηχου παραμενει.ακολουθησα τον οδηγο και ακομα τπτ.μπορει καποιος να βοηθησει:

Edited by kalman2013
Link to comment
Share on other sites

με την v2.1 υπαρχει ακομα το προβλημα του ηχου και ενα ακομα bug που ειδα στα πρωτα λεπτα χρησης ειναι δυο ορθογωνια αναμεσα απο καθε γραμμη σηματος.

*το δευτερο λυθηκε.το προβλημα του χαμηλης εντασησς ηχου παραμενει.ακολουθησα τον οδηγο και ακομα τπτ.μπορει καποιος να βοηθησει:

Πώς φεύγουν τα "ορθογώνια", για πες

Link to comment
Share on other sites

Πώς φεύγουν τα "ορθογώνια", για πες

 

και εσυ τα εχεις;εγω πηγα στις ρυθμισεις για τις σιμ αλλαξα το χρωμα της καθε σιμ(το οποιο δεν αλλαζει αλλα παραμενει σταθερο,ασπρο δλδ)και τοτε τα ορθογωνια εφυγαν αλλα υπηρχε ενα κενο αναμεσα στα σηματα.εκανα ενα ρεμπουτ και ολα κομπλε.εχεις εσυ προβλημα με τον ηχο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους του φίλους,

 

ξερεί κανένας να με ενημερώσει αν υπάρχει τρόπος να μπορούμε να μεταφέρουμε όλες τις εφαρμογές μας από τη μία ROM στην άλλη?

μαζί με όλες τις ρυθμίσεις τους κλπ.?

Γϊνεται και με Titanium free ή θέλει την Pro έκδοση?

 

Συγχωρέστε με αν έχει ξαναγίνει η ερώτηση, πριν γράψω έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

*όταν έχεις το μικρόβιο να αλλάζεις ROM κάθε 2 μέρες αυτά παθαίνεις.. :p

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...