Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπαρχει λογος,δεν επιασε..

η ν.2.3 του χδα έχει πρόβλημα στα ντατα?

Πρόβλημα επαναφοράς δικτύου?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

η ν.2.3 του χδα έχει πρόβλημα στα ντατα?

Πρόβλημα επαναφοράς δικτύου?

 

επαναφορας δικτυου οχι.Ξανασυνδεεται μια χαρα μετα απο απωλεια δικτυου λογο ελλειψης σηματος.Το προβλημα της ειναι οτι χανει μονο τα data (και οχι το δικτυο) σε random φασεις,ενω εχεις καλυψη.

 

μηπως φταιει ο τυπος της sim?Το kingzone turbo εχει μια micro και μια κανονικη,εμεις 2 ιδιες..

η μηπως φταιει καποιος συγκεκριμενος τυπος sim που χρησιμοποιουμε.

εγω εχω wind 64k για τα data πχ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με μία κάρτα μόνο μέχρι τώρα τα data δουλεύουν καμπάνα

 

και γω με μια sim τωρα εχω παλι data

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θα ετοιμάσω πάτς με τα rils για ενσωμάτωση στην RESSURECTION REMIX.

Πρόβλημα με τα ντατα δεν έχω, έτσι κι αλλιώς.

 

Α, με την ευκαιρία..

Ορίστε το build.prop μου, με το οποίο έχω μονίμως κολλημένο gsm auto (prl).

Τσεκαρισμενο 1000%

https://mega.nz/#!YMJS1DZS!Hq4CbIj00AlvBnVWjNRChdbwWQcOV98ROVKlB0O9qHs

Ρίξτε το στο σύστημα σας.

 

Πάρτε νανροιδ πρώτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επαναφορας δικτυου οχι.Ξανασυνδεεται μια χαρα μετα απο απωλεια δικτυου λογο ελλειψης σηματος.Το προβλημα της ειναι οτι χανει μονο τα data (και οχι το δικτυο) σε random φασεις,ενω εχεις καλυψη.

 

μηπως φταιει ο τυπος της sim?Το kingzone turbo εχει μια micro και μια κανονικη,εμεις 2 ιδιες..

η μηπως φταιει καποιος συγκεκριμενος τυπος sim που χρησιμοποιουμε.

εγω εχω wind 64k για τα data πχ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και γω με μια sim τωρα εχω παλι data

 

Χμ, και γω Wind 64k έχω για ντατα..

Και πάει εξαιρετικά καλά. Παρότι έχουν γραφεί τα 1000 μύρια για το δίκτυο της εταιρίας, δεν έχω το παραμικρό παράπονο.

 

http://s23.postimg.org/n1b5ojvi3/Screenshot_2016_03_25_13_59_23.png

free upload pictures

 

Σε σημείο με κακό 3g

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θα ετοιμάσω πάτς με τα rils για ενσωμάτωση στην RESSURECTION REMIX.

Πρόβλημα με τα ντατα δεν έχω, έτσι κι αλλιώς.

 

 

 

τωρα που εχω χρονο θα δοκιμασω και την rr.Οτι χρειαζομαι ειναι μαζεμενο στην πρωτη σελιδα η θα χρειαστω και τιποτα αλλα πατσακια?

Link to comment
Share on other sites

τωρα που εχω χρονο θα δοκιμασω και την rr.Οτι χρειαζομαι ειναι μαζεμενο στην πρωτη σελιδα η θα χρειαστω και τιποτα αλλα πατσακια?

 

Ολα ειναι εκεί. Κάθε τι καλό, ζητάω από τους μπλε να το ενσωματώνουν.

A, μόνη ίσως εξαίρεση το YouTube, όπου εχω βρει καλύτερη λύση...

 

Ξηλωσε το προεγκατεστημενο, με τιτανιουμ και πέρνα αυτο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6601380#

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω για διάφορες περιπτώσεις κατόχων της συσκευής που έχουν πρόβλημα με φουσκωμένες μπαταρίες θα αναφέρω το μοντέλο του φορτιστή που χρησιμοποιώ εγώ χωρίς κανένα πρόβλημα σε όλες τις συσκευές μου.

 

Φορτίζω τα πάντα με τον LG STA-U17ER που ήρθε με μια συσκευή LG της δουλειάς μου. Ο συγκεκριμένος φορτιστής αν και είναι μόνο 0,7Α, πρώτον δεν κωλώνει πουθενά, δεύτερον, είναι fast charger, και μάλιστα πολύ γρήγορος, και τρίτον, δεν μού έχει δημιουργήσει κανένα απολύτως πρόβλημα εδώ και δύο χρόνια που τον χρησιμοποιώ φορτίζοντας τα πάντα. Κάποιοι άλλοι φορτιστές που αγόρασα από το ebay και το Aliexpress κάηκαν στο μήνα πάνω, αυτός δεν καταλαβαίνει τίποτα.

 

Είμαι τόσο ευχαριστημένος που αγόρασα κι άλλον ένα από ένα μαγαζί στην Πατησίων, τώρα δεν βλέπω να τον έχει πια, υπάρχει εδώ θεωρητικά και το ebay είναι γεμάτο.

Link to comment
Share on other sites

για να σωζουν ολες οι εφαρμογες στην εξωτερικη τι module βαζουμε σε lollipop?Υπαρχει καποιο αναλογο του kitkat sd card full access? το obb on sd το εχω βαλει ηδη.

 

 

τα data δεν εχουν χαθει απο την ωρα που το δοκιμασα με μια sim.Μετα ξαναβαλα την δευτερη και εχω κανει reboot,εναλλαγες wifi/3g data και παραμενουν ανοιχτα

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Το obb παίζει με τα ντατα των εφαρμογών, δοκιμασμένο

Για μεταφορά των apps, η ρομ, υποστηρίζει μεταφορά μέσω του μενου, σεττινγκς, αππς για κάθε μία εφαρμογή χωριστά και κατ επιλογή. Λογικά, παίζει και η xinternalsd, η οποία υποστηρίζει και λουκουμακι, στην τελευταία έκδοση της.

 

Τα ανωτερω ισχύουν για rr..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά.

Είχα το τηλέφωνο για κάποιο διάστημα παρατημενο επειδή άλλαξα συσκευή, και είπα σήμερα να ασχοληθώ και να του αλλάξω ρομ (το είχα αφήσει με την amoi). Το τηλέφωνο όταν το άνοιξα έμεινε κολλημένο στο logo. Μπήκα στο recovery να φλασαρω αλλη ρομ αλλά όσες και αν δοκίμασα δεν φλασαρει καμία. Έχω twrp 2.4.4.πριν ξεκινήσω την διαδικασία για το φλασαρισμα είχα κάνει format στην sd με την άλλη συσκευή. Παίζει να φταίει αυτό;

Edit: δοκίμασα και με άλλη sd αλλά τα ίδια.....

 

Παιδιά καμία βοήθεια εδώ; δεν κάνει ούτε restore τα backup που έχω και το τηλέφωνο είναι τώρα χωρίς λειτουργικό γιατί όταν μπήκα στο ρικοβερι να φλασαρω την καινούργια ρομ είχα κάνει τα wipes(εκτός της sd)

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία βοήθεια εδώ; δεν κάνει ούτε restore τα backup που έχω και το τηλέφωνο είναι τώρα χωρίς λειτουργικό γιατί όταν μπήκα στο ρικοβερι να φλασαρω την καινούργια ρομ είχα κάνει τα wipes(εκτός της sd)

 

Πήγαινε το ηρεμα...

Βγαλε όλες τις κάρτες.

Βαλε μια οφισιαλ με ydgp ακολουθώντας τις οδηγίες της αρχικής, βάζοντας άμεσα, το philz recovery.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το obb παίζει με τα ντατα των εφαρμογών, δοκιμασμένο

Για μεταφορά των apps, η ρομ, υποστηρίζει μεταφορά μέσω του μενου, σεττινγκς, αππς για κάθε μία εφαρμογή χωριστά και κατ επιλογή. Λογικά, παίζει και η xinternalsd, η οποία υποστηρίζει και λουκουμακι, στην τελευταία έκδοση της.

 

Τα ανωτερω ισχύουν για rr..

 

σωστα,την ειχα ξεχασει την xinternal..!

Link to comment
Share on other sites

Jpower73 τον xpose που είχες δώσει μπορώ να το βάλω και στην cm12 v2.3 ;

 

Τελικά μάλλον δεν κάνει, έκανα την εγκατάσταση μου έγραψε "done" αλλά δεν το εμφανίζει στις εφαρμογές. Έκανα και τα wipes μετά... Αυτό που βλέπω τώρα είναι ότι δεν μου βγάζει καλή ποιότητα στα data. Εκεί που είχα H+ τώρα έχω E και H σκετο

Link to comment
Share on other sites

Ωπα, δεν έχει σχέση με τα Ντατα το xinternalsd. Επίσης, αν έχεις Η, είναι θέμα περιοχής /σήματος/χρόνου να γίνει Η+.

Εισαι οκ.

Το xinternalsd άνοιξε το από το xposed..

Αν και δε νομίζω ότι παίζει στην cm.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το ηρεμα...

Βγαλε όλες τις κάρτες.

Βαλε μια οφισιαλ με ydgp ακολουθώντας τις οδηγίες της αρχικής, βάζοντας άμεσα, το philz recovery.

 

Έκανα την διαδικασία με το ygdp, πρασινησε η γραμμή όπως λέει ο οδηγός και μου έβγαλε ότι ήταν επιτυχής, αποσυνδεσα το τηλέφωνο από τον υπολογιστή, το ανοίξα και είναι πάλι κολλημένο εδώ και 25 λεπτά στο logo (το οποίο δεν άλλαξε είναι πάλι το δικό μου που το είχα αλλαξει)

Ούτε το recovery άλλαξε, παρόλο που μου έβγαλε ότι ήταν επιτυχής η διαδικασία δεν έγινε τίποτα τελικά.

Μπορώ στην κατάσταση που είναι τώρα το τηλέφωνο να αλλάξω recovery μέσω υπολογιστή;

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την διαδικασία με το ygdp, πρασινησε η γραμμή όπως λέει ο οδηγός και μου έβγαλε ότι ήταν επιτυχής, αποσυνδεσα το τηλέφωνο από τον υπολογιστή, το ανοίξα και είναι πάλι κολλημένο εδώ και 25 λεπτά στο logo (το οποίο δεν άλλαξε είναι πάλι το δικό μου που το είχα αλλαξει)

Ούτε το recovery άλλαξε, παρόλο που μου έβγαλε ότι ήταν επιτυχής η διαδικασία δεν έγινε τίποτα τελικά.

Μπορώ στην κατάσταση που είναι τώρα το τηλέφωνο να αλλάξω recovery μέσω υπολογιστή;

 

Όχι, για να αλλάξεις recovery πρέπει να δουλέψει η συσκευή. Μού κάνει εντύπωση βέβαια το ότι ενώ δούλευε κανονικά μετά από απραξία ήρθε σ' αυτή την κατάσταση. Ομολογώ ότι δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, φαίνεται πως κάτι βρήκα....

 

 

http://s23.postimg.org/j97uvmrff/Screenshot_2016_03_25_20_05_18.png

image upload no ads

:p

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Όχι, για να αλλάξεις recovery πρέπει να δουλέψει η συσκευή. Μού κάνει εντύπωση βέβαια το ότι ενώ δούλευε κανονικά μετά από απραξία ήρθε σ' αυτή την κατάσταση. Ομολογώ ότι δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

δεν κάνει ούτε restore. Ποια mount πρέπει να είναι τικαρισμενα στο recovery?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω ενα κινητο Coolpad f1 εδω και περιπου εναμιση χρονο.εχει καποια προβληματακια απο την αρχη μαλλον,αλλα οταν τα ανακαλυψα η εγγυηση ειχε περασει και μετα ηρθαν τα capital controls.....καταλαβαινετε.Το βασικοτερο ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω στο internet χωρις wi-fi.Μενω Αθηνα-Αμπελοκηπους.Υπαρχει καποιος γυρω που να το κατεχει????Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

δεν κάνει ούτε restore. Ποια mount πρέπει να είναι τικαρισμενα στο recovery?

 

Ποια recovery έχεις; Εγώ έχω CWM 6.0.5.0 και δεν έχει τικαρισμένο κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...