Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή την στιγμή νομίζω το βρίσκεις σε 2 site:

Vickmall.com στα $239.99

B2CBUYING.com στα $219.98

 

Και τα 2 παίζουν με PayPal, που σου παρέχει μια έξτρα ασφάλεια.

 

H επιλογή είναι δική σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

από σήμερα οι roms μου για το Note θα ανεβαίνουν στο BasketBuild

Σύντομα θα υπάρχουν και ota αναβαθμίσεις και από τις επίσημες κινέζικες roms.

Από τα παιδιά που θα τις κατεβάζουν θα ήθελα κάποια σχόλια για διορθώσεις.

Ελληνικά υπάρχουν κανονικά και ιστις δύο rom που έχεις ανεβασει έτσι; Με μετάφραση φαντάζομαι σωστή και πάνω από όλα πλήρη. Σωστά; (πρώτα twrp από mobie uncle και μετά απλό update αφού έχω μετονομασει το αρχειο σε update.zip από τον updater; Μιλάω για πρώτη εγτατασταση αφού την Παρασκευή θα το εχω στα χέρια μου!).

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει παντού με σωστή μετάφραση μόνο το mail Είναι στα αγγλικά γιατί;; με την το xiaomi Hellas ήταν οκ.

 

Εγώ την εγκατάσταση την έκανα από twrp αφού πρώτα έκανα wipe - data -cache -dalvin - system.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει παντού με σωστή μετάφραση μόνο το mail Είναι στα αγγλικά γιατί;; με την το xiaomi Hellas ήταν οκ.

 

Εγώ την εγκατάσταση την έκανα από twrp αφού πρώτα έκανα wipe - data -cache -dalvin - system.

Οκ...Ευχαριστώ πολύ!!!

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει παντού με σωστή μετάφραση μόνο το mail Είναι στα αγγλικά γιατί;; με την το xiaomi Hellas ήταν οκ.

 

Εγώ την εγκατάσταση την έκανα από twrp αφού πρώτα έκανα wipe - data -cache -dalvin - system.

 

Όποιος έχει την εργοστασιακή Αγγλοκινεζικη ΡΟΜ, δεν χρειάζεται να κάνει wipe τίποτα, απλά περνάει την 36.0.1 του deliopoulos πρώτα και μετά το update σε 36.1.1

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Με τον updater δεν χρειάζεται να μετονομάζεις τις ROMs.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει την εργοστασιακή Αγγλοκινεζικη ΡΟΜ, δεν χρειάζεται να κάνει wipe τίποτα, απλά περνάει την 36.0.1 του deliopoulos πρώτα και μετά το update σε 36.1.1

 

εγώ έκανα τα wipe γιατι μου εμφάνιζε και κινέζικες εφαρμογές

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα τα wipe γιατι μου εμφάνιζε και κινέζικες εφαρμογές

 

Δεν τις κρατάει στην ROM τις κινέζικες; Μετά δηλαδή δεν στις εμφανίζει;

“Bitcoin is Cash with Wings” - Charlie Shrem :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λέω να παραγγείλω το 4g με τον snapdragon. Σε θέματα rom ξέρουμε αν φορούν την ίδια; Root-άρεται εύκολα;
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

κ 2 πραγματα τελευταια ευχαριστω τοους 2 του φορουμ

1.θα ηθελα να ρωτησω εντυπωσεις?

2. γερνω πιο πολλη στο 8πυρινο τερας ειναι λεμε σε κατι καλυτερο το 4g

3. Οταν το παραγγειλω απο βδομαδα υπαρχει κατι να προσεξω?να τους αναφερω για καλη συσκευασια?επισης θα πρεπει να προσεχω τιποτα μα*****ες απο courier ελλαδος για χρεωση παραπανω?

4.ειμαι συνδρομιτης cosmote παιζει να μην δεχτει την καρτα μου?

Ευχαριστω κ παλι

Link to comment
Share on other sites

κ 2 πραγματα τελευταια ευχαριστω τοους 2 του φορουμ

1.θα ηθελα να ρωτησω εντυπωσεις?

2. γερνω πιο πολλη στο 8πυρινο τερας ειναι λεμε σε κατι καλυτερο το 4g

3. Οταν το παραγγειλω απο βδομαδα υπαρχει κατι να προσεξω?να τους αναφερω για καλη συσκευασια?επισης θα πρεπει να προσεχω τιποτα μα*****ες απο courier ελλαδος για χρεωση παραπανω?

4.ειμαι συνδρομιτης cosmote παιζει να μην δεχτει την καρτα μου?

Ευχαριστω κ παλι

 

 

1) Δεν είμαι κάτοχος, θα σου απαντήσουν τα παιδιά που το έχουν.

2) Εγώ θα πάρω το 4g, αφενός γιατί δεν χρειάζομαι παραπάνω δύναμη και αφετέρου -και βασικό για εμένα προσωπικά- οι snapdragon επεξεργαστές (αυτόν φοράει το 4g) έχουν περισσότερες custom roms διαθέσιμες, σε σχέση με τους οκταπύρηνους της Mediatek, κάτι βέβαια που μπορεί να αλλάξει στο μέλλον.

3) ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν παραγγέλνεις με courier!! Πάντα με απλό ταχυδρομείο!! Singapore Post ή Hong-Kong post.

4) Δεν έχει ακουστεί κάτι τέτοιο από κάποιον κάτοχο.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν είμαι κάτοχος, θα σου απαντήσουν τα παιδιά που το έχουν.

2) Εγώ θα πάρω το 4g, αφενός γιατί δεν χρειάζομαι παραπάνω δύναμη και αφετέρου -και βασικό για εμένα προσωπικά- οι snapdragon επεξεργαστές (αυτόν φοράει το 4g) έχουν περισσότερες custom roms διαθέσιμες, σε σχέση με τους οκταπύρηνους της Mediatek, κάτι βέβαια που μπορεί να αλλάξει στο μέλλον.

3) ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν παραγγέλνεις με courier!! Πάντα με απλό ταχυδρομείο!! Singapore Post ή Hong-Kong post.

4) Δεν έχει ακουστεί κάτι τέτοιο από κάποιον κάτοχο.

Οι συγκρίσεις ανάμεσα στα δύο τηλέφωνα είναι άτοπες...Το ένα είναι δίκαρτο και το άλλο μονοκαρτο....

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν είμαι κάτοχος, θα σου απαντήσουν τα παιδιά που το έχουν.

2) Εγώ θα πάρω το 4g, αφενός γιατί δεν χρειάζομαι παραπάνω δύναμη και αφετέρου -και βασικό για εμένα προσωπικά- οι snapdragon επεξεργαστές (αυτόν φοράει το 4g) έχουν περισσότερες custom roms διαθέσιμες, σε σχέση με τους οκταπύρηνους της Mediatek, κάτι βέβαια που μπορεί να αλλάξει στο μέλλον.

3) ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν παραγγέλνεις με courier!! Πάντα με απλό ταχυδρομείο!! Singapore Post ή Hong-Kong post.

4) Δεν έχει ακουστεί κάτι τέτοιο από κάποιον κάτοχο.

 

δηλαδη σου δινετε η δυνατοτητα αυτη δηλαδη εαν παραγγειλω απο b2cbuying να επιλεξω δυνατοτητα αποστολης με ταχυδρομειο?συνηθως εγω παραγγελνω πραγματα μονημα απο ebay αγγλιας

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνω, αν και για εμένα το δίκαρτο-μονόκαρτο είναι η μικρότερη διαφορά, η πιο σημαντική είναι το chipset και ο επεξεργαστής. Απλώς επισημαίνω τις διαφορές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδη σου δινετε η δυνατοτητα αυτη δηλαδη εαν παραγγειλω απο b2cbuying να επιλεξω δυνατοτητα αποστολης με ταχυδρομειο?συνηθως εγω παραγγελνω πραγματα μονημα απο ebay αγγλιας

 

Ναι, έχεις δυνατότητα για ταχυδρομείο.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Νέα Ρομ από τον Ισπανό

http://www.movilesdualsim.com/tema/giallu-rom.83762/

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ν α ρωτησω κ κατι τελευταιο εαν μπορω τρεχει το τερατακι με το δικο του UI K λειτουργικο σωστα?καπου ειδα σε βιντεο οτι εχουν οι κινεζοι εφαρμογη μεσα της google κ ολα καλα
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για google play store, εννοείται (εκτός από την global αν δεν κάνω λάθος),

.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολο να περάσεις Google Play ακόμα και αν δεν υπάρχει, στην Αγγλοκινεζικη εργοστασιακή.. ...εγώ το έκανα στο δικό μου. ...υπάρχει οδηγός στο YouTube. ....

 

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο .. sorry για την παραπληροφόρηση!! (Multi.. you know... :). )

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο .. sorry για την παραπληροφόρηση!! (Multi.. you know... :). )

Σταμάτη με miui είσαι τώρα;

Εγώ εδώ και λίγη ώρα είμαι με....Giallu:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα στη miui Σωκράτη. Φοβερή η paranoid..σφαίρα. Αλλά πολύ Σπαρτιάτικη :) Πες αν θες εντυπώσεις για αυτή που δοκιμάζεις φίλε.. (όταν την ξεψαχνίσεις:) ) . Έχω backup της miui πλέον!!!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα στη miui Σωκράτη. Φοβερή η paranoid..σφαίρα. Αλλά πολύ Σπαρτιάτικη :) Πες αν θες εντυπώσεις για αυτή που δοκιμάζεις φίλε.. (όταν την ξεψαχνίσεις:) ) . Έχω backup της miui πλέον!!!

Ok. Τώρα που την στήνουμε και την ψάχνουμε με τον Χρήστο μου λέει ότι αυτή η Ρομ μάλλον ήρθε για να μείνει!!!:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα forum υπάρχουν σχεδόν καθημερινά νέες εκδόσεις η οποίες αναφέρονται ως developers roms.

 

Μπορείτε να κατεβάσετε νέο ota update από το BasketBuild.

Στο τελευταίο ota update δεν χρειάζεται extra εφαρμογή για τις αναβαθμίσεις, θα γίνονται από το official updater.

Σε λίγο θα ανεβάσω και την πλήρη rom ώστε να μην χρειάζεται κάποιος να περνάει μία, μία της αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Τώρα που την στήνουμε και την ψάχνουμε με τον Χρήστο μου λέει ότι αυτή η Ρομ μάλλον ήρθε για να μείνει!!!:)

Η ρομ είναι γρήγορη.Οι ρυθμίσεις σε λευκό χρώμα και χωρισμένες σε quick και general όπως η miui.xposed + gravitybox κτλ παίζουν κανονικά.Επισης η ρομ έχει ενσωματωμένο permission manager και autostarts εφαρμογή.Το fix για την ενοποίηση της εσωτερικής μνήμης,περασμένο εξαρχής και το otg παίζει κανονικά χωρίς αλλαγή κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...