Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω αυτό το καλώδιο που δείχνει η φωτογραφία τρία μέτρα το χρησιμοποιούσα σε άλλες τρεις συσκευές για φόρτιση , στο note μου κάνει κάτι περίεργα , εάν η μπαταρία είναι περίπου στο 20% και το βάλω για φόρτιση φορτίζει για πέντε δευτερόλεπτα και μετά σταματάει , εάν όμως είναι στο 80 % περίπου συνεχίζει να φορτίζει κανονικά . Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε δουλεύει σωστά . Υπέθεσα ότι επειδή είναι μακρύ το καλώδιο χάνεται η ένταση του ρεύματος και δεν μπορεί να φορτίσει αλλά αν ήταν έτσι δεν θα φόρτιζε ούτε στα 80% περίπου, έχει δοκιμάσει κανείς με αλλό καλώδιό γενικώς ;[ATTACH]50021[/ATTACH]
Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δεν συμβαίνει σε όλες τις συσκευές αλλά ένα καλώδιο τόσο μακρύ ενδέχεται να δημιουργήσει πρόβλημα στη φόρτιση μιας και αύξηση του μήκους συνεπάγεται μεγαλύτερη αντίσταση και το ρεύμα που φτάνει στη συσκευή δεν είναι το απαιτούμενο για μια κανονική φόρτιση. Είναι απλό... στη συγκεκριμένη περίπτωση αλλάζεις καλώδιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι προτεινετε minideal ή vickmall?Το 2ο που μιλησα μαζι του προσφερει και περισσοτερα δωρα!απο ποιο εχουν παραγγειλει οι περισσοτεροι?\
Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο μια χαρά είναι, έχω ψωνισει κ απ τους δυο και ηταν οκ. Διάλεξε άφοβα οποίο σε συμφέρει
Link to comment
Share on other sites

Ψωνισα απο Vickmall και ψηφιζω με κλειστα ματια !!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα αυτό το tempered glass

είναι πολύ ωραίο, καλές διαστάσεις και πάχος, και δεν αφήνει αποτυπώματα. τα κοψίματα είναι ένα στρογγυλο για κάμερα και ένα οβάλ για το ακουστικό κλπ αισθητήρες. συστήνω σε όλους να πάρουν ένα απο το να παίρνουν άλλα "μπιχλιμπίδια"

τώρα το eud.dx έχει και άλλο πιο φτηνό, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

αν είναι όμως να ψωνίσετε απο dx, προτιμήστε το dx.com. απο Κίνα έρχεται και το eud και τον ίδιο χρόνο κάνει, αλλά είναι ακριβότερο.

Link to comment
Share on other sites

Skype δεν συνδεεται με τιποτα , μου βγαζει δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το Skype, ελεγξτε τις ρυθμισεις και δοκιμαστε ξανα.
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Skype δεν συνδεεται με τιποτα , μου βγαζει δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το Skype, ελεγξτε τις ρυθμισεις και δοκιμαστε ξανα.

 

κανε επανεκινηση το τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Απο vickmall το παραγγειλα και εγω πριν 3 μερες και εχω να πω οτι μετα απο 2 μερες μου εστειλαν track number+φωτο απο το πακεταρισμα και ειναι ετοιμο να αναχωρηση απο την Κινα για Ελλαδα.Επισεις αψογοι και στις ερωτησεις που εκανα πριν το παραγγειλω και απο οτι διαβαζω απο αλλα μελη του φορουμ εχουν και καλο after sale αν τυχον χρειαστει ποτε...Οποτε λεω και εγω vickmall.

 

Μια ερωτηση παραγγειλα την εκδοση με το 4G FDD-LTE το 4G δουλευει στα δικα μας δικτυα??

Link to comment
Share on other sites

Απο vickmall το παραγγειλα και εγω πριν 3 μερες και εχω να πω οτι μετα απο 2 μερες μου εστειλαν track number+φωτο απο το πακεταρισμα και ειναι ετοιμο να αναχωρηση απο την Κινα για Ελλαδα.Επισεις αψογοι και στις ερωτησεις που εκανα πριν το παραγγειλω και απο οτι διαβαζω απο αλλα μελη του φορουμ εχουν και καλο after sale αν τυχον χρειαστει ποτε...Οποτε λεω και εγω vickmall.

 

Μια ερωτηση παραγγειλα την εκδοση με το 4G FDD-LTE το 4G δουλευει στα δικα μας δικτυα??

Εννοειται βρε.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα συγκριτικό μεταξύ των 2 NOTE? Δεν με κάει η 2πλη sim οπότε το πάω απλά στα specs. Από όσο είδα ο MTK μαζί με την mali 450MP4 τον έχουν τον Snapdragon με την adreno 305. Ισχύει κάτι διαφορετικό στο παρόν κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Απο vickmall το παραγγειλα και εγω πριν 3 μερες και εχω να πω οτι μετα απο 2 μερες μου εστειλαν track number+φωτο απο το πακεταρισμα και ειναι ετοιμο να αναχωρηση απο την Κινα για Ελλαδα.Επισεις αψογοι και στις ερωτησεις που εκανα πριν το παραγγειλω και απο οτι διαβαζω απο αλλα μελη του φορουμ εχουν και καλο after sale αν τυχον χρειαστει ποτε...Οποτε λεω και εγω vickmall.

 

Μια ερωτηση παραγγειλα την εκδοση με το 4G FDD-LTE το 4G δουλευει στα δικα μας δικτυα??

Όταν βλέπεις στο 4G την ένδειξη LTE τότε είσαι ένταξη για Ελλάδα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που δεν πρόσεξα τόσο καιρό που έχω το τηλέφωνο .... Έχετε προσέξει αν η κάμερα έχει autofocus ή χειροκίνητο. Η μάνα μου το έκανε μπάνιο με καφέ με αποτέλεσμα να το ανοίξω να το καθαρίσω . Αφού το καθάρισα πρόσεξα ότι το autofocus/focus δεν δούλευε...
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή ο μέσος όρος της τιμής του Redmi Note στα γνωστά κινεζομάγαζα είναι γύρω στα 220 $ , δηλαδή γύρω στα 170 ευρώ σωστά ;

Οπότε αν υπήρχε κάποιος που έδινε το Redmi Note (ΑΥΘΕΝΤΙΚΌΤΑΤΟ) , με εγγύηση ελληνική και απόδειξη ελληνική όχι όμως ετοιμοπαράδωτο στα 210 ευρώ τι θα προτιμούσατε ;

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή ο μέσος όρος της τιμής του Redmi Note στα γνωστά κινεζομάγαζα είναι γύρω στα 220 $ , δηλαδή γύρω στα 170 ευρώ σωστά ;

Οπότε αν υπήρχε κάποιος που έδινε το Redmi Note (ΑΥΘΕΝΤΙΚΌΤΑΤΟ) , με εγγύηση ελληνική και απόδειξη ελληνική όχι όμως ετοιμοπαράδωτο στα 210 ευρώ τι θα προτιμούσατε ;

Αναλογα το καταστημα αγορας,και τι αυτο προσφερει αναλυτικα.Αλλα και παλι υπαρχει πλεον το 4G(εστω και μονοκαρτο)οποτε θελει σκεψη......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

sad panda... κρίμα πολύ κρίμα :(

 

Εντάξει, μη σε παίρνει και από κάτω. Στην αρχή ο καφές γίνεται σαν κόλλα. Αλλά μετά από καιρό ίσως ξεραθει ο λεκες και στρώσει. :)

 

Υγ. Μην αφήνετε το κινητό σε τραπέζια. Επειδή είναι μεγάλο και πιάνει το μισό τραπέζι (χο χο χο!) έχει μεγάλες πιθανότητες για μπάνιο.

Στο τσακ το πρόλαβα και γω προχθές!

:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή ο μέσος όρος της τιμής του Redmi Note στα γνωστά κινεζομάγαζα είναι γύρω στα 220 $ , δηλαδή γύρω στα 170 ευρώ σωστά ;

Οπότε αν υπήρχε κάποιος που έδινε το Redmi Note (ΑΥΘΕΝΤΙΚΌΤΑΤΟ) , με εγγύηση ελληνική και απόδειξη ελληνική όχι όμως ετοιμοπαράδωτο στα 210 ευρώ τι θα προτιμούσατε ;

Αν ισχύουν όσα σου είπαν πάρτο. Αν και δεν πιστεύω ότι τον συμφέρει αν έχει κατάστημα και όχι οικιακή επιχείρηση. Συνήθως εδώ τα πουλάνε στο διπλάσιο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

κανε επανεκινηση το τηλεφωνο...

Τιποτα δεν κανει ,Μονο με το app γινετε (μεσον web μπαινω κανονικα στο λογαριασμο)το ιδιο μου βγαζει να ελενξω τις ρυθμισεις ...καποιος που να εχει το ιδιο προβλημα ?

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν όσα σου είπαν πάρτο. Αν και δεν πιστεύω ότι τον συμφέρει αν έχει κατάστημα και όχι οικιακή επιχείρηση. Συνήθως εδώ τα πουλάνε στο διπλάσιο.

Ισχύουν και είναι σίγουρο , δεν έχει φέρει ακόμα το Note αλλά το 1s το δίνει 150 η 160

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Ποστ #2785(by Skydiver) τρεις σελίδες πίσω.

 

To έχω δει το post αλλά το site είναι πιο καμμένο και από το περιοδικό ΣΟΚ. Απλά πετάει χαρακτηριστικά και αριθμούς, πολλά εσφαλμένα και κάνει σύγκριση. Το θέμα μου άλλωστε δεν είναι μόνο αν πηγαίνει καλά το SοC αλλά όλο το μηχάνημα μαζί. Θα googlαρω μπας και βρω τίποτα πιο καλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, μετά από σχεδόν ένα χρόνο με το κινητό ZTE v967s, αγόρασα το Xiaomi Note από το Minideal.

 

Όταν παρέλαβα το νέο κινητό διαπίστωσα ότι στο κουτί δεν υπάρχει ο σειριακός αριθμός και ο κωδικός αυθεντικότητας, όπως περιγράφεται και στο site του Minideal αλλά και στα forum. Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ελέγξω την αυθεντικότητα της συσκευής.

Σε επικοινωνία με το κατάστημα μου είπαν ότι είναι αυθεντικό και ότι έχει γίνει λάθος από το εργοστάσιο :!: και ότι απλά θα πρέπει να τους εμπιστευτώ (εύκολο να το λες όταν βρίσκεσαι τόσο μακρυά).

Μετά από αρκετή κουβέντα με το web call (γιατί σε e-mail δεν απαντάνε) μου είπαν να το στείλω πίσω να μου στείλουν ένα άλλο. Διαδικασία που θα πάρει σχεδόν 2 μήνες.

Τελικά δεν θα το στείλω πίσω γιατί είναι αρκετά χρονοβόρο και δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα μου στείλουν νέο κινητό.

Επίσης το έλεγξα όσο μπορούσα και μοιάζει να είναι αυθεντικό.

 

Απλά μοιράζομαι την εμπειρία αυτή ώστε να μάθω εάν κάποιος άλλος είχε παρόμοιο περιστατικό και επίσης για να προσέξουν λίγο περισσότερο οι νέοι αγοραστές.

http://i.imgur.com/SW9pR14

 

 

(Από το συγκεκριμένο κατάστημα έχω αγοράσει σε σύνολο 6 κινητά (3 ΖΤΕ v967, 2 Doogee DG800 και πρόσφατα το Xiaomi Note) για φίλους και την οικογένεια.

Από τα κινητά που έχω αγοράσει είχε πρόβλημα το τελευταίο ZTE (πρόβλημα στην πλακέτα, από την πρώτη μέρα, το κράτησα 3 μέρες) το οποίο και έστειλα πίσω. Δεν μου έστειλαν καινούριο αλλά επισκεύασαν το ίδιο (2 μήνες διαδικασία και ακόμα παρουσιάζει προβλήματα). Θεώρησα ότι ήταν δικό μου λάθος που αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό (21/01/14) ενώ ήξερα ότι έχει σταματήσει η παραγωγή του.)

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...