Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε και αποφασιζουμε να το παρουμε. Απο που το παιρνουμε ΟΕΟ? To2c η vickmall ? Για το 1ο γραφονται διαφορα με τις εγγυησεις και after sales κλπ, για το 2ο δεν ξερω τιποτε, μια και αποτι διαβασα εδω το thread εχει κλεισει. Αρα .....

 

εσύ έχεις το Τ11?

γιατί θέλεις να αλλάξεις, τι βλέπεις καλύτερο στο Note?

ρωτάω γιατί το Τ11 έκανε μερικά μπλιπ στο ραντάρ μου αλλά η μπαταρία και η μεγαλύτερη οθόνη εξακολουθούν να γέρνουν τη ζυγαριά προς το Νote για μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εσύ έχεις το Τ11?

γιατί θέλεις να αλλάξεις, τι βλέπεις καλύτερο στο Note?

ρωτάω γιατί το Τ11 έκανε μερικά μπλιπ στο ραντάρ μου αλλά η μπαταρία και η μεγαλύτερη οθόνη εξακολουθούν να γέρνουν τη ζυγαριά προς το Νote για μένα.

Το T11 ειναι οντως φανταστικη συσκευη. Αλλα το ειπες και μονος σου, ειδικα το θεμα της μεγαλυτερης οθονης και οχι και τοσο της μπαταριας (δεν εχω κανενα παραπονο σπο τηαταρια του Τ11), οσο και η υποστηριξη της xiaomi και του Miui με κανουν να το θελω ......:D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Να το παραγγειλω οπως ερχεται απο το εργοστασιο ή ετσι Root+install google play+multi-langauge ?Ειμαι ασχετος με τις διαδικασιες root κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Να το παραγγειλω οπως ερχεται απο το εργοστασιο ή ετσι Root+install google play+multi-langauge ?Ειμαι ασχετος με τις διαδικασιες root κτλ.

 

Το τηλέφωνο είναι σίγουρα πολύ καλύτερα να το έχουμε με την Authentic ROM που είναι η Κινεζο-Αγγλική, αν σκέφτεσαι πως θες τα menu σου να είναι ελληνικά τότε και ΜΟΝΟ τότε ζήτα από το κατάστημα να στο στείλει με την ported rom (που κάνει μεν OTA και είναι multilanguage) αλλά να ξέρεις παίρνεις το software (OS) από ένα άλλο τηλέφωνο και το βάζεις στο note σου, (από το M2s).

για root ΔΕΝ σου χρειάζεται άλλωστε με το 1ο update κάτι που η Xiaomi κάνει κάθε 1 μήνα, ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙΣ!

 

ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι σίγουρα πολύ καλύτερα να το έχουμε με την Authentic ROM που είναι η Κινεζο-Αγγλική, αν σκέφτεσαι πως θες τα menu σου να είναι ελληνικά τότε και ΜΟΝΟ τότε ζήτα από το κατάστημα να στο στείλει με την ported rom (που κάνει μεν OTA και είναι multilanguage) αλλά να ξέρεις παίρνεις το software (OS) από ένα άλλο τηλέφωνο και το βάζεις στο note σου, (από το M2s).

για root ΔΕΝ σου χρειάζεται άλλωστε με το 1ο update κάτι που η Xiaomi κάνει κάθε 1 μήνα, ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙΣ!

 

ελπίζω να σε βοήθησα.

 

ο οδηγος για να βαζεις google play store ισχυει και για το note?

Link to comment
Share on other sites

το χτύπησα σήμερα από το Toc.com

να δούμε τι θα βγει ??? :lol::p:D

Edited by Spirakos2

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι καταλαβαίνω, για να έχω OTA updates, θα πρέπει να έχω την αγγλοκινεζική ρομ. Επειδή με ενδιαφέρει το root, αν το ρουτάρω θα συνεχίσει να παίρνει updates?

Διάβασα παραπάνω ότι θα το χάσω, αλλά αν δεν είναι δύσκολο να γίνει, δεν με πειράζει να το ξανακάνω κάθε μήνα.

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι καταλαβαίνω, για να έχω OTA updates, θα πρέπει να έχω την αγγλοκινεζική ρομ. Επειδή με ενδιαφέρει το root, αν το ρουτάρω θα συνεχίσει να παίρνει updates?

Διάβασα παραπάνω ότι θα το χάσω, αλλά αν δεν είναι δύσκολο να γίνει, δεν με πειράζει να το ξανακάνω κάθε μήνα.

Συνηθως (εξαρταται απο τη συσκευη) το root ειναι ευκολο να γινβει. Οποτε βαλε οτι ROM σαρεσει εσενα και το πολυ πολυ αν στα updates χαθει το root ξανακαντο ;)

Στη συγκεκριμενη περιπτωση μπορεις ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ με το framaroot . Διαβασε παρακατω :

 

How to root Xiaomi Redmi Note/ Hongmi / Red Rice

This method works for Xiaomi Redmi Note, Xiaomi Hongmi and Xiamoi Red Rice models.

Directions

1. First of all, you have to download the latest version of Framaroot file through your phone.

2. Redmi will reject the installation of Framaroot, probably. Because of that you have to make sure that it allows installation from unknown sources (General Settings -> Security -> Device Administration -> ‘Allow installation of apps from unknown sources’).

3. Install Framaroot on your phone and use it to install SuperSU and choose ‘Barahir’ option to start rooting your phone.

Πηγη : hexamob.com

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Ήδη το παρήγγειλα από vickmall στα 210$ με ένα κουπόνι που έδωσαν και δώρο θήκη. Ακούω ότι το κατάστημα είναι αξιόπιστο..
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το LG O2X που έχω τώρα σέρνεται με το οτιδήποτε....

σκέφτομαι μεταξύ του Redmi Note (1,7 Ghz, 2GB ram) και του Hongmi 1s

Δεν ξέρω πόσο οι εφαρμογές αξιοποιούν τους 8 πυρήνες αλλά ποιο θα προτίνατε από τα 2;

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το LG O2X που έχω τώρα σέρνεται με το οτιδήποτε....

σκέφτομαι μεταξύ του Redmi Note (1,7 Ghz, 2GB ram) και του Hongmi 1s

Δεν ξέρω πόσο οι εφαρμογές αξιοποιούν τους 8 πυρήνες αλλά ποιο θα προτίνατε από τα 2;

 

Μην ξεχνας ότι το ένα είναι phablet και το άλλο smartphone.

 

Χτύπησα και εγώ ένα από το minideal :)

Link to comment
Share on other sites

περισσότερο σαν performance με νοιάζει σε εφαρμογές και αν είναι smooth σε ότι κάνεις

EDIT: κοινώς σαν σύγκριση επεξεργαστών/gpu

Edited by jedimastermaniac
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ note και 1s, κλείνω προς note μεριά.$224 απο to2c,τι λέτε να το πάρω;
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

^Ωχωχω γίναμε.Ευχαριστώ!

 

edit: Που το βρίσκω;

Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Τα 199g δεν είναι πολλά? Δεν σας προβληματίζουν? Έχω ψηθεί με το κινητό αλλά το βάρος μου φαίνεται υπερβολικό......
Link to comment
Share on other sites

Τα 199g δεν είναι πολλά? Δεν σας προβληματίζουν? Έχω ψηθεί με το κινητό αλλά το βάρος μου φαίνεται υπερβολικό......

 

199 ???

Που το βρήκες αυτό το βάρος?

Link to comment
Share on other sites

199 ???

Που το βρήκες αυτό το βάρος?

 

εδώ ---> http://www.mi.com/en/redminote#param

εδώ ---> http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note-6217.php

 

και βασικά όπου και να κοιτάξεις ...

Link to comment
Share on other sites

Τα 140κάτι γραμμάρια που γραφουν ειναι χωρις μπαταρια.Αλλα για όνομα, 5.5 ιντσες ειναι αυτες 200 γραμμαρια δε νομιζω να ειναι ανασταλτικος παραγοντας για την αγορά του.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...