Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΣ! ΠΑΣ ΣΤΗΝ WIND, ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΑΚΡΙΒΟ ΚΙΝΗΤΟ 400 ΕΥΡΩ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΕΙ MICRO-SIM. AN TOYΣ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ SIM ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΟΨΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ (ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΣΥΡΡΑΠΤΙΚΟ,ΖΗΤΗΜΑ ΕΝΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ) ΑΛΛΑ Η ΔΕΥΤΕΡΗ SIM ΣΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ,ΤΟΤΕ ΣΟΥ ΖΗΤΟΥΝ 2 ΕΥΡΩ,ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!!!ΛΕΩ ΠΛΑΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΚΙ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ WIND ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ. ΦΥΣΙΚΑ ΑΜΕΣΩΣ ΕΚΑΝΑ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ WIND KAI Q ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΓΗΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ WIND . ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΜΑΙ ΜΕ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΩΝ.....

 

Bασικά τα καταστήματα δεν είναι ιδιόκτητα οπότε σε χρέωσε ο υπάλληλος του καταστήματος ο οποίος πληρώνεται από τον ιδιοκτήτη του καταστήματος και εκτελεί εντολές του και όχι από την WIND. Επίσης από την στιγμή που πήγες σε καρτοκινητή άλλης εταιρίας με υψηλότερες χρεώσεις σε βάθος χρόνου εσύ είσαι ο χαμένος και ενημερωτικά σου λέω ότι φίλος πήγε σε κατάστημα VODAFONE και του ζήτησαν 5€ για να κόψουν την sim της VODAFONE:wacko: και όταν πήγα σε κατάστημα WIND να κόψω την δική μου πήρα και την sim του φίλου μου που είναι στην VODAFONE και μου τις έκοψαν ΔΩΡΕΆΝ και τις 2. Οπότε μην κατηγορούμε έτσι γενικά από την κίνηση που έκανε ένας υπάλληλος σε franchise κατάστημα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αποόδειξη πήρες???? Δικαίωμα τους να σε χρεώνουν, δικαίωμα σου να μη δεχτείς να στην κόψουν...
Link to comment
Share on other sites

εστιαστε στο εξης: τους δινεις 400 ευρω ,και σου ζητουν αλλα 2 για κατι ασημαντο! στο παζαρι να πας,σου συμπεριφερονται καλυτερα!
Link to comment
Share on other sites

Bασικά τα καταστήματα δεν είναι ιδιόκτητα οπότε σε χρέωσε ο υπάλληλος του καταστήματος ο οποίος πληρώνεται από τον ιδιοκτήτη του καταστήματος και εκτελεί εντολές του και όχι από την WIND. Επίσης από την στιγμή που πήγες σε καρτοκινητή άλλης εταιρίας με υψηλότερες χρεώσεις σε βάθος χρόνου εσύ είσαι ο χαμένος και ενημερωτικά σου λέω ότι φίλος πήγε σε κατάστημα VODAFONE και του ζήτησαν 5€ για να κόψουν την sim της VODAFONE:wacko: και όταν πήγα σε κατάστημα WIND να κόψω την δική μου πήρα και την sim του φίλου μου που είναι στην VODAFONE και μου τις έκοψαν ΔΩΡΕΆΝ και τις 2. Οπότε μην κατηγορούμε έτσι γενικά από την κίνηση που έκανε ένας υπάλληλος σε franchise κατάστημα.

 

H vodafone δεν κοβει καρτες.

Σου δινει νεα (για αυτο και τα 5 ευρω).

Link to comment
Share on other sites

εστιαστε στο εξης: τους δινεις 400 ευρω ,και σου ζητουν αλλα 2 για κατι ασημαντο! στο παζαρι να πας,σου συμπεριφερονται καλυτερα!

 

Εγώ στη θέση σου, θα τους έλεγα ΟΚ ακυρώστε την απόδειξη του κινητού δεν θα το πάρω τελικά. Μόνο έτσι θα τον άγγιζε τον franchise, αντί να ακυρώσεις όλες τις γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα wind Αλλά καταστήματος.εμένα ο γερμανός με χρέωσε 5 ευρώ

 

 

Σε χρεωσε πεντε ευρω για να σου κοψει την καρτα;αν ειναι δυνατον....

και γιατι δεν πηρες καινουρια με το ιδιο κοστος;παιδια το εργαλειακι κοπης το αγορασα 1,99 απο το ebay...

:)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα ακύρωσης (μετατροπής σε f2g) του συμβολαίου μου "To All" στη Wind (έχω και συνδυαστικό με double play πληρώνω χονδρικά 50€/μήνα για όλα), με πήραν χθες τηλέφωνο για διαπραγμάτευση. Μου πρότειναν πακέτο (στο κινητό) με 9,72€, 500 λεπτά το μήνα προς όλους με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση, 30SMS, 100ΜΒ Internet από το κινητό και πίστωση 10€/μήνα για "να τα κάνω ό,τι θέλω". Επιπλέον αυτών, διατήρηση του double play μου με 20,40€/μήνα (απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και 24Mbps adsl). 18μηνη δέσμευση στο κινητό και 12μηνη στο σταθερό. Επειδή φυσικά το 18μηνο με αποθαρρύνει, ρώτησα τι συνέπειες έχω για πρόωρη διακοπή του και με διαβεβαίωσε ότι μετά την ελάχιστη αρχική περίοδο 2μηνου, μπορώ να διακόψω την καρτοσύνδεση με ένα "πέναλτυ" 15€. Δεν πείστηκα πολύ από το οξύμωρο της "18μηνης δέσμευσης" μεν αλλά "κόβεις μετά 2 μήνες".

update: Σήμερα ξανακάλεσα, μίλησα με κάποια άλλη και μου είπε ότι αν και όταν αποφασίσω να διακόψω -πρόωρα πριν το 18μηνο- το κινητό, θα πρέπει να επιστρέψω την αναλογία της επιδότησης που έχω λάβει έως τότε. Δηλαδή 31,35€/μήνα κανονική τιμή μείον 9,72€ τιμή προσφοράς βγαίνει 21,63€ "επιδότηση"/μήνα επί τους μήνες που την έλαβα. "Βέβαια στην πράξη δε ζητάμε τόσο μεγάλο ποσό" ήταν το σχόλιό της. Αυτό το τελευταίο φυσικά δε μπορώ να το πάρω στα σοβαρά και σε συνδυασμό με το ότι η όλη ιστορία θα γίνει απλά τηλεφωνικά (χωρίς υπογραφή συμβολαίων) δε μου εμπνέει αξιοπιστία. Έχει πάρει κανείς αντίστοιχη προσφορά και αν ναι τι ισχύει τελικά σε περίπτωση πρόωρης διακοπής;

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας πρότειναν (και το δεχτήκαμε)

 

  • 24άρι Ίντερνετ
  • απεριόριστα αστικά και υπεραστικά, 300' προς κινητά από το σταθερό
  • 300 λεπτά ομιλίας, 300MB και 30 μηνύματα στο κινητό
  • μείον 20 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό
  • δώρο ένα τάμπλετ (ντάξει, ένα φθηνό εννοείται)

 

με 44 ευρώ το μήνα.

 

Πολύ καλή προσφορά !! Περιμένουμε εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μου επιτρέπεις να μην σε πιστέψω, έχω πάει σε κατάστημα να μου κόψουν 2 με 3 κάρτες χωρίς να πάρω τίποτα και δεν μου ζήτησαν τίποτα.
ck
Link to comment
Share on other sites

ε, εσυ θα εισαι μαλλον πολυ ομορφος κ τυχερος. εγω εχω την αποδειξη.Η WIND παντως αν και εκανα καταγγελια,οχι μονο λογοκρινε και αφαιρεσε την καταγγελια μου απο το facebook ΑΛΛΑ ουτε καν απαντησε....επιβεβαιωνοντας οτι ειναι οντως πολυ σοβαρη εταιρια...
Link to comment
Share on other sites

ε, εσυ θα εισαι μαλλον πολυ ομορφος κ τυχερος. εγω εχω την αποδειξη.Η WIND παντως αν και εκανα καταγγελια,οχι μονο λογοκρινε και αφαιρεσε την καταγγελια μου απο το facebook ΑΛΛΑ ουτε καν απαντησε....επιβεβαιωνοντας οτι ειναι οντως πολυ σοβαρη εταιρια...

 

Μπορείς να μας παραθέσεις την απόδειξη (κρύψε προσωπικά στοιχεία) όχι πως δεν σε πιστεύω, απλά από ενδιαφέρον να δω αιτιολογία που αναγράφει επάνω...

Link to comment
Share on other sites

Στην άλλη ετιαρεία που πήγες , σου κόψαν δωρεάν κάρτα άλλης εταιρείας;

 

Έριξα και μια ματιά στα παλιά σου μηνύματα . 3 φορές έχεις καταγγείλει την wind για απάτη και τις δύο από αυτές έφυγες για αλλού.

Είναι αυτό που λέμε μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε....

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα ακύρωσης (μετατροπής σε f2g) του συμβολαίου μου "To All" στη Wind (έχω και συνδυαστικό με double play πληρώνω χονδρικά 50€/μήνα για όλα), με πήραν χθες τηλέφωνο για διαπραγμάτευση. Μου πρότειναν πακέτο (στο κινητό) με 9,72€, 500 λεπτά το μήνα προς όλους με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση, 30SMS, 100ΜΒ Internet από το κινητό και πίστωση 10€/μήνα για "να τα κάνω ό,τι θέλω". Επιπλέον αυτών, διατήρηση του double play μου με 20,40€/μήνα (απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και 24Mbps adsl). 18μηνη δέσμευση στο κινητό και 12μηνη στο σταθερό. Επειδή φυσικά το 18μηνο με αποθαρρύνει, ρώτησα τι συνέπειες έχω για πρόωρη διακοπή του και με διαβεβαίωσε ότι μετά την ελάχιστη αρχική περίοδο 2μηνου, μπορώ να διακόψω την καρτοσύνδεση με ένα "πέναλτυ" 15€. Δεν πείστηκα πολύ από το οξύμωρο της "18μηνης δέσμευσης" μεν αλλά "κόβεις μετά 2 μήνες".

update: Σήμερα ξανακάλεσα, μίλησα με κάποια άλλη και μου είπε ότι αν και όταν αποφασίσω να διακόψω -πρόωρα πριν το 18μηνο- το κινητό, θα πρέπει να επιστρέψω την αναλογία της επιδότησης που έχω λάβει έως τότε. Δηλαδή 31,35€/μήνα κανονική τιμή μείον 9,72€ τιμή προσφοράς βγαίνει 21,63€ "επιδότηση"/μήνα επί τους μήνες που την έλαβα. "Βέβαια στην πράξη δε ζητάμε τόσο μεγάλο ποσό" ήταν το σχόλιό της. Αυτό το τελευταίο φυσικά δε μπορώ να το πάρω στα σοβαρά και σε συνδυασμό με το ότι η όλη ιστορία θα γίνει απλά τηλεφωνικά (χωρίς υπογραφή συμβολαίων) δε μου εμπνέει αξιοπιστία. Έχει πάρει κανείς αντίστοιχη προσφορά και αν ναι τι ισχύει τελικά σε περίπτωση πρόωρης διακοπής;

 

πολυ ενδιαφερουσα η προσφορα! δηλαδη αν καταλαβα καλα θα πληρωνεις 21,63+9.72 (για το κινητο)= 31,35 ???? και μια αλλη απορια, στο κινητο τι προγραμμα θα χεις?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερουσα η προσφορα! δηλαδη αν καταλαβα καλα θα πληρωνεις 21,63+9.72 (για το κινητο)= 31,35 ???? και μια αλλη απορια, στο κινητο τι προγραμμα θα χεις?

 

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/programma-sumvolaiou/?planID=1244 καρτοσύνδεση 28 αφορά στο κινητό. Αυτό δίνει συνήθως η wind με 10€ σε όποιον κάνει αίτημα μετατροπής συνήθως τελευταία και συμφέρει ιδιαίτερα νομίζω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα ακύρωσης (μετατροπής σε f2g) του συμβολαίου μου "To All" στη Wind (έχω και συνδυαστικό με double play πληρώνω χονδρικά 50€/μήνα για όλα), με πήραν χθες τηλέφωνο για διαπραγμάτευση. Μου πρότειναν πακέτο (στο κινητό) με 9,72€, 500 λεπτά το μήνα προς όλους με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση, 30SMS, 100ΜΒ Internet από το κινητό και πίστωση 10€/μήνα για "να τα κάνω ό,τι θέλω". Επιπλέον αυτών, διατήρηση του double play μου με 20,40€/μήνα (απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και 24Mbps adsl). 18μηνη δέσμευση στο κινητό και 12μηνη στο σταθερό. Επειδή φυσικά το 18μηνο με αποθαρρύνει, ρώτησα τι συνέπειες έχω για πρόωρη διακοπή του και με διαβεβαίωσε ότι μετά την ελάχιστη αρχική περίοδο 2μηνου, μπορώ να διακόψω την καρτοσύνδεση με ένα "πέναλτυ" 15€. Δεν πείστηκα πολύ από το οξύμωρο της "18μηνης δέσμευσης" μεν αλλά "κόβεις μετά 2 μήνες".

update: Σήμερα ξανακάλεσα, μίλησα με κάποια άλλη και μου είπε ότι αν και όταν αποφασίσω να διακόψω -πρόωρα πριν το 18μηνο- το κινητό, θα πρέπει να επιστρέψω την αναλογία της επιδότησης που έχω λάβει έως τότε. Δηλαδή 31,35€/μήνα κανονική τιμή μείον 9,72€ τιμή προσφοράς βγαίνει 21,63€ "επιδότηση"/μήνα επί τους μήνες που την έλαβα. "Βέβαια στην πράξη δε ζητάμε τόσο μεγάλο ποσό" ήταν το σχόλιό της. Αυτό το τελευταίο φυσικά δε μπορώ να το πάρω στα σοβαρά και σε συνδυασμό με το ότι η όλη ιστορία θα γίνει απλά τηλεφωνικά (χωρίς υπογραφή συμβολαίων) δε μου εμπνέει αξιοπιστία. Έχει πάρει κανείς αντίστοιχη προσφορά και αν ναι τι ισχύει τελικά σε περίπτωση πρόωρης διακοπής;

 

Μου φαίνεται πολύ συμφέρον το πακέτο. Δεν νομίζω να θελήσεις να το διακόψεις ;)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερουσα η προσφορα! δηλαδη αν καταλαβα καλα θα πληρωνεις 21,63+9.72 (για το κινητο)= 31,35 ???? και μια αλλη απορια, στο κινητο τι προγραμμα θα χεις?

 

20,40+9,72=30,12€/μήνα. (21,63€ είναι η έκπτωση που υπολόγισα ως προς την αρχική τιμή με το φόρο μόνο για το κινητό). Το "Καρτοσύνδεση 28" έχω (ενεργοποίηθηκε σήμερα το πρωί). Ό,τι λέει στο site (500' προς όλους με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση, 30 SMS προς όλους, 100ΜΒ internet και 10€ για επιπλέον άλλες υπηρεσίες -ή χρονοχρέωση κλήσεων μετά το πέρας των 500'- κάθε μήνα). Βασικά δεν τα χρειάζομαι αυτά. Η κατανάλωση που κάνω είναι το πολύ καμιά 20αριά SMS το μήνα, 50-70ΜΒ internet και σπανίως υπερβαίνω τα 100 λεπτά ομιλία -έστω με ελάχιστη χρέωση 1 λεπτού-. Ο μόνος λόγος που ενέδωσα είναι ότι τα 10€/μήνα που παραμένουν ως χρήση στην κάρτα θα τα χαράμιζα έτσι κι αλλιώς σε f2g και έχω την άνεση 2-3 μήνες που χρειάζομαι το internet -σε διακοπές κλπ.- να αγοράζω με το ενσωματωμένο ποαό χρήαης, 2 πακέτα internet δηλαδή 1GB επιπλέον για χρήση στο laptop και το tablet μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου φαίνεται πολύ συμφέρον το πακέτο. Δεν νομίζω να θελήσεις να το διακόψεις ;)

Θα δω στο 2μηνο πάνω. Η 18μηνη δέσμευση είναι πολύ είναι η αλήθεια και οι εξελίξεις τρέχουν. Αυτό που φαίνεται τώρα συμφέρον, αύριο πιθανότατα δεν θα είναι. Επίσης η "φάκα" πίσω από το τυράκι είναι ότι αν αποφασίσω π.χ. (για οποιονδήποτε λόγο έστω ότι φεύγω στο εξωτερικό ή έχω πλήρη αδυναμία πλέον να τους πληρώνω έστω και αυτά) να διακόψω την καρτοσύνδεση τον 11ο μήνα, καλούμαι από όσο κατάλαβα να τους σπιστρέψω τη μηνιαία επιδότηση των 21,63€ Χ 11 μήνες δηλαδή περίπου ...240€. Ποσό υπέρογκο. Που σημαίνει ότι η απόφαση της διακοπής παίρνεται ή νωρίς (μόλις θα μπορώ στο 2μηνο-3μηνο χωρίς πολύ μεγάλο κόστος ακόμα) ή το ρισκάρω να παραμείνω για 18μηνο.

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

20,40+9,72=30,12€/μήνα. (21,63€ είναι η έκπτωση που υπολόγισα ως προς την αρχική τιμή με το φόρο μόνο για το κινητό). Το "Καρτοσύνδεση 28" έχω (ενεργοποίηθηκε σήμερα το πρωί). Ό,τι λέει στο site (500' προς όλους με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση, 30 SMS προς όλους, 100ΜΒ internet και 10€ για επιπλέον άλλες υπηρεσίες -ή χρονοχρέωση κλήσεων μετά το πέρας των 500'- κάθε μήνα). Βασικά δεν τα χρειάζομαι αυτά. Η κατανάλωση που κάνω είναι το πολύ καμιά 20αριά SMS το μήνα, 50-70ΜΒ internet και σπανίως υπερβαίνω τα 100 λεπτά ομιλία -έστω με ελάχιστη χρέωση 1 λεπτού-. Ο μόνος λόγος που ενέδωσα είναι ότι τα 10€/μήνα που παραμένουν ως χρήση στην κάρτα θα τα χαράμιζα έτσι κι αλλιώς σε f2g και έχω την άνεση 2-3 μήνες που χρειάζομαι το internet -σε διακοπές κλπ.- να αγοράζω με το ενσωματωμένο ποαό χρήαης, 2 πακέτα internet δηλαδή 1GB επιπλέον για χρήση στο laptop και το tablet μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα δω στο 2μηνο πάνω. Η 18μηνη δέσμευση είναι πολύ είναι η αλήθεια και οι εξελίξεις τρέχουν. Αυτό που φαίνεται τώρα συμφέρον, αύριο πιθανότατα δεν θα είναι. Επίσης η "φάκα" πίσω από το τυράκι είναι ότι αν αποφασίσω π.χ. (για οποιονδήποτε λόγο έστω ότι φεύγω στο εξωτερικό ή έχω πλήρη αδυναμία πλέον να τους πληρώνω έστω και αυτά) να διακόψω την καρτοσύνδεση τον 11ο μήνα, καλούμαι από όσο κατάλαβα να τους σπιστρέψω τη μηνιαία επιδότηση των 21,63€ Χ 11 μήνες δηλαδή περίπου ...240€. Ποσό υπέρογκο. Που σημαίνει ότι η απόφαση της διακοπής παίρνεται ή νωρίς (μόλις θα μπορώ στο 2μηνο-3μηνο χωρίς πολύ μεγάλο κόστος ακόμα) ή το ρισκάρω να παραμείνω για 18μηνο.

 

Να σε ενημερώσω για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως πως τα ενσωματωμένα χρήματα των 10€ που παραμένουν στην κάρτα σου δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορές πακέτων...

Link to comment
Share on other sites

Να σε ενημερώσω για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως πως τα ενσωματωμένα χρήματα των 10€ που παραμένουν στην κάρτα σου δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορές πακέτων...

 

Το ξέρω. Μπορούν μόνο για το πακέτο 500ΜΒ (αυτό: http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/mobile-internet-gia-kartokinito-i-kartosundesi/). Μου αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

ε, εσυ θα εισαι μαλλον πολυ ομορφος κ τυχερος. εγω εχω την αποδειξη.Η WIND παντως αν και εκανα καταγγελια,οχι μονο λογοκρινε και αφαιρεσε την καταγγελια μου απο το facebook ΑΛΛΑ ουτε καν απαντησε....επιβεβαιωνοντας οτι ειναι οντως πολυ σοβαρη εταιρια...

Μαλλον ομορφος και τυχερος θα ειμαι κι εγω , γιατι 2 sim μου κοψανε , η μια ηταν μαλιστα cosmote και δεν μου ζητησανε τιποτα. Καταστημα Wind Ιλιου. Και με την ευκαιρια να τους ευχαριστησω κιολας.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

εμένα σε κατάστημα wind μου έκοψαν δωρεάν κάρτα και σε γερμανό με χρέωσαν 5 ευρώ.....Δεν έχει σχέση με την εκάστοτε εταιρία κινητής αυτό.Είναι καθαρά θέμα καταστήματος......Η wind και η κάθε wind Δεν μπορεί και Δεν έχει δικαίωμα να ελέγξει τέτοιου είδους χρεώσεις
Link to comment
Share on other sites

H vodafone δεν κοβει καρτες.

Σου δινει νεα (για αυτο και τα 5 ευρω).

 

Όντως έτσι είναι.

Και δίνει και ωραίους αντάπτορες που δεν τρώνε τα δοντάκια στα κινητά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καμία εταιρία δεν κόβει κάρτες και φυσικά δεν κάνει κανενός είδους τέτοιες "μπακάλικες" πατέντες. Στους επίσημους τιμοκαταλόγους της εκάστοτε εταιρίας, υπάρχουν χρεώσεις για αντικατάσταση sim. Για κόψιμο η ράψιμο δεν έχω βρει κάτι...

Τώρα, αν κάποια καταστήματα το κάνουν για εξυπηρέτηση των πελατών τους, καθώς και το αν (και πόσο) το χρεώνουν, είναι άλλη ιστορία.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως και μου έχουν κόψει Sim στην wind και μου έχουν δώσει κανονική σε αντικατάσταση microsim χωρίς να με χρεώσουν σε καμία περίπτωση!!!

σε αντίθεση με τη Vodafone που κάθε φορά με χρεώνει δίνοντας μου καινούρια sim .

ΥΓ στην Vodafone είμαι συνδρομητής Red 2 ενώ στην wind έχω ένα απλό F2go....

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενω είχα 5ευρω οταν έστειλα στο 1210 100mb μου λέει οτι το υπόλοιπο μου δεν επαρκεί θα μας τρελάνουν εκεί στην wind εχω 5 ευρώ η υπηρεσία που θέλω κανει 5 ευρώ έλεος πια με την λαμογια εκει στην wind :mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενω είχα 5ευρω οταν έστειλα στο 1210 100mb μου λέει οτι το υπόλοιπο μου δεν επαρκεί θα μας τρελάνουν εκεί στην wind εχω 5 ευρώ η υπηρεσία που θέλω κανει 5 ευρώ έλεος πια με την λαμογια εκει στην wind :mad:

 

Πρέπει να έχει μέσα ένα πολύ μικρό υπόλοιπο 0,07€

Πήγαινε από ένα κατάστημα βάλε κάρτα 5€ ή από ένα περίπτερο. Θα σου μείνουν μέσα κάβα για 1 χρόνο, και θα χρησιμοποιείς ακέραιο μετά το ποσό των 10€ κάθε μήνα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...