Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά ας φτάσουν και οι άλλοι 23€ στη 512 όλα πληρωμένα και ας τους λένε γύφτους μετά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά ας φτάσουν και οι άλλοι 23€ στη 512 όλα πληρωμένα και ας τους λένε γύφτους μετά...

Για την χολ λες;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χαίρομαι που η Βιβόδι δε δίνει εύκολα demo συνδέσεις και που δεν έχει e-shop και που γενικά σε αποθαρρύνει από το να συνδεθείς γιατί δε θέλω να αναγκαστώ να την κόψω άμα πήξει πάλι.

Ήδη κάποιοι έχουν πει στο adslgr.com ότι μερικά βράδια φτάνει στα όρια της (εγώ και ο αδερφός μου δεν το έχουμε αντιληφθεί ακόμα) και άμα μαζέψει κι άλλους φοβάμαι ότι θα έχουμε πάλι τα καλά τα περσινά.

Οπότε πηγαίνετε σε άλλες εταιρίες μέχρι να δώσει LLU η Forthnet, μετά ciao Vivodia! :D

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ήδη κάποιοι έχουν πει στο adslgr.com ότι μερικά βράδια φτάνει στα όρια της (εγώ και ο αδερφός μου δεν το έχουμε αντιληφθεί ακόμα) και άμα μαζέψει κι άλλους φοβάμαι ότι θα έχουμε πάλι τα καλά τα περσινά.

 

Με Full LLu δεν έχω καταλάβει κάτι.

Μήπως ισχύει για σύνδεση μέσω ΟΤΕ, οπώτε είναι καθαρά θέμα περιοχής;

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους.

μπορει καποιος να με ενημερωση αν παω σε βιβιντι σε 512 τι θα πληρωνω τον μηνα? στην περιοχη δεν εχει κομβο αρα μενω με ντσλ απο οτε.

τι χρειαζετε για την συνδεση και σε ποσο καιρο γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω καταλαβει κατι μεσω του δικτυου της.Μια χαρα ολα ειναι.Μεχρι να κανει η φορθνετ εχουμε ακομα.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

simera moy dosane toys kodikoys apo to demo poy toys zitisa htes, tora mpika me vivodi, gia na doyme ti leei,an kai i proti entyposi einai oti ehei anevokatevasmata dil. sta test poy kano moy ehei vgalei apo 395 eos 454 eno me ote den eftasa pote 450 alla eimai stathera apo 415 eos 435, gia na doume proti mera mporei na thelei strosimo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
den iksera pou na kano post k kano edo exo dsl vivodi 384 mia mera epese to revma k ixa to pc anixto otan to ksananiksa den imoun sindemenos piga stis idiotites k ida pos den egrafe tpt :( tha ithela an mpori kapios na mou pi th prepi na balo gia IP k th gia DNS exo to speedtouch 530

One second of actions is better than a thousand years of talking.

http://img110.exs.cx/img110/4117/eyeBlink_front.gif

 

http://www.dpgr.gr

Link to comment
Share on other sites

den iksera pou na kano post k kano edo exo dsl vivodi 384 mia mera epese to revma k ixa to pc anixto otan to ksananiksa den imoun sindemenos piga stis idiotites k ida pos den egrafe tpt :( tha ithela an mpori kapios na mou pi th prepi na balo gia IP k th gia DNS exo to speedtouch 530

το μοντεμ σου δεν εκανε reset? εαν οχι κλεισε το και ανοιξε το παλι και λογικα θα παρει IP + DNS

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

1. κλεισε το μοντεμ

2. κλεισε Η/Υ

3. ανοιξε μοντεμ

4. ανοιξε PC

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

λογικα στην καρτα δικτυου σου θα βαλεις ΙΡ 10.0.0.1 με SUBNET Mask 255.255.255.0 Gateway 10.0.0.138 + DNS 10.0.0.138

 

δεν μας λες ομως με τι συνδεση εχεις βαλει το μοντεμ - Ethernet η USB?

 

εαν συνεχιζεις να εχεις προβλημα θα σου ελεγα να καλεσεις το CC στο 13880

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω κανει εδω και ενα χρονο περιπου συμβολαιο με τη Vivodi για DSLNet, τωρα ομως σκεφτομαι να το διακοψω και να παρω το Cube. Για αυτο το λογο περασα απο τα γραφεια της Vivodi στη Θεσσαλονικη οπου και μου ειπε η κοπελα εκει οτι απλα κανω μια αιτηση (με ονοματεπωνυμο μονο και μια υπογραφη) καταργειται σε λιγες μερες η συνδεση και μετα αγοραζω το Cube. Επισης, με συμβουλεψε να παρω το Cube οσο πιο γρηγορα μπορω, ακομα και πριν την αιτηση, προκειμενου να μην εχει εξαντληθει και εχω προβλημα.

 

Η δικη μου απορια (την οποια δεν μου ξεκαθαρισε) ειναι: Μολις παιρνεις το Cube δεν κανεις αυτοματα και αιτηση; Τι θα γινει αν δουν την αιτηση για το Cube πριν ο ΟΤΕ διακοψει τη γραμμη μου;

 

Για αυτο το λογο πηρα τηλ και στο 13880: Εκει μου ειπαν οτι πρεπει πρωτα να περιμενω να διακοπει το συμβολαιο μου, που θα γινει στο τελος του μηνα,και μετα να αγορασω το Cube. Οταν τους ρωτησα, μου απαντησαν οτι μαλλον ετσι δεν θα προλαβω την εν λογω προσφορα.

 

....Εγω λοιπον εχω να πω: :confused: :help:

Εκτος αυτου, ομως, πιστευετε οτι μπορει να μην προλαβω την προσφορα της 31/1 αν κανω διακοπη αυριο;

 

Στην περιπτωση που κανω διακοπη, να αγορασω αμεσα το πακετο, ή μολις με ενημερωσουν οτι ολοκληρωθηκε η αιτηση μου;

 

Υ.Γ: Δεν ηξερα αν πρεπει να το κανω post εδω ή στο θεμα του cube:O Αυτο μου φανηκε πιο γενικο οποτε... Αν κρινει καποιος mod οτι ειναι λαθος, ας το μεταφερει αναλογως. Thanks! :D

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις στη χαριλαου (θεσσαλονικη) με vivodi για να μου πει μεχρι τι ταχύτητες πιάνει :superman:

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=7791&d=1137716532

Link to comment
Share on other sites

Για IP και DNS ανοιξε μια γραμμη εντολών (MS-DOS δλδ) και γραψε:

C:\> ipconfig /all

και κοιταξε για τη συγκεκριμένη συνδεση που χρησιμοποιείς τι εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ksereis kaneis re paidia sto kolonaki kai sto pagrati pote tha erthei ayti i vivodi??? Einai dynaton sto kolonaki na min exoun diktyo??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω κανει εδω και ενα χρονο περιπου συμβολαιο με τη Vivodi για DSLNet, τωρα ομως σκεφτομαι να το διακοψω και να παρω το Cube. Για αυτο το λογο περασα απο τα γραφεια της Vivodi στη Θεσσαλονικη οπου και μου ειπε η κοπελα εκει οτι απλα κανω μια αιτηση (με ονοματεπωνυμο μονο και μια υπογραφη) καταργειται σε λιγες μερες η συνδεση και μετα αγοραζω το Cube. Επισης, με συμβουλεψε να παρω το Cube οσο πιο γρηγορα μπορω, ακομα και πριν την αιτηση, προκειμενου να μην εχει εξαντληθει και εχω προβλημα.

 

Η δικη μου απορια (την οποια δεν μου ξεκαθαρισε) ειναι: Μολις παιρνεις το Cube δεν κανεις αυτοματα και αιτηση; Τι θα γινει αν δουν την αιτηση για το Cube πριν ο ΟΤΕ διακοψει τη γραμμη μου;

 

Για αυτο το λογο πηρα τηλ και στο 13880: Εκει μου ειπαν οτι πρεπει πρωτα να περιμενω να διακοπει το συμβολαιο μου, που θα γινει στο τελος του μηνα,και μετα να αγορασω το Cube. Οταν τους ρωτησα, μου απαντησαν οτι μαλλον ετσι δεν θα προλαβω την εν λογω προσφορα.

 

....Εγω λοιπον εχω να πω: :confused: :help:

Εκτος αυτου, ομως, πιστευετε οτι μπορει να μην προλαβω την προσφορα της 31/1 αν κανω διακοπη αυριο;

 

Στην περιπτωση που κανω διακοπη, να αγορασω αμεσα το πακετο, ή μολις με ενημερωσουν οτι ολοκληρωθηκε η αιτηση μου;

 

Υ.Γ: Δεν ηξερα αν πρεπει να το κανω post εδω ή στο θεμα του cube:O Αυτο μου φανηκε πιο γενικο οποτε... Αν κρινει καποιος mod οτι ειναι λαθος, ας το μεταφερει αναλογως. Thanks! :D

An pareis to Cube tin aitisi mporeis na min tin kaneis amesa.

Apla to eheis kai opote thes kaneis tin aitisi.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι τα pings;

:stupid:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

h kathisterisei me endiaferei se efarmoges voip an einai grigori

 

Αν σε καλύπτει με δικό της δίκτυο στην περιοχή σου (δηλαδή Full LLu ή Shared), τότε βάλε μέσω του δικτύου της και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με εφορμογές VoIP που σε ενδιαφέρουν.

Ως γνωστόν, οι συγκεκριμένες εφαρμογές στο δίκτυο του ΟΤΕ σε πολλές περιπτώσεις παρουσιάζουν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μια ερώτηση. Θέλω να βάλω το DSL Phone της Vivodi. Είμαι σε full LLU και χρησιμοποιώ έναν adsl router της Cisco. Από τη vivodi μου είπαν ότι πρέπει να αγόράσω το δικό τους router αν θέλω να έχω dsl phone, γιατί τα config files που έχουν είναι μόνο για το δικό τους router! Έχει προσπαθήσει κανείς να πάρει dsl phone με cisco routeraki?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...