Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC One 2014 (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποιος οδηγος για unroot lock bootloader και stock rom?Δηλαδη να το κανω οπως ερχετε απο την Htc.

 

Δεν κερδίζεις κάτι αφού έχει ήδη καταγράφει η συσκευή σου απο την HTC ότι έχει γίνει root με τις όποιες συνέπειες στο θεμα εγγύησης.

Πέρνα απλά μια στοκ και κράτα το root.

Εκτός αν θέλεις να το πουλήσεις που σ αυτη την περίπτωση θα πρέπει να ενημερώσεις τον αγοραστή για να μην βρεθεί προ εκπλήξεων. Ισως να το θέλει rooted.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν κερδίζεις κάτι αφού έχει ήδη καταγράφει η συσκευή σου απο την HTC ότι έχει γίνει root με τις όποιες συνέπειες στο θεμα εγγύησης.

Πέρνα απλά μια στοκ και κράτα το root.

Εκτός αν θέλεις να το πουλήσεις που σ αυτη την περίπτωση θα πρέπει να ενημερώσεις τον αγοραστή για να μην βρεθεί προ εκπλήξεων. Ισως να το θέλει rooted.

 

Σωστά. Το έχει βάλει αγγελία ήδη αλλά δεν είδα αναφορά σε ροοτ. Καλό είναι να λέγονται όλα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν είχε εώς σήμερα ελληνικά;!!

Υποστηρίζει εναλλαγή με αγγλικά παράλληλα η όχι.

 

Ενδιάμεσα έγινε shipped και το skin protector,την επόμενη εβδομάδα παραλαβή.

Πρώτα το κινητό να παραλάβουμε και όλα νορμαλ να κυλήσουν.:p

 

Έχει / είχε Ελληνικά κανονικά στο πληκτρολόγιο. Απλά αναβάθμιση έγινε στη γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση για τους κατόχους της συσκευής από verizon. Ήμουν Καναδά και όλα παντού πωλούνται με συμβόλαια . Νέα Υόρκη μόνο ενα best buy το είχε "ξεκλειδωτο" στη verizon αλλά στα 800+ δολάρια, που σχεδόν δεν έχει διαφορά στην τιμή με εδώ και δεν το πήρα. Δεν είδα αν είχε κάποιο λογότυπο της εταιρείας πάνω στη συσκευή . Απο που το πηρατε και πόσο αν επιτρέπεται;

 

Someone?

 

 

Υπάρχει κάτι που λέγεται swiftkey και εσείς ασχολειστε ακόμη με πληκτρολόγια;; :-P

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Δεν κερδίζεις κάτι αφού έχει ήδη καταγράφει η συσκευή σου απο την HTC ότι έχει γίνει root με τις όποιες συνέπειες στο θεμα εγγύησης.

Πέρνα απλά μια στοκ και κράτα το root.

Εκτός αν θέλεις να το πουλήσεις που σ αυτη την περίπτωση θα πρέπει να ενημερώσεις τον αγοραστή για να μην βρεθεί προ εκπλήξεων. Ισως να το θέλει rooted.

 

Παρακαλώ πολύ να μην λέμε ότι θέλουμε, ειδικά αν δεν γνωρίζουμε. Η εγγύηση ισχύει κανονικά ακόμα κι αν έχει γίνει unlock η συσκευή αρκεί μετά να επαναφέρουμε την επίσημη rom και φυσικά να το ξανακλειδώσουμε (Relocked).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ να μην λέμε ότι θέλουμε, ειδικά αν δεν γνωρίζουμε. Η εγγύηση ισχύει κανονικά ακόμα κι αν έχει γίνει unlock η συσκευή αρκεί μετά να επαναφέρουμε την επίσημη rom και φυσικά να το ξανακλειδώσουμε (Relocked).

 

Γιατί άλλαξε κάτι στην πολιτική της HTC.

Είναι επίσημο αυτό από την HTC η προέρχεται από τον τάδε που ισχυρίζεται οτι πήγε στην arvato και του το επισκευασαν.

Αν είναι επίσημο τότε πάω πάσο και ζητώ συγνώμη για την παραπληροφορηση.

Το ξεκλείδωμα δεν γίνεται όπως παλιά στο one x;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Someone?

 

 

Υπάρχει κάτι που λέγεται swiftkey και εσείς ασχολειστε ακόμη με πληκτρολόγια;; :-P

 

Δε νομίζω ότι το SwiftKey είναι καλύτερο από αυτό της HTC. Τουλάχιστον στα ελληνικά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Το έχει βάλει αγγελία ήδη αλλά δεν είδα αναφορά σε ροοτ. Καλό είναι να λέγονται όλα.

Θες να πεις οτι θελω να εξαπατησω καποιον?

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις οτι θελω να εξαπατησω καποιον?

 

Εννοείται και όχι. Απλά όταν είναι κάποιο τηλέφωνο ρουταρισμενο και ειδικά htc που καταγράφεται καλό θα ήταν να το αναφέρουμε. Αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει επαναφορά σε στοκ και γράφει πάνω LOCKED είσαι εντάξει. Δε ξέρω ποιος ξεκίνησε αυτή την παραπληροφόρηση περί καταγραφής αλλά δεν ισχύει.

 

Το ότι ζήτησες unlock token δε σημαίνει ότι θα το χρησιμοποιήσεις κιόλας. Αποδοχή του disclaimer γίνεται απ το τηλέφωνο με το που στείλεις το unlock token στο κινητό.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνετε βάσιμες απαντήσεις. Εγώ πάντως δεν θα αγόραζα rooted HTC και samsung.

Πρόπερσι στο thread του HTC one x είχε γίνει ολόκληρο ζήτημα. Στο xda υπήρχαν αναφορές για συσκευές που δεν έγιναν δεκτές στο service παρόλο που πήγαν official.

Για ποιό λόγο να εχω το άγχος μηπως δεν το δεχτεί η Arvato;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνετε βάσιμες απαντήσεις. Εγώ πάντως δεν θα αγόραζα rooted HTC και samsung.

Πρόπερσι στο thread του HTC one x είχε γίνει ολόκληρο ζήτημα. Στο xda υπήρχαν αναφορές για συσκευές που δεν έγιναν δεκτές στο service παρόλο που πήγαν official.

Για ποιό λόγο να εχω το άγχος μηπως δεν το δεχτεί η Arvato;

 

Έχω στείλει εγώ προσωπικά 3 συσκευές φίλων στην arvato οι 2 s-off και η 1 relocked και δεν είχα πρόβλημα με καμία από τις 3.

Όπως σου είπα και πριν αν είναι εντελώς stock (system, boot, recovery) και λέει Relocked περνάει κανονικότατα στην εγγύηση, ακόμα κι αν είναι s-off..

Θέμα υπάρχει αν την στείλεις χωρίς αυτά που αναφέρω παραπάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνετε βάσιμες απαντήσεις. Εγώ πάντως δεν θα αγόραζα rooted HTC και samsung.

Πρόπερσι στο thread του HTC one x είχε γίνει ολόκληρο ζήτημα. Στο xda υπήρχαν αναφορές για συσκευές που δεν έγιναν δεκτές στο service παρόλο που πήγαν official.

Για ποιό λόγο να εχω το άγχος μηπως δεν το δεχτεί η Arvato;

 

Ε πως δε δινουμε βάσιμες απαντήσεις. Σου έγραψα πριν ότι αποδέχεσαι ότι παύει μα ισχυει η εγγύηση σου μόνο όταν στείλεις το unlock token,διαδικασία κατά την οποία δεν καταγράφεται κάτι απ την HTC

 

Εγώ προσωπικά έχω στείλει LOCKED με S-OFF στην arvato Γερμανίας και παρελαβα επίισκευασμενο κινητό σε 4 εργάσιμες

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πολύ καλό αλλά ακριβό ακόμη.. Από εκεί και πέρα και εγώ έστειλα unlock hox στην arvato και αν και είχα έναν φόβο το πέρασαν μια χαρά στην εγγύηση...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή και είναι φθηνότερη στο γερμανικό Amazon θα ήθελα να ρωτήσω έχει αγοράσει κανένας από εκεί; Θα είναι ξεκλείδωτη unbranded με ελληνικό μενού αυτό με ενδιαφέρει βασικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή και είναι φθηνότερη στο γερμανικό Amazon θα ήθελα να ρωτήσω έχει αγοράσει κανένας από εκεί; Θα είναι ξεκλείδωτη unbranded με ελληνικό μενού αυτό με ενδιαφέρει βασικά

 

Ότι δίνει το amazon είναι πάντα ξεκλείδωτο και unbranded.

Πάντα με πωλητή το ίδιο το amazon de.

Σε Samsung και Sony που είχα πάρει πριν 2 και 1 χρόνο αντίστοιχα είχε κανονικά ελληνικά.

Για τα HTC δεν γνωρίζω με σιγουριά να σου απαντήσω.

Όπως και να έχει αναμένω αύριο η αρχές επόμενης εβδομάδας από Γερμανία και όταν παραλάβω θα μπορώ να σου πω από την πλευρά μου με σιγουριά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από Αγγλία δεν είχε ελληνικά αλλά όταν έβαλα την σιμ μου γύρισε σε ελληνικά από αγγλικά που ήταν
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από Αγγλία δεν είχε ελληνικά αλλά όταν έβαλα την σιμ μου γύρισε σε ελληνικά από αγγλικά που ήταν

Έτσι ακριβώς και το δικό μου.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ. Καλό είναι να βάζουμε την sim πριν το ανοίξουμε πρώτη φορά. Αν το ξεχάσουμε η κάνουμε λάθος και αλλάξουμε γλώσσα μετά μόνο με Hard reset ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλά για τις απαντήσεις. Το έχει το γερμανικό amazon 625 ενώ εδώ θα έρθει 749. Εχει μεγάλη διαφορά στην τιμή και αν όντως με ένα περασμα της κάρτας εχεις ελληνικά δεν είναι τίποτα. Αυτό με την αρβατο Γερμανιας που εγραψε ενας φιλος δεν ξερω τι εννοουσε δηλαδή το στελνουμε πισω αν γινει κάτι ή στην αρβάτο Ελλάδος; Βασικα σορρυ αν σας ζαλίζω αλλα το κινητο που έχω τώρα το xperia z μου ήρθε γερμανικο Vodafone από expansys και πολύ ευκολα το έκανα unbranded ελληνικο χωρις να χάσω εγγύηση(μου έκαναν και αντικατάσταση). Τωρα που θελω να αλλάξω στρατόπεδο έχω αυτούς τους ενδοιασμούς
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ. Καλό είναι να βάζουμε την sim πριν το ανοίξουμε πρώτη φορά. Αν το ξεχάσουμε η κάνουμε λάθος και αλλάξουμε γλώσσα μετά μόνο με Hard reset ελληνικά.

Εγω μετα την εβαλα και γυρισε στα ελληνικα μια χαρα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα την εβαλα και γυρισε στα ελληνικα μια χαρα.

Μπορεί. Εγώ όταν το σεταρα έβαλα για λίγο αγγλική γλώσσα στο μενού (αφού είχε μπει η ελληνική από default) και μετά τα ελληνικά παπαλα. Χάθηκαν. Έκανα Hard reset για να τα ξαναβρεί.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...