Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC One 2014 (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλεξ την κυριαρχία στο θέμα μπαταρία μεταξύ μας την κρατάει για τα καλά το g2...

Απλά εκεί στην HTC φαίνεται ότι έκαναν εξαιρετική δουλειά και σε αυτό τον τομέα.

 

Φαντάζομαι πάντως ότι αν είχαν την ίδια μπαταρία, με τη δουλειά που έχει κάνει η ΗΤC το M8 θα ήταν με διαφορά καλύτερο.

Τώρα κατάφεραν βάζοντας μια μικρότερη μπαταρία να κάνουν τόσο καλή δουλειά που να ειναι ανταγωνιστικό.

 

Πάντως αν με το Sense 6 βελτιωθεί κι άλλο η κατανάλωση στο Μ7 θα είναι μεγάλο δώρο.

Δεν έχω γενικά παράπονα, αλλά λίγο ακόμα θα ήταν ακόμα καλύτερο.

 

Αυτό με το dialer στα ελληνικά που είδα να γράφεται, τι εννοείτε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπραβο HTC! Μακαρι να παραδειγματιστουν και οι υπολοιποι!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρηγγειλα το συγκεκριμένο skin protector μιας και θήκη δεν θέλω να βάζω στα κινητά μου αλλα και να προστατεύω παράλληλα πίσω,περιμετρικά απο μικρό γρατζουνιές,γλίτσα και καλύτερο κράτημα,όπως εφάρμοσα με επιτυχία στο g2 με αντίστοιχο της skinomi όπου σε 5 μήνες χρήση το έδωσα καινούργιο εντελώς σαν να βγήκε απο το κουτί του.

http://www.slickwraps.com/HTC-One-M8-Carbon-Fiber-Blue-p/sw-one8-cfblu.htm

 

Και το αλουμίνιο είναι ευπαθές σε μικρό γρατζουνιές και ένας λόγος παραπανω;)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρηγγειλα το συγκεκριμένο skin protector μιας και θήκη δεν θέλω να βάζω στα κινητά μου αλλα και να προστατεύω παράλληλα πίσω,περιμετρικά απο μικρό γρατζουνιές,γλίτσα και καλύτερο κράτημα,όπως εφάρμοσα με επιτυχία στο g2 με αντίστοιχο της skinomi όπου σε 5 μήνες χρήση το έδωσα καινούργιο εντελώς σαν να βγήκε απο το κουτί του.

http://www.slickwraps.com/HTC-One-M8-Carbon-Fiber-Blue-p/sw-one8-cfblu.htm

 

Και το αλουμίνιο είναι ευπαθές σε μικρό γρατζουνιές και ένας λόγος παραπανω;)

 

Αν πήρες το gunmetal... Καλή τύχη. Αν πήρες το ασήμι, έχοντας γυμνό το Μ7 σχεδόν ένα χρόνο θα σου πω ότι δεν καταλαβαίνει από μικρογρατζουνιές.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν πήρες το gunmetal... Καλή τύχη. Αν πήρες το ασήμι, έχοντας γυμνό το Μ7 σχεδόν ένα χρόνο θα σου πω ότι δεν καταλαβαίνει από μικρογρατζουνιές.

Το ασήμι παρηγγειλα,αλλα θα το βάλω κανονικά,είμαι ψειρας σε αυτά και δεν θέλω το παραμικρό στη συσκευή.

Αλλα ευχάριστο αν σε ασήμι έχει άριστη αντοχή.

Που έτσι κι αλλιώς περισσότερο μου αρέσει σαν χρώμα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Μερικες ερωτησεις για τους κατοχους.

1)Προγραμμα ηχογραφησης κλησης απ το playstore λειτουργει;Γενικα ηχογραφηση κλησης χωρις custom rom παιζει;

2)Στο samsung για πληρη προβολη στην τηλεοραση χρησιμοποιω το all share dongle και εχω απολυτο mirroring.Στο htc πως γινεται;Μιλαω για απολυτο mirroring ετσι οχι μονο συγκεκριμενα αρχεια αλλα προβολη ολου του κινητου και των λειτουργιων στην τηλεοραση.

3)Οσοι εχετε περασει απο s3-s4 εχει πιο δυνατο ηχο οταν σε καλουν;Ακουγεται δυνατα ο ηχος κλησης καλυτερα και απ τα συγκεκριμενα Samsung;

4)Γενικα τι πιστευετε θα μου λειψει απ το s4 εκτος της εναλλαγης μπαταριας;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προετοιμάζομαι να το ξαναγορασω. Πρώτη μου κίνηση να αποδεσμευτώ απο την επιλογή smartphone με γνώμονα την κάμερα. Γι αυτό αγόρασα σήμερα το S4 zoom καινούργιο στα 200 ευρώ.

Πλέον δεν με απασχολεί η κάμερα.

Για έκτακτες φωτό είναι μια χαρά το Μ8.

 

Καλή Ανάσταση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προετοιμάζομαι να το ξαναγορασω. Πρώτη μου κίνηση να αποδεσμευτώ απο την επιλογή smartphone με γνώμονα την κάμερα. Γι αυτό αγόρασα σήμερα το S4 zoom καινούργιο στα 200 ευρώ.

Πλέον δεν με απασχολεί η κάμερα.

Για έκτακτες φωτό είναι μια χαρά το Μ8.

 

Καλή Ανάσταση.

 

Κωστα, απιστευτο smartphone το Μ8. Απειρως καλυτερο από το σκουπιδι -συγκριτικα- galaxy S5. Τωρα που -και το touch- είναι επιπεδου Samsung (για πρωτη φορα στα συγχρονα χρονικα των smartphones) δεν τίθεται καν συγκριση. Μ8 με κλειστα τα ματια.

Ας οψεται που εχω λοξα με τη γραφιδα και η βασικη μου συσκευη θα είναι παντα με Wacom digitizer...

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, απιστευτο smartphone το Μ8. Απειρως καλυτερο από το σκουπιδι -συγκριτικα- galaxy S5. Τωρα που -και το touch- είναι επιπεδου Samsung (για πρωτη φορα στα συγχρονα χρονικα των smartphones) δεν τίθεται καν συγκριση. Μ8 με κλειστα τα ματια.

Ας οψεται που εχω λοξα με τη γραφιδα και η βασικη μου συσκευη θα είναι παντα με Wacom digitizer...

 

Το ξέρω Βαγγέλη. Για μένα ειναι το καλύτερο smartphone ανεξαρτητως λειτουργικού.

Ακόμα και η κάμερα αν ειχε πιο δυνατό φλας θα ήταν άκρως ικανοποιητική.

Την ημερα και με ήλιο ολα βγάζουν καλες φωτο. Τα samsung καλύτερες. Στα κοντινά το M8 μόλις το μάθεις είναι παραπάνω από καλό.

Για βραδινές καλύτερο απο πολλά άλλα, όμως χωρίς ξενον δεν βγάζεις τέλειες φωτο. Όμορφες ναι, τέλειες όχι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του Μ8 ειναι χαλια.Ειναι καθαρα για καποιες απλες ληψεις δεν ειναι για κατι παραπανω.Προσωπικα απογοητευτηκα απο την καμερα ειδικα σε σχεση με note 3 S5.

 

Κατα τα αλλα ειναι φοβερο κινητο με κορυφαια υλοποιηση εντος και εκτος.

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του Μ8 ειναι χαλια.Ειναι καθαρα για καποιες απλες ληψεις δεν ειναι για κατι παραπανω.Προσωπικα απογοητευτηκα απο την καμερα ειδικα σε σχεση με note 3 S5.

 

 

 

Κατα τα αλλα ειναι φοβερο κινητο με κορυφαια υλοποιηση εντος και εκτος.

 

 

Δεν είναι για να την χρησιμοποιήσεις στις διακοπές σου, αλλά μέσα σε κάποιο μαγαζί, ξενοδοχείο κλπ θα σου δώσει καλύτερες φωτό απο το note3.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους,ννομιζω οτι μεσα στο φορουμ πρεπει ολοι να γραφουμε αντικειμενικα την γνωμη μας γιατι υπαρχουν πολλα παιδια που διαβαζουν και περνουν γνωμες για αγορα καποιου τηλεφωνου.το m8 δεν το εχω μου αρεσει σαν εμφανιση θελω την γνωμη καποιου για να το παρω εχω το s4 σε συγκριση με τις φωτο του s4 πως τα παει;φωτογραφιζω μονο τα παιδια μου και τις εκτυπωνω.Επισης το grip του ειναι καλο η γλυστραει οποτε θα χρειαστει θηκη και θα χασει ολη την ομορφια του;Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους,ννομιζω οτι μεσα στο φορουμ πρεπει ολοι να γραφουμε αντικειμενικα την γνωμη μας γιατι υπαρχουν πολλα παιδια που διαβαζουν και περνουν γνωμες για αγορα καποιου τηλεφωνου.το m8 δεν το εχω μου αρεσει σαν εμφανιση θελω την γνωμη καποιου για να το παρω εχω το s4 σε συγκριση με τις φωτο του s4 πως τα παει;φωτογραφιζω μονο τα παιδια μου και τις εκτυπωνω.Επισης το grip του ειναι καλο η γλυστραει οποτε θα χρειαστει θηκη και θα χασει ολη την ομορφια του;Ευχαριστω.

 

Προσωπική άποψη παντα .Για να βγάζεις τα παιδιά σου από κοντά καλό είναι αλλά για μακρινές αποστάσεις τοπία κτλ είναι χάλια .Επίσης το ζουμ είναι σχεδόν ανύπαρκτο λόγο και τον 4mp.

 

Το κινητό όντως είναι πανέμορφο και με φοβερή Κατασκευή αλλά χωρίς θήκη είναι σαν έχεις ψάρι στο χέρι σου .Δεν υπάρχει πουθενά grip οπότε η θήκη είναι απαραίτητη .

 

Γενικά να ξέρεις είναι υπέροχο κινητό μέσα και έξω .lag δεν θα δεις όλα δουλεύουν ακαριαία και η διαχείριση της μνήμης πολύ καλή.

 

Ελπίζω να σε καλυψα καλό Πάσχα να έχουνε με Υγεία !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και χρόνια πολλά σε όλους! Όπως το Μ7 ηταν το καλύτερο τηλέφωνο συνολικά πέρυσι, έτσι θα είναι και το Μ8 φέτος κατά τη γνώμη μου και ίσως με ακόμη μεγαλύτερη διαφορά. Συνολικά παντα τονιζω. Και έχοντας περάσει απο όλες τις ναυαρχίδες νομίζω ότι είναι το πιο οολοκληρωμένο σμαρτφον. Χωρίς το αστείο λογότυπο που τρώει τζάμπα μια γραμμή και με βελτιωμένη κάμερα θα ήταν η τέλεια συσκευή εβερ.

 

Μια ερώτηση για τους κατόχους της συσκευής από verizon. Ήμουν Καναδά και όλα παντού πωλούνται με συμβόλαια . Νέα Υόρκη μόνο ενα best buy το είχε "ξεκλειδωτο" στη verizon αλλά στα 800+ δολάρια, που σχεδόν δεν έχει διαφορά στην τιμή με εδώ και δεν το πήρα. Δεν είδα αν είχε κάποιο λογότυπο της εταιρείας πάνω στη συσκευή . Απο που το πηρατε και πόσο αν επιτρέπεται;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω Βαγγέλη. Για μένα ειναι το καλύτερο smartphone ανεξαρτητως λειτουργικού.

Ακόμα και η κάμερα αν ειχε πιο δυνατό φλας θα ήταν άκρως ικανοποιητική.

Την ημερα και με ήλιο ολα βγάζουν καλες φωτο. Τα samsung καλύτερες. Στα κοντινά το M8 μόλις το μάθεις είναι παραπάνω από καλό.

Για βραδινές καλύτερο απο πολλά άλλα, όμως χωρίς ξενον δεν βγάζεις τέλειες φωτο. Όμορφες ναι, τέλειες όχι.

 

Φετος με την 5αρα οθονη και τη σοβαρη αυτονομια (δυστυχως το Μ7 δεν ειχε) είναι ανετα το καλυτερο.

Η Samsung με το s5 μας κοροϊδεψε περίτρανα - προσωπικα θα περιμενω την ελευση του note 4 και θα δοκιμασω και το Μ8 - τιποτα άλλο. Η πολυτελεια (ανωτερο ποιοτικα και από iPhone), το στυλ, η οθονη, οι γραμματοσειρες, όλα στο Μ8 συνιστουν την καλυτερη υλοποιηση ανεξαρτήτως λειτουργικου σημερα στην αγορα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Φετος με την 5αρα οθονη και τη σοβαρη αυτονομια (δυστυχως το Μ7 δεν ειχε) είναι ανετα το καλυτερο.

Η Samsung με το s5 μας κοροϊδεψε περίτρανα - προσωπικα θα περιμενω την ελευση του note 4 και θα δοκιμασω και το Μ8 - τιποτα άλλο. Η πολυτελεια (ανωτερο ποιοτικα και από iPhone), το στυλ, η οθονη, οι γραμματοσειρες, όλα στο Μ8 συνιστουν την καλυτερη υλοποιηση ανεξαρτήτως λειτουργικου σημερα στην αγορα...

 

το s5 ειναι φοβερο τηλ...αν το πιασετε στα χερια σας..μν λετε οτι να ναι!!!απο επεξεργαστη σκιζει το κινητο και φωτογραφια...θα το δειτε στην πορεια!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

HTC Sense GR language input update [ATTACH]44123[/ATTACH]

 

Δηλαδή δεν είχε εώς σήμερα ελληνικά;!!

Υποστηρίζει εναλλαγή με αγγλικά παράλληλα η όχι.

 

Ενδιάμεσα έγινε shipped και το skin protector,την επόμενη εβδομάδα παραλαβή.

Πρώτα το κινητό να παραλάβουμε και όλα νορμαλ να κυλήσουν.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το s5 ειναι φοβερο τηλ...αν το πιασετε στα χερια σας..μν λετε οτι να ναι!!!απο επεξεργαστη σκιζει το κινητο και φωτογραφια...θα το δειτε στην πορεια!!!

 

Μια κάμερα έχει και αυτην την ημέρα...σε εμφάνιση,ποιότητα,ήχο και λειτουργία το m8 είναι καλύτερο..και στην οθόνη είναι ίσα...στα ίδια λεφτά το m8 είναι πιο καλή πρόταση και αντέχει πιο πολύ η τιμή του...ο επεξεργαστής είναι ο ίδιος απλώς υπερχρονισμενος κατά 200hz παραπανω και στην πράξη το m8 είναι πολύ καλύτερο..εχθές έκανε ελληνική σελίδα τεστ..ειδικά στο browser το Μ8 έπαιζε μόνο του και το παλικάρι προσπαθούσε να δικαιολογήσει το s5 λέγοντας πως παίζει ρόλο το δυκτιο..5-6 σελίδες άνοιξε η διάφορες ήταν χαοτικές

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μια κάμερα έχει και αυτην την ημέρα...σε εμφάνιση,ποιότητα,ήχο και λειτουργία το m8 είναι καλύτερο..και στην οθόνη είναι ίσα...στα ίδια λεφτά το m8 είναι πιο καλή πρόταση και αντέχει πιο πολύ η τιμή του...ο επεξεργαστής είναι ο ίδιος απλώς υπερχρονισμενος κατά 200hz παραπανω και στην πράξη το m8 είναι πολύ καλύτερο..εχθές έκανε ελληνική σελίδα τεστ..ειδικά στο browser το Μ8 έπαιζε μόνο του και το παλικάρι προσπαθούσε να δικαιολογήσει το s5 λέγοντας πως παίζει ρόλο το δυκτιο..5-6 σελίδες άνοιξε η διάφορες ήταν χαοτικές

 

Καλά τα τεστ για την ταχύτητα στο browsing δεν είναι ποτέ αξιόπιστα. Τις περισσοτερες φορές μεταξύ ισοδυναμων συσκευών, όποια πατηθεί απειροελαχιστα πρώτη, τραβά όλη την δύναμη του router. Κανονικά πρέπει να γινονται με χρονομετρηση μια μια.

Είμαι υπέρ του Μ8 σε όλα, αλλά δεν υπάρχουν χαοτικές διαφορές.

Δεν υπήρξαν οταν έκανα το ίδιο τεστ μεταξύ Μ8 και Note 8 πόσο μάλλον με το S5.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://www.ubergizmo.com/2014/04/htc-one-m8-hacked-to-allow-dot-view-case-to-display-additional-notifications/

 

Έχει κερδίσει τις εντυπώσεις, αυτό είναι το σίγουρο.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για unroot lock bootloader και stock rom?Δηλαδη να το κανω οπως ερχετε απο την Htc.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...