Jump to content

Sony Xperia Z2 Tablet


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε να δούμε.. Για πες μας κι εσύ εντυπώσεις! Ένας φίλος με Note 3 είπε πως με lollipop το κινητό έγινε 3 φορές πιο γρήγορο :blink:
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη έχω την αίσθηση ότι έγινε ένα κλικ πιο αργό. Όχι τίποτα σπουδαίο βέβαια. Έκανα καθαρή εγκατάσταση. Κατά αλλά έφαγα λίγο χρόνο μέχρι να βρω που γίνεται mute ο ήχος!!!! Χαχαχα προς στιγμή με τρέλανε αυτό. Μην περιμένετε πάντως και τεράστιες αλλαγές. Αυτό που με βόλεψε είναι ότι πλέον οι ειδοποιήσεις "κατεβαίνουν" στο κέντρο της οθόνης. Στην 4.4.4, όταν πήγαινα να επιλέξω την πρώτη καρτελα αριστερά στον chrome, πολλές φορές μου άνοιγαν ειδοποιήσεις χωρίς να το θέλω.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
μολις ηρθε και η επίσημη λολιποπ ,το μενου εγινε λιγο πιο παιχνιδιάρικο,βλεπω καποιες μικρες αισθητικες αλλαγες ,απο ταχυτητα το ιδιο γρηγορο ,και απο χρονο μπαταριας θα σας πω σε καμια εβδομαδα που θα εχω εικονα
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να το βάλουμε? Μέσω ota και μετά format?

Τώρα είδα ότι δεν γίνεται ota. Ειδωμεν.

Edited by cmeletis
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να το βάλουμε? Μέσω ota και μετά format?

Τώρα είδα ότι δεν γίνεται ota. Ειδωμεν.

 

Κάνε αυτό που σου βγάζει από μόνο του. Τα κάνει όλα μόνο του. Μέχρι και τα widgets μένουν στη θέση τους.

 

Δε μου αρέσει που δεν πιάνει όλη την οθόνη ο browser μετά την αναβάθμιση. Περισσότερες εντυπώσεις μέσα στις μέρες. :D

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ έχω μια απορία τώρα που μπήκε το android 5 (δεν έχω κάνει root).

Όταν δημιουργήσω προφίλ επισκέπτη, πως γίνεται να μην μου εμφανίζει στον επισκέπτη το άλμπουμ; Πριν γινόταν.

Τώρα όχι μόνο εμφανίζεται το άλμπουμ με τις φωτογραφίες μου, αλλά ο επισκέπτης μπορεί να δημιουργήσει κ άλλον επισκέπτη και επιπλέον μπορεί να αναζητήσει τα πάντα από το file commander.

 

Επίσης μήπως παρακολλάει μετά το upgrade;;;

Edited by michalis9484
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια απορία τώρα που μπήκε το android 5 (δεν έχω κάνει root).

Όταν δημιουργήσω προφίλ επισκέπτη, πως γίνεται να μην μου εμφανίζει στον επισκέπτη το άλμπουμ; Πριν γινόταν.

Τώρα όχι μόνο εμφανίζεται το άλμπουμ με τις φωτογραφίες μου, αλλά ο επισκέπτης μπορεί να δημιουργήσει κ άλλον επισκέπτη και επιπλέον μπορεί να αναζητήσει τα πάντα από το file commander.

 

Επίσης μήπως παρακολλάει μετά το upgrade;;;

 

Δεν ξέρω να σου πω για το 2ο προφίλ φίλε. Όσο για το άλλο που λες, δε νομίζω ότι έχει κανένα θέμα κολλήματος. Το ίδιο με πριν μου φαίνεται εμένα.. Η μπαταρία όντως φαίνεται καλύτερη.. Και κατά τη γνώμη μου άσχημο το τρώει μόνιμα (σχεδόν) από την οθόνη η μπάρα ειδοποιήσεων.

Edited by Christian27
ελλιπής πρόταση
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κανονικοτατα...

Μετα την αναβαθμιση εχει μικρότερη ισχυ το wifi..

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παιδιά καλησπέρα.

Κέρδισα το εν λόγω Tablet από προωθητική ενέργεια της cosmote τώρα που έγιναν ένα.

Η ερώτησή μου είναι επειδή είναι προϊόν δώρου θα με καλύπτει η εγγύηση της Sony;

Σαν αποδεικτικό έχω μόνο τη φόρμα παραλαβής του δώρου από το κατάστημα που αναγράφει πως ο οτε και η κοσμοτε δεν έχουν ευθύνη για το εν λόγω προϊόν μετά την παραλαβή από τον νικητή. Μου είπαν βέβαια πως αυτή η φόρμα δεν αποτελεί εγγύηση. Εγγύηση λένε ότι είναι το QR Code που έχει πάνω το tablet.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Το αποχώρηστικα μετά από 1.5 χρόνο απροβληματιστης λειτουργίας. Παράγγειλα ένα 10ιντσο huawei.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το αποχώρηστικα μετά από 1.5 χρόνο απροβληματιστης λειτουργίας. Παράγγειλα ένα 10ιντσο huawei.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για πες μοντέλο..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Huawei mediapad m2 10.0. Μέχρι στιγμής πολύ καλό και 64gb εσωτερική μνήμη

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και εγώ το κατέβασα χθες βράδυ.

Μπράβο στη Sony από μένα που δεν ξεχνά τα παλιότερα μοντέλα.

 

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτή είναι η 6.01 γιατί την 6 την έχω πάρει από τέλη Μαίου. Νομίζω όμως ότι δεν έχω την Ελληνική rom πάνω γι αυτό και την πήρα νωρίς
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Πολύ καλό tablet, το αγόρασα μέσω ebay τώρα στις γιορτές, το βρήκα στα 140€ - Αντέχει ακόμα με ευκολία από ότι βλέπω. Κρίμα που δεν θα πάρει και την 7η έκδοση, αλλά γενικότερα μια χαρά ως tablet. Θα ήθελα να υπήρχε ένας εύκολος τρόπος rootarismatos (μόνο μέσω flash άλλης έκδοσης από ότι έχω καταλάβει που είναι λίγο μπλέξιμο) αλλά πέρα από αυτό όλα καλά

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις λίγο προσεκτικά τα βήματα θα δεις ότι δεν είναι τίποτα.

Όμως να σου πω, προφανώς μετά από τόσο καιρό δεν θα έχει πλέον εγγύηση. Μπορείς να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να φλασάρεις ότι rom θέλεις που θα έχει και root. Ακόμα θα μπορείς να φλασάρεις και την 7 όταν θα είναι stable

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/xperia-z2-tablet/general/z2-tablet-recovery-root-marshmallow-mm-t3437520 - Αυτό τον οδηγό λέω, αυτό που έχουν εδώ: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2792056 δεν δουλεύει πια από ότι λένε.

 

Θα ήταν μια χαρά να είχαμε κάτι σαν easyroot ώστε να τελειώσει χωρίς κάποιο flash που έχει κίνδυνο να γίνει brick και ... πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένος που λένε :happy:

 

Για τις roms που λες, πράγματι εφόσον δεν υπάρχει πλέον ελπίδα για άλλο update, θα ήταν μια λύση αλλά όσες rom έχω δει έχουν προβλήματα, εκτός και αν έχεις κάποια να προτείνεις εσύ συγκεκριμένη.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήταν μια χαρά να είχαμε κάτι σαν easyroot ώστε να τελειώσει χωρίς κάποιο flash που έχει κίνδυνο να γίνει brick και ... πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένος που λένε :happy:

 

Δυστυχώς η ΜΜ έχει δυσκολέψει το root σε πολλές συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Μετά από 2,5 και πλέον χρόνια άψογης λειτουργίας, άρχισε το ταμπλετάκι να κάνει νερά.. Σκαλώνουν οι ρυθμίσεις και μόλις μπεις σκρολάρουν ατέρμονα προς τα κάτω. Μόνο εκεί το κάνει, στις υπόλοιπες εφαρμογές όλα καλά. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, έφτιαξε και μετά από λιγότερο από εβδομάδα το πρόβλημα επανήλθε. Να σημειώσω εδώ ότι χτύπησε και το FB και δείχνει μόνο ένα σχόλιο κάτω από τις δημοσιεύσεις ενώ αυτά μπορεί να έχουν εκατοντάδες.

Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι αντίστοιχο;

Να ξεκινήσω μαγειρέματα με custom Rom ; Το έχει κάνει κάποιος;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2 Tablet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...