Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολο και σκεφτομαι να το αγορασω..ειναι αρκετα φθηνο..μοιαζει υπερβολικα με το iphone..και φαινεται ομορφο..αλλα παρ'ολα αυτα εχω καποιους ενδοιασμους..:confused:

1)Επειδη ειναι κινεζικο πως ειναι ποιοτητα κατασκευης του??

2)Οι 2 μπαταριες του ειναι ενταξει..??..ή σε λιγο θα τις χρησιμοποιουν για χειροβομβιδες στον στρατο??:wacko:

3)Με το sar πως τα παει..δν εχω καταφερει να βρω τπτ..ειναι υψηλο ή χαμηλο??

 

Αυτα..οποιος γνωριζει τιποτε απ'αυτα ας απαντησει μηπως και βγαλω ακρη..

 

Ευχαριστω..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1)Δεν θα ειναι και οτι κάλυτερο πλαστικά υλικά τα κινέζικα κηνιτα

2)Δεν ξέρω.Πάντος οι περρισοτεροι λένε οτι εινα ψέματα

3)δεν ξέρω

η αγωνια,η γυμναστκη και ο ερωτας ειναι η ζωη οχι τα λεφτα:)
Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο peter με το ξυπνητηρι .... απλα δεν το ειχα βρει.

Οσο για το pc suite χρησιμοποιω το MT6227 και παιζει μια χαρα... με μια αναζητηση στο google το βρισκεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε latinos μπορείς να ρυθμίσεις να πέρνει μαιλ απο wap?

ΑΚομα καλύτερα να συγχρονιζει mail,calendar contacts..

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

κυριοι μην δυιλιζετε τον κονωπα,εαν θελετε να αντικαταστησετε το νοκια εseries με κινεζικο ειναι λαθος. επισης διαβαζετε και λιγο τα προηγουμενα,ειναι απιστευτο και κουραστικο να απανταμε στα ιδια και στα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Εριξα μια ματια σε αυτα τα τοπικς που μου προτεινες φιλε theodore_tsi αλλα θα ηθελα οποιος εχει το συγκεκριμενο μοντελο (cect iphone i9) αν μπορει να γραψει την αποψη του, τα προβληματα που ειχε, και ειδικα αυτο με τις μπαταριες (ειχα διαβασει καπου στο myphone για ενα pda κινεζικο που οι μπαταριες του ειχαν φουσκοσει και ειχαν γινει σαν λιωμενη μαζα..:X)

Δεν θελω να το εχω στην τσεπη και καθε δυο λεπτα να ελεγχω την μπαταρια του αν ειναι οκ..:worry:..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον droulis.... για μένα μπείτε πρώτα σε κανά youtube και δείτε περιήγηση των κινητών, στο china-mobile-phones που έχουν φτιάξει δικά τους βιντεάκια και αν αυτά που προσφέρουν σας κάνουν έχει καλώς...για μένα δεν μπορεί να αντικαταστήσουν τα iphone ή τα nokia ή οτιδήποτε τέτοιο... όσοι δεν το ψάξουν αρκετά και πιστέψουν ότι αγοράζοντας ένα κινέζικο θα έχουν όσα είχαν συνηθήσει είναι πάρα πολύ λογικό να απογοητεύονται και να κλαίνε τα λεφτά που έδωσαν!
Link to comment
Share on other sites

λογικά αναφέρεσαι σε αυτό:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=210917

 

Το θέμα με τις μπαταρίες πιστεύω ότι μπορεί να συμβεί στο οποιοδήποτε κινητό.

 

Υ.Γ: Κάτι που βρήκα χθες και γέλαγα μόνος μου. Αγόρασε η κοπέλα μου το LG KP500 και στο κουτί έγραφε: Χώρα κατασκευής κινητού: Κίνα, Χώρα κατασκευής μπαταρίας: Κίνα, Χώρα κατασκευής ακουστικών: Κορέα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

λογικά αναφέρεσαι σε αυτό:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=210917

 

Το θέμα με τις μπαταρίες πιστεύω ότι μπορεί να συμβεί στο οποιοδήποτε κινητό.

 

Υ.Γ: Κάτι που βρήκα χθες και γέλαγα μόνος μου. Αγόρασε η κοπέλα μου το LG KP500 και στο κουτί έγραφε: Χώρα κατασκευής κινητού: Κίνα, Χώρα κατασκευής μπαταρίας: Κίνα, Χώρα κατασκευής ακουστικών: Κορέα κτλ.

 

Nαι ακριβως αυτο διαβασα οσον αφορα τις μπαταριες..για σκεψου να το εχει στην τσεπη και να γινει τπτ τετοιο..:X

Οσον αφορα το τελευταιο συμφωνω..ολα πια στην Κινα φτιαχνονται (παλι καλα το δηλωνουν τουλαχιστον οτι φτιαχνονται εκει..) αλλα νομιζω οτι οι μεγαλες βιομηχανιες κινητων (νοκια, ΣΕ, μοτορολα κλπ) κανουν πιο εντατικους ελεγχους στα κινητα και στα εξερτηματα τους, αρα λιγοτερες πιθανοτητες να συμβει κατι τετοιο..

οι κινεζοι κανουν τπτ τετοιο σε αυτα τα διαφορα φτηνιαρικα iphone και οτι αλλους κλωνους εχουν κανει??..:confused:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

αν σου απαντήσω και εγώ με το "νομίζω" τι θα αλλάξει; Ή ποιος μπορεί να σου εγγυηθεί ότι οι μεγάλες βιομηχανίες κινητών όντως κάνουν αυτούς τους "πιο εντατικούς ελέγχους"; Δεν το παίζω υπέρμαχος των κινέζικων (και για την ακρίβεια ότι ξέρω είναι μέσω των διάφορων forum) απλά κάνω και εγώ με τη σειρά μου το δικηγόρο του διαβόλου....καταλαβαίνεις τη λογική μου φαντάζομαι και σε καμία περίπτωση το ότι έχω γράψει δεν περιέχει ειρωνία ή οτιδήποτε τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

επισης να αναφερω οτι το μενου του τηλ.ειναι drag n drop μπορειτε να αλλαζετε τα εικονιδια σε διαφορετικα μερη αλλα παντα στην ιδια σελ.!
Link to comment
Share on other sites

peter αυτό για το sms και εγώ το ψάχνω αλλά ακόμη δεν έχω βρει κάτι...

 

Αφού λοιπόν και εγώ το έχω πλέον στα χέρια μου να πω... Η 1η φόρτιση δεν κράτησε ούτε 24 ώρες :).... το περίμενα βέβαια από άλλα ποστς που έχω διαβάσει καθώς με τις επόμενες φορτίσεις θα στρώσει . Γενικά έβαλα και τις 2 μπαταρίες να δουλέψω ούτως ώστε να τις έχω πάντα ετοιμοπόλεμες :)

 

MMS και WEB το παλεύω ακόμα για να τα σετάρω αλλά που θα πάει..θα το βρω και αυτό (κάθε βοήθεια δεκτή εννοείται!).

 

Τό πληκτρολόγιο για τα sms όντως είναι πάρα πολύ μικρό αλλά από χθες μέχρι σήμερα έχω δει τρομερή βελτίωση στην ταχύτητα συγγραφής τους! Για μένα είναι κάτι που με τον καιρό μαθαίνεται! Άκόμη δεν έχω δοκιμάσει να παίξω με το java που έχει αλλά που θα πάει....όλο και κάτι θα βρω να του βάλω για να δω και εκεί τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας

 

Ημουν σε ενα εππαγελματικο ταξιδι στη Νοτια Αμερικη και για να βοηθησω ενα φτωχο συναδελφο που πουλουσε τετοια κινητα αγορασα ενα το οποιο ειναι dual sim TV Radio και αλλα καλουδια. (Οχι οτι μου χρειαζοταν αλλα...)

Τελως παντων δεν βρισκω καποιο τροπο να του περασω εστω και καποια contacts απο το Outlook.

Αν γνωριζει καποιος θα ημουν ευτυχης

 

Σ.Α

Link to comment
Share on other sites

@theodore mms και gprs για mms εχω βαλει και εγω και δουλευουν 1 χαρα τα mms τα δοκιμασα!Με τις ρυθμισεις που εχει δωσει ο droulis!wap δεν με ενδιαφερει να βαλω οποτε δεν μπορω να σου πω κατι!

 

@messenger χρησιμοποιησe καποιο pc suite οπως το MT 6227 ισως κατι κανεις!

 

Τωρα ασχολουμαι με games&apps java&nes και προσπαθω να βγαλω 1 ακρη διοτι το δυσκολο ειναι οτι ειναι touch screen το κινητο και ειναι λιγοτερες η εφαρμογες σε java touch screen να δουλευουν σωστα και στην ιδια διασταση οθονης αλλα κατι θα βρουμε!

 

Παρακατω ειναι καποια ενδιαφερον links για κατοχους iphone p168,i9,v800...

http://www.i9phonehelp.com/home.html

http://home.comcast.net/~plutarch/CECT-P168.html

http://www.i9forum.co.uk/

http://www.chinamanuals.com/

http://sciphone.forumfree.net/?t=36591908

http://p168.forumotion.com/

http://zen2cool1.free.fr/accp168.php

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μήπως μέσα από το pc suite που λένε τα παιδιά παραπάνω μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο...

 

edit: παραέμεινα μου φαίνεται στην εγγραφή απάντησης.....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει να πάρουμε ένα τέτοιο τηλ? Δεν λέω, έχει και αυτό τα αρνητικά του.Όλα τα έχουν εξάλου. Απλά τα αρνητικά του να έιναι π.χ. μόνο να μην δουλέυει μία εφαρμογή..και τι έγινε? Το θέμα είναι να μην το πάρεις και σε 5 μήνες τα παίξει.....(σαν τα κινέζικα ρούχα.....ρούχα είναι και αυτά δεν λέω, αλλά.......)

 

Επίσης θα ήθελα μια διευκρίνιση(το ξέρω ότι μπορεί να έχει αναφερθεί πάλι αλλά μία ακόμα φορά δεν βλάπτει) πόσα κινέζικά iphone υπάρχουν?

Το SciPhone i68 το οποίο έχει ασιμή πίσω πορτάκι και δεν έχει tv.

Το v800 με το μαύρο καπάκι και το μηλαράκι(σαν το κανονικό iphone) που παίρνει 2 sim και έχει και tv.

Υπάρχουν και άλλα?

Επίσης άκουσα ότι υπάρχουν 2 μοντέλα. Ένα που έχει wifi και gps και ένα που δεν έχει wifi και gps. Ξέρεις κανείς κάτι γι' αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ένα ούτε 2 είναι φίλε gemarkor...

 

http://www.solomobi.com/category.asp?lx=cate2&cate_id=106

 

για να πάρεις μία γεύση του τι γίνεται...

 

γενικά πάντως για μένα ένα τέτοιο τηλ το παίρνεις για αυτά που δεν βρίσκεις στα άλλα (βλ. tv).

Link to comment
Share on other sites

Καλά......Άντε γειά........Τι έχουν βγάλει οι κινέζοι.....

Να ρωτήσω ποιό είναι το ποιό διαδεδομένο "κινέζικο" iphone!?!?

Link to comment
Share on other sites

κοίτα από το ψάξιμο που έκανα εγώ θα σου έλεγα ότι v800, i9 3g tv και v80+ είναι τα πιο διαδεδομένα με tv. Τα πρώτα 2 υποστηρίζουν java (αλλά έχουν 3.2 inch οθόνη) ενώ το 3ο δεν υποστηρίζει (αλλά έχει 3.5 inch οθόνη).

 

Τώρα για την πιο πιστή αντιγραφή iphone (και σε επίπεδο software) νομίζω ότι λέγεται ciphone 3g ή κάπως έτσι αλλά σε σχέση με το iphone είναι απελπιστικά αργό!

Link to comment
Share on other sites

hi

k egw exw to v800, ine poly dynato eidika gia tin timi tou k to paketo ine kati parapanw apo plires! ediposiaki piotita kataskevis kai poly kalos xirismos twn sim.

Mu aresei to pitch shift, pu su epitrepei na allazeis ti foni su real time otan milas.

 

H kamera ine 2.0mp enw i analisi ontws ine megalyteri ala me hardware interpolation. Den 8a elega oti axizei idietera i kamera, ala sto paketaki tu genika ine poly kali !

 

Dyskolevome na vrw akoma java efarmoges pu na ine simvates me to touch gia tin analisi tu kinitu 320x480, k episis de mu diavazei ebook !!!

 

Opios exi idees k prog as ta prosferei :)))))

Link to comment
Share on other sites

theodore_tsi σε ευχαριστώ πολύ φίλε! Ύστερα από ψάξιμο λεω να αγοράσω το v800. Τι λέτε? Έχετε ακούσει κανένα παλαβό γι' αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...