Jump to content

Lenovo S860


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]Εδω μονο το βρισκω με 2G Μνημη http://www.thedostore.com/smartphones/style-and-substance/s-series-s860-titanium.html

 

Στέλνει εκτός Ινδίας το παραπάνω κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σας παιδια,

 

ειμαι νεος στο forum και μου ηρθε επιτελους το νεο μου κινητο αλλα εχω ενα μπερδεμα λογο!

 

επειδη δεν σκαμπαζω και πολλα απο κινητα ακουστε να δειτε οταν το ανοιξα διαλεξα λοιπον ελληνικα αλλα οταν πηγα στις ρυθμισεις τα μισα ηταν ελληνικα και τα αλλα μισα αγγλικα.

εκτος αυτου πηγα στο system update και ειδα κατι για VIBE UI. τι ειναι αυτο και γιατι δεν εχει καποια χαρακτηριστηκα του ANDROIT ?

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

οπως ειδα μεταφερθηκε εδω το θεμα, συγνωμη που ανοιξα ενα αλλο!

 

διαβασα παραπανω κατι για αλλο ROM. Το εχει κανει καποιος ? γιατι δεν ξερω απο αυτα θα ηθελα να μου εξειγησει τι να ψαξω και τι ειναι ROM & VIBE UI ?

Link to comment
Share on other sites

οπως ειδα μεταφερθηκε εδω το θεμα, συγνωμη που ανοιξα ενα αλλο!

 

διαβασα παραπανω κατι για αλλο ROM. Το εχει κανει καποιος ? γιατι δεν ξερω απο αυτα θα ηθελα να μου εξειγησει τι να ψαξω και τι ειναι ROM & VIBE UI ?

 

Κοίταξε να χαρείς το τηλέφωνο σου που είναι μια χαρά και αφού διαβάσεις και μπεις για τα καλά στο πνεύμα μπορείς να βάλεις και άλλη ρόμ.

Τώρα δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα

Εύχομαι να το απολαύσεις

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω spinterman ετσι θα κανω τελικα, απλα ηθελα μια γνωμη γτ ειναι λιγο εκνευριστικο να πηγαινουν ολα καλα και να σου πεταει κατι κινεζικα σε καποιες περιπτωσεις..

 

και κατι τελευταιο. ρε παιδια φακελους πως δημιουργουμε στην αρχικη οθονη ? εχω ψαξει ολο το κινητο και δεν μπορω να το βρω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω spinterman ετσι θα κανω τελικα, απλα ηθελα μια γνωμη γτ ειναι λιγο εκνευριστικο να πηγαινουν ολα καλα και να σου πεταει κατι κινεζικα σε καποιες περιπτωσεις..

 

και κατι τελευταιο. ρε παιδια φακελους πως δημιουργουμε στην αρχικη οθονη ? εχω ψαξει ολο το κινητο και δεν μπορω να το βρω

 

Από εξωτερικό το πήρες;

Αν το πήρες από έξω διάβασε καλά τα νήματα που έχουν παραθέσει ποιό πάνω και βάλε την ελληνική ρομ αλλά με μεγάλη προσοχή αφού είσαι ακόμα αρχάριος Καλή επιτυχία

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω 2 μηνες περιπου με το 1γιγα και ειναι μια χαρα συσκευη για την τιμη του,εβαλα την multilanguage 4.4.2 απο needrom. ενα θεματακι που εχω ειναι πως τις εφαρμογες που βαζω στην συσκευη σαν .apk δεν μου τις κανει εγκατασταση και ενα αλλο θεμα που ειχα και με το P780 ειναι το notification led που δεν αναβει στα email, facebook κτλ.

Η μπαταρια του ειναι αυτο που εχω ερωτευθει οπως και στο P780!!!

Link to comment
Share on other sites

πάντως επειδή δύο ημέρες δοκιμάζω μια συσκευή (την "Ελληνικη" με τα 2gb), στο σήμα κινητής τηλεφωνίας, στον ίδιο δύσκολο στη λήψη χώρο, πάσχει. Το nokia 301 πιάνει εκεί που το lenovo δεν πιάνει...και μάλιστα το lenovo αργεί να δει σήμα...

λοιπόν μετά από από μια βδομάδα χρήσης: 1. Μέγεθος, βάρος-συνηθίζεται 2. Μπαταρία-άνετα δύο ημέρες 3. Δεν κολάει σε απλή χρήση πουθενά-αλλά δεν έπαιξα βαριά παιχνίδια 4. Σήμα ασθενές σε σύγκριση με nokia, σε γνωστούς χώρους σαφώς χειρότερη λήψη 5. Χωρίς καμία επέμβαση στο λειτουργικό (εργοστασιακό) πολλές και ποικίλες ρυθμίσεις από τη lenovo που με εξέπλησαν ευχάριστα.

Edited by basdel
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω να ρωτήσω όσοι το έχουν πάρει από Κίνα μεριά:

Είναι μόνο 1/16GB και δεν παίρνει extra sd;

Από σήμα τηλεφωνίας,wifi,gps,πως είναι;

Έχει Ελληνικό μενού και γενικά αξίζει σαν αγορά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασαν κι εγώ προχτες απο Ελλάδα το s860 κι όλα μια χαρά μέχρι τη στιγμη που εκανε την αναβάθμιση σε kit kat. Έκτοτε δεν έχει σχεδόν ποτε σήμα. Με το ζόρι αν πιασει 2 "γραμμες " ... Αντιμετώπισε κανεις σας κάτι παρόμοιο; έχετε καμια ιδέα πως διορθώνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασαν κι εγώ προχτες απο Ελλάδα το s860 κι όλα μια χαρά μέχρι τη στιγμη που εκανε την αναβάθμιση σε kit kat. Έκτοτε δεν έχει σχεδόν ποτε σήμα. Με το ζόρι αν πιασει 2 "γραμμες " ... Αντιμετώπισε κανεις σας κάτι παρόμοιο; έχετε καμια ιδέα πως διορθώνεται αυτό;

Σε ένα που δοκίμασα κι εγώ για λίγες μέρες (Ελληνικό - τώρα το έχει φίλος), παραπονείται για το κακό σήμα. Αλλά από την αρχή είχε kikkat, οπότε δε μπορώ να πω αν με παλιότερη έκδοση θα είναι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου (αγορά από Ελλάδα, 2gb ram) είναι ανάλογα το μέρος που βρίσκομαι. Στο σπίτι μου έχω 1 ή 2 γραμμές κοσμοτε και 4 στις 4 βονταφον. Στο γραφείο μου φουλ τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Fake μακρυά, πολύ μακρυά...

ΑΣΚΗΜΟ και το photoshop που έχει κάνει ο πωλητής (υποθέτω) έχω δει fakes με καλύτερο photoshop.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μια ενημέρωση 297 mb. Ξέρουμε τι είναι; την έκανα αλλά πάλι 4.4.2 μου βγάζει... Λέω κι εγώ... L από τώρα.....
Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι εχεις τη μια καρτα σου για τηλεφωνο και τη 2η με data συνεχεια ανοιχτο. Παιζει να χανεις κλησεις? Και αν μιλας στο τηλεφωνο και το εχεις σαν hotspot με τη 2η sim, το internet καπουτ?? Θελω δηλαδη να εχω μια 2η sim με μονο data συνεχεια on και να μπορω να μιλαω στο τηλ χωρις να κοβεται η συνδεση μου. Γινεται?? Και απο 3g cosmote σημα πως ειναι?
:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή παραλαβή από pantawill (αγορά 15/10/2014), όλα καλά, με kitkat, το μενού Ελληνικό με αγγλικές "πινελιές"...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απο που το εχεις παραγγειλει φιλε; Γενικα ψηνομαι να το αγορασω και εγω αλλα δεν ξερω απο ποια σελιδα εξωτερικου. Υπαρχουν αλλοι που να εχουν αγορασει απο εξωτερικο και αν ναι απο ποια σελιδα;
Link to comment
Share on other sites

Απο που το εχεις παραγγειλει φιλε; Γενικα ψηνομαι να το αγορασω και εγω αλλα δεν ξερω απο ποια σελιδα εξωτερικου. Υπαρχουν αλλοι που να εχουν αγορασει απο εξωτερικο και αν ναι απο ποια σελιδα;

post 119, από pantawill, όλα καλά, προορίζομταμ για φιλο. Ελληνικό μενού, κάποιες κινεζιές, το κινητό πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα

Από εχθές είμαι κάτοχος της Ελληνικής συσκευής με 2gb ram , έκδοση s860 row s402 141108 (4.4.2) , ακόμα δεν την δουλεύω σαν κύρια λόγω sim.

Επειδή είναι η πρώτη φορά που θα δουλέψω σε δική μου συσκευή Lenovo , μπορώ να βγάλω τον launcher της εταιρίας και να έχω το κλασσικό μενού όπως είναι στο acer μου ;

 

Έχετε κάποια άλλη έκδοση χωρίς τον Lenovo launcher ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να βάλεις απλά έναν άλλο launcher όπως τον Nova Launcher και να έχεις αυτό που θέλεις. Καλό είναι να μην αφαιρέσεις τον launcher που έχει η συσκευή σου γιατί σε ενδεχόμενη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν θα bootάρει η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις απλά έναν άλλο launcher όπως τον Nova Launcher και να έχεις αυτό που θέλεις. Καλό είναι να μην αφαιρέσεις τον launcher που έχει η συσκευή σου γιατί σε ενδεχόμενη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν θα bootάρει η συσκευή σου.

 

Ok , ευχαριστώ για την απάντηση , πάντως από το πρωί (08:00) που φορτίστηκε στο 100% του μέχρι τώρα (21:30) έχει χάσει 5%

Απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...