Jump to content

Χθες χρεωθηκατε mobile internet αξιας 2€


dagas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όποιος μιλάει σου και από άλλα που σε διαβάζω δεν τα βγάζει πέρα κάνεις μαζί σου μόνο εσύ είσαι παντογνώστης άσε μας ρε φίλε είσαι και mod και άλλη φορά μην ασχολείσαι μαζί μου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποιος είναι mod; Ούτε αυτό δεν μπορείς να διακρίνεις....

Σε προκαλώ να τροποποιήσεις το apn σε οποιοδήποτε συσκευή, και μετά να μου πεις αν δουλεύει το internet. Αν είναι καινούρια συσκευή ούτε το volte δεν θα παίζει μετά από αυτό.

Αν έχεις τα κότσια να απαντήσεις χωρίς προσωπικές προσβολές καθώς στερούνται επιχειρημάτων αυτά που λες.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει γούστο μου κουράζεις το χεις καταλάβει με την επιμονή σου εγώ έγραψα την άποψη μου επειδή έχω χρεωθεί και αλλαγμένο APN αν δεν καταλαβαίνεις ότι η wind ψάχνει χαζούς να τους αρμεγει όπως άλλωστε παραδέχθηκε και η ίδια και το λέμε χρόνια τώρα....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι mod; Ούτε αυτό δεν μπορείς να διακρίνεις....

Σε προκαλώ να τροποποιήσεις το apn σε οποιοδήποτε συσκευή, και μετά να μου πεις αν δουλεύει το internet. Αν είναι καινούρια συσκευή ούτε το volte δεν θα παίζει μετά από αυτό.

Αν έχεις τα κότσια να απαντήσεις χωρίς προσωπικές προσβολές καθώς στερούνται επιχειρημάτων αυτά που λες.

 

Sent from my Galaxy S10e

Εγκυκλοπαιδικά την στιγμή της εκκίνησης επικοινωνούν όλα τα τηλέφωνα για ρυθμίσεις apn, ώρας, τοποθεσίας κλπ, ανεξαρτήτως δικτύου και δεδομένων.

Επίσης πολλά τηλέφωνα στην επανεκκίνηση παίρνουν αυτόματα το σωστό apn.

Προφανώς αυτό το θεωρούσε ως κίνηση και χρέωνε. Και φαίνεται ότι ήταν απάτη, από το ότι έστελνε το ΣΜΣ την επόμενη μέρα ώστε να μην μπορείς ούτε καν να χρησιμοποιήσεις τον όγκο του ημερήσιου.

Σε εμένα μόνο μία φορά είχε έλθει αν και είχα ενεργό πακέτο δεδομένων. Το επέστρεψαν βέβαια αλλά αυτό με έκανε να πιστέψω ότι κάτι περίεργο παίζει στο θέμα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Α) Αλλάχτηκε ο τίτλος σε 2 ευρώ.

Β) Το θέμα έγινε επισημασμένο , λόγω πολλών μυνημάτων.

Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει γούστο μου κουράζεις το χεις καταλάβει με την επιμονή σου εγώ έγραψα την άποψη μου επειδή έχω χρεωθεί και αλλαγμένο APN αν δεν καταλαβαίνεις ότι η wind ψάχνει χαζούς να τους αρμεγει όπως άλλωστε παραδέχθηκε και η ίδια και το λέμε χρόνια τώρα....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Αν διάβαζες τι έγραψα πιο πριν, κι εγώ έχω χρεωθεί σε τηλέφωνο που δεν έχει καν apn. Αλλά αυτό δεν είναι ο κανόνας. Σε smartphone όσες φορές το αλλάζεις μετά δεν περνάει ούτε byte. Δεν μπορείς να χρεωθείς μετά, με καμία δύναμη. Αυτό που αναφέρεις δεν το έχω, για όριο 100kb πριν σε χρεώσει, αλλά εάν ισχύει είναι αρκετό για να εξαλείψει το πρόβλημα.

 

Τέλος, σε δημόσιο φόρουμ είμαστε, είναι δικαίωμα όλων να γράφουν και να απαντούν με επιχειρήματα. Αν κουράζεσαι, δεν σε υποχρεώνει κανείς να γράφεις και να απαντάς.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Και αν είσαι σε 2 μέτρα από το router πλάι συνδέεται από μόνο του;

 

Και για ποιο λόγο ενεργοποιεί ολόκληρο πακέτο χωρίς να με ρωτήσει και δεν αφαιρεί την οποία αξία της κίνησης από το υπόλοιπο της κάρτας;

 

Παιδιά σοβαρευτείτε.

Edited by GR.04

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες τι έγραψα πιο πριν, κι εγώ έχω χρεωθεί σε τηλέφωνο που δεν έχει καν apn. Αλλά αυτό δεν είναι ο κανόνας. Σε smartphone όσες φορές το αλλάζεις μετά δεν περνάει ούτε byte. Δεν μπορείς να χρεωθείς μετά, με καμία δύναμη. Αυτό που αναφέρεις δεν το έχω, για όριο 100kb πριν σε χρεώσει, αλλά εάν ισχύει είναι αρκετό για να εξαλείψει το πρόβλημα.

 

Τέλος, σε δημόσιο φόρουμ είμαστε, είναι δικαίωμα όλων να γράφουν και να απαντούν με επιχειρήματα. Αν κουράζεσαι, δεν σε υποχρεώνει κανείς να γράφεις και να απαντάς.

 

Sent from my Galaxy S10e

Πλοήγηση WEB / WAP (2€/ 1GB) 2 € (ανά ημέρα χρήσης)

 

Χρέωση μετά τα προσφερόμενα ΜΒ (δεν ισχύει κατά την Περιαγωγή) 2 € / 1GB

 

* Ισχύει για χρήση άνω των 100kb, ενώ σε περίπτωση μη επαρκούς διαθέσιμου

 

χρηματικού υπολοίπου για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας Mobile Internet Daily,

 

εφαρμόζεται χρέωση €0,10/ΜΒ

ότι δεν σε συμφέρει δεν το ξέρεις .....η μήπως για να γράψουμε κάτι πρέπει να σε ρωτήσουμε πρώτα ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπήκε για πρώτη φορά στον Τιμοκατάλογο του Αυγούστου.

Να δούμε αν πράγματι εφαρμόζεται, γιατί ο φίλος πιο πάνω χρεώθηκε Αύγουστο.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πλοήγηση WEB / WAP (2€/ 1GB) 2 € (ανά ημέρα χρήσης)

 

Χρέωση μετά τα προσφερόμενα ΜΒ (δεν ισχύει κατά την Περιαγωγή) 2 € / 1GB

 

* Ισχύει για χρήση άνω των 100kb, ενώ σε περίπτωση μη επαρκούς διαθέσιμου

 

χρηματικού υπολοίπου για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας Mobile Internet Daily,

 

εφαρμόζεται χρέωση €0,10/ΜΒ

ότι δεν σε συμφέρει δεν το ξέρεις .....η μήπως για να γράψουμε κάτι πρέπει να σε ρωτήσουμε πρώτα ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Δεν διαβάζω κάθε ανακοίνωση της wind. Είναι πολύ φυσικό να μην το ξέρω. Και πάλι, τι είναι αυτό που δεν με συμφέρει δεν καταλαβαίνω. Μόνο στο μυαλό σου μέσα είναι.

 

Και αν είσαι σε 2 μέτρα από το router πλάι συνδέεται από μόνο του;

 

Και για ποιο λόγο ενεργοποιεί ολόκληρο πακέτο χωρίς να με ρωτήσει και δεν αφαιρεί την οποία αξία της κίνησης από το υπόλοιπο της κάρτας;

 

Παιδιά σοβαρευτείτε.

 

Ακόμα και να έχεις wifi ανοιχτό και δεδομένα κλειστά, κατά την εκκίνηση της συσκευής υπάρχει πιθανότητα να τραβήξει. Προσωπικά έχω δει σε τέτοια κατάσταση κανονικά την ένδειξη των δεδομένων παλιότερα. Στιγμιαία μεν, αλλά αρκετό για να χρεώσει.

Αυτό που σου δίνει με την χρέωση έχει ξεκινήσει πολλά χρόνια πριν. Θεωρητικά υπήρχε μια τιμή καταλόγου για τα δεδομένα που ήταν τόσο υψηλή ώστε ήταν εύκολο να σου εξαφανίσει το υπόλοιπο άμεσα. Για να μην συμβαίνει αυτό, είχαν εφαρμόσει αυτήν την πατέντα, για να σου δίνει κάποιον όγκο δεδομένων με ένα μικρό κόστος ώστε να αποφύγεις την πολύ μεγαλύτερη χρέωση που θα είχε χωρίς αυτό. Αλλά έτσι όπως έχει ανέβει στα 2€ έχει καθαρά εισπρακτικό χαρακτήρα. Δυστυχώς αν είναι ο κύριος αριθμός σου αυτός πρέπει να προσέχεις να μην μείνεις χωρίς πακέτο δεδομένων. Αν δεν έχεις σκοπό να βάλεις πακέτο, αλλάξε το apn καλύτερα πριν λήξει το προηγούμενο. Και στην περίπτωση που λήξει και ξεχαστείς προσπάθησε αν πληρούνται οι προϋποθέσεις να πάρεις log and win με δεδομένα. Έχεις πιθανότητες να το γλυτώσεις.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Και αν είσαι σε 2 μέτρα από το router πλάι συνδέεται από μόνο του;

Αυτό το αποφασίζει η συσκευή σου. Όπως και το να κάνει κίνηση δεδομένων με... κλειστά τα δεδομένα. Αυτό που αποφασίζει η wind είναι αν και πόσο θα σε χρεώσει για την συμπεριφορά της συσκευής σου. Μέχρι τέλος Ιουλίου προβλεπόταν χρέωση και για την παραμικρή κίνηση. Από τον Αύγουστο χρεώνει μετά τα 100kb.

 

Και για ποιο λόγο ενεργοποιεί ολόκληρο πακέτο χωρίς να με ρωτήσει και δεν αφαιρεί την οποία αξία της κίνησης από το υπόλοιπο της κάρτας;

Ούτε για την ελάχιστη χρέωση κλήσης, ούτε για το βήμα χρέωσης ούτε για τίποτα άλλο σε ρώτησε ή θα σε ρωτήσει κανείς. Σου δημοσιεύσει τιμοκαταλόγους με τους οποίους, ως υπεύθυνος του πορτοφολιού σου, κρίνεις και συνεχίζεις να κινείσαι μαζί της ή χωρίζετε.

Παιδιά σοβαρευτείτε.

Προσπαθούμε.

Link to comment
Share on other sites

αν κάνει ότι κάνουν οι άλλες δεν θα έχουμε πρόβλημα,το πρόβλημα είναι καθαρά της wind και δεν έχει σχέση με συσκευές η με πελάτες της που τους ρίχνεις ευθύνες

έλεος δηλ....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η επανεκκίνηση. Μπορείς να είσαι σίγουρος ότι ήξερες ακριβώς την στιγμή που τελείωνε το πακέτο και πήγες και έκλεισες τα δεδομένα τότε ακριβώς; Λιγάκι δύσκολο.

Κι εγώ το έχω πάθει λίγες φορές στο παρελθόν, και είναι εκνευριστικό, αλλά όπως σου είπα, αν είναι ο κύριος αριθμός σου και για δικούς σου λόγους προτιμάς να μείνεις wind (ο ανταγωνισμός θυμίζω έχει μηχανισμούς που αποφεύγεται αυτή η χρέωση), το παίρνεις απόφαση ότι πάση θυσία φροντίζεις να μην μείνει χωρίς πακέτο δεδομένων.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ήξερα ότι έληγε χθες και τα είχα κλείσει από το απόγευμα.

Ήδη έκανα αίτηση για φορητότητα και το δικό μου και άλλα 5 κινητά. Αυτοί χάνουν όχι εγώ.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Ήξερα ότι έληγε χθες και τα είχα κλείσει από το απόγευμα.

 

Ήδη έκανα αίτηση για φορητότητα και το δικό μου και άλλα 5 κινητά. Αυτοί χάνουν όχι εγώ.

θα βρουν τρόπο να τα πάρουν από αλλού,έτσι δουλεύει αυτή η εταιρεία ....και γω σε cote και ας μην εχω καλό σήμα,καλύτερα παρά αυτές οι ανεξήγητες χρεώσεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την κίνηση καταφέρνουν να κάνουν το έτος να έχει 13 μήνες. 28 * 12 = 336, 365 - 336 = 29.

Ότι μπορούν να αρπάξουν

Απαράδεκτοι. Εγώ Δευτέρα 3 νούμερα τα αλλαζω πάροχο. Όποιος θέλει τα πολλα χάνει και τα λίγα πανεξυπνη wind

 

Κάθε δύο χρόνια, Αύγουστο πάντα, (11/08/2019) φευγεται από την WInd.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ένα κουμπί για like θα έπρεπε να υπάρχει στο φόρουμ! :)

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπήκε για πρώτη φορά στον Τιμοκατάλογο του Αυγούστου.

 

Να δούμε αν πράγματι εφαρμόζεται, γιατί ο φίλος πιο πάνω χρεωθηκα Άυγουστο.

ακριβώς άρα πριν παραδέχεται η wind ότι με λιγότερα kb χρεωνε το ημερήσιο

για να δούμε τώρα αν και δεν πιστεύω ότι θα γίνει κάτι αφού δεν κάνει το αυτονόητο όπως οι άλλες δύο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχε το δικαίωμα να χρεώνει και με 99 ΜΒ και με 10 ΜΒ.

Το πρόβλημα είναι όταν χρεώνε με την ελάχιστη κίνηση ελέγχου του κινητού , ενώ κανείς άλλος δεν το κάνει. Προφανώς έχει πρόβλημα στο λειτουργικό της πρόγραμμα, το οποίο πολύ αργά και μετά από πολλά χρόνια προσπαθεί να λύσει.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

χαχα σωστά αλλά δεν νομίζω ότι είναι ζητούμενο εκ μέρους της εταιρείας.....γλυκαθηκε στις χρεώσεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κινητο της μητερας μου με frog ειχε το ιδιο προβλημα: χρεωσεις διχως να ανοιγει δεδομενα.

ΕΙναι θεμα συσκευης. Οχι εταιρειας.

Link to comment
Share on other sites

Οι χρεώσεις είναι (οικονομικά ) καλές για την εταιρεία , αλλά υπάρχει και το πρόβλημα τις δυσαρέσκειας του κόσμου , και πως το διαχιρείζεσαι.

Κάπιοι από αυτούς που φωνάζουν στο τέλος φεύγουν ( άσχετα αν κάπιοι απλά φωνάζουν ότι θα φύγουν ) άρα σου δημιουργούν πρόβλημα με αποτέλεσμα να αναγκάζεσαι να το λύσεις.

Στο κάτω κάτω η εταιρεία κερδίζει όταν βάζεις κάρτα , και έτσι που το έχουν κάνει οι περισσότεροι δεν έχουν υπόλοιπο στην κάρτα τους.

Βάζουν 12 ευρώ για να πάρουν 10,41 και το πακέτο στοιχίζει 10,40 .... Κανονικά δεν σου αφήνουν υπόλοιπο.

Λίγοι κυκλοφορούν με υπόλοιπο στην κάρτα τους.

Τώρα το να σου τελιώσει το πακέτο και να μην βάλεις αμέσως άλλο , σημαίνει την ύπαρξη δεύτερου κινητού... και απλή προσπάθεια διατήρησης του συσωρευμένου υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...