Jump to content

Χθες χρεωθηκατε mobile internet αξιας 2€


dagas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα οταν εχω υποληπο 1euro και μπενω στο fb απο 0 μου περνει το 1euro σιγα σιγα και δεν εχω mb μηπως γινεντε κατι ? ευχαριστω.:confused::confused::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τι να πουν τωρα,χρόνια χρεώνουν τον κόσμο έτσι,πάντως δεν σου φταιει ο υπάλληλος

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Τα χρήματα επεστράφησαν.

Ο υπάλληλος φταίει όταν λέει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να φαίνεται κίνηση χωρίς να έχει data ανοιχτά, με ύφος 1000 καρδιναλίων.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα επεστράφησαν.

Ο υπάλληλος φταίει όταν λέει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να φαίνεται κίνηση χωρίς να έχει data ανοιχτά, με ύφος 1000 καρδιναλίων.

Βρε δεν αντιλέγω,απλά έτσι του έχουν πει να λέει,διαταγές εκ των άνωθεν....

Και όποιος το πάρει χαμπάρι,του επιστρέφουν τα χρήματα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή χάθηκαν και τα λεφτά της μαμάς μου χωρίς να ξέρω το λόγο (δεν εχω το τηλ)

αν της χρεώσανε ιντερνετ ερχεται sms ότι την χρεώσανε το 1 ευρώ?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή χάθηκαν και τα λεφτά της μαμάς μου χωρίς να ξέρω το λόγο (δεν εχω το τηλ)

αν της χρεώσανε ιντερνετ ερχεται sms ότι την χρεώσανε το 1 ευρώ?

 

Ναι, σε μένα ερχόταν την επομένη στις δέκα το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χρεωθηκα 9 εύρο από το υπόλοιπο που είχα επειδή τελείωσαν τα MB του πακέτου που είχα.

Το σμσ που στέλνει η q ότι υπόλοιπο μενει 50 mb από το πακέτο σας ,είναι κοροϊδία όταν σε 4g δίκτυο τα data φεύγουν στο δευτερόλεπτο.

Και που πήρα τηλέφωνο να διαμαρτυρηθώ ,ούτε που νοιάστηκαν.

Edited by dagana
Link to comment
Share on other sites

Θέλει προσοχή με τα mb, ειδικά όταν έχουμε 4G. Στην περίπτωσή σου δεν βλέπω κάποια ευθύνη της εταιρίας πέρα από τη δική σου.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σε αυτό. Η ευθύνη είναι αποκλειστικά του χρήστη που εμπιστεύεται εταιρίες της πλάκας σαν την telestet-tim-wind :lol: αντι για άλλες σοβαρές που έχουν υπηρεσία για να αποφεύγονται τέτοιες χρεώσεις Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

βγάλε τώρα άκρη .

Όταν δεν έχεις ενεργοποιήσει πακέτο data ,τότε αυτόματα θα χρεωθείς το daily pass.

Όταν όμως τελειώσουν τα mb σου ,δεν έχεις καμία προστασία!

Ακούγεται λογικό?

Link to comment
Share on other sites

βγάλε τώρα άκρη .

Όταν δεν έχεις ενεργοποιήσει πακέτο data ,τότε αυτόματα θα χρεωθείς το daily pass.

Όταν όμως τελειώσουν τα mb σου ,δεν έχεις καμία προστασία!

Ακούγεται λογικό?

 

Το ιδιο γινεται και στις 2 περιπτωσεις.

Δεν εχεις MB,χρεωνεται daily pass.

Απλα η Wind,μηδενιζει υπολοιπο και ας εχεις 0,01 στη καρτα.

Η Vodafone και η κοσμοτε αν ειχες κατω απο 1€ δεν μηδενιζουν ουτε δημιουργειται αρνητικο υπολοιπο.

Η κοσμοτε ομως πλεον οτι υπολοιπο και να εχεις δεν ενεργοποιει το daily pass για οσους εχουν My Internet.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα λογικό το βλέπω. Όταν τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας σου ή τα SMS χρεώνεσαι με ακετά μεγάλη χρέωση.

Το ίδιο γίνεται και όταν τελειώσουν τα ΜΒ.

Είναι δική μου ευθήνη να εχω πάντα πακέτο ή να μην έχω χρηματικό υπόλοιπο. Αυτή είναι και η καλύτερη προστασία.

Ακόμα και η Cosmote μου πήρε 39 ευρώ διότι σε roaming δεν ιισχύει το ΜΙ.

Να αναφέρω επίσης 'οτι έχει ήδη γίνει μια ενδιαφέρουσα τιμολογιακή αλλαγή η οποία όμως θα εφαρμοσθεί σε 4 μήνες....

συγκεκριμένα :

Από 1 Δεκεμβρίου 2018, για όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές, WIND F2G, WIND card και Q card ενισχύεται η ενσωματωμένη χρήση της υπηρεσίας Mobile Internet Daily. Συγκεκριμένα, για χρήση Internet μετά την κατανάλωση διαθέσιμων MB από πακέτο ενσωματωμένης χρήσης ή ανανέωση υπολοίπου, παρέχεται πλέον 1GB με χρέωση 2€/ημέρα, αντί για 50ΜΒ με 1,20€/ημέρα. https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/1526312431750/

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Offtopic αλλά μιας και το ανεφερες εδώ η πράσινη έχει ηδη βγάλει και το myinternetabroad για να αποφεύγονται αυτές οι χρεώσεις στο εξωτερικό. Ψαξτο αν θες.. Και στο βιλαμπαχο wind ακόμη προσπαθούν να κλέψουν κανα €υρω...

Απόλυτα λογικό το βλέπω. Όταν τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας σου ή τα SMS χρεώνεσαι με ακετά μεγάλη χρέωση.

Το ίδιο γίνεται και όταν τελειώσουν τα ΜΒ.

Είναι δική μου ευθήνη να εχω πάντα πακέτο ή να μην έχω χρηματικό υπόλοιπο. Αυτή είναι και η καλύτερη προστασία.

Ακόμα και η Cosmote μου πήρε 39 ευρώ διότι σε roaming δεν ιισχύει το ΜΙ.

Να αναφέρω επίσης 'οτι έχει ήδη γίνει μια ενδιαφέρουσα τιμολογιακή αλλαγή η οποία όμως θα εφαρμοσθεί σε 4 μήνες....

συγκεκριμένα :

Από 1 Δεκεμβρίου 2018, για όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές, WIND F2G, WIND card και Q card ενισχύεται η ενσωματωμένη χρήση της υπηρεσίας Mobile Internet Daily. Συγκεκριμένα, για χρήση Internet μετά την κατανάλωση διαθέσιμων MB από πακέτο ενσωματωμένης χρήσης ή ανανέωση υπολοίπου, παρέχεται πλέον 1GB με χρέωση 2€/ημέρα, αντί για 50ΜΒ με 1,20€/ημέρα. https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/1526312431750/

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να ψάξω ;

Άδικος κόπος. Είναι μόνο για συμβόλαια δεν ισχύει για καρτοκινητά... 1 ευρώ το ΜΒ πλήρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω επίσης 'οτι έχει ήδη γίνει μια ενδιαφέρουσα τιμολογιακή αλλαγή η οποία όμως θα εφαρμοσθεί σε 4 μήνες....

συγκεκριμένα :

Από 1 Δεκεμβρίου 2018, για όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές, WIND F2G, WIND card και Q card ενισχύεται η ενσωματωμένη χρήση της υπηρεσίας Mobile Internet Daily. Συγκεκριμένα, για χρήση Internet μετά την κατανάλωση διαθέσιμων MB από πακέτο ενσωματωμένης χρήσης ή ανανέωση υπολοίπου, παρέχεται πλέον 1GB με χρέωση 2€/ημέρα, αντί για 50ΜΒ με 1,20€/ημέρα. https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/1526312431750/

 

Ενδιαφέρουσα ναι.:)

Αντί να κοιτάξουν πως να κλείσουν "τρύπες" του δικτύου τους που αυτόματα ενεργοποιεί day pass σε feature phones (!), κοιτάνε πως θα αρπάζουν "μονόευρα" από ανυποψίαστους πελάτες που πλέον θα είναι "δίευρα"...

Αλλά ξέχασα, αν τους "παρακαλάς" στο fb στα επιστρέφουν άμεσα, οπότε no problem.:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
αναβολή αλλαγής στο dialy internet δείτε εδώ https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526312964465/

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αρνητικό αυτό .

Για να το αναβάλουν 40 μέρες πριν , μάλλον έχουν πρόβλημα να το βάλουν στο σύστημα τους...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο ή όχι, σιωπηλή αναβολή υπήρξε και απο αλλη εταιρεία που το ειχε ανακοινώσει οτι θα το εφάρμοζε το 2€υρω απο 1/10.. Να έχουν άραγε και οι 2 τους, τεχνικό θέμα ως προς την εφαρμογή του;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο ή όχι, σιωπηλή αναβολή υπήρξε και απο αλλη εταιρεία που το ειχε ανακοινώσει οτι θα το εφάρμοζε το 2€υρω απο 1/10.. Να έχουν άραγε και οι 2 τους, τεχνικό θέμα ως προς την εφαρμογή του;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η Vodafone πάντως γιατί πριν μήνα επέστρεψα σε αυτή, κάνει τα ίδια με 2€ αυτή τη φορά και 1γιγα.

Ευτυχώς εκεί μένουν πια πάντα mb και δε μπορεί να με χρεώνει πια για τα λίγα bytes ξεφεύγουν και δεν είχα τοτε mb.

Πάντως το θέμα είναι ότι όλοι τους είναι απαράδεκτοι και μόνο για το καλό μας (όπως λένε) δε το κάνουν.

Μου ανέφερε τηλ/κά στις πρώτες χρεώσεις, ότι πρέπει να πάω σε κατάστημα να μου "χαλάσουν" τα settings,

(ουσιαστικά τα APN) γιατί δε κόβεται η υπηρεσία και πως μπορεί να φταίει επίσης το 4G και να το έχω πάντα σε 3G.

Τα αναφέρω προς γνώσιν...

Link to comment
Share on other sites

Παροτι ειχα κλειστά τα δεδομένα και ΟΡΙΟ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ από το κινητό, χρεωθηκα το 1,2Ε !!!!!

Βλέπω ότι το κινητό την κατανάλωση την λέει: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ANDRIOD.

Βέβαια το κινητό είναι DUAL με μια κάρτα cosmote και μια q, ενώ δεδομένα έπαιρνε από το wifi του σπιτιού !!!

Φαίνεται ότι αυτά δεν του φθάναμε και πήρε και από την κάρτα q.

Το ερώτημα για να μην την ξαναπαθω είναι ότι ότι έπρεπε να είχα κλείσει ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΑΓΩΓΗ !!!!!! Και αυτό θα με καλύψει ΣΙΓΟΥΡΑ ?

Βεβαια η q δεν μου έστειλε ΠΟΤΕ sms οτι χρεωθηκα 1,2Ε και αυτό είναι πολύ λάθος!

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος σίγουρος τρόπος αν δεν έχεις πακέτο δεδομένων είναι να ζητήσεις φραγή από την εξυπηρέτηση πελατών. Αλλά και εκεί η κλήση χρεώνεται. Επίσης αν αναφέρεις ότι έγινε αυτή η χρέωση σου πιστώνουν πίσω το ποσό. Συνήθης τακτική της q και της wind.
Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την χρησιμοποιώ πιο πολύ για δεδομένα, οπότε δεν έχει νόημα. Είχα το πρόγραμμα 8G με 8Ε για 8 μηνες το οποίο έληξε ΚΥΡΙΑΚΗ 28-10 και από τότε μου αφαιρούν κάθε ημέρα 1,2Ε από το υπόλοιπο χωρίς ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ με sms!!!!

Θα βάλω σήμερα ξανά το ΙΔΙΟ πρόγραμμα.

Το θέμα δεν είναι τόσο η επιστροφή των χρημάτων (1,2 επί 4) αλλά πώς αυτό θα σταματήσει να γίνεται.

Έχω κλεισει όπως είπα τα δεδομένα αλλά και την ΠΕΡΙΑΓΩΓΗ και μου καταγράφονται στην κάρτα q δεδομένα χαρακτηρισμενα: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ANDROID ενώ έχω ανοιχτό το wifi του σπιτιού!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την χρησιμοποιώ πιο πολύ για δεδομένα, οπότε δεν έχει νόημα. Είχα το πρόγραμμα 8G με 8Ε για 8 μηνες το οποίο έληξε ΚΥΡΙΑΚΗ 28-10 και από τότε μου αφαιρούν κάθε ημέρα 1,2Ε από το υπόλοιπο χωρίς ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ με sms!!!!

Θα βάλω σήμερα ξανά το ΙΔΙΟ πρόγραμμα.

Το θέμα δεν είναι τόσο η επιστροφή των χρημάτων (1,2 επί 4) αλλά πώς αυτό θα σταματήσει να γίνεται.

Έχω κλεισει όπως είπα τα δεδομένα αλλά και την ΠΕΡΙΑΓΩΓΗ και μου καταγράφονται στην κάρτα q δεδομένα χαρακτηρισμενα: ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ANDROID ενώ έχω ανοιχτό το wifi του σπιτιού!!!!!

 

χάλασε το τελευταίο γράμμα στο APN

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...