Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7260


sequent_c
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον τελικα συνδεεται μεσω υπεριθρων αλλα βγαζει χαλια το κακομοιρο..

 

To 7260 8elei kalodio dku5 gia na synde8ei me pc, pou einai arketa pio grhgoro apo tis ir.

 

Den 8a elega oti oi fwtografies einai kai toso xalia, kinhto einai den einai pshfiakh mhxanh.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oxi βγαζει αρκετα χαλια για κινητο.. μπροστα σε αλλα κινητα στα περισσοτερα δηλαδη υστερει καπως..

εμενα μου ειναι πολυ γρηγορο με τις υπεριθρες τις στελνει σε δευτερολετα τις φωτο στον υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

ενταξει με βοηθησατε πολυ το 7260 δεν μπορω να πω..(μονη μου εγραφα τοσες μερες τωρα) Ευτυχως το εδωσα σημερα ετσι δν εχω αλλες αποριες
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ηερει κανεις γιατι δεν στελνει ΜΜΣ το 7260 σε cosmote συνδεση?

εχω δοκιμασει με vodafone,tim,me cosmocarta ola ok. με cosmote-συνδεση γιατι δεν στελνει?

Link to comment
Share on other sites

New SW to 7260 4.31

 

Changes/improvements made from MCU SW version 3.36 to version 04.31:

- Messaging:

- Signature handling in Unicode format in email improved

- SIM

- Improvement done in the case when the Service Provider Name on

SIM card and the network name sent from network in NITZ information

are not the same

- Improved handling of some SIM ATK commands (Provide Local

Information, Call Control, Event Download)

- Browser:

- Usability improvement in selection folder for downloading files

- Quit browsing is now possible without an additional enquiry "Quit

browsing?"

- Improved handling of session cookies

- Cache control headers handling improved

- Special characters’ handling in URL improved

- HTTP authentication scenario interaction with cache management

improved

- Java / games and applications:

- Improved management of internet connections requested by Midlets

- Backgammon II is now replacing Backgammon I. Backgammon II

offers the possibility to play Backgammon with a remote partner via

SMS

- Request to end backgammon ends now also the game in the remote

partner’s phone

- User is notified with an Information Note and a standard tone

whenever one of the checked IM contacts changes from offline to

online or vice versa

- Enhanced Midlet verification checking in accordance with latest Java

J2ME releases

- Goto menu/ right soft key

- Improved support of Hebrew characters with right soft key

- User interface

- Improved handling of settings for camera sounds

- Improved handling of animated screensavers

- Animated wallpaper continues when going back to idle

- Support of location privacy UI (notification, verification) acc. GSM LCS

Spec

- Increased play back volume for recorded voice files

- Operator logos downloading over the air improved

- DM improvement: user configurable service access point

- DM improvement: user edit of factory installed username/password for

SyncML DS

- DM improvement: support of Smart Card provisioning

- Operator name list updated:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους :)

 

Το κινητό το πήρε ο άντρας μου πριν λίγες ημέρες. Εκείνος δεν θέλει να έχει καμία, μα καμία σχέση με κινητά :rolleyes: και εγώ του διαμόρφωσα όλα τα απαραίτητα settings μαζί με την μεταφορά των επαφών του, ringtones, screensaver κλπ.

 

Σχετικά με τα ringtones παρατήρησα το εξής που κυριολεκτικά με κούφανε :wacko: : Κάποια midi αρχεία δεν τα παίζει το κινητό, εμφανίζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να ανοίξει τον συγκεκριμένο τύπο αρχείου. Στην αρχή πίστευα ότι πιθανόν το midi έχει κάποιο πρόβλημα, δοκίμασα και με άλλα αχεία και έκανε το ίδιο. Δοκίμασα να μεταφέρω με υπέρυθρες το ίδιο "προβληματικό" αρχείο στο δικό μου κινητό (7270) και στο κινητό της κόρης μου (3200). Κανένα πρόβλημα :blink: το midi παιζόταν κανονικά στο 7270 και στο 3200...

 

Τι πρόβλημα μπορεί να είναι αυτό ρε παιδιά; Ξέρει κανείς; το έχει ξανασυναντήσει;

 

Ευχαριστώ πολύ για όσους μου απαντήσουν ;)

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους :)

 

Το κινητό το πήρε ο άντρας μου πριν λίγες ημέρες. Εκείνος δεν θέλει να έχει καμία, μα καμία σχέση με κινητά :rolleyes: και εγώ του διαμόρφωσα όλα τα απαραίτητα settings μαζί με την μεταφορά των επαφών του, ringtones, screensaver κλπ.

 

Σχετικά με τα ringtones παρατήρησα το εξής που κυριολεκτικά με κούφανε :wacko: : Κάποια midi αρχεία δεν τα παίζει το κινητό, εμφανίζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να ανοίξει τον συγκεκριμένο τύπο αρχείου. Στην αρχή πίστευα ότι πιθανόν το midi έχει κάποιο πρόβλημα, δοκίμασα και με άλλα αχεία και έκανε το ίδιο. Δοκίμασα να μεταφέρω με υπέρυθρες το ίδιο "προβληματικό" αρχείο στο δικό μου κινητό (7270) και στο κινητό της κόρης μου (3200). Κανένα πρόβλημα :blink: το midi παιζόταν κανονικά στο 7270 και στο 3200...

 

Τι πρόβλημα μπορεί να είναι αυτό ρε παιδιά; Ξέρει κανείς; το έχει ξανασυναντήσει;

 

Ευχαριστώ πολύ για όσους μου απαντήσουν ;)

 

 

Exei sxesh me ta kanalia toy midi(organa) to posa organa paizei , pi8anws to 7260 den paizei polla kanalia hxou se midi. Den xerw omws mexri posa paizei. :!: To idio problhma eixa kai egw me to 6610 pou eixa,den epaize midi arxeia me panw apo 8 kanalia.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την τόσο άμεση απάντησή σου :)

 

Κι εμένα μου πέρασε απ'το μυαλό αυτό το θέμα με τα κανάλια, αλλά η Nokia το μόνο που αναφέρει είναι ότι παίζει polyphonic midis. Μάλλον θα πρέπει να βρω κάποιο πρόγραμμα που να διαχειρίζεται midis...

 

Thanks, ;)

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την τόσο άμεση απάντησή σου :)

 

Κι εμένα μου πέρασε απ'το μυαλό αυτό το θέμα με τα κανάλια, αλλά η Nokia το μόνο που αναφέρει είναι ότι παίζει polyphonic midis. Μάλλον θα πρέπει να βρω κάποιο πρόγραμμα που να διαχειρίζεται midis...

 

Thanks, ;)

 

 

Tipota, prepei na kopseis merika kanalia, apo to midi gia na paixei, pantws den einai kai toso kalo apotelesma. enhmerwtika to 3200 paizei midi 16 kanaliwn kai to 7270 paizei ws 40

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις μήπως με ποιόν τρόπο "κόβω" κανάλια από ένα midi; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ξέρεις;

 

Ευχαριστώ πολύ,

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις μήπως με ποιόν τρόπο "κόβω" κανάλια από ένα midi; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ξέρεις;

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

eixa ena den 8ymamai pws to legan, an to brw, steile mou pm me mail na sou to steilw, ena mikro kai poly eyxrhsto programmataki.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

aangel και το 7260 παιζει midi 16 καναλιων.Δες ΕΔΩ . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

aangel και το 7260 παιζει midi 16 καναλιων.Δες ΕΔΩ . :)

 

Έχεις δίκιο asymvivaste, έτσι λέει... Τότε γιατί δεν παίζει το midi που παίζει στο 3200 και στο 7270; :confused:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θα επρεπε να τα παιζει.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το κανει.Για προσπαθησε να τα ξαναπερασεις μηπως και... :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

εγω παντως το μετανιωσα που το πηρα. δεν χωράει τιποτα, μερικα midi δεν τα παιζει, και γενικα εχω να κανω μία δήλωση.

ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΩ ΝΟΚΙΑ!!!!! Είμαι να παιρνω το sony ericsson w800i!!!! κλάσης ανώτερο!

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα 7260 το οποίο επειδή είχα ξεχάσει τον κωδικό ασφαλείας δεν μπορω να το ανοίξω με την καινούρια μου κάρτα...Ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω κάτι για αυτό???Πρέπει κάπως να το ξεκελιδώσω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα 7260 το οποίο επειδή είχα ξεχάσει τον κωδικό ασφαλείας δεν μπορω να το ανοίξω με την καινούρια μου κάρτα...Ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω κάτι για αυτό???Πρέπει κάπως να το ξεκελιδώσω...

 

Στην νοκια με 15€ ή σε αλλο καταστημα που κανει αυτην τη δουλεια.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπάρχει κάποιο προγραμματάκι για να το συνδέσω με το PC και νακανεί την δουλειά ε??Αλλά από την άλλη μ@λακία ρωτάω γιατί δεν γίνεται να το δουλέψεις έτσι αφού το τηλέφωνο δεν γίνεται ν' ανοίξει...Κανένας άλλος τρόπος???Στην νάουσα εδώ δεν έχει Nokia για αυτό ρωτάω...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπάρχει κάποιο προγραμματάκι για να το συνδέσω με το PC και νακανεί την δουλειά ε??Αλλά από την άλλη μ@λακία ρωτάω γιατί δεν γίνεται να το δουλέψεις έτσι αφού το τηλέφωνο δεν γίνεται ν' ανοίξει...Κανένας άλλος τρόπος???Στην νάουσα εδώ δεν έχει Nokia για αυτό ρωτάω...

 

Σε παλιοτερα τηλεφωνα (8210, 3210 κλπ) γινοταν με διαφορα προγραμματα ,

στα νεοτερα νομιζω πως οχι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

OK Ευχαριστώ πάντως...κι αν μάθεται κάτι πείτε το γιατί θ' αργήσω να πάω σε Nokia...οπότε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους,

 

εχω το κινητό 4 μήνες δεν μπορώ να πω ότι έμεινα και πολύ ευχαριστημένη!

αλλα επειδή έτσι κι αλλιώς το θέλω για να μιλάω και να στέλνω κανένα sms, αντε και καμιά φωτογραφία που και που!

 

εχει 2 ημέρες τωρα που μου κάνει κάτι περίεργα,

αλλαζει μόνος του ο ήχος στον κλασσικό της nokia και εχτές, όταν είχα κλήση δεν εβγαζε ήχο! αναγνώριζε μεν την ομάδα χρηστών αλλά δεν ακουγόταν ο ήχος

 

μπορεί κάποιος να μου πεί τι μπορω να κάνω?

 

σας ευχαριστώ.

I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello!

 

Η κοπελιά μου έχει το εν λόγω κινητό, αλλά στο site της Cosmote δεν έχει τις ρυθμίσεις για ενεργοποίηση/αποστολή/λήψη MMS. Έχει καταφέρει κανείς τα MMS να δουλεύουνε και αν ναι με ποιό τρόπο?

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Kαλημερα σας! Γνωριζει καποιος να μου πει πως να κανω το 7260 καλυτερο απο τεχνικης αποψης? Εχει περιοιρισμενες δυνατοτητες το ξερω, αλλα αν γινεται καπως...Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας! Γνωριζει καποιος να μου πει πως να κανω το 7260 καλυτερο απο τεχνικης αποψης? Εχει περιοιρισμενες δυνατοτητες το ξερω, αλλα αν γινεται καπως...Σας ευχαριστω.

 

Καλησπερα :)

Δεν μπορεις να κανεις κατι γι αυτο φιλε μου .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...