Jump to content

ZTE Grand Memo


Cannibal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα μια απορια , οταν η μπαταρια κλαταρει πως γινεται η αντικατασταση της μιας και Δεν ειναι αποσπωμενη ?. :confused:

 

Καλημερα σας ,

 

εδω και πολυ καιρο κολλαει το εν λογω κινητο εχω μεταφερει οτι εχω απο εφαρμογες στην SD card , απο κει και περα ομως με καποια προγραμματα ειδα οτι εχει φτασει στο αμην με 202ΜΒ εσωτερικο χωρο με αποτελεσμα να μην μπορει αλλο να κανει update εφαρμογες , και ολο το google play ζηταει να κανω ξανα και ξανα τις εφαρμογες αναβαθμιση, τι συμβαινει και τι επιλογες εχουμε περα απο το ολικο φορμαρισμα του κινητου ... :wacko:

 

Καλησπερα σας ,

 

Σχετικα με το εν λογο κινητο η αλλαγη μπαταριας τι κοστος εχει παρακαλω ?Δυστηχως πρεπει να ανοιχτει δεν αλλαζετε και γινεται μονο στην αντιπροσωπια αυτο ? :worry:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπερα σας , ειχα ανοιξει ενα θεμα για το κινητο μου και συγκεκριμενα στην ομαδα της μαρκας του κινητου αλλα δεν υπηρξε καποια ανταποκριση ,

 

Εχω ενα Zte grand memo το 1ο το οποιο πολλες φορες σκαλωνει κολλαει και περιπου απο 1' εως και 3΄ λεπτα μενει παγωμενο επισης Οσο κ να του σβησω τα αχρηστα αρχεια ολο και μειωνεται ο χωρος συστηματος του ( εσωτερικη μνημη ) εχω γινουν με το App2sd οι αναλογες μεταφορες .

 

 

Κυριως το παγωμα δεν μπορω να καταλαβω που οφειλεται , Εαν καποιος ξερει ας βοηθησει .

 

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει αρκετες φορες restore .

Τελευταια εκανα πριν 2 μηνες και αρχισε με την χρηση του Ιντερνετ να ξανα κολλαει.

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Τι μνήμη RAM έχει? Είναι το μοντέλο με το 1mb και 2 πυρηνες? Το κινητό δεν το γνωρίζω, αλλά αν έχει μνήμη 1gb και 2 πυρήνες μου φαίνονται λογικά τα παγώματα και ισως οφείλονται σε κακή διαχείρηση της ram. Αν είσαι ρουτ μπορείς να δοκιμάσεις εφαρμογές τύπου όπως είναι η L speed, βελτιώνουν τη διαχείρηση ram. Επίσης βάλε το greenify να παγώσεις κάποιες εφαρμογές να μην καταναλώνουν μνήμη.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...