Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Βγηκε η 575 για customized Uk! Για να δουμε! Tip καντε καθαρη εγκατασταση δηλαδη καντε επαναφορα εργοσταστιακων ή αλλιως μεσω pc companion

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις καθαρη εγκατασταση? μεσω pc companion εκανα αλλα update elege ,τι κερδιζει καποιος αν το επαναφερει στις εργοστασιακες ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παιδιά.. Έβαλα χτες ota την 6 και ενώ είναι όλα καλά σαν να έχει αποδυναμωθεί το WiFi... Πάει τα ζώα μου αργά όταν μπαίνει στο ίντερνετ!!! Τι γίνεται ?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την .575 έβαλες; Σε σύγκριση με την lolipop είναι καλύτερη; Τί αλλα bugs έχει ακόμη εκτός του αδύναμου wifi; αξίζει να την περάσουμε ή να περιμένουμε να την διορθώσουν πρώτα;
Link to comment
Share on other sites

η 575 ειναι καλη εχουν διορθωσει καποια bugs το wifi το επανεφεραν εκει που ηταν δηλαδη εχει καλο σημα για εμενα αξιζει να μπει το μονο μειονεκτημα ειναι οτι δεν εχει το σταμινα αλλα γενικα εχει καλη διαχειρηση μπαταριας και δεν θα εχεις θεμα αξιζει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά την .575 πέρασα κι έχω αυτό το πρόβλημα με το WiFi (δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος)...από εκεί και πέρα η μπαταρία πάει παραπάνω, και το τηλέφωνο συμπεριφερεται πιο γρήγορα.. Έχει κι άλλος το ίδιο θέμα ?

Ένα bug που εντόπισα είναι ότι η περιστροφή οθόνης "αρπάζει" πολύ εύκολα...

Edited by brettone
Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω ότι το WiFi χειροτερευει.. Σήμερα δεν συνδέονταν καν...στην τέταρτη φορά μπήκε!!

 

Εχεις κανει καθαρη εγκατασταση; Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει καθαρη εγκατασταση; Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κλπ;

 

δεν ξέρω φίλε μου αν έκανα καθαρή εγκατάσταση...μου ήρθε ΟΤΑ και την πέρασα...αν κάνω επαναφορά όπως λες θα χάσω τα τηλέφωνα κλπ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω φίλε μου αν έκανα καθαρή εγκατάσταση...μου ήρθε ΟΤΑ και την πέρασα...αν κάνω επαναφορά όπως λες θα χάσω τα τηλέφωνα κλπ?

 

Άρα δεν έκανες καθαρή εγκατάσταση, για τα τηλέφωνα πάνε στις επαφές --> στις τρεις τέλειες επιλέγεις εξαγωγή επαφών στην κάρτα sd και μετά θα δημιουργηθεί ένα Pim00001.vcf file. Ε αυτό είναι όλες οι επαφές που έχεις στο κινητό σου. Φρόντισε να μην το χάσεις.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω φίλε μου αν έκανα καθαρή εγκατάσταση...μου ήρθε ΟΤΑ και την πέρασα...αν κάνω επαναφορά όπως λες θα χάσω τα τηλέφωνα κλπ?

 

Με ΟΤΑ, σιγουρα δεν γινεται καθαρη εγκατασταση, αν και νομιζω πως γραφει οτι δεν χρειαζεται reset to factory defaults μετα. Ομως ολα τα παιδια εδω λενε πως καλο ειναι να γινεται, μιας και αλλαζει λειτουργικο απο 5 στο 6.

Τηλεφωνα κλπ θεωρητικα ειναι αποθηκευμενα στον google λογαριασμο σου. Μπες στους συγχρονισμους και δες τι ειναι ενεργοποιημενο για συγχρονισμο να εισαι σιγουρος. Αλλιως, κανε backup απο pc.Μετα κανε του και ενα factory reset.

 

Εγω οταν αναβαθμισα απο την 4.4 στην 5 με ΟΤΑ δεν εκανα reset.Προβληματα δεν ειδα. Αν εβλεπα, θα εκανα. Την 6 ακομα δεν την εχω περασει.

Link to comment
Share on other sites

Σαν να συνήλθε από μόνο του ρε παιδιά.!!! Πάει λίγο καλύτερα τώρα (όχι όπως πριν βέβαια)... Υπάρχει τέτοια περίπτωση ??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Την βοήθειά σας παιδιά μήπως κάνω κάτι λάθος!

Έχω την κακιά συνήθεια να περνάω πολλές εφαρμογές στο τηλέφωνο, για αυτό άλλωστε πήρα το Ζ2 και όχι το Α4 ας πούμε.

Πέρασα το Android 6.0.1 (575) με την ελπίδα όπως διάβασα εδώ στο φόρουμ να βλέπει το τηλέφωνο την SD ως συνέχεια της ενσωματωμένης μνήμης και να μην θέλουν όλες οι εφαρμογές μεταφορά στην SD, αλλά όταν μου έβγαλε μήνυμα ότι η μνήμη γέμισε, πέρασα τις εφαρμογές στην SD αλλά μετά από κάθε αναβάθμιση εφαρμογών στο Play Stote μου τις πετάει πάλι στο τηλέφωνο και πρέπει να κάνω σχεδόν καθημερινά μεταφορά προγραμμάτων στην SD.

 

Υπάρχει κάποια λύση που δεν γνωρίζω?:O

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθειά σας παιδιά μήπως κάνω κάτι λάθος!

Έχω την κακιά συνήθεια να περνάω πολλές εφαρμογές στο τηλέφωνο, για αυτό άλλωστε πήρα το Ζ2 και όχι το Α4 ας πούμε.

Πέρασα το Android 6.0.1 (575) με την ελπίδα όπως διάβασα εδώ στο φόρουμ να βλέπει το τηλέφωνο την SD ως συνέχεια της ενσωματωμένης μνήμης και να μην θέλουν όλες οι εφαρμογές μεταφορά στην SD, αλλά όταν μου έβγαλε μήνυμα ότι η μνήμη γέμισε, πέρασα τις εφαρμογές στην SD αλλά μετά από κάθε αναβάθμιση εφαρμογών στο Play Stote μου τις πετάει πάλι στο τηλέφωνο και πρέπει να κάνω σχεδόν καθημερινά μεταφορά προγραμμάτων στην SD.

 

Υπάρχει κάποια λύση που δεν γνωρίζω?:O

 

Ευχαριστώ

 

Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε την επόμενη έκδοση που την έχουν επαναφέρει αυτή την επιλογή. :(

 

Κάτι ακόμα. Μετά την αναβάθμιση σε 6 - που την έκανα πριν από δύο εβδομάδες περίπου - παρατήρησα ότι μετά τη φόρτιση είχα wakelock ( ο επεξεργαστής δεν έμπαινε σε deep sleep δηλαδή ) και με το ζόρι έβγαζα μια μέρα.

Το έψαξα λίγο και βρήκα ότι μάλλον ευθύνεται το "Google Backup & Restore". Από τότε που το απενεργοποίησα, το κινητό φαίνεται να έχει επανέλθει στα φυσιολογικά του, 2 μέρες με τη χρήση που το κάνω.

Αν έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα η επιλογή για την απενεργοποίηση βρίσκεται το "Backup & reset" > Βάζουμε το "Back up my data" στο Off. Αυτό είναι μόνο για το back up ρυθμίσεων εφαρμογών και δεν έχει να κάνει με το backup των φωτογραφιών.

 

Καλή εφαρμογή για να δείτε στατιστικά των states της CPU είναι το CPU Spy Reloaded. Δυστυχώς χωρίς root access τα wakelocks δε φαίνονται.

 

Εν αναμονή της επόμενης αναβάθμισης! Πως και πως περιμένω να ξαναφέρουν το stamina γιατί το doze δε με ενθουσίασε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια! Καλο καλοκαιρι σε όλους! Τελικα εντυπωσεις απο 6.0 MM?

Εμενα μια χαρα μου φαινεται αλλα σίγουρα θελει stamina mode!

Το μονο προβλημα που εχω εγω ειναι

1) ενα bug στο messanger οτι ανοιγω απο την lockscreen μια ειδοποίηση απο messanger και μου ανοιγει αλλο μήνυμα

 

2)και οταν ανοιγω την εφαρμογή τηλεφώνου για να παρω τηλεφωνο δειχνει τους αριθμούς και μετα απο 2 δευτερολεπτα δειχνει τα ονομα των επαφων!

 

Υ.Γ εκανα επαναφορά εργοστασιακων μεσω pc companion

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια! Καλο καλοκαιρι σε όλους! Τελικα εντυπωσεις απο 6.0 MM?

Εμενα μια χαρα μου φαινεται αλλα σίγουρα θελει stamina mode!

Το μονο προβλημα που εχω εγω ειναι

1) ενα bug στο messanger οτι ανοιγω απο την lockscreen μια ειδοποίηση απο messanger και μου ανοιγει αλλο μήνυμα

 

2)και οταν ανοιγω την εφαρμογή τηλεφώνου για να παρω τηλεφωνο δειχνει τους αριθμούς και μετα απο 2 δευτερολεπτα δειχνει τα ονομα των επαφων!

 

Υ.Γ εκανα επαναφορά εργοστασιακων μεσω pc companion

Αυτό το θεματακι με το τηλέφωνο που εμφανίζει πρώτα τον αριθμό και μετά το όνομα της επαφής το έχω κι εγώ...

 

Το stamina και εμένα μου λείπει , αν και με την existenz 4.0.1 που είμαι, η μπαταρία μου είναι καλύτερη απο οτι ήταν με lollipop (πάλι existenz)...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό ξαφνικά σήμερα άρχισε να μην ανταποκρίνεται καλά στην οθόνη. πατάει μόνο του διάφορα ή πρέπει να το πατήσω αρκετές φορές κάποιο εικονίδιο..έβγαλα το tempered glass μήπως έφταιγε αυτό αλλά συνεχίζει. έχει τύχει σε κανέναν;;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό ξαφνικά σήμερα άρχισε να μην ανταποκρίνεται καλά στην οθόνη. πατάει μόνο του διάφορα ή πρέπει να το πατήσω αρκετές φορές κάποιο εικονίδιο..έβγαλα το tempered glass μήπως έφταιγε αυτό αλλά συνεχίζει. έχει τύχει σε κανέναν;;

Το χω δει στο ίντερνετ αυτο! Ειναι ενα bug ghost touch του Ζ2! Κανε μια επαναφορά εργοστασιακων να δεις αν θα στρωσει! Και ψαξτο λιγο στο google!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος εδω και 2.5 χρονια ενός Sonny Ζ2. Ευχαριστιμένος απο την αρχή της αγοράς για αυτά που ήθελα.

Εδώ και 6 μήνες γίνεται το εξής παράδοξο. Όταν κάνω μία κλήση είτε ως συσκευή είτε μία videoκλήση μέσω facebook, η οθόνη μαυρίζει. Η λειτουργία κλήσης συνεχίζεται κανονικά βεβαια. Ο τρόπος απεμπλοκής είναι να πατήσω το πλήκτρο power. Αυτο βεβαια θέλει αρκετές φορες να γίνει για να ανοίξει η οθόνη. Προσωπικά το αποδίδω σε σφάλμα στους αισθητήρες. Είναι αρκετά εκνευριστικό αλλα όχι και αιτιολογία για να αλλάξω κινητό. Χτες 3/7/2016 έγινε το εξης. Εκανα ξανα μία κλήση αλλα δεν άνοιγε οσες φορες και αν πατουσα το πλήκτρο. Οποτε η κλίση μου συνδέθηκε στον τηλεφωνητή του ατόμου που τηλεφωνούσα. Τότε χτύπησα ελαφρα το κιν στο μπράτσο του καναπε.(δεν ειναι η πρωτη φορα που χτυπιέται το κινητό λογο χρησης του). Τοτε έσβησε τελειως. Πηγα σπίτι, έβαλα τον φορτιστή. Το μονο που εκανε ήταν να ανοίγει η οθόνη εκει που γράφει Sonny και να ξανα σβήνει....μονο αυτο.

Εχει κανενας καμία αποψη ?

Υ.Γ δεν το εχω παει στην sonny για διαγνωση. Αλλα εαν μου πουν οτι καηκε η μητρική ή κατι που να κοστίζει πανω απο 100 ευρώ, πολύ απλα το κινητο παει για ανακύκλωση, αφού πρωτα βεβαια ξεσπάσω πανω του για την ταλαιπωρία που με εχει βαλει....

Link to comment
Share on other sites

Το χω δει στο ίντερνετ αυτο! Ειναι ενα bug ghost touch του Ζ2! Κανε μια επαναφορά εργοστασιακων να δεις αν θα στρωσει! Και ψαξτο λιγο στο google!

ευχαριστώ για την άμεση απαντηση αλλά δεν βοήθησε η επαναφορά..θα παω άυριο για service...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απαντηση αλλά δεν βοήθησε η επαναφορά..θα παω άυριο για service...

Τιποτα εε? Ναι δυστυχώς service φιλε μου!

 

Εισαι με marshmellow? Ή lollipop?

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα εε? Ναι δυστυχώς service φιλε μου!

 

Εισαι με marshmellow? Ή lollipop?

 

marshmellow...το άφησα σήμερα και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...