Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό εδώ τι λέει ?αξίζει ??

 

 

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=104057

Δεν σου δείχνω το μαγαζί. Αλλά την μαρκα. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημενος. είναι ακριβώς στο μέγεθος και εφαρμόζει τέλεια χωρίς φούσκες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=104057

Δεν σου δείχνω το μαγαζί. Αλλά την μαρκα. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημενος. είναι ακριβώς στο μέγεθος και εφαρμόζει τέλεια χωρίς φούσκες.

 

Thanks φίλος. Επειδή δεν έχω χρησιμοποιησει πότε κάτι τέτοιο κάθεται καλά στο κινητό ?εννοώ εξέχει επάνω αρκετά όταν το κοιτάς από διάφορες γωνίες ??

Link to comment
Share on other sites

Είχα δώσει το κινητό για μια βδομάδα σε άλλον και με το που το ξαναπήρα έκανα factory reset και πέρασα ότι είχα και πριν ξανά. Η μπαταρία χαλαρά τα πάει καλύτερα τώρα σε σχέση με πριν.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ωραίο το γυαλί, άλλη αίσθηση στο χέρι κ δίνει πόντους εμφανισιακά... Προτείνεται ανεπιφύλακτα
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 70 γράμματα σe SMS μου γράφει ότι στέλνει δεύτερο μήνυμα, ισχύει αυτό ??? :blink:

Ειναι παραεισαγωγης η συσκευη σου, γιαυτο. Κατεβασε το handcent sms και την ελληνικη γλωσσα και θα λυθει το προβλημα σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι παραεισαγωγης η συσκευη σου, γιαυτο. Κατεβασε το handcent sms και την ελληνικη γλωσσα και θα λυθει το προβλημα σου

 

Ναι είναι παραεισαγωγής από σκρουντζο....ο, δεν υπάρχει άλλος μαμίσιος (Android) τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση στο πίσω μέρος να έχει ζελατίνα ???το λέω αυτό γιατί πάνω στην κάμερα έχει κάτι σημαδακια σαν μικρές φουσκαλιτσες.. Όσο κ να το πιέζω εκεί δεν φεύγουν. Η να είναι χτυπήματα ????:worry:
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καμια 100ρια σελιδες αλλα εχει κ αλλο.

 

επειδη το εξεταζω σοβαρα για αγορα θελω να μαθω 3-4 πραγματα.

 

1. Το ακουστικο εχει πραγματι θεμα σε ποιοτητα?

 

2. Τα πλαστικα που καλυπτουν usb,sd,sim ανοιγουν μονα τους? Εχουν καλη εφαρμογη?

 

3. Απο λαγκ που βρισκομαστε?

 

ευχαριστω...

Edited by papafigos84
Link to comment
Share on other sites

ok γυρισαμε σε 4.4.2 εγινε κ το root ολα καλα.μου βγαζει συνεχεια οτι υπαρχει διαθεσιμο update η τελευταια η 4.4.4 αν την κανω χανω το root???τι να κανω?μενω οπως ειμαι κ το αγνοω??
Link to comment
Share on other sites

ok γυρισαμε σε 4.4.2 εγινε κ το root ολα καλα.μου βγαζει συνεχεια οτι υπαρχει διαθεσιμο update η τελευταια η 4.4.4 αν την κανω χανω το root???τι να κανω?μενω οπως ειμαι κ το αγνοω??

1)κατεβασε τη status bar, πατα παρατεταμενα πανω στην ειδοποιηση αναβαθμισης και μετα τερματισμος.

2)παγωσε το update απο το titanium

3)αγνοησε το.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση στο πίσω μέρος να έχει ζελατίνα ???το λέω αυτό γιατί πάνω στην κάμερα έχει κάτι σημαδακια σαν μικρές φουσκαλιτσες.. Όσο κ να το πιέζω εκεί δεν φεύγουν. Η να είναι χτυπήματα ????:worry:

 

Οταν το αγοράζεις το κινητό ναι έχει ζελατίνα απο πισω. Την εχεις βγάλει?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Οταν το αγοράζεις το κινητό ναι έχει ζελατίνα απο πισω. Την εχεις βγάλει?

 

Το πήρα από φίλο είναι 2μηνων δεν νομίζω να την έχει βγάλει βγαίνει εύκολα η θέλει πιστολάκι ????

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από φίλο είναι 2μηνων δεν νομίζω να την έχει βγάλει βγαίνει εύκολα η θέλει πιστολάκι ????

η μόνη ζελατίνα που έχει το κινητό ειναι αυτη οταν το αγοραζεις την οποία όλοι την βγάζουν.Πέρα απο αυτή το κινητο δεν έχει ζελατίνα ούτε μπροστά ούτε πισω. Αλλα για να λές ότι εχει φουσκαλιτσες κατά πάσα πιθανότητα έχει βάλει μια απλή μεμβράνη η οποία βγαίνει πολλή εύκολα με το χέρι.

Edited by drthuyrd
Link to comment
Share on other sites

η μόνη ζελατίνα που έχει το κινητό ειναι αυτη οταν το αγοραζεις την οποία όλοι την βγάζουν.Πέρα απο αυτή το κινητο δεν έχει ζελατίνα ούτε μπροστά ούτε πισω. Αλλα για να λές ότι εχει φουσκαλιτσες κατά πάσα πιθανότητα έχει βάλει μια απλή μεμβράνη η οποία βγαίνει πολλή εύκολα με το χέρι.

 

βγαινει ευκολα αυτη η ζελατινα???υπαρχη κανενα βιντεο???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Την επόμενη εβδομάδα σκοπεύω να παραγγείλω το Ζ2 από σκρουτζομαγαζο. Αυτό όμως που ενδιαφέρει να μάθω είναι αν τα ακουστικά με noise cancelling βρίσκονται στην ευρωπαϊκή συσκευασία ή τουλάχιστον αν γνωρίζει κάποιος από πιο κατάστημα περιέχονται μέσα στη συσκευασία.

 

Ευχαριστώ

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Την επόμενη εβδομάδα σκοπεύω να παραγγείλω το Ζ2 από σκρουτζομαγαζο. Αυτό όμως που ενδιαφέρει να μάθω είναι αν τα ακουστικά με noise cancelling βρίσκονται στην ευρωπαϊκή συσκευασία ή τουλάχιστον αν γνωρίζει κάποιος από πιο κατάστημα περιέχονται μέσα στη συσκευασία.

 

Ευχαριστώ

Νίκος

 

εξαρτάται από ποιά χώρα είναι η συσκευή. για τα ελληνικά ξέρω σίγουρα πως έχουν.

μπορείς να το ρωτήσεις πριν το παραγγείλεις ή πριν το παραλάβεις.

όσα έχουν μαζί τα ακουστικά, έχουν σχετικό αυτοκόλλητο στην πρόσοψη του κουτιού.

Link to comment
Share on other sites

Μια pre rooted rom η 4.4.4 ας πούμε πού προτείνετε είναι ολόιδια με την γνήσια ?σε ολα?η υπολείπεται σε κάτι ?το pc companion αναγνωρίζει το τηλέφωνο μετά ??? Να ξέρω πριν την περάσω.βρηκα μια απο xda ειναι 760 mb να την περασω απο recovery? einai zip. Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

πως θα καταλαβω απο ποια χωρα ειναι το z2 ?

ευχαριστω

 

Εννοεις χωρα προορισμου. Πανε στη συσκευασια και καπου εκει στο ιμει θα αναγραφεται.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια pre rooted rom η 4.4.4 ας πούμε πού προτείνετε είναι ολόιδια με την γνήσια ?σε ολα?η υπολείπεται σε κάτι ?το pc companion αναγνωρίζει το τηλέφωνο μετά ??? Να ξέρω πριν την περάσω.βρηκα μια απο xda ειναι 760 mb να την περασω απο recovery? einai zip.

 

αν δε λέει κάτι διαφορετικό αυτός που την έφτιαξε, τότε δεν έχει καμία διαφορά με την γνήσια (εκτός από την ύπαρξη του root και κάποιου recovery).

το τηλέφωνο συνεχίζει να το βλέπει κανονικά το pc companion και βρίσκει και κανονικά τυχόν αναβαθμίσεις που υπάρχουν.

προσοχή, όμως γιατί το pc companion κατεβάζει την ενημέρωση με βάση την έκδοση που έχεις βάλει στο τηλέφωνο και όχι την αρχική έκδοση του τηλεφώνου (π.χ. αν το τηλέφωνο είχε αρχικά ελληνική rom και εσύ του φλάσαρες γερμανική, τότε το pc companion θα σου βρει γερμανική αναβάθμιση).

 

αν είναι ZIP τότε πρέπει να την εγκαταστήσεις μέσω recovery

Link to comment
Share on other sites

αν δε λέει κάτι διαφορετικό αυτός που την έφτιαξε, τότε δεν έχει καμία διαφορά με την γνήσια (εκτός από την ύπαρξη του root και κάποιου recovery).

το τηλέφωνο συνεχίζει να το βλέπει κανονικά το pc companion και βρίσκει και κανονικά τυχόν αναβαθμίσεις που υπάρχουν.

προσοχή, όμως γιατί το pc companion κατεβάζει την ενημέρωση με βάση την έκδοση που έχεις βάλει στο τηλέφωνο και όχι την αρχική έκδοση του τηλεφώνου (π.χ. αν το τηλέφωνο είχε αρχικά ελληνική rom και εσύ του φλάσαρες γερμανική, τότε το pc companion θα σου βρει γερμανική αναβάθμιση).

 

αν είναι ZIP τότε πρέπει να την εγκαταστήσεις μέσω recovery

 

Ευχαριστω :) ναι ειναι zip πρεπει να κανω κ τους γνωστους καθαρισμους cache κλπ???δεν ξερω τι προελευσης ειναι ομως αλλα οπως κ να ειναι θα εχει ελληνικα ε??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω :) ναι ειναι zip πρεπει να κανω κ τους γνωστους καθαρισμους cache κλπ???δεν ξερω τι προελευσης ειναι ομως αλλα οπως κ να ειναι θα εχει ελληνικα ε??

 

για καθαρή εγκατάσταση πρέπει να κάνεις καθαρισμό cache, data και davlink cache.

μπορείς να δοκιμάσεις να μην κάνεις wipe τα data, για να κρατήσεις εφαρμογές,ρυθμίσεις, επαφές, sms κλπ, όμως δεν ξέρω κατά πόσο θα δουλέψει (δεν το έχω δοκιμάσει, αφού είμαι της φιλοσοφίας της καθαρής εγκατάστασης)

 

ελληνικά σίγουρα θα έχει. δεν ξέρω αν θα έχει 160 χαρακτήρες sms με ελληνική γραμματοσειρά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...