Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να συμβεί αυτό, απλά θα έρθει αργότερα :wacko:

 

Μόλις τσέκαρα και όντως σήμερα βγήκε και για το ελληνικό localization. Θα την περάσω το βράδυ και θα γράψω εντυπώσεις.

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το εχω το τηλ απο τοτε που ηρθε Ελλάδα μεσω Γερμανού το πήρα. Ολα καλα αλλα εχω καποια χαζα κολλήματα με το σημα ενω ειμαι σε περιοχη για παραδειγμα με φουλ 4g σημα δεν εχει data το τηλ η αργεί να το βγάλει αμα το σβησω και το ανάψω τοτε φουλ 4g ή 3g αναλογα την περιοχη. Κανα 2 φορες κολησε στον dialler και επισης ο proximity ειναι πολυ ευαίσθητος με το παραμικρο στην κληση αναβει η οθόνη με αποτελεσμα να πατιουντε οτι νανε στην οθόνη χωρίς να το καταλάβω. Ελπιζω η καινούργια αναβάθμιση να τα διορθώνει αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω το τηλ απο τοτε που ηρθε Ελλάδα μεσω Γερμανού το πήρα. Ολα καλα αλλα εχω καποια χαζα κολλήματα με το σημα ενω ειμαι σε περιοχη για παραδειγμα με φουλ 4g σημα δεν εχει data το τηλ η αργεί να το βγάλει αμα το σβησω και το ανάψω τοτε φουλ 4g ή 3g αναλογα την περιοχη. Κανα 2 φορες κολησε στον dialler και επισης ο proximity ειναι πολυ ευαίσθητος με το παραμικρο στην κληση αναβει η οθόνη με αποτελεσμα να πατιουντε οτι νανε στην οθόνη χωρίς να το καταλάβω. Ελπιζω η καινούργια αναβάθμιση να τα διορθώνει αυτά.

Αυτό με τα data το επιβεβαιώνω και εγώ.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσέκαρα και όντως σήμερα βγήκε και για το ελληνικό localization. Θα την περάσω το βράδυ και θα γράψω εντυπώσεις.

 

Σε μένα πάντως δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα.

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα...

Χάνεται το root με το update?

Από που το αγοραστές; Από δίκτυο Κ.Τ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες την τελευταία έκδοση στο ελληνικό Z2 μου. Ένα πρόβλημα ήταν αυτό που είχα πριν, με την υπερθέρμανση της κάμερας, το έχω και τώρα.

Στο 4K video εκεί που έκλεινε πριν μετά από μερικά λεπτά πλέον κολλάει τελείως και δεν το κάνει καν save.

Δεν το χρησιμοποιώ έτσι και αλλιώς οπότε δε με ενοχλεί αυτό. Αλλά μια θερμή μέρα στην παραλία και μετά από μερικές φωτό πετάει μήνυμα για cool down. Αναγκάζομαι να ανοίγω τo Google Camera app για να συνεχίσω να βγάζω φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ελληνικό, την είχε...μέσα στο κουτί. Αβολευτη θήκη, δεν μπορείς να μιλήσει, δεν ακούγεσαι..βάρος και όγκος...

Καλύτερα να βρείτε μια bumper.

 

390818691197 (ebay id) αυτή πήρα μία χαρά....

 

δεν την πουλάς σε μένα που την θέλω μια και δεν σε βολεύει ..... :P :P

Link to comment
Share on other sites

Από που το αγοραστές; Από δίκτυο Κ.Τ

 

 

κ.τ, κινητή τηλεφωνία ? Αν είναι αυτό ναι απο εκεί το αγόρασα

 

 

 

 

δεν την πουλάς σε μένα που την θέλω μια και δεν σε βολεύει ..... :P :P

 

Την έδωσα σε ενα ξάδερφο...;-)

Link to comment
Share on other sites

κ.τ, κινητή τηλεφωνία ? Αν είναι αυτό ναι απο εκεί το αγόρασα.

Εγώ το πήρα από την COSMOTE και δεν έχει έρθει ακόμη :wacko:

 

Για αυτό τι βλέπεις, βελτιώθηκε;

"Το εχω το τηλ απο τοτε που ηρθε Ελλάδα μεσω Γερμανού το πήρα. Ολα καλα αλλα εχω καποια χαζα κολλήματα με το σημα ενω ειμαι σε περιοχη για παραδειγμα με φουλ 4g σημα δεν εχει data το τηλ η αργεί να το βγάλει αμα το σβησω και το ανάψω τοτε φουλ 4g ή 3g αναλογα την περιοχη. Κανα 2 φορες κολησε στον dialler και επισης ο proximity ειναι πολυ ευαίσθητος με το παραμικρο στην κληση αναβει η οθόνη με αποτελεσμα να πατιουντε οτι νανε στην οθόνη χωρίς να το καταλάβω. Ελπιζω η καινούργια αναβάθμιση να τα διορθώνει αυτά."

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά θέλω ευχαριστήσω τους φίλους που μπήκαν στο κόπο να αφιερώσουν λίγο από το χρόνο τους. Nikos_Mpl, rotsikas, kax, panosz75, pontikiman, x10minipro, σας ευχαριστώ πολύ. Είμαι πολύ χαρούμενος που αρέσει η προσπάθεια που κάνουμε. Λαμβάνω σοβαρά τις παρατηρήσεις σας και θα προσπαθήσω να τις εντάξω μέσα στο μηχανισμό μας, ώστε να μπορέσουν να γίνουν ακόμα πιο ενδιαφέρων, τα review μας.

 

Προσπαθούμε να φτιάξουμε video reviews, με αισθητική, με σεβασμό στο προϊόν, χωρίς όμως να το κολακεύει ψεύτικα. Θέλουμε ένα review να έχει μια εύλογη διάρκεια και να μπορέσει να ευχαριστήσει έναν basic χρήστη τεχνολογίας αλλά παράλληλα να κερδίσει και έναν fan του εκάστοτε μοντέλου, που σχεδόν πάντα είναι πιο ενημερωμένος, λόγο ιδιαίτερου ενδιαφέροντος. Τέλος δεν ξεχνάμε ότι ο Έλληνας είχε και έχει ακόμα πιο πολύ σήμερα, την οικειότητα με την αγγλική γλώσσα, που του δίνει την δυνατότητα να ενημερωθεί από εξωτερικές πήγες, πηγές που για αυτονόητους λόγους έχουν και πολύ νωρίτερα πολλά μοντέλα στα χέρια τους.

 

Όλα αυτά μας ενδιαφέρουν. Μας ενδιαφέρει να μην αντιγράφουμε, να προσπαθούμε να βάζουμε την δική μας πινελιά και στο πιο απλό. Εντάξει δεν υπάρχει πάντα παρθενογένεση, πολλές φορές θα μοιάσουμε ή θα μας μοιάσει κάποιος, αυτό έχει και τα θετικά του. Έτσι μέσα από αυτό το κουβά, καλούμαστε να διαμορφώσουμε ότι καλύτερο μπορούμε σε πρωτότυπο περιεχόμενο.

 

Δεν είμαι πολύ καλός στα μεγάλα γραπτά και ζητάω προκαταβολικά συγνώμη. Απλά νιώθω χρέος να γράψω όσο πιο αληθινά μπορώ σε ένα τόσο παλιό και μεγάλο forum. Δεν είμαι πολύ μεγάλος, άλλα είμαι τις γενιάς που έγραφε, greeklish, έγραφε με κεφαλαία, μετά έκατσε και πάλευε να φτιάξει κανόνες. Ειλικρινά σας λέω χαίρομαι που ακόμα υπάρχουν ιστοσελίδες, portals, forums, κτλ με ελληνικό πρωτότυπο περιεχόμενο. Δεν είναι παράλογο να θέλεις να υπάρχει περιεχόμενο στην γλώσσα σου, είναι πολιτισμός και εξέλιξη.

 

σας ευχαριστώ όλους,

γΠ

Ο άνθρωπος που εμπιστεύεται τους άλλους θα κάνει λιγότερα λάθη, από αυτόν που δεν εμπιστεύεται κανέναν. Camillo Benso Conte di Cavour
Link to comment
Share on other sites

Στα σκρουτζομάγαζα ξεκινά από τα 469,45 € πλέον... πάμε καλά δηλαδή!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από την COSMOTE και δεν έχει έρθει ακόμη :wacko:

 

Για αυτό τι βλέπεις, βελτιώθηκε;

"Το εχω το τηλ απο τοτε που ηρθε Ελλάδα μεσω Γερμανού το πήρα. Ολα καλα αλλα εχω καποια χαζα κολλήματα με το σημα ενω ειμαι σε περιοχη για παραδειγμα με φουλ 4g σημα δεν εχει data το τηλ η αργεί να το βγάλει αμα το σβησω και το ανάψω τοτε φουλ 4g ή 3g αναλογα την περιοχη. Κανα 2 φορες κολησε στον dialler και επισης ο proximity ειναι πολυ ευαίσθητος με το παραμικρο στην κληση αναβει η οθόνη με αποτελεσμα να πατιουντε οτι νανε στην οθόνη χωρίς να το καταλάβω. Ελπιζω η καινούργια αναβάθμιση να τα διορθώνει αυτά."

 

Εγώ το πήρα από ΟΤΕshop άρα αφού το έχει ο ΟΤΕ θα το έχει και η cosmote.

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα όταν μπαίνω στο άλμπουμ του κινητού όταν πατάω επιλογή να μου τα δείχνει σε φακέλους αυτό να γίνεται πάντα ? Το αλλάζω μόνος μου αλλά μόλις βγω από το άλμπουμ και μπω εμφανίζει όλες τις φωτογραφίες μαζί
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα όταν μπαίνω στο άλμπουμ του κινητού όταν πατάω επιλογή να μου τα δείχνει σε φακέλους αυτό να γίνεται πάντα ? Το αλλάζω μόνος μου αλλά μόλις βγω από το άλμπουμ και μπω εμφανίζει όλες τις φωτογραφίες μαζί

 

Δεν υπάρχει κάποια επιλογή στην εφαρμογή, δυστυχώς κάθε φορά ξεκινά στο home.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από ΟΤΕshop άρα αφού το έχει ο ΟΤΕ θα το έχει και η cosmote.

Μιλώ για την καινούργια αναβάθμιση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια επιλογή στην εφαρμογή, δυστυχώς κάθε φορά ξεκινά στο home.

 

Είδα,πως αν το αλλαξω σε φακέλους και βγω από την εφαρμογή με home Button και δεν κλείσω την εφαρμογή μένει όπως την άφησα στους φακέλους

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια επιλογή στην εφαρμογή, δυστυχώς κάθε φορά ξεκινά στο home.

 

Γιατι δεν δόκιμαζεις κάποιον άλλον file explorer μήπως σε καλυψει καλύτερα η κάποια τριτη εφαρμογή για οργάνωση.ταξινομηση των φωτογραφιών σου.

Ρωτά αν ειναι στο νήμα των εφαρμογων,όλο και κάτι θα υπαρχει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι πολύ μεγάλος, άλλα είμαι τις γενιάς που έγραφε, greeklish, έγραφε με κεφαλαία, μετά έκατσε και πάλευε να φτιάξει κανόνες. Ειλικρινά σας λέω χαίρομαι που ακόμα υπάρχουν ιστοσελίδες, portals, forums, κτλ με ελληνικό πρωτότυπο περιεχόμενο. Δεν είναι παράλογο να θέλεις να υπάρχει περιεχόμενο στην γλώσσα σου, είναι πολιτισμός και εξέλιξη.

 

Και να ήξερες φίλε μου τι είχαμε ακούσει όταν αποφασίσαμε στο myphone να καταργήσουμε τα greeklish. Φασίστες μας ανεβάζανε, Χίτλερ μας κατεβάζανε.

 

Το λέω με κάθε πικρία, αν και off topic, γιατί πραγματικά μου είχε κάνει εντύπωση το ότι προάγεις την γλώσσα σου και αντί όλοι να σταθούν αρωγοί σε αυτό τα ακούς κι από πάνω.

 

Συνεχίστε την καλή προσπάθεια!:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει επιτέλους με αυτή τη Sony.

Θα μας βγάζει κάθε μήνα και update:lol:

http://www.xperiablog.net/2014/08/04/new-update-17-1-2-a-0-323-certified-for-the-xperia-z2/

Αφού αν εξαιρέσουμε το θεμα την υπερθέρμανση σε 4k(που δεν θα λυθεί εδω που τα λέμε) όλα ομαλά και φυσιολογικά κυλούν(εγώ προςωπικα απολυτα ευχαριστημένος ενα τρίμηνο με την συσκευη)

 

Απλα στο τελευταιο η μονη παρατήρηση που βρήκα ηταν η βελτίωση της απόκρισης του double tap και λίγο μεγαλύτερη ένταση στον ήχο στις κλήσεις που νορμαλ το έβρισκα και πριν θα έλεγα.

Εγώ προςωπικα έχω nova prime απο day one και ίσως να μην αντιλαμβάνομαι κάποιες μικρο βελτιώσεις που μπορεί να υπάρχουν under the hood.

 

Οχι δεν ειναι η 4.4.4 για οςους ρωτήσουν.

Μάλλον αυτή θα παει μετα την ανακοίνωση του z3 για ευνόητους λόγους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως βάζουμε δικό μας ήχο κλήσης; ξέρετε αν μπορούμε να βάλουμε δικό μας ringtone για τα μηνύματα; Προσπαθώ αλλά δεν μπορώ να το βρω.
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως βάζουμε δικό μας ήχο κλήσης; ξέρετε αν μπορούμε να βάλουμε δικό μας ringtone για τα μηνύματα; Προσπαθώ αλλά δεν μπορώ να το βρω.

 

Για τον ήχο κλήσης πατας αντιστοιχα settings-sounds-phone ringstone και πας πανω δεξιά και πατάς το εικονίδιο της μουσικής και εφοσον εχει δικά σου πχ mp3 τραγούδια θα σου τα εμφανίσει όλα και επιλέγεις οποιο θες.

Για τα μηνύματα εγώ χρησιμοποιώ handset SMS και μεσα απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής βάζω αντιστοιχα οτι θέλω.

Δεν χρησιμοποιώ την μαμισια εφαρμογή της Sony.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περίεργο....Ακόμα να δω αναβάθμιση...Έχω κολλήσει στην 402...

 

Αμα δεν στο βγάζει μπορείς να φλασαρεις την τελευταία εκδοςη.

Κοιτα στα xda και ψάξε για εκδοςη της χώρας της συσκευη σου.

Εκει θα βρεις και οδηγό.

Εδω αν ειναι Γερμανική unbranded

http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/general/ftf-firmware-17-1-2-314-generic-t2820332

Αλλα περίεργο πράγμα που δεν στο βγάζει μέσω pc companion τόσο καιρο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

και εμένα δεν βγάζει το update σε γερμανικό αλλά από ότι είδα έχει μέσα κάποια πράγματα της vodafone οπότε πρέπει να περιμένω πότε θα το διαθέσουν αυτοί....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...