Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με καμια και με τιποτα iphone4 rulez!! :lol:
Γράφουμε ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ σε ηλεκτρονικούς υπολογιστές και κινητά για το ΚΑΛΟ της ΓΛΩΣΣΑΣ και του ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΜΑΣ!!! Πετάμε τα γκρικλις στα σκουπίδια για πάντα , όλοι μαζί μπορούμε ... no greeklish plz !!! :)
Link to comment
Share on other sites

θα το αλλαζα με το Pre 3...

οι λογοι πολλοι και συγκεκριμενοι.

 

1.το ΗΡ εχει απιστευτα καλυτερο multitasking και φοβερα ανωτερη διαχειριση αυτου.Τα cards στην κεντρικη οθονη ειναι κατι το πανεμορφο να βλεπει καποιος.

2.push notifications. ναι ξερω με το iOS5 εχουμε το notification center (το εχω χρησιμοποιησει ) αλλα και παλι δεν φτανει σε ποιοτητα και αμεσοτητα τα push του webOS...η διαχειριση που κανει και εδω το συστημα ειναι φοβερη.

3.form factor. μικρο σχετικα αλλα απολυτα εργονομικο εντελως στρογγυλο.

4.κατασκευασμενο σαν το Pre 2 δηλαδη με matte πλαστικο μαλακης υφης που δεν αφηνει γρατζουνιες και δαχτυλιες.

5. εννοειται εχει και keyboard για να γραφεις κατι αν πχ εισαι εν κινησει. (γραψτε μου ενα sms σε οποιαδηποτε touch ενω περπατατε γρηγορα η αλλο...)

6.γραφεις κατι στην κεντρικη οθονη και αμεσως μπορεις να το κανεις mail sms η αλλο χωρις να ανοιξεις εφαρμογες...πολυ καλο και αυτο.

7.τιμη. εχω πλεον βαρεθει να δινω 700αρες για κινητα και συνεχεις αλλαγες οποτε αυτο στα 400Ε περιπου ειναι μια καλη επιλογη

8.αν και δεν εχει πολλες εφαρμογες ,αυτες ειναι τελεια σχεδιασμενες και πολυ ποιοτικες στο lay out και τα γραφικα

9.τα μενου του και ο σχεδιασμος γενικοτερα σαν συστημα ειναι πιο ομορφα και εξυπνα απο του iOS.

 

προσωπικα εμενα αυτα μου φθανουν για να αλλαξω απο iPhone σε περιπτωση που δεν μου αρεσει για καποιο λογο το 5αρι (σε αυτους τους λογους συμπεριλαμβανεται και η τιμη)

θα μου πειτε δεν εχει μειον κανενα αυτο το κινητο;

αν εχει λεει; :D

-δεν εχει ελληνικο μενου (ακομα)

-δεν εχει πολλες εφαρμογες παρα μονο τις βασικες που βαζουμε με την μια ολοι στα κινητα μας για να τα λειτουργουμε...

-δεν εχει πολλα παιχνιδια οπως MONO το iOS εχει.

-δεν εχει την εγγυηση apple ( πας σε ενα apple store και σου αλλαζουν το κινητο σου με ενα αλλο αν εχεις καποιο hw προβλημα)

 

αυτα απο μενα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

-δεν εχει την εγγυηση apple ( πας σε ενα apple store και σου αλλαζουν το κινητο σου με ενα αλλο αν εχεις καποιο hw προβλημα)

 

αυτα απο μενα.

Αυτό το τελευταίο ισχύει στην Ελλάδα?

Πολύ ωραίο το web os, αλλά δεν έχει εφαρμογές, δυστυχώς...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

θα το αλλαζα με το Pre 3...

οι λογοι πολλοι και συγκεκριμενοι.

 

1.το ΗΡ εχει απιστευτα καλυτερο multitasking και φοβερα ανωτερη διαχειριση αυτου.Τα cards στην κεντρικη οθονη ειναι κατι το πανεμορφο να βλεπει καποιος.

2.push notifications. ναι ξερω με το iOS5 εχουμε το notification center (το εχω χρησιμοποιησει ) αλλα και παλι δεν φτανει σε ποιοτητα και αμεσοτητα τα push του webOS...η διαχειριση που κανει και εδω το συστημα ειναι φοβερη.

3.form factor. μικρο σχετικα αλλα απολυτα εργονομικο εντελως στρογγυλο.

4.κατασκευασμενο σαν το Pre 2 δηλαδη με matte πλαστικο μαλακης υφης που δεν αφηνει γρατζουνιες και δαχτυλιες.

5. εννοειται εχει και keyboard για να γραφεις κατι αν πχ εισαι εν κινησει. (γραψτε μου ενα sms σε οποιαδηποτε touch ενω περπατατε γρηγορα η αλλο...)

6.γραφεις κατι στην κεντρικη οθονη και αμεσως μπορεις να το κανεις mail sms η αλλο χωρις να ανοιξεις εφαρμογες...πολυ καλο και αυτο.

7.τιμη. εχω πλεον βαρεθει να δινω 700αρες για κινητα και συνεχεις αλλαγες οποτε αυτο στα 400Ε περιπου ειναι μια καλη επιλογη

8.αν και δεν εχει πολλες εφαρμογες ,αυτες ειναι τελεια σχεδιασμενες και πολυ ποιοτικες στο lay out και τα γραφικα

9.τα μενου του και ο σχεδιασμος γενικοτερα σαν συστημα ειναι πιο ομορφα και εξυπνα απο του iOS.

 

προσωπικα εμενα αυτα μου φθανουν για να αλλαξω απο iPhone σε περιπτωση που δεν μου αρεσει για καποιο λογο το 5αρι (σε αυτους τους λογους συμπεριλαμβανεται και η τιμη)

θα μου πειτε δεν εχει μειον κανενα αυτο το κινητο;

αν εχει λεει; :D

-δεν εχει ελληνικο μενου (ακομα)

-δεν εχει πολλες εφαρμογες παρα μονο τις βασικες που βαζουμε με την μια ολοι στα κινητα μας για να τα λειτουργουμε...

-δεν εχει πολλα παιχνιδια οπως MONO το iOS εχει.

-δεν εχει την εγγυηση apple ( πας σε ενα apple store και σου αλλαζουν το κινητο σου με ενα αλλο αν εχεις καποιο hw προβλημα)

 

αυτα απο μενα.

 

Δημητρη το webos κανει πλακα στο ios (και στο android φυσικα).

Ειναι κατα πολυ ανωτερο σχεδιαστικα, σε θεματα multitasking κι ενα σωρο αλλες λεπτομερειες.

Το θεμα ειναι οτι:

- ελληνικα γιοκ (κι αντε αρχισε τα κολπα που καναμε στα pre 1,2 για να μπορεις να γραφεις ελληνικα)

- απο ταμπλετα παλι σε ipad 2 καταληγουμε, γιατι το touchpad αποδεικνυεται κατωτερο των περιστασεων απο τις πρωτες αναφορες.

Το "οικοσυστημα", καλως η κακως μας "σπρωχνει" εκ τους ασφαλους σε ios...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη μου ετσι ειναι οπως τα λες ειδικα στα tablets αποκλειστικα κ μονο iPad

 

aλλα σκεφτομαι πως ο ιδανικος συνδυασμος μπορει τελικα να ειναι Pre 3 + iPad 2!!!

εχεις το Pre για push notifications/ mail /sms/facebook/twitter και αλλα βασικα ενω για apps κλπ το μεγαλο μηλο

 

Αυτό το τελευταίο ισχύει στην Ελλάδα?

Πολύ ωραίο το web os, αλλά δεν έχει εφαρμογές, δυστυχώς...

αυτο ισχυει μονο στο εξωτερικο δυστυχως

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη μου ετσι ειναι οπως τα λες ειδικα στα tablets αποκλειστικα κ μονο iPad

 

aλλα σκεφτομαι πως ο ιδανικος συνδυασμος μπορει τελικα να ειναι Pre 3 + iPad 2!!!

εχεις το Pre για push notifications/ mail /sms/facebook/twitter και αλλα βασικα ενω για apps κλπ το μεγαλο μηλο

 

 

αυτο ισχυει μονο στο εξωτερικο δυστυχως

 

Μπορει. Απο την αλλη δε θελω να εχω τοσες πολλες πλατφορμες να συγχρονιζω, αναβαθμιζω, δοκιμαζω, θα μπλεξω με τις αναβαθμισεις και που χρονος για τετοια :lol:

Παντως εννοειται πως θα δοκιμασω το pre 3, ηδη το ψαχνω...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας που θελει να λεει οτι εχει δοκιμασει ολα τα λειτουργικα και εχει αποψη,και δεν εχει δοκιμασει to webOS?:rolleyes:

 

 

 

α ναι ξεχασα υπαρχουν πολλοι......

 

:lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας που θελει να λεει οτι εχει δοκιμασει ολα τα λειτουργικα και εχει αποψη,και δεν εχει δοκιμασει to webOS?:rolleyes:

 

 

 

α ναι ξεχασα υπαρχουν πολλοι......

 

:lol:

 

Παρα πολλοι και απλα δεν ξερουν τι χανουν.

Δημητρη ετοιμασου για pre 2. Στα 180 η τιμη ειναι εξαιρετικα χαμηλη.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας που θελει να λεει οτι εχει δοκιμασει ολα τα λειτουργικα και εχει αποψη,και δεν εχει δοκιμασει to webOS?:rolleyes:

 

 

 

α ναι ξεχασα υπαρχουν πολλοι......

 

:lol:

 

Θέλω βίντεο παρουσίασης Μητσάκο :D

Αν κ αυτήν την στιγμη (Όσο πιο ειλικρινά μπορω να μιλήσω) δεν μπορω να φανταστώ τον εαυτό μου χωρίς iPhone & iOS ....

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

θα δουλέβει αρκεί να είναι η έκδοση at@t(gsm)

και εγώ θα το πάρω από Αμερική, γιατί στην Ελλάδα θα το έχουν αρκετά πιο ακριβά.(+100 ευρώ περίπου νομίζω αναλογικά με Αμερικής). άμα η φίλη σου μπορεί να βρεί και για μένα πες μου!! όσοι έχουν τα πουλάνε σαν την μαύρη αγορά τώρα γιατί είναι out of stock

 

Παιδιά σώστε με γιατί το παράγγειλα ήδη ενώ τώρα διάβασα τι γράφει ο φίλος "hackfree". Νομιζω πήρα το AT&T αλλά δεν έδωσα και σημασία μεγάλη... έπρεπε να αποφύγω το Verizon? αν πήρα την λάθος εκδοχή θα θέλει unLock ? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σώστε με γιατί το παράγγειλα ήδη ενώ τώρα διάβασα τι γράφει ο φίλος "hackfree". Νομιζω πήρα το AT&T αλλά δεν έδωσα και σημασία μεγάλη... έπρεπε να αποφύγω το Verizon? αν πήρα την λάθος εκδοχή θα θέλει unLock ? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Δυσκολο να εκανες λαθος γιατι τα Verizon τα εχουν στην ακρη δεξια, μαλλον το σωστο πηρες αλλα και λαθος να ειχες κανει απλα θα εχεις ενα ipad wifi. Το 3g δεν υπαρχει καμμια περπτωση να παιξει, δεν υπαρχει unlock ειναι θεμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο να εκανες λαθος γιατι τα Verizon τα εχουν στην ακρη δεξια, μαλλον το σωστο πηρες αλλα και λαθος να ειχες κανει απλα θα εχεις ενα ipad wifi. Το 3g δεν υπαρχει καμμια περπτωση να παιξει, δεν υπαρχει unlock ειναι θεμα hardware.

 

καλέ μου φίλε, αδυνατώ να συμμεριστώ την "ψύχραιμη" στάση σου. Αν κάποιος παραγγέλνει το 3G προφανώς αυτό χρειάζεται.... άσε και τα +100€ περίπου. Τώρα θα μου πεις αν είναι έτσι "ας πρόσεχε αυτός ο κάποιος"... :worry:

 

ναι νομίζω πως το πρώτο αριστερά πήρα... συνεπώς αυτό (το AT&T) παίζει κατευθείαν με μία ελληνική microsim κάρτα λόγω GSM? Sorry που ξαναρωτάω... :blink:

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

καλέ μου φίλε, αδυνατώ να συμμεριστώ την "ψύχραιμη" στάση σου. Αν κάποιος παραγγέλνει το 3G προφανώς αυτό χρειάζεται.... άσε και τα +100€ περίπου. Τώρα θα μου πεις αν είναι έτσι "ας πρόσεχε αυτός ο κάποιος"... :worry:

 

ναι νομίζω πως το πρώτο αριστερά πήρα... συνεπώς αυτό (το AT&T) παίζει κατευθείαν με μία ελληνική microsim κάρτα λόγω GSM? Sorry που ξαναρωτάω... :blink:

 

Η ¨ψυχραιμη¨ σταση πηγαινε στο οτι τουλαχιστον η ζημια ειναι 100usd και οχι μια συσκευη για τα σκουπιδια που δεν ανοιγει καν και δεν κανει ουτε τις βασικες λειτουργιες, συν οτι με την διαφορα τιμης απο US μπορεις να το πουλησεις σαν ipad wifi χωρις να χασεις.

Το σωστο πρεπει να πηρες γιατι και εγω απο αμερκη το παρηγγειλα και τα at&t τα εχουν πρωτα και μετα τα verizon, και ναι θα παιζει σιγουρα απλα με μια μικροσιμ!

Link to comment
Share on other sites

Η ¨ψυχραιμη¨ σταση πηγαινε στο οτι τουλαχιστον η ζημια ειναι 100usd και οχι μια συσκευη για τα σκουπιδια που δεν ανοιγει καν και δεν κανει ουτε τις βασικες λειτουργιες, συν οτι με την διαφορα τιμης απο US μπορεις να το πουλησεις σαν ipad wifi χωρις να χασεις.

Το σωστο πρεπει να πηρες γιατι και εγω απο αμερκη το παρηγγειλα και τα at&t τα εχουν πρωτα και μετα τα verizon, και ναι θα παιζει σιγουρα απλα με μια μικροσιμ!

 

I hope so (που λένε και οι φίλοι μας οι Αμερικάνοι, να πήρα το σωστό δηλαδή. Ευχαριστώ για την ενημέρωση! :)

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

ναι νομίζω πως το πρώτο αριστερά πήρα... συνεπώς αυτό (το AT&T) παίζει κατευθείαν με μία ελληνική microsim κάρτα λόγω GSM? Sorry που ξαναρωτάω... :blink:

 

 

Ναι δουλεύει κανονικά. Έτσι είναι και το δικό μου 64gb at&t 3g

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

θα το αλλαζα με το Pre 3...

οι λογοι πολλοι και συγκεκριμενοι.

 

1.το ΗΡ εχει απιστευτα καλυτερο multitasking και φοβερα ανωτερη διαχειριση αυτου.Τα cards στην κεντρικη οθονη ειναι κατι το πανεμορφο να βλεπει καποιος.

2.push notifications. ναι ξερω με το iOS5 εχουμε το notification center (το εχω χρησιμοποιησει ) αλλα και παλι δεν φτανει σε ποιοτητα και αμεσοτητα τα push του webOS...η διαχειριση που κανει και εδω το συστημα ειναι φοβερη.

3.form factor. μικρο σχετικα αλλα απολυτα εργονομικο εντελως στρογγυλο.

4.κατασκευασμενο σαν το Pre 2 δηλαδη με matte πλαστικο μαλακης υφης που δεν αφηνει γρατζουνιες και δαχτυλιες.

5. εννοειται εχει και keyboard για να γραφεις κατι αν πχ εισαι εν κινησει. (γραψτε μου ενα sms σε οποιαδηποτε touch ενω περπατατε γρηγορα η αλλο...)

6.γραφεις κατι στην κεντρικη οθονη και αμεσως μπορεις να το κανεις mail sms η αλλο χωρις να ανοιξεις εφαρμογες...πολυ καλο και αυτο.

7.τιμη. εχω πλεον βαρεθει να δινω 700αρες για κινητα και συνεχεις αλλαγες οποτε αυτο στα 400Ε περιπου ειναι μια καλη επιλογη

8.αν και δεν εχει πολλες εφαρμογες ,αυτες ειναι τελεια σχεδιασμενες και πολυ ποιοτικες στο lay out και τα γραφικα

9.τα μενου του και ο σχεδιασμος γενικοτερα σαν συστημα ειναι πιο ομορφα και εξυπνα απο του iOS.

 

προσωπικα εμενα αυτα μου φθανουν για να αλλαξω απο iPhone σε περιπτωση που δεν μου αρεσει για καποιο λογο το 5αρι (σε αυτους τους λογους συμπεριλαμβανεται και η τιμη)

θα μου πειτε δεν εχει μειον κανενα αυτο το κινητο;

αν εχει λεει; :D

-δεν εχει ελληνικο μενου (ακομα)

-δεν εχει πολλες εφαρμογες παρα μονο τις βασικες που βαζουμε με την μια ολοι στα κινητα μας για να τα λειτουργουμε...

-δεν εχει πολλα παιχνιδια οπως MONO το iOS εχει.

-δεν εχει την εγγυηση apple ( πας σε ενα apple store και σου αλλαζουν το κινητο σου με ενα αλλο αν εχεις καποιο hw προβλημα)

 

αυτα απο μενα.

 

Συμφωνω σε ολα, αλλα η ΗΡ αποδεικνύεται κατώτερη των περιστάσεων με τις αναβολες και τις καθυστερήσεις. Δεν εχει δωσει ωθηση στο οικοσύστημα. Το WebOS ειναι κλάσεις ανώτερο απ' οτι κυκλοφορει αλλα δυστυχως υποστηριξη νηπιακου σταδίου.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θέλω βίντεο παρουσίασης Μητσάκο :D

Αν κ αυτήν την στιγμη (Όσο πιο ειλικρινά μπορω να μιλήσω) δεν μπορω να φανταστώ τον εαυτό μου χωρίς iPhone & iOS ....

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

 

αν παρω το Pre 2 παλι μεσα σε καμμια εβδομαδα μαζι με τον Βαγγελη θα σου το στειλω να το περιεργαστεις και μου το στελνεις πισω. :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόνο με κάποιο δυνατό android το οποίο θα πρέπει να εχει και την ποιότητα κει την ομορφιά του iPhone μου....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

μετά τις τροποποιήσεις που έκανα στο theme που χρησιμοποιώ και πλέον είναι από τα πιο όμορφα και βολικά που έχω δει, δε νομίζω να το άλλαζα με τπτ :P

 

(όλα τα icons και τα banners κινούνται αριστερά-δεξιά και πάνω-κάτω για να έμφανίζουν περισσότερες επιλογές. πχ το icon του messages με scroll down έχει email και ebuddy)

[sIGPIC][/sIGPIC]

_______________________________________

iPhone 4 32GB using AppleWeb HD v2.5.

bittenApple - Subscribe for the latest major news about Apple, guides, reviews, solutions and more!

Follow me on twitter.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

στο iphone εχω βαλει τον αριθμο της συνδεσης,τα αλλα 2 μου κινητα που χρησιμοποιω ειναι android,galaxy s2,galaxy r.μπορω να πω οτι τα λιωνω,στο iphone μου περασε η λοξα του serfing και των εφαρμογων.δυστυχως το πληκτρολογιο του δεν με βοηθα στην πλοηγηση.ομως δεν παυει να εχει μεγαλη εκτιμηση για μενα,ειναι παρα πολυ καλο και σταθερο,δεν αντιμετωπισα ποτε μου καποιο προβλημα.

θελω να δω το iphone5 τι θα λεει,ευχομαι να δω βελτιωσεις που τα υπαρχων μοντελα δεν εχουν.

κι ενα πληκτρολογιο please.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα htc και γενικα ημουνα κατα της apple αλλα μετα τα προβληματα που αντιμετωπισα ειπα να δοκιμασω το iPhone. Με το 4 επαθα πλακα, και γενικα με το ios, το ποσο ευκολο και απροβληματιστο ειναι, γιαυτο πηγα και πηρα το iPad και το MacBoook Pro. Τωρα το μοναδικο τηλεφωνο που θα με εκανε να αλλαξω το 4 ειναι μονο το 5!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!! Τι έγινε πολύ ησυχία έπεσε εδώ λίγο έλειψα και έπιασε αράχνες :p

 

Εγώ μόλις εγκαταστάθηκα για τα καλά Νέα Υόρκη και μπαίνω σιγά σιγά πάλι στους κανονικούς ρυθμούς μου σε ότι αφορά το νετ γιατί κατά τα άλλα τρέχω και δεν φτάνω εδώ προσπαθώντας να χτίσω και πάλι από το μηδέν σχεδόν….

 

Τώρα όσο αφορά την αναμενόμενη για μένα αναβάθμιση του iPhone μόλις το πάρουμε στα χέρια μας θα έχουμε ολοκληρωμένη άποψη…

 

Καλώ σας βρήκα και πάλι!!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Βρε... βρε... βρε...

 

Καλή τύχη στη νέα σου αρχή! μιας και σε ξέρω :p, είμαι σίγουρος πως όλα θα πάνε καλά!

 

Θα προκόψεις, θα γίνεις μεγάλος και τρανός, θα βγάλεις πολύ χρήμα και θα μας βοηθήσεις να ξοφλήσουμε το δημόσιό μας χρέος. :lol:

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...