Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς δεν μπορει να ξέρει την αλήθεια.

Το σίγουρο είναι ότι υποβαλεται σε χημειοθεραπιες και γι αυτο έχει χάσει πάλι βάρος.

Μακάρι να τα παει καλά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι οι φήμες για τον επικείμενο θάνατό του είναι υπερβολικές.

 

Σε αντίθετη περίπτωση,με λίγο χρόνο ζωής μπροστά σου,δεν έχεις τη διάθεση να συμμετάσχεις σε δείπνο στο Λ.Οίκο.

 

P021711PS-0723

Δεν έχει και πολύ μεγάλη σημασία, αλλά δεν έγινε στο Λευκό Οίκο η συνάντηση.

 

Κάπου στη Βόρεια Καλιφόρνια έγινε.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Και Ειχα αρχίσει να ανυσηχω. ...

 

Ποτε θα μπει κάποιος Επιτελους να βάλει "τάξη" ....

 

:lol:

δεν σε χαλασε....

παντως εγω γενικα μαλλον αφηνω εντελως τα android και πιανω τα ΗΡ μετα απο ΑιΦον.

επαιζα με ενα Nexus S φιλου...απογοητευση.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

:lol:

δεν σε χαλασε....

παντως εγω γενικα μαλλον αφηνω εντελως τα android και πιανω τα ΗΡ μετα απο ΑιΦον.

επαιζα με ενα Nexus S φιλου...απογοητευση.

 

Σοφή απόφαση. Σοβαρή εταιρεία με δικό της λειτουργικο πλέον.

Ο καλύτερος συνδυασμός για ποιότητα και σωστή ανάπτυξη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τολμω να πω οτι οι εφαρμογες για webOS ειναι ελαχιστα καλυτερες απο τις αντιστοιχες για iOS.

Θα το δεις και στο μελλον Κωστη αυτο...

 

Πραγματικα καλα κινητα πληρη και με μεγαλη προοπτικη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το αντιστοιχο μαρκετ τους σε θεματα εφαρμογων ειναι ακομα baby εναντι των αλλων βλεπε της μηλοεταιρας και του πρασινου ρομποτ

 

Νομιζω δηλαδη αν κανω λαθος διορθωστε με

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το αντιστοιχο μαρκετ τους σε θεματα εφαρμογων ειναι ακομα baby εναντι των αλλων βλεπε της μηλοεταιρας και του πρασινου ρομποτ

 

Νομιζω δηλαδη αν κανω λαθος διορθωστε με

 

Διαθέτει όλες τις γνωστές εφαρμογές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το αντιστοιχο μαρκετ τους σε θεματα εφαρμογων ειναι ακομα baby εναντι των αλλων βλεπε της μηλοεταιρας και του πρασινου ρομποτ

 

Νομιζω δηλαδη αν κανω λαθος διορθωστε με

 

εκτος απο το οτι διαθετει ολες τις μεγαλες εφαρμογες που οι περισσοτεροι χρησιμοποιουμε στα κινητα μας,αυτες ειναι τοσο καλα γραμμενες που φαινονται καλυτερες ακομα και απο αυτες του iOS.

 

Απο την αλλη οι υπολοιπες ειναι και πολυ ποιοτικες και δεν υπαρχουν πολλες αχρηστες.

Σαν συστημα δε και multitask δεν υπαρχει συγκριση με κανενα αυτην την στιγμη.

 

Αν το καλοσκεφτεις αν ανοιξουν τον app catalog για μενα εχουν ηδη ο,τι χρειαζομαι και με το παραπανω.

Κριμα που αργουν να βγαλουν το Pre 3/ οσο χρησιμοποιουσα δε το Pre Plus ειλικρινα μου αρεσε πολυ ο συνδυασμος πληκτρολογιου και touch

 

Πιστευω το Pre 3 μαζι με το iOS/iP5 ειναι must.

Μονο η BlackBerry με το Torch 2 και το Storm Μονακο ισως ποιασουν τετεια αρμονια hw /fw .

 

η δικαιωση αυτων που πιστευουν πως ο κατασκευαστης πρεπει να φτιαχνει και να εχει το δικο του fw.

Εκει χανει για μενα η G.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σε βλέπω Δημήτρη πάλι ενεργό, μου λείπει πολύ το είδος της συζήτησης που είχε αυτό το νήμα. Καλησπέρα και από μένα στην παρέα.
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σε βλέπω Δημήτρη πάλι ενεργό, μου λείπει πολύ το είδος της συζήτησης που είχε αυτό το νήμα. Καλησπέρα και από μένα στην παρέα.

 

Καλησπερα Γιανναρε :)

 

Το παλευω φιλαρακι αλλα Καθε μηνυμα μου που "μιλάει" καταλήγει στα "off topic"

 

Και μαλιστα μεσα σε Ενα "Περι ανεμων και υδάτων" :lol:

Ps

Οσο για το είδος της "συζητησης που ειχε αυτο το thread" Ειναι απο τα πραγματα που Μπορεις να τα παρατάξεις στο παρελθον δεν προκειται να επανέλθει Ποτε. Έφυγε και Ανεπιστρεπτί μαλιστα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην κοινότητα του iPHONE.

είμαι κάτοχος του x10 mini pro εδώ και 20 μέρες και γενικά δεν ξαναείχα smartphone. σε 1 εβδομάδα θα είμαι κάτοχος του iphone 4 και θα ήθελα να μου πείτε ποιά είναι τα βασικά που πρέπει να ξέρω πρίν το ανοίξω.. και επίσης αν υπάρχει κάποιο post με τις εφαρμογές που πρέπει να κατεβάσω ώστε να έχω τις βασικές λειτουργείες του κινιτου κατ'αρχας.

ευχαριστώ

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην κοινότητα του iPHONE.

είμαι κάτοχος του x10 mini pro εδώ και 20 μέρες και γενικά δεν ξαναείχα smartphone. σε 1 εβδομάδα θα είμαι κάτοχος του iphone 4 και θα ήθελα να μου πείτε ποιά είναι τα βασικά που πρέπει να ξέρω πρίν το ανοίξω.. και επίσης αν υπάρχει κάποιο post με τις εφαρμογές που πρέπει να κατεβάσω ώστε να έχω τις βασικές λειτουργείες του κινιτου κατ'αρχας.

ευχαριστώ

 

Φίλε μου ξεκινά να διαβάζεις ότι σχετικό υπάρχει στην ενότητα iPhone και κυρίως στο επίσημο thread του iphone4.

Επίσης θα σε βοηθήσει πολυ το ελληνικό manual της συσκευής που θα βρεις εδω http://support.apple.com/el_GR/manuals/

 

Μελέτησε τον τροπο λειτουργίας του iTunes που είναι το βασικό εργαλείο συγχρονισμού του iphone με τον υπολογιστή σου.

http://macingreek.wordpress.com/2011/02/16/αναλυτικός-οδηγός-χρήσης-itunes/

 

Επίσης θα βρεις πολλά χρήσιμα εδω http://carpenoctum.gr/

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ξεκινά να διαβάζεις ότι σχετικό υπάρχει στην ενότητα iPhone και κυρίως στο επίσημο thread του iphone4.

Επίσης θα σε βοηθήσει πολυ το ελληνικό manual της συσκευής που θα βρεις εδω http://support.apple.com/el_GR/manuals/

 

Μελέτησε τον τροπο λειτουργίας του iTunes που είναι το βασικό εργαλείο συγχρονισμού του iphone με τον υπολογιστή σου.

http://macingreek.wordpress.com/2011/02/16/αναλυτικός-οδηγός-χρήσης-itunes/

 

Επίσης θα βρεις πολλά χρήσιμα εδω http://carpenoctum.gr/

 

ωχ.. καταλαβα.. θα με φάει το δάβασμα.. :)

μια ερώτησούλα ακόμα.. το android μοιάζει καθόλου με το menu του ΙPHONE?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

ωχ.. καταλαβα.. θα με φάει το δάβασμα.. :)

μια ερώτησούλα ακόμα.. το android μοιάζει καθόλου με το menu του ΙPHONE?

 

Σε γενικές γραμμές ναι αλλα αλλάζει η φιλοσοφία καθώς τα android στηρίζονται στον συγχρονισμο μέσω του συνεφου της google (google contacts, google calentar, gmail κλπ.)

Βεβαίως και απο το iPhone μπορείς να κανείς τέτοιους συχρονισμους αν το θες.

 

Οι εφαρμογές ανοίγουν κι εδω πατώντας στα αντίστοιχα εικονιδια αλλα δεν υπάρχουν widgets.

 

Θα βρεις όλες τις γνωστές εφαρμογές αφου πλέον είναι κοινές και στις δυο πλατφόρμες.

 

Το διάβασμα είναι απαραίτητο αλλα καθόλου δυσάρεστο αφου αν έχεις την υπομονή θα ανακαλύψεις πολυ όμορφα πράγματα.

 

Καλο κουραγιο:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές ναι αλλα αλλάζει η φιλοσοφία καθώς τα android στηρίζονται στον συγχρονισμο μέσω του συνεφου της google (google contacts, google calentar, gmail κλπ.)

Βεβαίως και απο το iPhone μπορείς να κανείς τέτοιους συχρονισμους αν το θες.

 

Οι εφαρμογές ανοίγουν κι εδω πατώντας στα αντίστοιχα εικονιδια αλλα δεν υπάρχουν widgets.

 

Θα βρεις όλες τις γνωστές εφαρμογές αφου πλέον είναι κοινές και στις δυο πλατφόρμες.

 

Το διάβασμα είναι απαραίτητο αλλα καθόλου δυσάρεστο αφου αν έχεις την υπομονή θα ανακαλύψεις πολυ όμορφα πράγματα.

 

Καλο κουραγιο:lol:

 

 

όντως το διαβασμα είναι καλό σε τετοιες περιπτώσεις..

αντε ανιπομονω να γίνω κάτοχος.. και σας ζαλίζω τότε.. χε χε..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι, εαν ο δορυφορος μπορει απ τα 40.000km αποσταση να μας δειχνει εικονες σε ενα υψος περιπου 200μ. αραγε ποσο πιο κοντα μπορουν να μας παρατηρουν εν αγνοια μας εαν χρειαστει?

Γιατι σε καμμια περιπτωση δεν πιστευω οτι μπορουν να φτασουν μονο στην αποσταση που μας δειχνουν στο google earth....

 

το bing maps και φτάνει σε κοντινότερη απόσταση στην γη και εχει και πιο καθαρή εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την ώρα ετοιμάζομαι να πάρω ένα android προσωρινά μέχρι να βγει το iphone 5. Από όσους ξέρω που έχουν iphone είναι της άποψης once with mac, you never go back. Παρ' όλα αυτά ψάχνω αιτίες που να μου δικαιολογούν τη μη αγορά iphone, αλλά ακόμα δεν έχω βρει κάτι αρκετά ικανοποιητικό.

 

Καλημέρα,

επειδή έχω μια android συσκευή (Dell Streak) και ένα iphone4, έχω να πω τα εξής: Το Iphone είναι πολύ καλό στην χρήση του και έχει απίθανη οθόνη. Επίσης είμαι αρκετά ευχαριστημένος με την μπαταρία (το φροντίζω όμως). Τα Android (έχω περάσει απο αρκετά) είναι συσκευές που μπορείς να παραμετροποιήσεις και να αλλάξεις κατα βούληση. Αυτό είναι το πλεονέκτημα τους. Τα Widgets και η αλλαγή επιφάνειας κάνουν την διαφορά, χωρίς να είναι απαραίτητα καλύτερα. Γενικώς θεωρώ ότι είναι αρκετά βολικό να έχει κανείς χρησιμοποιήσει και τα 2 κορυφαία λειτουργικά συστήματα στην αγορά.

Φιλικά,

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

έχω αρχίσει και καταλαβαίνω ποιά είναι η διαφορά του iphone από το android και αυτό είναι κυρίως marketing. Στη περίπτωση ου iphone, παίρνεις ένα τηλέφωνο με καταπληκτικό design, με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και μια σειρά δυνατότητες που ξέρεις από πριν (μια από αυτές είναι το jailbreak ;) ). Στην περίπτωση του android είναι ένα λειτουργικό (όχι τηλέφωνο) το οποίο μπορείς να το πάρεις μέσα σε μια κινέζικη συσκευή με χάλια οθόνη και χωρίς μπαταρία, που δε ξέρεις να υπάρχει κάτι που δεν μπορείς να κάνεις, οπότε το ψάχνεις χωρίς να ξέρεις αν υπάρχει λύση.

 

το iphone συστήνεται ως premium προιόν το οποίο έχει κάποια στανταρντ ποιότητας από το λειτουργικό μέχρι την συσκευή. το android είναι σαν το linux. το παίρνουν όσοι θέλουν να παίζουν και έχουν χρόνο και όρεξη για να παίζουν με τη συσκευή του, αν και στις περισσότερες distros τα περισσότερα γίνονται από μόνα τους (όπως στο iphone δλδ) :)

Link to comment
Share on other sites

έχω αρχίσει και καταλαβαίνω ποιά είναι η διαφορά του iphone από το android και αυτό είναι κυρίως marketing. Στη περίπτωση ου iphone, παίρνεις ένα τηλέφωνο με καταπληκτικό design, με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και μια σειρά δυνατότητες που ξέρεις από πριν (μια από αυτές είναι το jailbreak ;) ). Στην περίπτωση του android είναι ένα λειτουργικό (όχι τηλέφωνο) το οποίο μπορείς να το πάρεις μέσα σε μια κινέζικη συσκευή με χάλια οθόνη και χωρίς μπαταρία, που δε ξέρεις να υπάρχει κάτι που δεν μπορείς να κάνεις, οπότε το ψάχνεις χωρίς να ξέρεις αν υπάρχει λύση.

 

το iphone συστήνεται ως premium προιόν το οποίο έχει κάποια στανταρντ ποιότητας από το λειτουργικό μέχρι την συσκευή. το android είναι σαν το linux. το παίρνουν όσοι θέλουν να παίζουν και έχουν χρόνο και όρεξη για να παίζουν με τη συσκευή του, αν και στις περισσότερες distros τα περισσότερα γίνονται από μόνα τους (όπως στο iphone δλδ) :)

 

Καλημέρα εσύ όμως μιλάς κυρίως για χαρακτηριστικά και δυνατότητες. Δεν βλέπω που κολλάει το marketing με όσα αναφέρεις.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση του android είναι ένα λειτουργικό (όχι τηλέφωνο) το οποίο μπορείς να το πάρεις μέσα σε μια κινέζικη συσκευή με χάλια οθόνη και χωρίς μπαταρία, που δε ξέρεις να υπάρχει κάτι που δεν μπορείς να κάνεις, οπότε το ψάχνεις χωρίς να ξέρεις αν υπάρχει λύση.

Το android, εκτός από τις κινέζικες συσκευές, δίνει ζωή σε εξαιρετικές συσκευές μεγάλων και επώνυμων κατασκευαστών, όπως μοτορολα, se, samsung, htc και lg.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το android, ....δίνει ζωή σε ........ μοτορολα, se, samsung, htc και lg.

 

οπως το ειπες....αυτο τις ανεστησε....αλλιως τουλαχιστον οι δυο πρωτες ηταν νεκρες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

οπως το ειπες....αυτο τις ανεστησε....αλλιως τουλαχιστον οι δυο πρωτες ηταν νεκρες.

 

Συμφωνω απολυτως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τι κανει η παρεα??? εχω κατι χρονια να μπω..καλη σαρακοστη!

 

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή Βιργινία και σε όλους τους υπόλοιπους φυσικά :)

 

Και σε αυτούς που μας πικραινουν εδώ μέσα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...