Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις έπρεπε να επιτρέπονται τα σχόλια στις αγγελίες!!! :lol::lol::lol:

 

Μπράβο στην ΠΑΟΚάρα!!! :D

 

Ναι και μετα ξεμενεις απο μπαταρια :p

 

Γιωργο,δεν κατηγορουμε η επικρινουμε κατι,επειδη το εχουμε η οχι.

πρεπει η κριση μας να ειναι οσο το δυνατον αντικειμενικη,χωρις παρωπιδες :)

 

καλημερα σε ολους παιδια :D

 

καλημερα.πρωινος μητσο!εγω παω να παραλαβω απο τον μαριο!γιωργο παοκ εισαι βρε?θα σε γδαρουν στην λαρισα τα monsteria:lol:

ktsak συγχαρητηρια ο παοκ ειναι οντως ΟΜΑΔΑ τα τελευταια χρονια

συγχαρητηρια και στις 4 ομαδες που θα μπουν στους ομιλους και θα επωφεληθει η δικια μου και θα τα παει ολα τα εγχωρια!!!!τελικα καταφερα εκανα λογαριασμο με τα χιλια ζορια στο itunes αλλα με καρτα.γινεται μελλοντικα αν θελησω να την αφαιρεσω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.πρωινος μητσο!εγω παω να παραλαβω απο τον μαριο!γιωργο παοκ εισαι βρε?θα σε γδαρουν στην λαρισα τα monsteria:lol:

ktsak συγχαρητηρια ο παοκ ειναι οντως ΟΜΑΔΑ τα τελευταια χρονια

συγχαρητηρια και στις 4 ομαδες που θα μπουν στους ομιλους και θα επωφεληθει η δικια μου και θα τα παει ολα τα εγχωρια!!!!τελικα καταφερα εκανα λογαριασμο με τα χιλια ζορια στο itunes αλλα με καρτα.γινεται μελλοντικα αν θελησω να την αφαιρεσω?

 

Καλημέρα Τόλη! ναι φίλε μπορείς. έπρεπε ήδη να χεις μπεις στα settings tou acount σου κ να το χεις αλλάξει...;);)

 

@ all καλημέρα κ καλό τελευταίο σ/κ του καλοκαιριού!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κατοπιν σοβαρων διαμαρτυριων φιλαθλων καποιων ομαδων που (αδικως :p) εμειναν εκτος ομιλων στο τσαμπιονς λινγκ,

η FIFA ,βγαζοντας εκτακτο ανακοινωθεν,αποφασισε :

 

να δημιουργησει εναν εξτρα (τιμητικο) ομιλο που θα απαρτιζεται απο τις κατωθι ομαδες :

1.ΟΣΦΠ

2.Βαγια βοιωτιας

3.κατω Στενη ευβοιας

4.ανω Πετρομαγουλα.

 

οι ανωθεν ομαδες θα ειναι εκτος συναγωνισμου (οπως και συμβαινει τοσα χρονια τωρα) και γενικα,στον κοσμο τους!:lol:

 

Τολη φιλε μου,αφιερωμενο εξαιρετικα :D

 

ps

απο τις 5 ειμαι στο ποδι :(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή δύναμη σε όσους δουλεύουμε:)

 

υ.γ. μόλις μου ήρθε ενημερωτικό από βονταφόν για ip4. Το έβγαλαν σε κυκλοφορία τελικά...:happy::)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα. Ποσο βλαμμενος κοσμος υπαρχει τελικα.ακου εκει κανονικη τιμη 770 κ τιμη πωλησης 850... Πρωτη φορα βλεπω να πωλειται κατι παραπανω απο την επισιμη τιμη. Κ εγω πουλησα τον ιουλιο iphone 4 στα 600€. Εβγαλα ναι, αλλα η τιμη που το εδωσα ηταν στα λογικα πλαισια και 70€ φθηνοτερα απο την επισιμη τιμη. Αυτος ειναι σα να σου λεει οτι ψαχνει κοροιδο...

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο αυτα που λες,ενα πορισμα βγαινει μονο....

 

σιγουρα δεν εχεις ιδεα περι του θεματος iphone :lol:

 

Φίλε μου δεν είναι υποχρεωμένος όποιος έχει κινήτο να το "σπάει" για να κάνει κάποια πράγματα βασικά ή μη, αλλά ούτε όλοι έχουν τον χρόνο και την ικανότητα.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι υποχρεωμένος όποιος έχει κινήτο να το "σπάει" για να κάνει κάποια πράγματα βασικά ή μη, αλλά ούτε όλοι έχουν τον χρόνο και την ικανότητα.. :mad:

 

 

 

καλημερα φιλε μου :)

 

εχεις απολυτο δικιο σε αυτο κ δεν το συζηταω;)

 

αλλα πιο σωστο θα ηταν να μην κρινουμε κ κατακρινουμε κατι,οτν δεν το γνωριζουμε το θεμα .εκει ειναι η ενσταση μου στο μηνυμα..

edit

 

του "πελατη σου " κυριε δικηγορε ;)

Edited by zaharakis
λαθος quote

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και πολλα συγχαρητηρια στον ΠΑΟΚ που μεσα στην Πολη Αντεξε !!!!! ,(μπραβο και στην δικη μου την ομαδουλα που περασε κακην κακως ...... αρε αεκαρα ....)

Λοιπον παιδια ο,τι και να λεμε το iphone 4 ειναι , θα το ξαναπω υπεροχο

1.-Η καμερα που βγαζει ειναι ακρως εντυπωσιακη , μερα και νυχτα !!! αν την συνδιασεις και με την ευκολια που εχει η εφαρμογη της καμερας στα iphone εχεις τρομερο αποτελεσμα ... μπραβο η apple που επιτελους εβαλε ενα πολυ καλο φακο μεσα ...

2.- Ταχυτητα , Ταχυτητα, Ταχυτητα ... σε ολα απο gps μεχρι ....... σε ολα

3.- ΟΘΟΝΗ , ειλικρινα δεν εχω ξαναδει ποιο καθαρη οθονη σε κινητη συσκευη , ακομα και απο του ipad (εκει βεβαια σε κερδιζει το μεγεθος ) συγκριτικα το iphone3gs εχει 5/10 , ipad 8/10 , iphone 4 10/10 , πρεπει να το δεις για να το πιστεψεις ,,,, και στον ηλιο φαινεται αρκετα καθαρα ...

4.- Ηχος στα ιδια περιππου επιπεδα, αλλα λιγο ποιο δυνατος και ποιο καθαρος

5.- Ποιοτητα κατασκευης ειναι ΑΡΙΣΤΗ

6.- Σημα .... μεχρι σημερα ΚΑΜΠΑΝΑ !!!!!!!!

7.- wifi ..YPERTAXYTATO KAI KAMPANA

Αν η apple καποια στιγμη βγαλει ipad με τς δυνατοτητες του iphone 4 (καμερα, οθονη κλπ) θα ειναι το επομενο κινητο μου και ας ειναι και 10 ιντζες ... χαχαχ (με φανταζεστε .....)

Προς το παρον ο συνδυασμος ipad - iphone 4 ειναι τελειος .....

Η Retina Display είναι από άλλο πλανήτη και η ανάλυση των pixel της δεν υπάρχει σε καμία ηλεκτρονική συσκευή (όχι μόνο smartphones) που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή παγκοσμίως.Η ταχύτητα, η απόκριση , η κάμερα , το HD video, είναι 50% καλύτερα από το προηγούμενο 3gs.Ο εκπληκτικός τρόπος που έχει τοποθετηθεί ο αισθητήρας cmos πίσω από τον φακό(πρώτη φορά σε κάμερα)είναι ασύληπτο. Το έξτρα γυροσκόπιο τριών αξόνων είναι πραγματικά ένα θαύμα της τεχνολογίας.(Δείτε τα όλα αυτά στο iFix it και θα καταλάβετε για τι μιλάω......)Θα μπορούσα να γράφω ώρες γαι τον Α4 για την διπλάσια ram του τηλεφώνου και το κυριότερο για τα πόσο 'μικρές΄είναι όλες αυτές οι νέες τεχνολογίες που χωράνε στο 1/4 της συσκευής αφού τα άλλα 3/4 τα καταλαμβάνει η μεγαλύτερη από τα 3g-3gs μπαταρία, και όλα αυτά σε μία συσκευή 25% μικρότερη από τον προκάτοχο της.Χωρίς πολλά λόγια το iPhone 4 είναι ότι πίο εξελιγμένο έχει να μας προσφέρει η παγκόσμια αγορά ηλεκτρονικών καταναλωτικών προιόντων σήμερα

 

Ολα τα παραπάνω + την αμεσοτητα και την λειτουργικότητα του ios που δεν υπαρχει σε κανενα κινητο (που ολα ΜΑΤΩΝΟΥΝ να του μοιασουν )

 

Με λιγα λογια το iphone 4 ειναι αυτο που ειπε το φιλος μας ο steve

Αυτο ειναι το νεο μωρό μας και ηρθε να τα αλλαξει ξανα ολα .....

 

ΥΓ. Δεν θελω να κανω καποια αντιπαραθεση με τα αλλα κινητα , αλλα εκφραζω απολυτα την προσωπική μου γνωμη , μια γνωμη ενος που αλλαξε και (εχασε αρκετα χρηματα ,,,) πολλα κινητα

Ειλικρινα δεν πιστευω αν καποιος δει και δουλεψει λιγο το iphone 4 θα ξαναγυρισει σε αλλο κινητο

Απο την αλλη αντιπαλλος προσωρινα ειναι ΜΟΝΟ ΤΟ GALAXY s , το οποιο ομως ηδη δειχνει απλα κινεζικη απομιμιση ... αν δεν υπήρχε το 4 θα ηταν το καλλιτερο ...... τωρα ομως ...

 

Ασχετο Ν1. ηρθε το Τόλης και παρελαβε το 3gs μου ,,, αντε καλοριζικο .... (μου εφερε και χαλβα !!!!!!!!!!!!!)

Ασχετο Ν2 Τωρα που αρκετοι απο εδω μεσα θα εχουμε η θα έχουμε 4 , δεν δοκιμαζουμε το facetime ????

Edited by domal

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καν ο ιδιος χρηστης. μπες στον κοπο να κοιταξεις

 

 

αν καθομουν και εκανα αναζητηση κ ελεγχο για τον καθε ενα που ελεγε το κοντο του κ το μακρυ του φιλε μου,δεν θα μου εμενε χρονος ουτε να πιω νερο:lol:

 

απλα δεν μπορω να αφησω ασχολιαστη μια τετοια τοποθετηση καποιου που δεν εχει καν επιγνωση του αντικειμενου συζητησης!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Το πήρε κάποιος φίλος πριν λίγο από Vodafone Μαρκοπουλου. Η οθόνη είναι αν μη τι άλλο εντυπωσιακή, πρέπει κάποιος να το δει για να πιστέψει.

 

Υπάρχουν μερικά ακόμη διαθέσιμα κομμάτια (μόνο 16αρια, νομίζω πήραμε το τελευταίο 32αρι) αν κάποιος ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Το πήρε κάποιος φίλος πριν λίγο από Vodafone Μαρκοπουλου. Η οθόνη είναι αν μη τι άλλο εντυπωσιακή, πρέπει κάποιος να το δει για να πιστέψει.

 

Υπάρχουν μερικά ακόμη διαθέσιμα κομμάτια (μόνο 16αρια, νομίζω πήραμε το τελευταίο 32αρι) αν κάποιος ενδιαφέρεται.

 

 

 

καλημερα Περικλη :)

 

αντε καλοριζικο φιλε μου και εσυ :D

 

εμεις να δουμε ποτε θα το παρουμε :(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

............εμεις να δουμε ποτε θα το παρουμε :(

 

Ελα μου ντε :dizzy:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

 

Στο σκαι έχει live από cosmote στο Μαρούσι, στην ουρά βλέπω έναν με ρούχα μοτοσικλετιστή που φέρνει σε κάποιον... :lol:

 

@domal

Μάριε... αν σε εξέπληξε η κάμερα τότε όταν βάλεις κι αυτό τι θα πάθεις;;; ε;;;;

Πραγματικά εντυπωσιακή εφαρμογή!!!

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

 

Στο σκαι έχει live από cosmote στο Μαρούσι, στην ουρά βλέπω έναν με ρούχα μοτοσικλετιστή που φέρνει σε κάποιον... :lol:

 

Κριμα, δεν το προλαβα. Φτου :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και πολλα συγχαρητηρια στον ΠΑΟΚ που μεσα στην Πολη Αντεξε !!!!! ,(μπραβο και στην δικη μου την ομαδουλα που περασε κακην κακως ...... αρε αεκαρα ....)

Λοιπον παιδια ο,τι και να λεμε το iphone 4 ειναι , θα το ξαναπω υπεροχο

1.-Η καμερα που βγαζει ειναι ακρως εντυπωσιακη , μερα και νυχτα !!! αν την συνδιασεις και με την ευκολια που εχει η εφαρμογη της καμερας στα iphone εχεις τρομερο αποτελεσμα ... μπραβο η apple που επιτελους εβαλε ενα πολυ καλο φακο μεσα ...

2.- Ταχυτητα , Ταχυτητα, Ταχυτητα ... σε ολα απο gps μεχρι ....... σε ολα

3.- ΟΘΟΝΗ , ειλικρινα δεν εχω ξαναδει ποιο καθαρη οθονη σε κινητη συσκευη , ακομα και απο του ipad (εκει βεβαια σε κερδιζει το μεγεθος ) συγκριτικα το iphone3gs εχει 5/10 , ipad 8/10 , iphone 4 10/10 , πρεπει να το δεις για να το πιστεψεις ,,,, και στον ηλιο φαινεται αρκετα καθαρα ...

4.- Ηχος στα ιδια περιππου επιπεδα, αλλα λιγο ποιο δυνατος και ποιο καθαρος

5.- Ποιοτητα κατασκευης ειναι ΑΡΙΣΤΗ

6.- Σημα .... μεχρι σημερα ΚΑΜΠΑΝΑ !!!!!!!!

7.- wifi ..YPERTAXYTATO KAI KAMPANA

Αν η apple καποια στιγμη βγαλει ipad με τς δυνατοτητες του iphone 4 (καμερα, οθονη κλπ) θα ειναι το επομενο κινητο μου και ας ειναι και 10 ιντζες ... χαχαχ (με φανταζεστε .....)

Προς το παρον ο συνδυασμος ipad - iphone 4 ειναι τελειος .....

Η Retina Display είναι από άλλο πλανήτη και η ανάλυση των pixel της δεν υπάρχει σε καμία ηλεκτρονική συσκευή (όχι μόνο smartphones) που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή παγκοσμίως.Η ταχύτητα, η απόκριση , η κάμερα , το HD video, είναι 50% καλύτερα από το προηγούμενο 3gs.Ο εκπληκτικός τρόπος που έχει τοποθετηθεί ο αισθητήρας cmos πίσω από τον φακό(πρώτη φορά σε κάμερα)είναι ασύληπτο. Το έξτρα γυροσκόπιο τριών αξόνων είναι πραγματικά ένα θαύμα της τεχνολογίας.(Δείτε τα όλα αυτά στο iFix it και θα καταλάβετε για τι μιλάω......)Θα μπορούσα να γράφω ώρες γαι τον Α4 για την διπλάσια ram του τηλεφώνου και το κυριότερο για τα πόσο 'μικρές΄είναι όλες αυτές οι νέες τεχνολογίες που χωράνε στο 1/4 της συσκευής αφού τα άλλα 3/4 τα καταλαμβάνει η μεγαλύτερη από τα 3g-3gs μπαταρία, και όλα αυτά σε μία συσκευή 25% μικρότερη από τον προκάτοχο της.Χωρίς πολλά λόγια το iPhone 4 είναι ότι πίο εξελιγμένο έχει να μας προσφέρει η παγκόσμια αγορά ηλεκτρονικών καταναλωτικών προιόντων σήμερα

 

Ολα τα παραπάνω + την αμεσοτητα και την λειτουργικότητα του ios που δεν υπαρχει σε κανενα κινητο (που ολα ΜΑΤΩΝΟΥΝ να του μοιασουν )

 

Με λιγα λογια το iphone 4 ειναι αυτο που ειπε το φιλος μας ο steve

Αυτο ειναι το νεο μωρό μας και ηρθε να τα αλλαξει ξανα ολα .....

 

ΥΓ. Δεν θελω να κανω καποια αντιπαραθεση με τα αλλα κινητα , αλλα εκφραζω απολυτα την προσωπική μου γνωμη , μια γνωμη ενος που αλλαξε και (εχασε αρκετα χρηματα ,,,) πολλα κινητα

Ειλικρινα δεν πιστευω αν καποιος δει και δουλεψει λιγο το iphone 4 θα ξαναγυρισει σε αλλο κινητο

Απο την αλλη αντιπαλλος προσωρινα ειναι ΜΟΝΟ ΤΟ GALAXY s , το οποιο ομως ηδη δειχνει απλα κινεζικη απομιμιση ... αν δεν υπήρχε το 4 θα ηταν το καλλιτερο ...... τωρα ομως ...

 

Ασχετο Ν1. ηρθε το Τόλης και παρελαβε το 3gs μου ,,, αντε καλοριζικο .... (μου εφερε και χαλβα !!!!!!!!!!!!!)

Ασχετο Ν2 Τωρα που αρκετοι απο εδω μεσα θα εχουμε η θα έχουμε 4 , δεν δοκιμαζουμε το facetime ????

 

 

Εγω, παλι, εσκασα τα 660 χθες, αλλα δε συμμεριζομαι τις αποψεις σου απολυτα.

Αν εχεις δει αλλες εντυπωσιακες συσκευες ΣΗΜΕΡΑ (π.χ. Dell Streak) κανουν το 4αρι να μοιαζει παιχνιδακι (μπορουμε να βρεθουμε να τα δεις διπλα διπλα και να κρινεις και μονος σου).

Το 4αρι θα ειναι αυτο που θα κρατησω κι η βασικη μου συσκευη, για 2 (και μονο) λογους.

Οθονη (αναλυση) + ποιοτητα κατασκευης. Τα specs καλως η κακως θα ξεπεραστουν σχετικα συντομα (εκτιμω μεχρι τα χριστουγεννα) κι η παραπανω (απο το αποδεκτο) απλοτητα του λειτουργικου το αφηνουν πισω. Αυτη ειναι η αληθεια.

Οταν οι αλλες εταιρεις σταματησουν να βγαζουν σκουπιδια -ποιοτικως- κινητα και προχωρησουν και σε αναλυσεις οθονης (gingerbread 3) τοτε θα εχει ερθει η ωρα να πουληθει.

Μεχρι τοτε iphone 4 κι απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα, δεν το προλαβα. Φτου :lol:

:D:D:D

 

Θα το έχει σε λίγο στα on demand videos οπότε θα τον δεις τον ένοχο! :p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

:D:D:D

 

Θα το έχει σε λίγο στα on demand videos οπότε θα τον δεις τον ένοχο! :p

 

Γιωργο τα links θα ειναι ευπροσδεκτα :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Κώστα,εδώ θα το βρεις

 

Καλημέρες σ΄όλους

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Κώστα,εδώ θα το βρεις

 

Καλημέρες σ΄όλους

Ακριβώς, το Β' μέρος θέλουμε 5 λεπτά περίπου πριν το τέλος της εκπομπής, το σημερινό έτσι; Είχε 10 άτομα ουρά, ο πρώτος πρώτος είναι ο ύποπτος! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγω, παλι, εσκασα τα 660 χθες, αλλα δε συμμεριζομαι τις αποψεις σου απολυτα.

Αν εχεις δει αλλες εντυπωσιακες συσκευες ΣΗΜΕΡΑ (π.χ. Dell Streak) κανουν το 4αρι να μοιαζει παιχνιδακι (μπορουμε να βρεθουμε να τα δεις διπλα διπλα και να κρινεις και μονος σου).

Το 4αρι θα ειναι αυτο που θα κρατησω κι η βασικη μου συσκευη, για 2 (και μονο) λογους.

Οθονη (αναλυση) + ποιοτητα κατασκευης. Τα specs καλως η κακως θα ξεπεραστουν σχετικα συντομα (εκτιμω μεχρι τα χριστουγεννα) κι η παραπανω (απο το αποδεκτο) απλοτητα του λειτουργικου το αφηνουν πισω. Αυτη ειναι η αληθεια.

Οταν οι αλλες εταιρεις σταματησουν να βγαζουν σκουπιδια -ποιοτικως- κινητα και προχωρησουν και σε αναλυσεις οθονης (gingerbread 3) τοτε θα εχει ερθει η ωρα να πουληθει.

Μεχρι τοτε iphone 4 κι απο εμενα.

Το deal ειναι καλο αλλα καμερα ειναι εντελως χαλια .... καμια απολυτα σχεση με το iphone 4 , μετα εχει αλλο λειτουργικο , android που εμενα σε σχεση με το ios ειναι πολυ πισω , επισης το wifi του δεν ειναι τοσο γρηγορο οσο του iphone 4 , ειπαμε υπαρχουν καλες συσκευες αλλα καμια σαν το iphone 4 , τωρα αν στο μελλον το ξεπερασουν , μακαρι ....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Το deal ειναι καλο αλλα καμερα ειναι εντελως χαλια .... καμια απολυτα σχεση με το iphone 4 , μετα εχει αλλο λειτουργικο , android που εμενα σε σχεση με το ios ειναι πολυ πισω , επισης το wifi του δεν ειναι τοσο γρηγορο οσο του iphone 4 , ειπαμε υπαρχουν καλες συσκευες αλλα καμια σαν το iphone 4 , τωρα αν στο μελλον το ξεπερασουν , μακαρι ....

 

Το android ειναι πισω απο το ios? Οκ...

Wifi ποιο αργο? Απο που κι ως που; Τα εχω διπλα μου. 4αρι + Streak.

Τελος παντων, δεν υπαρχει καμια συγκριση μεταξυ των συσκευων. Ναι εχει πολυ καλυτερη καμερα το 4, αλλα το streak ειναι εργαλειο δουλειας, ετσι απλα.

Η διαφορα τους ειναι οτι με το 4 κανεις πολυ καλα τη δουλεια σου αναφορικα με τηλεφωνα, περιστασιακη χρηση νετ, χρηση με το ενα χερι...

Αποψεις ειναι αυτες ομως, εμεις τις καταθετουμε κι οι υπολοιποι τις αφουγκραζονται κατα το δοκουν...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Το android ειναι πισω απο το ios? Οκ...

Wifi ποιο αργο? Απο που κι ως που; Τα εχω διπλα μου. 4αρι + Streak.

Τελος παντων, δεν υπαρχει καμια συγκριση μεταξυ των συσκευων. Ναι εχει πολυ καλυτερη καμερα το 4, αλλα το streak ειναι εργαλειο δουλειας, ετσι απλα.

Η διαφορα τους ειναι οτι με το 4 κανεις πολυ καλα τη δουλεια σου αναφορικα με τηλεφωνα, περιστασιακη χρηση νετ, χρηση με το ενα χερι...

Αποψεις ειναι αυτες ομως, εμεις τις καταθετουμε κι οι υπολοιποι τις αφουγραζονται κατα το δοκουν...

Σωστα , αλλα μη ξεχνας οτι για μενα εργαλειο δουλειας ειναι το ipad που σε συνδυασμο με το iphone4 ειναι ΓΙΑ ΜΕΝΑ το απολυτο

Δες την εφαρμογη inomoi & inomoi hd και θα καταλαβεις , για να μη πως και αλλες , το android τι εφαρμογες εχει ?? και μιλαμε για εφαρμογες εργαλεια ....

πχ το dropbox στο ipad και στο iphone ειναι απολαυση , σε android που δοκιμασα απλα καλο , το iteleport στο ipad εχω τα mac μου στην οθονη του ipad - iphone ανα πασα στιγμη και σε χρονο dt , κλπ κλπ κλπ

Apo to 3gs ελειπαν μερικα πραγματα και η apple με το 4 τα εδωσε

Καμερα, ταχυτητα,

Τωρα το λειτουργικο μπορει να σου φαινεται ξεπερασμενο αλλα δεν ειναι .... καθε αλλο μαλιστα , ακομα δεν εχει δωσει τιποτα το ios4 , οταν μαλιστα συνδυαστει με το macosx εκει θα γινει επανασταση

Και ξαναλεω , αν δεν υπηρχε iphone, κινητο με android θα επαιρνα και χαλαρα το galaxy ... , αλλα ....

Edited by domal

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Σωστα , αλλα μη ξεχνας οτι για μενα εργαλειο δουλειας ειναι το ipad που σε συνδυασμο με το iphone4 ειναι ΓΙΑ ΜΕΝΑ το απολυτο

Δες την εφαρμογη inomoi & inomoi hd και θα καταλαβεις , για να μη πως και αλλες , το android τι εφαρμογες εχει ?? και μιλαμε για εφαρμογες εργαλεια ....

πχ το dropbox στο ipad και στο iphone ειναι απολαυση , σε android που δοκιμασα απλα καλο , το iteleport στο ipad εχω τα mac μου στην οθονη του ipad ανα πασα στιγμη και σε χρονο dt , κλπ κλπ κλπ

 

Το 90% των ποιοτικων εφαρμογων που υπαρχουν στο ios, πλεον εχουν γραφτει και στο android. Το dropbox ειναι μια χαρα και στις 2 πλατφορμες, αλλα και παλι για αυτη τη δουλεια πας quickoffice (η docstogo, ο,τι σε βολευει), η αμιγης εφαρμογη του dropbox ειναι περιττη.

Στο μονο που υπερτερει το ios ειναι καποιες εφαρμογες ελληνικου ενδιαφεροντος (οπως το inomoi που λες), που γραφονται για αυτο λογω μεγαλης εγκατεστημενης βασης χρηστων.

Αλλα ποσες ειναι αυτες που πραγματικα αξιζουν και "παιζουν" μονο εκει? 5, 10? Οχι παραπανω (γιατι για τις... υπολοιπες 100.000+ που ειναι παραπανω στο ios προσωπικα σφυριζω αδιαφορα).

Παραδειγμα, το spot4u που υπαρχει και για τις 2 πλατφορμες...

Link to comment
Share on other sites

σοορυ φιλε μου αλλα ακομα και το galaxy εχει απειρως καλυτερη εικονα - οθονη και καμερα απο το dell , οποτε αν θελει καποιος σωνει και καλα android γιατι να μη παρει το galaxy ????

Ασχετο ξεφυγαμε εεεεεεεεεεεε τι λεγαμε για facetime ??? πμ με οποιος θελει να δοκιμασουμε το απογευμα .....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

σοορυ φιλε μου αλλα ακομα και το galaxy εχει απειρως καλυτερη εικονα - οθονη και καμερα απο το dell , οποτε αν θελει καποιος σωνει και καλα android γιατι να μη παρει το galaxy ????

Ασχετο ξεφυγαμε εεεεεεεεεεεε τι λεγαμε για facetime ??? πμ με οποιος θελει να δοκιμασουμε το απογευμα .....

 

To ειδα και το galaxy, 2 φορες μαλιστα.

Γιατι θα παρει dell?

Γιατι με το ενα εχει 5αρα οθονη με πραγματικη αναλυση 800Χ480 και στο αλλο τα oversaturated χρωματα της κατα μιας ιντσας λιγοτερη ψευτο- wvga οθονης.

Δε σου φτανει αυτο? Το ενα εχει μεταλλο και υψηλης ποιοτητα πλαστικα και το αλλο πλαστικα για τα παιχνιδακια του ανηψιου μου.

Φυσικα υπαρχουν πολλα αλλα πραγματα, στα οποια υπερτερει το galaxy s, οπως το σαφως ανωτερο touch (ελεω ακριβοτερου panel) που ειναι το μονο που πλησιαζει αυτο του Iphone, καλυτερη καμερα και φυσικα πολυ πιο ανετη καθημερινη χρηση (και μιλαω στη χρηση με το ενα χερι, που καθισταται απαγορευτικη με το θηριο, ονοματι streak). Οπως βλεπεις τα καταγραφω με απολυτη ευθυτητα, οπως κανω παντα σε ολες τις συσκευες που βλεπω.

Οποτε τα ζυγιζεις και παιρνεις αναλογα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...