Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαλαρωστε λίγο, γιατί αλλιως θα γυρίσω από τις διακοπές!

 

Χαλαροί είμαστε Κωστη κι ας μην πήγαμε διακοπές λόγο δουλειάς.:D

 

Τα περισσότερα απ όσα έχω μάθει εδώ μέσα, τα έμαθα από τον Γιαννη τον athanaso και κάποιους σαν αυτόν όπως ο Περικλης στο iphone συν ορισμένα παλιά μέλη Ζαχαρακης και άλλοι.

 

Δεν μπορώ λοιπόν να αφήσω ασχολίαστη μια τέτοια συμπεριφορά γιατί θέλω να τα έχω καλά με τις "αρχές" η για να περνάω καλά εδώ μέσα με γελακια και ανέκδοτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ.

ΑΥΤΉ ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΟΧΙ ΤΑ ΧΙΛΙΟΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΑ ΑΡΘΡΑ ΠΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ.

 

ΌΛΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΑΛΙΑ ΕΜΠΕΙΡΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΟΥΝ.

 

ΓΡΆΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΩ.

 

Και δεν με νοιάζει αν μαζί με το μυνημα μου διαγραψεις κι εμένα.

Μπαίνω στο φόρουμ μόνο και μόνο για να μιλώ με κάποια αξιόλογα μέλη και τίποτα άλλο.

 

ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΚΑΤΕΒΗΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ.

 

α μπραβο ρε Κώστα, για πες τα γιατι μπουχτ.....!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Κώστα και λυπάμαι που πρέπει να λέγονται τέτοια πράγματα, ενώ θα έπρεπε να είναι αυτονόητα!

 

Απο την εποχή που πρώτοασχοληθηκα με smartphones άτομα σαν τον Γιάννη athanaso και τον Μητσο zaharakis αλλλα και τον Νίκο carpe, ήταν εκεί για να με βοηθήσουν. Τώρα προστέθηκαν και αλλα επίσης αξιόλογα άτομα, επίσης μέλη. Δεν είναι ωραίο λοιπόν να δημιουργήται τέτοιο κλίμα.

 

Δεν ξέρω για ποιο καλάμι μιλάει ο Κώστας, δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, αλλά για να το αναφέρει κάτι παραπάνω θα ξέρει.

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Κώστα και λυπάμαι που πρέπει να λέγονται τέτοια πράγματα, ενώ θα έπρεπε να είναι αυτονόητα!

 

Απο την εποχή που πρώτοασχοληθηκα με smartphones άτομα σαν τον Γιάννη athanaso και τον Μητσο zaharakis αλλλα και τον Νίκο carpe, ήταν εκεί για να με βοηθήσουν. Τώρα προστέθηκαν και αλλα επίσης αξιόλογα άτομα, επίσης μέλη. Δεν είναι ωραίο λοιπόν να δημιουργήται τέτοιο κλίμα.

 

Δεν ξέρω για ποιο καλάμι μιλάει ο Κώστας, δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, αλλά για να το αναφέρει κάτι παραπάνω θα ξέρει.

 

Επισης να τονισω και εγω οτι ο ΜΟΝΟΣ λογος που μπαινω στο φορουμ εδω και 3 χρονια (Ασχετα αν εχασα το account μου εφτιαξα αλλο προσφατα) ειναι γιατι εδω μεσα εχουμε γινει μια ωραια παρεα. και φυσικα οτι χρειαστουμε ξερουμε οτι καποιος θα εμφανιστει απο τους ''παλιους'' να μας βοηθησει.

 

οσο για τα ''καλαμια'' μια χαρα τα λεει ο Κώστας. Εγω τρεφω σεβασμο και εκτιμηση για φιλους οπως ο Κώστας, ο Δημητρης, ο Ζαχαρακης, ο πτεραρχος , αν και λογο αποστασης δεν τους εχω συναντησει ποτε απο κοντα.ΑΝ αυτο το στοιχειο της παρεας και της εκτιμησης παψει να υπαρχει για μενα δεν υπαρχει λογος να υπαρχω στο φορουμ.

 

χωρις να παιρνω το μερος κανενος, χωρις να ξερω τι ακριβως παιχτηκε απλα εκφραζω την αποψη μου και τι νιωθω για αυτον τον χωρο (''φορουμ'') που μας φιλοξενα

 

Φιλικα

 

Χριστοφορος

Link to comment
Share on other sites

Τι να λεμε τωρα.Εχει παρατραβηξει το θεμα.Απο το 2003 sto myphone,τετοια πορωση με το να σβηνονται τα ποστ,πρωτη φορα βλεπω....

Ηδη ειχα θεμα απο τον Μαιο,αλλα δεν πειραζει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3165530#post3165530

Και δεν ειναι προσωπικο το θεμα,αλλα ειναι το ****το.

Συμφωνω απολυτα με Κωστα,Χριστοφορο και Λευτερη.Επισης αν δεν υπηρχε η συγκεκριμενη παρεα αυτου του νηματος,θα ειχα σταματησει να ασχολουμε.

Link to comment
Share on other sites

Oντως μας εχει απασχολησει πολλακις στο παρελθον το θεμα της διαγραφης posts. Οντως υπαρχουν οι ΟΠΧ και εχουμε συμφωνησει ολοι μας να τηρουμε. Αλλα ανθρωποι ειμαστε και το θεμα της παρεκκλισης απο αυτους μεμονωμενα και σε συγκεκριμενα περιστατικα δεν ειναι και τοσο τραγικο. Δεν ειναι κακο να κανουμε και λιγο τα στραβα ματια. Οχι μονο σε αυτο το topic που ειναι απο δημιουργιας του λιγο απελευθερωμενο θεματος, αλλα και σε καθε αλλη υποπεριοχη. Ουτε και αυτο ειναι τραγικο, οπως θα ηθελαν να το παρουσιαζουν οι "διαχειριστες". Το πολυ πολυ να χρειαζοταν να μεταφερθει σε καποια ασχετη με την Apple υποπεριοχη. Εν πασει περιπτωσει στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν νομιζω οτι γραφτηκε κατι το τοσο off topic ωστε να χρειαστει επεμβαση και διαγραφη μηνυματων. και συνεχιζω και εγω να γραφω τωρα γιατι διαγραφηκε και δικο μου μηνυμα, τωρα το διαπιστωσα. Ναι δεν προβλεπεται να γραφουμε σε topic τις αντιρρησεις μας σε θεματα συμπεριφορας των "διαχειριστων", αλλα και αυτοι θα οφειλαν να ενημερωνουν σχετικα τα μελη, των οποιων τα μηνυματα διαγραφονται. Δεν κανει κακο η εποικοινωνια παιδια, τα εχουμε ξαναπει και στο παρελθον. και συμφωνω, τα forum ειναι τα μελη τους. Αν δεν υπαρχουν μελη, δεν θα υπαρχουν forum. Αυτος ειναι ο σκοπος ? Αν ναι, ευκολο ειναι, σταματαμε να γραφουμε και ετσι δεν ενοχλουμε. Δεν ξερω αν με αυτο το post μου θα γινω ban η θα διαγραφω. Δεν με νοιαζει. Με τα περισσοτερα παιδια μιλαω και εκτος forum. Ειμαι πλεον φιλος με ανθρωπους που δεν τους εχω συναντησει προσωπικα, αλλα συζηταω και ανταλασσω αποψεις ακομη και για προσωπικα θεματα. Τυχαιο, δε νομιζω. Νοιωθω φιλος τους. Και θελω να συνεχισω να ειμαι φιλος τους. Ετσι ακομη και αν σταματησουμε να postαρουμε, εμεις θα κρατησουμε αυτες τις σχεσεις. Εν πασει περιπτωσει δε συμφωνω και γω με τετοιες συμπεριφορες. Δειξτε λιγο κατανοηση και ελατε και λιγο στη θεση των μελων. Δεν μιλαμε για παρανομιες η παρεκτροπες, για ανθρωπινη και φιλικη συμπεριφορα μιλαμε. Και ελατε κοντα στα μελη, μιληστε μαζι τους, συζητηστε μαζι τους, αυτοι ειναι που στηριζουν τις προσπαθειες σας και "διαφημιζουν" οπου βρεθουν και οπου σταθουν το αυτο το forum. Θελετε ? Ακουστε τις φωνες μας και νοιωστε τον παλμο και την αγωνια μας. Στο χερι σας ειναι. Φιλικα Κωστας " ktsak" :confused:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
συμφωνω με τους προηγουμενους,απλα μην ειναι τοσο "ακαμπτοι" ορισμενοι και σβηνουν ετσι ενα ποστ που στο φιναλε δεν προσβαλει κανεναν,ειδικα εδω δεν εχω δει ποτε κατι που να ειναι αξιοποινο,την καλησπερα μου σε ολους
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, από όταν ήμουν μέλος στο myPhone ως συντάκτης, και ιδίως προς τα τέλη, που με πέταξαν έξω, είχα αρχίσει να εκνευρίζομαι με ανθρώπους από εδώ μέσα. Με πολύ συγκεκριμένα άτομα. Μπορώ να τους κατονομάσω και να αναφέρω συγκεκριμένα περιστατικά που με εκνεύρισαν. Αλλά και σε αυτά που γράφηκαν μια περίοδο στο Editors Corner... Είναι αυτό που πραγματικά εννοεί και ο ελΚώστας: Κατεβείτε από το καλάμι σας.

 

Ας σταματούσε να γράφει στο myPhone η παρέα από εδώ, και θα σας έλεγα εγώ μετά τι θα γινόταν... Οι μισοί των iPhone/iPad/Android/WM θα έφευγαν για iPhoneHellas και λοιπά.

 

Για να δω τον Γιάννη athanasso και τον Ζαχαράκη να σταματήσει να γράφει και τα ξαναλέμε.

 

Όπως μου έχει πει σε προσωπική συνάντηση συντονιστής συζητήσεων από εδώ, κάθε φορά που θα διαγράψει ένα μήνυμα από κάποιον, θα του στείλει προσωπικό μήνυμα και θα του εξηγήσει τον λόγο. Γιατί να μην συμβαίνει αυτό;

 

Προφανώς και οι ΟΠΧ υπάρχουν για κάποιον λόγο. Αλλά όχι για να τηρούνται στο 100%. Εδώ δεν τηρούνται στο 100% άλλα και άλλα, οι ΟΠΧ του myPhone θα τηρηθούν; Και έπειτα, πόσο μονότονο θα ήταν μετά; Αν είναι έτσι, γράψτε κάποιος από την ΟΔ ένα ποστ με όλα όσα ρωτιούνται και συζητιούνται κατά καιρούς στα topic και να το κάνουμε blog εδώ. Ας αφήσουμε τις συζητήσεις.

 

 

Διευκρίνηση: Προφανώς και δεν απευθύνομαι ούτε στον BestMan (που μίλησε νωρίτερα), ούτε στον Avid ούτε στον NTROPIC ούτε στον DjArte ούτε στον nervous. Και αναφέρω αυτούς, γιατί αυτοί είναι που συμμετέχουν εδώ και είναι συντονιστές στην Apple που μας φιλοξενεί. Προς θεού, μην παρεξηγηθώ κιόλας. Οι παραλήπτες είναι άλλοι.

 

 

Τέλος, ας μην ήταν οι παρέα εδώ, και θα είχα διαγράψει προ πολλού το account μου. Πόσο μάλλον να συνεχίσω να συμμετέχω και να ενισχύω το myPhone.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τους προηγουμενους,απλα μην ειναι τοσο "ακαμπτοι" ορισμενοι και σβηνουν ετσι ενα ποστ που στο φιναλε δεν προσβαλει κανεναν,ειδικα εδω δεν εχω δει ποτε κατι που να ειναι αξιοποινο,την καλησπερα μου σε ολους

 

Τι αξιοποινο φίλε Γιαννη να δεις σ ένα thread που οι περισσότεροι είμαστε άνω των 40:D

 

Έχω κάνει moderation σε αλλού είδους φόρουμ και γνωρίζω το ζήτημα.

Το πρώτο πράγμα που ενδιαφέρει την διαχείριση είναι να προλαβαίνει τις παρεξηγήσεις μεταξύ των μελών.

Όλα τα αλλά γίνονται με τον σωστό τροπο.

Δεν διαγραφεις έτσι μπαμ ένα μήνυμα ενός μέλους με τεράστια προσφορά.

Ειδικά στην περίπτωση του μηνύματος του Γιαννη athanaso, θα πρέπει ο συντονιστής που το έσβησε να ζητήσει συγγνώμη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όταν ήμουν mod (από όπου αποχώρησα οικειοθελώς λόγω διαφωνίας με την πολιτική που ακολουθείται από την ομάδα διαχείρισης), ήμουν από τους πρώτους που αφαιρούσα μηνύματα, αλλά σε threads με συγκεκριμένο σκοπό και θέμα με σκοπό να εξυπηρετηθεί καλύτερα το κάθε μέλος στο να βρει την πληροφορία που θέλει για τη συσκευή του. Για το λόγο αυτό και κανένας από όσους αφαίρεσα μηνύματα δεν έμεινε παραπονεμένος ή παρεξηγημένος.

 

Εδώ όμως το θέμα είναι "[Συζήτηση] Περί ανέμων και υδάτων...". Ποιος ο λόγος που αφαιρούνται αδικαιολόγητα post;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χωρίς να έχω γνώση του περιστατικού και κυρίως του περιεχομένου των δημοσιεύσεων,θα ήθελα να επισημάνω 2-3 γενικές σκέψεις μου:

 

-Ακριβώς όπως και τα μέλη που συχνά μπορεί να κινηθούν εκτός πλαισίων,έτσι και οι Συντονιστές είναι άνθρωποι,και μπορεί να εκτιμήσουν και να ρυθμίσουν μια κατάσταση με τρόπο που δεν είναι αποδεκτός απο τα περισσότερο μέλη.Αυτό όμως δε συνιστά "αστυνόμευση".Είναι τέτοιος ο ρόλος και οι ευθύνες ενός mod,ωστε καλύτερα να μην ριψοκινδυνεύει.Εξάλλου ο τρόπος που συντονίζει κάποιος αντανακλά και την προσωπικότητά του:κάποιος μπορεί να είναι πιο αυστηρός και να επέμβει άμεσα και κάποιος μπορεί να είναι πιο μετριοπαθής και να δώσει χρόνο σε μια αρνητική κατάσταση να εκτονωθεί.

 

-Διακρίσεις ανάμεσα στα μέλη με βάση την προσφορά τους δε μπορούν να γίνουν.Τουλάχιστον αυτό έχω αντιληφθεί πως είναι οτι είναι το πνεύμα του Myphone.Ούτε μπορεί να υπάρχει ανοχή σε εκτός ΟΠΧ συμπεριφορά ενός μέλος,με τη λογική οτι "αυτός έχει προσφέρει στην κοινότητα".Διότι σκεφτείτε πως συντηρώντας ένα τέτοιο αρνητικό κλίμα μπορεί να αποτρέπουμε άλλα (δυνητικά) μέλη να συμμετέχουν και να προσφέρουν ακόμα περισσότερα.Εγω για παράδειγμα έχω φύγει απο fora μη αντέχοντας το μπαχαλόκλιμα που επικρατούσε.

 

-Περι "καλαμιού":Προσωπικά θα το χαρακτήριζα περισσότερο ως "καυτή πατάτα".Αναγνωρίζω οτι κι εγώ πριν γίνω συντονιστής,σαν μέλος είχα συχνά απαράδεκτη,προκλητική κι εριστική συμπεριφορά.Με το που έγινα συντονιστής και κατάλαβα την ευθύνη και το ρόλο μου,αποφάσισα πως έπρεπε να γίνω αυστηρότερος πρώτα απ'όλα με τον εαυτό μου.Προσπαθώ να ελέγχω την κάθε μου δημοσίευση,το ύφος μου,ν'αποφεύγω παρεξηγήσεις κτλ.Δεν υποστηρίζω οτι τα καταφέρνω τέλεια,αλλά και μόνο αυτή η γνώση για μένα έχει μεγάλη σημασία.Συνεπώς δεν είναι κάποια έπαρση.Απλά o,τι όρια βάζω στον εαυτό μου περιμένω να τα ακολουθούν κι οι υπόλοιποι.Κάτι ανάλογο πιστεύω πως κάνουν κι οι υπόλοιποι mods.

 

 

Για να μην παρεξηγηθώ,τα παραπάνω είναι γενικές σκέψεις/διαπιστώσεις μου και δεν περιγράφουν υποχρεωτικά,πρόσωπα και καταστάσεις του myphone. :)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Oντως μας εχει απασχολησει πολλακις στο παρελθον το θεμα της διαγραφης posts. Οντως υπαρχουν οι ΟΠΧ και εχουμε συμφωνησει ολοι μας να τηρουμε. Αλλα ανθρωποι ειμαστε και το θεμα της παρεκκλισης απο αυτους μεμονωμενα και σε συγκεκριμενα περιστατικα δεν ειναι και τοσο τραγικο. Δεν ειναι κακο να κανουμε και λιγο τα στραβα ματια. Οχι μονο σε αυτο το topic που ειναι απο δημιουργιας του λιγο απελευθερωμενο θεματος, αλλα και σε καθε αλλη υποπεριοχη. Ουτε και αυτο ειναι τραγικο, οπως θα ηθελαν να το παρουσιαζουν οι "διαχειριστες". Το πολυ πολυ να χρειαζοταν να μεταφερθει σε καποια ασχετη με την Apple υποπεριοχη. Εν πασει περιπτωσει στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν νομιζω οτι γραφτηκε κατι το τοσο off topic ωστε να χρειαστει επεμβαση και διαγραφη μηνυματων. και συνεχιζω και εγω να γραφω τωρα γιατι διαγραφηκε και δικο μου μηνυμα, τωρα το διαπιστωσα. Ναι δεν προβλεπεται να γραφουμε σε topic τις αντιρρησεις μας σε θεματα συμπεριφορας των "διαχειριστων", αλλα και αυτοι θα οφειλαν να ενημερωνουν σχετικα τα μελη, των οποιων τα μηνυματα διαγραφονται. Δεν κανει κακο η εποικοινωνια παιδια, τα εχουμε ξαναπει και στο παρελθον. και συμφωνω, τα forum ειναι τα μελη τους. Αν δεν υπαρχουν μελη, δεν θα υπαρχουν forum. Αυτος ειναι ο σκοπος ? Αν ναι, ευκολο ειναι, σταματαμε να γραφουμε και ετσι δεν ενοχλουμε. Δεν ξερω αν με αυτο το post μου θα γινω ban η θα διαγραφω. Δεν με νοιαζει. Με τα περισσοτερα παιδια μιλαω και εκτος forum. Ειμαι πλεον φιλος με ανθρωπους που δεν τους εχω συναντησει προσωπικα, αλλα συζηταω και ανταλασσω αποψεις ακομη και για προσωπικα θεματα. Τυχαιο, δε νομιζω. Νοιωθω φιλος τους. Και θελω να συνεχισω να ειμαι φιλος τους. Ετσι ακομη και αν σταματησουμε να postαρουμε, εμεις θα κρατησουμε αυτες τις σχεσεις. Εν πασει περιπτωσει δε συμφωνω και γω με τετοιες συμπεριφορες. Δειξτε λιγο κατανοηση και ελατε και λιγο στη θεση των μελων. Δεν μιλαμε για παρανομιες η παρεκτροπες, για ανθρωπινη και φιλικη συμπεριφορα μιλαμε. Και ελατε κοντα στα μελη, μιληστε μαζι τους, συζητηστε μαζι τους, αυτοι ειναι που στηριζουν τις προσπαθειες σας και "διαφημιζουν" οπου βρεθουν και οπου σταθουν το αυτο το forum. Θελετε ? Ακουστε τις φωνες μας και νοιωστε τον παλμο και την αγωνια μας. Στο χερι σας ειναι. Φιλικα Κωστας " ktsak" :confused:

 

ευγε ρε Κώστα! ευγε!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χωρίς να έχω γνώση του περιστατικού και κυρίως του περιεχομένου των δημοσιεύσεων,θα ήθελα να επισημάνω 2-3 γενικές σκέψεις μου:

 

-Περι "καλαμιού":Προσωπικά θα το χαρακτήριζα περισσότερο ως "καυτή πατάτα".Αναγνωρίζω οτι κι εγώ πριν γίνω συντονιστής,σαν μέλος είχα συχνά απαράδεκτη,προκλητική κι εριστική συμπεριφορά.

 

:)

 

Χαχα:lol: πραγματικά Οδυσσεα θυμάμαι τους καυγαδες σου και μόλις είδα ότι σ έκαναν mod, είπα μπράβο στους διαχειριστές που τόλμησαν να κάνουν συντονιστή κάποιον που τα λέει χύμα όταν χρειάζεται.

 

Εκεί που διαφωνώ είναι στο ότι και οι moderators κάνουν λάθη.

 

Όταν αναλαμβανεις αυτό τον ρόλο πρέπει να γίνεις απόλυτα μετριοπαθης και να σκέφτεσαι 10 φορές πριν πατησεις το delete.

 

Εγώ θα προτιμουσα αντί να αναλωνομαστε σε τέτοιες συζητήσεις και να έχουμε αδικες αυταρχικες αποφάσεις, να έβλεπαν λίγο οι διαχειριστές μια γενική αλλαγή στο φόρουμ ώστε να γίνει πιο χρήσιμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω στους mods ότι άτομα σα το athanasso η το zaharakis απλά θέλουν respect:respect:από όλους μας μιας και με την ανιδιοτελη προσφορά τους τόσα χρόνια εδώ έπρεπε να τους είχαν άρχοντες..αλλά και αυτό το θέμα εδώ εκτός απ το καλύτερο είναι μακράν το πιο ανθρώπινο του my phone κ πραγματικά πιστεύω εκτός από ανεξάντλητη γνώση προσφέρει κ ξεκουραση απ τη καθημερινότητα σε όποιον τυχερό το παρακολουθεί..απλά ας το ξανάσκεφτούν μερικοί μιας κ εγώ πιστεύω ότι 1 forum είναι πάνω απ όλα τα μέλη του και κυρίως τα έμπειρα παλιά και καλά,ειδικά αν δεν έχουν δώσει αφορμή τόσα χρόνια να τους προσαψης το παραμικρό!!Το ανέμων κ υδάτων είναι η καλύτερη γωνία του forum και πρέπει να προσεχθεί πιστεύω λίγο καλύτερα....

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη μήπως είδες το post μου; :confused:

 

Μάλλον θα αφαιρέθηκε ως off-topic μιας και εδώ συζητάμε "Περί ανέμων και υδάτων"! :wacko:

 

Γιαννη θελω να πιστευω οτι εγινε κατα λαθος...απλα θα περιμενα μια απαντηση αυτου που το εσβησε,ετσι για το γμωτο..αν σε σεβεται εστω και λιγο :ninja:

 

Πικρη ιστορια αυτο με το σβησιμο των ποστς με κριτιρια που αλλαζουν δυναμικα !!

 

Τόσο καιρό... δεν το έχεις συνηθίσει;

 

δεν τιθεται θεμα συνηθειας φιλε μου Σταματη...υπαρχουν κανονες στο φορουμ που πρεπει να τους σεβομαστε,απλα στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν ειναι θεμα κανονων...η εγινε λαθος,η καποιος mod απλα την ειδε ...mod βγαζοντας απωθημενα σε ενα ατομο που μονο σεβασμου χριζει εδω μεσα!!

 

ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ.

ΑΥΤΉ ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΟΧΙ ΤΑ ΧΙΛΙΟΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΑ ΑΡΘΡΑ ΠΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ.

 

ΌΛΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΑΛΙΑ ΕΜΠΕΙΡΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΟΥΝ.

 

ΓΡΆΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΩ.

 

Και δεν με νοιάζει αν μαζί με το μυνημα μου διαγραψεις κι εμένα.

Μπαίνω στο φόρουμ μόνο και μόνο για να μιλώ με κάποια αξιόλογα μέλη και τίποτα άλλο.

 

ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΚΑΤΕΒΗΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ.

 

Κωστη,δυστυχως καποιοι(και εμεις οι ιδιοι καποιες φορες) μπερδευουν καποια πραγματα και γινονται αδικοι....

η δυναμη του myphone ειναι τα ενεργα μελη του και χωρις αυτα δεν θα υπηρχε το φορουμ...προκαλω οποιονδηποτε mod-super duper mod-co mod κλπ να με διαψευσει..

οσοι μπαινουν εδω μεσα,μπαινουν για να βρουν λυση στα προβληματα τους και να βοηθηθουν ...αυτην την βοηθεια την παιρνουν χρονια τωρα,απο μελη που κανουν οτι κανουν,επειδη απλα το γουσταρουν και δεν κερδιζουν τπτ απο κανεναν!!

δεν λεω οτι οι mods τα παιρνουν και ουτε επιτιθεμαι σε κανεναν προσωπικα...οσοι καταλαβαινουν καταλαβαινουν...και φυσικα δεν απευθυνομαι στους mods της παρεας εδω μεσα!(Djarte,Nervous,Bestman,Pperiklisαλλα και στον πρωην mod, Γιαννη)

χρειαζεται και η αστυνομευση φυσικα,γιατι χωρις αυτην (εδω βαζουν το χερι τους και την προσφορα τους στην καλη λειτουργια του φορουμ οι mods) θα επικρατουσε ενα χαος,αποδυναμονωντας τον σεβασμο και την εκτιμηση των μελων του προς το Myphone.

απλα καποιες φορες αυτο το "χερι" που βαζουν οι διαχειριστες,ειναι καπως...μακρυτερο απο το πρεπων...και εκει ερχεται η γκρινια και η δυσαρεσχεια...αυτο ευτυχως,δεν γινεται απο ολους,αλλα δυστυχως επαναλαμβανεται σε ανυσηχητικο ρυθμο...υπαρχουν οι αρμοδιοι να ελθουν και να επαναφερουν την ταξη στους mods,απλα πρεπει να το θελουν....

 

ολοι μας ξερουμε τι γινεται με τους διαφημιζομενους "πελατες" του φορουμ που κατα καιρους εχουν "αναφερθει" απο μελη του φορουμ για υπερογκες χρεωσεις η παραπλανητικες διαφημισεις προιοντων τους στα online και μη καταστηματα τους.ολες αυτες οι "αναφορες" που ειχαν απλα σκοπο να ενημερωσουν τους συνφορουμιτες τους ,ηταν μηνυματα που τα εφαγε το μαυρο σκοταδι,ετσι απλα...

 

παιζονται συμφεροντα κυριοι και ολοι μας το καταλαβαινουμε,οτι το φορουμ δεν "επιβιωνει" μονο απο τα "κλικ" που δεχεται καθημερινα...

 

αλλα αυτα τα "κλικ" ειναι που φερνουν τις διαφημισεις και τα εσοδα στο φορουμ!!!

 

και οσο γραφουν και συνεχιζουν να βοηθουν και να δινουν λυσεις,συνεχως και αφιλοκερδως, καποια μελη του φορουμ,τοτε θα συνεχιζουν τα "κλικ" να ειναι πολλα και να "ταιζουν" το φορουμ φερνοντας πελατες στο μαγαζι ;)

 

οποτε κυριοι υπευθυνοι,χαλαρωστε και δειξτε τον αναλογο σεβασμο εκει που αρμοζει...

δεν ειναι το μηνυμα του Γιαννη που σβηστηκε η αιτια,απλα η αφορμη να τα ξαναπουμε αλλα δημοσια αυτην την φορα...

 

Χαλαρωστε λίγο, γιατί αλλιως θα γυρίσω από τις διακοπές!

εγω τι να πω ωρε συντεκνε που δεν εχω παει ακομη?:(

κατσε εκει που εισαι μια χαρα εισαι :lol:

 

Τι να λεμε τωρα.Εχει παρατραβηξει το θεμα.Απο το 2003 sto myphone,τετοια πορωση με το να σβηνονται τα ποστ,πρωτη φορα βλεπω....

Ηδη ειχα θεμα απο τον Μαιο,αλλα δεν πειραζει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3165530#post3165530

Και δεν ειναι προσωπικο το θεμα,αλλα ειναι το ****το.

Συμφωνω απολυτα με Κωστα,Χριστοφορο και Λευτερη.Επισης αν δεν υπηρχε η συγκεκριμενη παρεα αυτου του νηματος,θα ειχα σταματησει να ασχολουμε.

 

Ηλια,ο Γιαννης ποτε δεν εχει δωσει τετοια δειγματα !!οποτε καθαριζε κατι,υπηρχε λογος ..τωρα ανθρωπος ειναι,μπορει να ετυχε ;)

 

 

την καλημερα μου σε ολους και τα σεβη μου στην παλιοπαρεα :D

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ηλια,ο Γιαννης ποτε δεν εχει δωσει τετοια δειγματα !!οποτε καθαριζε κατι,υπηρχε λογος ..τωρα ανθρωπος ειναι,μπορει να ετυχε ;)

 

 

την καλημερα μου σε ολους και τα σεβη μου στην παλιοπαρεα :D

 

Καλημέρα. :)

Στην συγκεκριμένη παράθεση μου,σε καμία περίπτωση δεν αναφερόμουν

στον Γιάννη.έτυχε απλά και μου απαντησε εκείνος.δεν σημαίνει ότι εκείνος το διέγραψε.

Ο Γιάννης εδώ και χρόνια έχει κερδίσει την εκτίμηση,αλλά και τον σεβασμό μου,

μέσα από την σκληρή δουλειά που έκανε και κάνει για το συγκεκριμένο σαιτ.

κατά τα αλλά συμφωνώ απόλυτα με τα υπόλοιπα που γράφεις Δημήτρη,και χαίρομαι που μας θύμισες τον παράγοντα"συμφέρον "

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι παιδια θα το προχωρησω το θεμα και θα το παω περα απο παλια και καινουρια μελη, περα απο μεγαλη και μικρη προσφορα, περα απο προσωπα. Δεχομαι να παρεμβαινουν οι Διαχειριστες και να προβαινουν ακομη και σε διαγραφη ποστσ οταν πραγματικα απαιτειται, οταν παραβαινονται κανονες, οταν υπαρχουν υβριστικα μηνυματα, θιγονται αξιοπρεπειες, υποαρχει ασεβεια, θιγονται πολιθτικα ζητηματα (οχι οτι αυτο για μενα πρροσωπικα ειναι κακο, αλλα δεν ειναι αυτο εδω το forum ακριβως ο καταλληλος χωρος για τετοιες συζητησεις) κλπ. Δηλαδη οταν υπαρχει σοβαρος λογος ακομη και για παλιους και καταξιωμενους χρηστες μελη ανεξαιρετως. Οχι ομως γιατι ξεφυγαμε μια μοιρα δεξιοτερα η αριστεροτερα απο τους ΟΠΧ. Ειναι στρουθοκαμηλισμος να ασχολουμαστε με την στενη εννοια της αποκλισης με τους ΟΠΧ οταν θιγονται θεματα σαν αυτα που τεθηκαν προσφατα και να μην αχολουμαστε με την ουσια των posts αυτων καθεαυτων.

Λες και το φαινομενο της αισχροκερδειας (γιατι αυτο ηταν και το κερασακι στην τουρτα), της διαφημισης και της προβολης, της συστηματικης υπερχρεωσης αντικειμενων που αγοραστηκαν σε τιμες λογικες, της εκμεταλλευσης και της κοροιδιας δεν ειναι θεματα που πρεπει να μας απασχολουν. Εχει δικαιωμα ο καθενας να διαφημιζει και να πουλαει οσο οσο οτι θελει εδω μεσα, συμφωνα με τους ΟΠΧ και κανενας δεν μπορει να τους ελεγξει, μια και ειναι δημοσιο forum, αλλα δεν εχουν δικαιωμα να το σχολιασουν και να διαμαρτυρηθουν δημοσια τα υπολοιπα μελη, παντα σε κοσμια πλαισια, δεν ειναι συμφωνα με τους ΟΠΧ. Δεν ειναι στρουθοκαμηλισμος αυτος ? Φυσικα και ο καθενας πουλαει οτι θελει και οσο θελει, ειναι δικαιωμα του, οι Διαχειριστες φυσικα και δεν μπορουν να κανουν τιποτε, λογικμο το βρισκω, αλλα οχι και να μην το σχολιαζουμε και να το κατακρινουμε .........

Σχολιαζουμε και κατακρινουμε τα μαγαζια που "αισχροκερδουν" και πουλανε οσοσ οσο, αυτοι διαπρατουν "εγκλημα", αλλα οχι τα μελη που οργιαζουν σε στιγμες που η αγορα αδυνατει να ανταποκριθει σωστα οπως και τωρα. Και ξερετε ποια ειναι η γνωμη μου γιαυτο ? Γιατι αν δυσαρεστησουμε τα μελη μας θα παψουν να προσερχοντυαι και να γραφουνε στο forum και θα ελαττωθει η κινηση του. Αυτη πιστευω κατ εμε ειναι η αιτια. Προσωπικη μου αποψη και δεν ζηταω απο κανενα να τη συμμεριστει. Γιατι οπως ειπαμε τα forum ειναι τα μελη τους. Δεν θελουμε να χαλαμε χατηρια να το πω πιο λαικα. Επιτελους, ας συμπεριφερθουμε ολοι μας πιο σοβαρα, ας δειξουμε υπευθυνοτητα και σεβασμο σε ολους. κερδισμενοι θα βγουμε ολοι μας ειτε παλιοι, ειτε καινουριοι, ειτε experts ειτε noobies, ειτε αγοραστες, ειτε πωλητες, ειτε Διαχειριστες, ειτε μελη. Θα ειναι για το καλο ολων μας. Και μονο ετσι θα παει μπροστα και αυτο κακι καθε forum στο οποιο συμμετεχουν υγιως σκεπτομενοι ανθρωποι. Και το πιστευω αυτο, εδω σαυτο το forum, κατα γενικη πλειοψηφια μονο τετοιους συναντας εδω μεσα. Φιλικα και συγγνωμη για το μακρυ μου post :confused:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εγώ απλά θα ήθελα να τονίσω ότι δεν έχει να κάνει με το πόσα post έχει ο καθένας, με το πόσα χρόνια είναι στο forum ή με την (έστω πρώην) ιδιότητα του στο forum. Δεν απαιτείται ιδιαίτερη μεταχείριση όταν αφαιρούνται αδικαιολόγητα μηνύματα είτε ο γραφών έχει πέντε είτε πέντε χιλιάδες post.

 

Δεν βρίσκω λόγο να το συνεχίσουμε άλλο. Αυτοί που ήταν να το δουν το είδαν (να είστε σίγουροι), το να μην πάρουν θέση ήταν αναμενόμενο και τέλος... όποιος κατάλαβε κατάλαβε! ;)

 

Ας επανέλθουμε στους ευχάριστους ρυθμούς τους συγκεκριμένου thread. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

mods της παρεας εδω μεσα!(Pperiklis)

 

Άσχετο με τη συζήτηση:

 

Με την ευκαιρία της δημοσίευσης αυτής από τον Δημήτρη, επειδή νομίζω αρκετοί δεν το γνωρίζουν, θα ήθελα να διευκρινήσω ότι οι "honored members" δεν έχουν κανένα αυξημένο προνόμιο (και καμία επιπλέον υποχρέωση) σε σχέση με τα υπόλοιπα μέλη του forum.

 

Πρόκειται για άτομα τα οποία υπήρξαν κατά το παρελθόν συντονιστές συζητήσεων και παραμένουν στο forum ως μέλη, ρούχα μαζί που πλύθηκαν κι έχουνε γίνει.. ροζ! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Βλέπω μια μεγάλη άνοδο στην διάδοση των Mac... Στον ΣΚΑΪ, η εκπομπή SKAI Online που παίζει τώρα, έχει δύο ωραιότατα MacBook Pro 15.4 να στολίζουν το γραφείο!

Ανοίγει και «Apple Store», εντός εισαγωγικών μιας και δεν είναι!

 

Ζαχαράκη; Για σένα χτυπάει η καμπάνα! :lol::p:happy::lol:

 

 

EDIT:

Για τους χρήστες Mac:

http://a.imageshack.us/img14/6118/screenshot20100818at101.png

Edited by soom
Link to comment
Share on other sites

Αχ πουτ@να εξουσία..............

Αυτό μας έφαγε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για να σταματήσουν κάποιοι εδώ μέσα να γράφουν και θα σου πω εγώ αν θα κατέβουν ή όχι από το καλάμι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εσείς εκεί "πάνω" μη μου χαλάτε τις διακοπές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :)

 

ps

*πω πω meeting που έχουν να γίνουν μέσα στον καύσωνα :lol:

**νομίζω ότι ο Fr33z3r πρέπει να πάρει θέση, με τέτοια ζέστη!

Edited by Jig
ps **
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα απορία που έχω.

Αυτή την περίοδο θέλω να «φτιάξω» δύο Websites. Εκτός του iWeb, που είναι πολύ καλό, υπάρχει κάτι αντίστοιχο για δημιουργία και δημοσίευση ιστοσελίδων; :confused:

 

Γνωρίζει κανείς κάτι;

 

Υπάρχει και το Joomla βέβαια... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω SIM για το iPhone 4 που μόλις παρέλαβα ?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω SIM για το iPhone 4 που μόλις παρέλαβα ?

 

Με υγεία Κώστα να το χαρείς... από που κ πόσο αν επιτρέπεται???

όσο για την κάρτα αν είναι ξεκλείδωτη η συσκευή κ η voda k i cosmote έχουν Microsim

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...