Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πες μοντέλο και συσκευή. Κι εγώ θέλω αλλά η wishlist μεγαλώνει επικίνδυνα κυρίως σε αξία και πρέπει να κάνω κράτει. Όταν δεν σε καίει να αλλάξεις κινητό τότε σε καίνε όλα τα υπόλοιπα.... :lol:

 

Και εγώ το ίδιο σκέφτομαι Μιχάλη! Ευτυχώς δεν με καίει τώρα να επενδύσω σε φωτογραφική μηχανή, ανακαλύπτω όλο και περισσότερα πράγματα που θα μπορούσα να επενδύσω! Μωρέ, μήπως να αλλάξουμε τηλέφωνα; :O :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

απαιχτοι οι πιτσιρικαδες ελοιωσα στο γελιο οταν το διαβασα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και οι ατελείωτες διακοπές μου συνεχίζονται...:p

Πως περνάτε κυρίες και κύριοι>>>??? Εγώ απλά μαυρίζω...:cool:

 

http://farm5.static.flickr.com/4077/4865961995_1275209815.jpg

 

:grin::grin::grin::grin::grin:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

δεν ζηλευω σπυρο:pφευγω την Δευτερα το πρωι για 20 μερες:rolleyes:ποια παραλια ειναι αυτη;:Oλεει παντως

 

Μαζί θα γυρίσουμε....:D

 

Χερσόνησος (Κρήτη)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Μαζί θα γυρίσουμε....:D

 

Χερσόνησος (Κρήτη)

ελεος δηλαδη!!!εισαι 20 μερες σε διακοπες και μου λες οτι θα κανεις αλλες 20; :pδεν πιστευω εκει που εισαι να κοιτας γυναικες ε;:p
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Οδυσσέα από την στιγμή που δεν έχω τις τεχνικές γνώσεις και καλά κάνω αφού δεν είναι δουλειά μου, προσπαθώ να κρίνω σύμφωνα με αυτά που εισπρατω από κάθε συσκευή που χρησιμοποιώ....

 

Αυτα:lol:

 

Κώστα καλά κάνεις και τα βγάζεις απο μέσα σου,:p-εξάλλου η εμπειρία σου μετράει και γενικά το να δοκιμάζεις συσκευές μόνο καλό μπορεί να είναι.;)

 

Η αλήθεια είναι πως το Andoid φαντάζει ενδιαφέρουσα εμπειρία.Στον τομέα των smartphones μέχρι στγμής δεν βρέθηκε συσκευή να με "διαολίσει" αρκετά ώστε να την προτιμήσω έναντι του αντίστοιχου μηλοφώνου.Προσδοκώ η Google TV να είναι η πρώτη μου εμπειρία με το Android,εκει κατα το φθινόπωρο.Αλλα επιστρέφοντας στα Android smartphones,η σοβαρότερη εμπειρία που είχα ήταν όταν βοήθησα ένα γνωστό να στήσει το Xperia X10.Και φυσικά όσες συσκευές έχω δει σε καταστήματα.Επομένως καθόλου σοβαρή εμπειρία για να βγάλω τελικά συμπεράσματα.

Όμως ακόμα κι αν προσπεράσω κάποιες εξόφθαλμα λανθασμένες επιλογες κατασκευαστών στο h/w,s/w (π.χ PenTile Matrix,Adreno 200 GPU,touchpads,drivers κ.α) ή και στα front ends,έχω αρκετούς ενδοιασμούς σχετικά με την τελική εμπειρία χρήσης.Για παράδειγμα δεν έχω δεί συσκευή με Android να scrollaρει με ρευστότητα και δίχως κομπιάσματα,ή ν'αλλαζει homescreens δίχως lags.Ανεξάρτητα απο το τι τρέχει ή δεν τρέχει στο background.Δεν ξέρω ίσως έχω κακομάθει αλλα δύσκολα μπορώ να πάω σε μια συσκευή που δε θα ανταποκρίνεται στις πιέσεις με την πρώτη.Ήδη πληρώνω penalty ταχύτητας με το JB στο 3GS.

Επίσης είναι και το θέμα του μεγέθους:Πολλές φορές το 3GS με δυσκολεύει στην μεταφορά του(ειδικά το καλοκαίρι).Δε θα μπορούσα να την με παλέψω μεγαλύτερη συσκευή.Οχι πως δεν χωράει μεγαλύτερη οθόνη στο Iphone.Αλλά και πάλι με μέτρο.

 

Όπως και να'χει συγκρατώ 2 βασικά πλεονεκτήματα για το Android:Τους ταχύτατους ρυθμούς εξέλιξης του OS και τον "ανοιχτό" χαρακτήρα της πλατφόρμας που προσελκύει πολλούς παίκτες.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

http://79.103.232.121:8000/listen.m3u Αν με προλαβετε online προγραμμα απο τον imac μου ..... ετσι για πλακα (rock - blues music)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Και οι ατελείωτες διακοπές μου συνεχίζονται...:p

Πως περνάτε κυρίες και κύριοι>>>??? Εγώ απλά μαυρίζω...:cool:

 

http://farm5.static.flickr.com/4077/4865961995_1275209815.jpg

 

:grin::grin::grin::grin::grin:

 

ωραια......ομπρελλα σπυρο!βλεπω εχεις εφεση στις καλλιτεχνικες φωτογραφιες

Link to comment
Share on other sites

Οδυσσεα αν δεν δουλέψεις αρκετές μέρες με κάποια συσκευή δεν μπορείς ναι βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα.

Έτσι έλεγα κι εγώ για τα android. αλλά ήμουν πολύ μακριά.

 

Καμιά σχέση. Τον tuching & scrolling είναι απίστευτο. Δεν υπάρχει κανένας δισταγμός.

Αν κάτι δεν με αρέσει είναι μερικές κακογραμμένες εφαρμογές.

Το μυστικό εδώ είναι ένα: δεν κλείνουμε εφαρμογές.

Τις αφήνουμε στα χέρια του συστήματος.

Αυτό δίνει απίστευτη ταχύτητα.

 

Πάντως είτε αρέσει είτε δεν αρέσει σε μερικούς το λειτουργικό που ανοίγει πιο γρήγορα εφαρμογές είναι τα WM 6.5

Μπορεί ναι πρόκειται για διάφορες κλασμάτων αλλά είναι αλήθεια. Το έχω τεστάρει και στα 3 λειτουργικά.

 

Τελειώνοντας θα ήθελα ναι πω ότι δεν είναι τυχαιο ότι όλα τα blogs μιλούν με καλά λόγια για το galaxy.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω,στατιστικά μιλώντας δεν έχω έρθει ακόμη σ'επαφή με Android συσκευή που δεν μου παρουσίασε κόμπιασμα στα πρώτα 20" που την έπιασα στα χέρια μου:Hero,Desire,Xperia X10/mini κ.α.Ειδικά με το kinetic scrolling,όταν πάρει φόρα κι επιχειρήσω να σταματήσώ εκεί που θέλω τις μισές φορές σχεδόν αποτυγχάνω.Μπορεί να έχω χαμηλή κιναισθητική νοημοσύνη (κουλοχέρης :lol:),ή να είμαι υπερβολικά απαιτητικός σ'αυτό το θέμα.Ή απλά κακομαθημένος απο το 3GS:p

 

Το Galaxy S πράγματι μοιάζει να παίζει σ'άλλη λίγκα.;) Αλλά εύλογα αναρωτιέται κανείς π.χ :θα φορέσει ποτε το Gingerbread,με δεδομένη τη φήμη της Sammy?(και δεν ξέρω τι θα ισχύσει τελικά με τα requirements και τις ενέργειες της Google για την ενοποίηση της πλατφόρμας)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

ελεος δηλαδη!!!εισαι 20 μερες σε διακοπες και μου λες οτι θα κανεις αλλες 20; :pδεν πιστευω εκει που εισαι να κοιτας γυναικες ε;:p

 

αυτο και αν ειναι αδικια :( εγω δεν εχω παει ακομη ουτε μια μερα:(

και δεν προβλεπεται για φετος πανω απο ενα απλο πσκ(αν τα καταφερω και για αυτο τελικα...)

 

Οδυσσεα και Κωστα

 

δεν θα διαφωνησω με κανεναν σας.επλα εγω επιμενω στα θελω μου,που ειναι

 

η οθονη του λεο (μετα απο αυτην ειναι πολυ δυσκολο να παω σε μικροτερη..)

πολυ καλη καμερα + καλο φλας(αποκλειω το galaxy λογω μη υπαρξης φλας)

hardware (ολες οι καλες συσκευες πλεον το εχουν δεδομενο)

υποστηριξη απο τους xda (πειτε με κολημενο αλλα εγω τους αγαπαω :lol:)

ευκολια χρησης

αποδεκτη αυτονομια(μια μερα,απο το πρωι εως το βραδυ, ειναι παρα πολυ καλη με τα δεδομενα των νεων οθονων)

ανοιχτο λειτουργικο (αδυναμια του μηλου και δεν ενοω χωρις jb,ακομη και με αυτο ειναι "κλειστο")

stand alone device(το μηλο 4 το αποκλειω απο τα must μου,λογω αυτου ακριβως του λογου)

 

αυτα ειναι μερικα απο τα μερικα μου και πιο βασικα must που θελω απο μια συσκευη για να μπορει να με καλυψει.

 

την καλημερα μου σε ολους παιδια και καλο σβκ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτο και αν ειναι αδικια :( εγω δεν εχω παει ακομη ουτε μια μερα:(

και δεν προβλεπεται για φετος πανω απο ενα απλο πσκ(αν τα καταφερω και για αυτο τελικα...)

 

Οδυσσεα και Κωστα

 

δεν θα διαφωνησω με κανεναν σας.επλα εγω επιμενω στα θελω μου,που ειναι

 

η οθονη του λεο (μετα απο αυτην ειναι πολυ δυσκολο να παω σε μικροτερη..)

πολυ καλη καμερα + καλο φλας(αποκλειω το galaxy λογω μη υπαρξης φλας)

hardware (ολες οι καλες συσκευες πλεον το εχουν δεδομενο)

υποστηριξη απο τους xda (πειτε με κολημενο αλλα εγω τους αγαπαω :lol:)

ευκολια χρησης

αποδεκτη αυτονομια(μια μερα,απο το πρωι εως το βραδυ, ειναι παρα πολυ καλη με τα δεδομενα των νεων οθονων)

ανοιχτο λειτουργικο (αδυναμια του μηλου και δεν ενοω χωρις jb,ακομη και με αυτο ειναι "κλειστο")

stand alone device(το μηλο 4 το αποκλειω απο τα must μου,λογω αυτου ακριβως του λογου)

 

αυτα ειναι μερικα απο τα μερικα μου και πιο βασικα must που θελω απο μια συσκευη για να μπορει να με καλυψει.

 

την καλημερα μου σε ολους παιδια και καλο σβκ :)

 

Εγώ πάλι Δημητρη μου, θέλω μια συσκευή που να μην χρειάζεται xda και το λειτουργικό της να μην έχει ανάγκη από επεμβάσεις.

Θέλω ένα τηλέφωνο που να δουλεύει σαν το iPad μου.

Έχω ξεχάσει ποτέ το εκλεισα για τελευταία φορά και συνεχίζει να δουλεύει όπως μετά από soft reset.

 

Η apple καλά κάνει και έχει κλειστό το λειτουργικό της. Έτσι κρατά την συσκευή σε άψογη λειτουργία.

 

Πες μου κάτι που δεν μπορώ να κάνω στο iPad.

Να κατεβασω αρχεία από τον Ίντερνετ το κάνει μια χαρά. Να φλασαρω στον δρόμο δεν υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί ποτέ αν δεν κάνει κάποιος καμία χοντρή βλακεία σε JB συσκευή.

 

Για το φλας έχουμε ξαναπεί ούτε στο Leo ούτε στο desire ούτε στο iPhone δουλεύει σωστά.

Κοντά καίει και μακριά δεν κάνει τίποτα. μόνο xenon κάνει πραγματική δουλειά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αυτο και αν ειναι αδικια :( εγω δεν εχω παει ακομη ουτε μια μερα:(

και δεν προβλεπεται για φετος πανω απο ενα απλο πσκ(αν τα καταφερω και για αυτο τελικα...)

 

Οδυσσεα και Κωστα

 

δεν θα διαφωνησω με κανεναν σας.επλα εγω επιμενω στα θελω μου,που ειναι

 

η οθονη του λεο (μετα απο αυτην ειναι πολυ δυσκολο να παω σε μικροτερη..)

πολυ καλη καμερα + καλο φλας(αποκλειω το galaxy λογω μη υπαρξης φλας)

hardware (ολες οι καλες συσκευες πλεον το εχουν δεδομενο)

υποστηριξη απο τους xda (πειτε με κολημενο αλλα εγω τους αγαπαω :lol:)

ευκολια χρησης

αποδεκτη αυτονομια(μια μερα,απο το πρωι εως το βραδυ, ειναι παρα πολυ καλη με τα δεδομενα των νεων οθονων)

ανοιχτο λειτουργικο (αδυναμια του μηλου και δεν ενοω χωρις jb,ακομη και με αυτο ειναι "κλειστο")

stand alone device(το μηλο 4 το αποκλειω απο τα must μου,λογω αυτου ακριβως του λογου)

 

αυτα ειναι μερικα απο τα μερικα μου και πιο βασικα must που θελω απο μια συσκευη για να μπορει να με καλυψει.

 

την καλημερα μου σε ολους παιδια και καλο σβκ :)

 

Δημήτρη, θα σου απαντήσω σε ένα ένα από αυτά που λες.

Αν το μέγεθος της οθόνης του Λεο σου είναι τόσο απαραίτητο, καλύτερα διάλεξε ένα tablet με οθόνη πολύ μεγαλύτερη. 4,3 ίντσες δεν μπορεί να είναι το στάνταρ σου για κινητό τηλέφωνο!:blink: Είπαμε, αλλά είναι υπερβολή.

Από την άλλη αντιστάθμισε και την ποιότητα που χάνεις, λόγω wm (65000 χρώματα).

 

Για την κάμερα: Αν τώρα αναζητάς καλή κάμερα σε κινητό και αυτός είναι ο λόγος που κρατάς το Λεο....Πόσο καλή είναι η κάμερά του? Δεν έχω δεί κανένα HTC με αξιοπρεπή κάμερα!!

 

Οι xda ασχολούνται πολύ με όλα τα HTC. Οπότε, δεν είναι θέμα wm ή Λεο. Και το desire έχει πολύ καλή υποστήριξη. Μάλιστα, όσο παιρνάει ο καιρός, το βάρος θα πέφτει στα android και όχι στα wm που αργοπεθαίνουν σιγά σιγά.

 

Όσο για τα κλειδώματα που λες, αυτά είναι προνόμια μόνο του μήλου, οπότε, αν δεν τα θες, αποφεύγεις μόνο αυτό.

 

Δεν ξέρω τι χρήση κάνεις ακριβώς στο κινητό σου τηλέφωνο, για να σου πώ αν θα σε βολέψει ή όχι το android , πάντως, είδες τον Κώστα που ενθουσιάστηκε:)

 

Οδυσσέα, το Milestone μου σου βάζω στοίχημα ότι δεν θα λαγγάρει σε 20".:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα κλειδώματα που λες, αυτά είναι προνόμια μόνο του μήλου, οπότε, αν δεν τα θες, αποφεύγεις μόνο αυτό.

 

Καλό, χρυσό και ανερχόμενο το Android αλλά αυτό το ανέκδοτο με το ανοιχτό λειτουργικό εχει παλιώσει.

 

Μια χαρά διπλοτριπλοκλειδωμενο είναι κι αυτό οπως και ολα τα υπόλοιπα, το μόνο που το διαχωρίζει είναι η στάση Ποντιου Πιλατου που διατηρεί η Google σε ότι αφορά την διαχείριση του, εφόσον φυσικά δεν επηρεαζονται τα συμφέροντα της.

 

Αφού η Google έχει τόσο "ανοιχτό" μυαλό, γιατι δεν δημοσιοποιεί και τον κώδικα της αναζήτησης της για ένα πιο αξιοκρατικο Internet στον οποίο τα αποτελέσματα δεν παρουσιάζονται με βάση τις συμφωνίες για διαφημίσεις;

 

Η "ανοιχτή" Microsoft (αυτό είναι που λέμε το άλλο με τον Τοτο) γιατί καλεί τους δημιουργούς να γράψουν σε proprietary silverlight?

 

Δεν υπαρχει καμία εταιρεία στον χώρο που να εχει ανοικτό λειτουργικό, καμία δεν θα μπορουσε να επιβιώσει χαρίζοντας την πνευματική της ιδιοκτησία δεξιά και αριστερά. Και καλά κάνουν, ο ανταγωνισμός δημιουργεί καλύτερα προϊόντα. Αλλά ας μην είμαστε τοσο αφελείς να πιστεύουμε ότι ενδιαφερεται κανείς για την εκτίμηση μας και όχι για τα λεφτα μας.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ddr η σοφή παροιμία λέει όσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος :-)

 

Κάθε λειτουργικό θέλει το χρόνο του για να το μάθει κάποιος και να εκμεταλευτεί τις δυνατότητες του.

Εγώ ενθουσιάστηκαν με τα Android αλλά βλέπω και τα αρνητικά τους.

οπωσδήποτε σε σχέση με τα Windows είναι πολύ μπροστά.

το ios αντέχει ακόμα αλλά αν αποφασίσουν να το εκσυγχρονίσουν λίγο ακόμα, θα παραμείνει για πολλά χρόνια μπροστά.

το αδύνατο σημείο στα ανδροειδη. είναι ότι όταν μειωθεί παρά πολύ η μνήμη υπάρχει αισθητή διαφορά στην τταχύτητα.

κάτι που συμβαίνει πολύ λιγότερο στο ios.

Βέβαια υπάρχουν λύσεις και με το froyo βελτιώνεται κατά πολύ.

Δεν εχω σταματήσει να πειραματιζομαι.

κατέληξα ότι μ ένα task manager που μπορείς να ρυθμίσεις ποιες εφαρμογές δεν θες να κλείνουν πότε, το τηλέφωνο συμπεριφέρεται πολύ καλύτερα.

Το μέγεθος της οθόνης είναι εντελώς υποκειμενικο. Πλέον οι εξωτερικές διαστάσεις συσκευών με μεγάλες οθόνες είναι ίσες η και μικρότερες από άλλες με 3, 5 άρες.

το galaxy είναι μόλις μισό πόντο μεγαλύτερο στο ύψος από το iPhone.

Είναι πρόβλημα αυτό? Ξέρεις πόσο έντονη είναι η διαφορά της μισής ιντζας στα περισσότερα πράγματα που κάνει μια συσκευή?

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα γελάσετε αρκετά!

 

 

Φτιάξαμε ένα βιντεάκι σχετικά με το Face Time και κάποιες ροζ αγγελίες σχετικά με αυτό!

 

Καλο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Επαιδί έλειπα σε διακοπές σε περιοχή χωρίς καλό σήμα, έχω μείνει πίσω στην πληροφόρηση και στο διάβασμα του θέματός μας.

Βγήκε JB για iOS 4.0.1 ?

Αν ναι δουλεύει καλά ?

Το εγκαθιστούμε ?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εγώ το jb το έκανα στην παραλία!Με σύνδεση edge.

 

http://www.jailbrakeme.com

 

Και μερικά עכאקגדשןלחי από το iPad!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

παιδια για μενα η αποφαση εχει ηδη ληφθει εδω και πολυ καιρο

Α) Ο καθενας αγοραζει ο,τι τον ευχαριστει

Β) Πολυ καλο το galaxy S .. καλο το desire , υποσχομενο το android

G) Δεν υπαρχει αλλο κινητο σαν το iphone , ποσο δε μαλλον με το 4 !!!!

Θέλω ενα κινητο παιρνω το iphone 4 ... Θέλω 2ο αγοραζω ενα κινητο με android

Δυστυχως τα windows mobile εχουν πεθανει και φρόντισε η ιδια η microsoft γι'αυτο

Θα δειτε , μολις κυκλοφορήσει ευρεως το iphone 4 σε κανονικες τιμες και οχι σε τιμες λαπτοπ που το δινουν τωρα οι κερδοσκοποι , οταν θα ποσταρουμε τις φωτογραφιες και τα videa μας , τις σκηνοθετικες μας χαζομαρες με το imovie και οταν θα μιλαμε με facetime εντελως δωρεαν που πολλοι το κοροιδευουν τωρα ... τοτε θα δουμε τι θα κανουν οι αλλες εταιρίες .... λετε να βγω τοσο λαθος ? αντε θα δουμε , ενας μηνας εμεινε περιπου , εκει κατα τελη σεπτεμβριου θα τα ξαναλεμε εδω ... , τωρα αν η apple κανει την μαγκια να ενωσει με facetime τα iphone - ipad , ipod & imac, εκει απλα θα διαλυσει το συμπαν ...

Εν κατακλειδι , ωραια ολα τα αλλα κινητα (επαναλαμβανω το galaxy s το ποιο καλο αν και πολυ μαιμουδιτσα ρε παιδι μου , σχεδον ιδιο το κανανε ....) αλλα απλα τιποτα δεν πλησιαζει ουτε στο 40% απο αυτο που λεγεται iphone 4

Τα μοναδικα χρηματα που δεν εκλαψα μεχρι σημερα ειναι ο,τι χρηματα εχω δωσει στον θειο steve και της apple του .... τωρα αν ειμαι fun boy babay klp απλα δεν με νοιαζει , εγω την δουλεια μου κανω και το χαιρομαι .....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μαριε όλα καλά αλλά η απόσταση έχει μικρινει πρέπει να φροντίσει και η apple από την μεριά της να αντιγράψει κάποια από τα χρήσιμα των άλλων λειτουργικών.

 

Προσπαθώ να μην είμαι απόλυτος και φροντιζω να δοκιμαζω.

Το iPhone 4 θα το πάρω μόνο αν είμαι βέβαιος ότι μπορεί να κάνει ότι και το iPad που δεν έχω καθλου περιορισμούς, να είναι το ίδιο γρήγορο και φυσικά άψογο σε θέματα σήματος.

Άρα θα πρέπει πριν το αγοράσω να έχω την δυνατότητα να το δοκιμάσω.

 

Έχοντας το iPad, δεν είμαι διατεθημενος να κάνω υποχωρήσεις γιατί απλά είναι iPhone.

Θα το συγκρινω μ αυτό που έχω και αν τα κάνει όλα όπως εγώ θέλω θα το αγοράσω.

Διαφορετικά θα περιμένω την πιο ολοκληρομενη συσκευή android που θα διαθέτει όλα όσα λείπουν πχ xenon, λιγότερο πλαστικό κλπ.

 

Δεν συγκινουμαι από ονόματα, θέλω στην πράξη αυτό που θα πάρω να δικαιολογεί τα χρήματα που δίνω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

για το xenon εχεις απολυτο δικαιο και απορω γιατι οι %^^^^^ δεν το βαζουν .....

Τωρα σε αυτο που λες εχεις απολυτο δικαιο , μια που εχεις το galaxy και τραβας πολυ καλα βιντεακια , αν μπορεσεις και βγει imovie στο ipad θα κανεις παπαδες (φυσικα τωρα το κανεις με τον mac) .... αλλα αληθεια τραβαει καλα βιντεο ?? (εκει θα το δεις με το iphone ) αμεσοτητα , εδω στη Λαρισα δοκιμασα ενα galaxy και οταν πατουσα να βγει η φωτο , η το βιντεο εκανε 4 δευτερολεπτα να τα εμφανισει μετα , δεν ξερω για σενα , αλλα για μενα ειναι πολυ σπαστικο .... με το iphone ολα γινονται (να στο πω λαρισαικα :lol::lol:)τσακ πουτ !!!!

Απο την αλλη φανταζεσαι το iphone συνδεδεμενο με το ipad να τραβας βιντεακια και να τα βλεπεις στην οθονη του ipad αμεσα http://www.youtube.com/watch?v=UbjWdBjhlFU

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

για το xenon εχεις απολυτο δικαιο και απορω γιατι οι %^^^^^ δεν το βαζουν .....

Τωρα σε αυτο που λες εχεις απολυτο δικαιο , μια που εχεις το galaxy και τραβας πολυ καλα βιντεακια , αν μπορεσεις και βγει imovie στο ipad θα κανεις παπαδες (φυσικα τωρα το κανεις με τον mac) .... αλλα αληθεια τραβαει καλα βιντεο ?? (εκει θα το δεις με το iphone ) αμεσοτητα , εδω στη Λαρισα δοκιμασα ενα galaxy και οταν πατουσα να βγει η φωτο , η το βιντεο εκανε 4 δευτερολεπτα να τα εμφανισει μετα , δεν ξερω για σενα , αλλα για μενα ειναι πολυ σπαστικο .... με το iphone ολα γινονται (να στο πω λαρισαικα :lol::lol:)τσακ πουτ !!!!

Απο την αλλη φανταζεσαι το iphone συνδεδεμενο με το ipad να τραβας βιντεακια και να τα βλεπεις στην οθονη του ipad αμεσα http://www.youtube.com/watch?v=UbjWdBjhlFU

 

Οχι βρε τι τεσερα δευτερολεπτα. 1-2 ναι, γιατι πρεπει να προετοιμαστει για προβολη.

Για βαλε ενα βιντεακι στο ipad να δεις οτι κι αυτο χρειαζεται αυτον τον ελαχιστο χρονο να ξεκινησει και μαλιστα με ετοιμο αποθηκευμενο βιντεο.

 

Τραβα πολυ καλα βιντεο ακομα και με κανονικο φωτισμο δωματιου.

Αυτο που μου την σπαει στα android ειναι οτι εχουν παντελη ασυμβατοτητα με mac. Ουτε σαν εξωτερικο σκληρο δεν το βλεπει.

Τωρα θα ψαξω μηπως βρω κανα προγραμματακι.

Βεβαια δεν εχω προβλημα σε επαφες ημερολογιο todo αφου συχρονιζουν ολα μεσω google.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...