Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εγω λεω στην γκομενα μου οτι εχω μεγαλο *****,οταν το δει και ειναι μικρο εγω δεν θα φωναξω τους πρωην της να της δειξω οτι και αυτοι μικρο εχουν,ουτε θα βαλω 2-3 προφυλακτικα (bumpers) για να της ριξω σταχτη στα ματια.

 

Δανείζομαι τον παραλληλισμό και πρόσθετω ότι δεν ενδιαφέρει κανεναν πως το κρατάς όταν το παίζεις εφόσον καταφέρνεις να φτάσεις στην κλιμάκωση. ;)

 

Η όλη ιστορία έχει εξελιχθεί σε αντιπαράθεση του ποιος το έχει μεγαλύτερο, το σήμα, και χάνει την ουσία. Το μέγεθος μετράει μόνο όταν ειναι εξαιρετικά μεγάλο η εξαιρετικά μικρό. Και σε αυτη την περίπτωση ειναι λιγο πιο κάτω από το μέτριο.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Δανείζομαι τον παραλληλισμό και πρόσθετω ότι δεν ενδιαφέρει κανεναν πως το κρατάς όταν το παίζεις εφόσον καταφέρνεις να φτάσεις στην κλιμάκωση. ;)

 

Η όλη ιστορία έχει εξελιχθεί σε αντιπαράθεση του ποιος το έχει μεγαλύτερο, το σήμα, και χάνει την ουσία. Το μέγεθος μετράει μόνο όταν ειναι εξαιρετικά μεγάλο η εξαιρετικά μικρό. Και σε αυτη την περίπτωση ειναι λιγο πιο κάτω από το μέτριο.

Ειδες που ο καθενας διαβαζει τα πραγματα οπως θελει?

Ο παραλληλισμος μου δεν ηταν για το ποιος την εχει πιο μεγαλη,αλλα τι λεει κανεις,πως την παταει και πως δικαιολογειται.

 

 

Αντιπαραθεση για το σημα την εκανε η μηλο που ειπε "ουτε οι αλλοι εχουν" και εβαλε και τα παιδακια της στο Youtube να κανουν death grip και σε πευκα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ειδες που ο καθενας διαβαζει τα πραγματα οπως θελει?

Ο παραλληλισμος μου δεν ηταν για το ποιος την εχει πιο μεγαλη,αλλα τι λεει κανεις,πως την παταει και πως δικαιολογειται.

 

 

Αντιπαραθεση για το σημα την εκανε η μηλο που ειπε "ουτε οι αλλοι εχουν" και εβαλε και τα παιδακια της στο Youtube να κανουν death grip και σε πευκα.

 

Δεν είπα οτι ο παραλληλισμός σου ήταν γι' αυτό, διαβασε ξανά το μηνυμα μου.

 

Αντιπαράθεση για το σήμα, αν θελεις να το εξετάσουμε χρονικά, έκαναν πρώτα η Moto και η Nokia, πριν την διάσκεψη τύπου της Apple. Και φυσικά δεν μπορεί να τις κατηγορήσει κανείς γι' αυτο, όπως ξερουμε ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος. Αλλά δεν είναι ξαφνικά η Apple o μοναδικός παίχτης που ρίχνει χτυπήματα κάτω από τη μέση.

 

Επιπλέον, όταν το Internet εχει κατακλυστεί από videos που δείχνουν το σήμα στο iPhone να πέφτει όταν το κρατάς στο σημείο της κεραίας τι περίμενες από την Apple να βγει και να κάνει στον μέσο χρήστη, τεχνική ανάλυση;

Edited by pperiklis
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι ο παραλληλισμός σου ήταν γι' αυτό, διαβασε ξανά το μηνυμα μου.

 

Αντιπαράθεση για το σήμα, αν θελεις να το εξετάσουμε χρονικά, έκαναν πρώτα η Moto και η Nokia, πριν την διάσκεψη τύπου της Apple. Και φυσικά δεν μπορεί να τις κατηγορήσει κανείς γι' αυτο, όπως ξερουμε ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος. Αλλά δεν είναι ξαφνικά η Apple o μοναδικός παίχτης που ρίχνει χτυπήματα κάτω από τη μέση.

 

Επιπλέον, όταν το Internet εχει κατακλυστεί από videos που δείχνουν το σήμα στο iPhone να πέφτει όταν το κρατάς στο σημείο της κεραίας τι περίμενες από την Apple να βγει και να κάνει στον μέσο χρήστη, τεχνική ανάλυση;

Ο μεγαλος ξερεις πως φαινεται?

Στο οτι δεν πεφτει εκει που επεσαν οι αλλοι,βλ Νοκια και Μοτο.

 

Εγραψα και ποιο πανω τι θα με καλυπτε να ελεγαν(γιατι πιστευω τετοια απαντηση δινουν οι μεγαλοι παικτες)

 

Να δανειστω και την υπογραφη ενος μελους του φορουμ δεν θυμαμαι ποιο παιδι ειναι :

Ο χαζος επιμενει, ο πονηρος δικαιολογειται, ο εξυπνος παραδεχεται.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ο μεγαλος ξερεις πως φαινεται?

Στο οτι δεν πεφτει εκει που επεσαν οι αλλοι,βλ Νοκια και Μοτο.

 

Εγραψα και ποιο πανω τι θα με καλυπτε να ελεγαν(γιατι πιστευω τετοια απαντηση δινουν οι μεγαλοι παικτες)

 

Να δανειστω και την υπογραφη ενος μελους του φορουμ δεν θυμαμαι ποιο παιδι ειναι :

Ο χαζος επιμενει, ο πονηρος δικαιολογειται, ο εξυπνος παραδεχεται.

 

Αν θες να το πάμε με αποφθεγματα, στον πόλεμο ολα επιτρέπονται. :)

 

Και γιατί το γράφω αυτό, οχι για να έρθω σε αντιπαράθεση με τα λεγομενα σου αλλά γιατί πιστευω το προφανές, οτι κάθε νομισμα εχει δυο οψεις. Εάν κάποιος θέλει να τοποθετηθεί και να πεισει ότι το κάνει με αντικειμενικότητα ειναι υποχρεωμένος να εξετασει ολα τα ενδεχόμενα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις υποκειμενικες τοποθετήσεις, αυτό με το οποίο διαφωνώ είναι το πέπλο της "αντικειμενικότητας". Είναι διάφανο και φεγγιζει..

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει πολλά κινητά και με το iPhone είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό που θα το άλλαζα είναι με το iPhone 4
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Welcome back Περικλή! Τώρα τελευταία σε βλέπω σε όλο και ποιο ενεργό ρόλο στην παρέα και αυτό μου προκαλεί ευχαρίστηση. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως βαρεθηκα την ιστορια με το σημα , βαρεθηκα αγγελιες του τυπου 900 ευρω και πηρα το xperia mini και μετα το καλοκαιρι , να ερθει με το καλο , να το δουμε , και μαλλον θα το παρω , προς το παρον το xperia mini παει γαντι με το ipad μου ......

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Windows Phone 7 in depth review

 

Καλύτερα τα λέει απ' όσο τα περίμενα! :p

 

Εγώ πάλι,αναφορικά με την πρακτικότητα κατα την καθημερινή χρήση διέκρινα περισσότερες απο τις (γνωστές) 2 αχίλλειες πτέρνες.Δηλαδή περισσότερες κι απ'όσες είναι ανατομικά αποδεκτές...:p

 

Πάνω απ'ολα δυσκολεύομαι να καθορίσω το προφιλ του χρήστη που θα επίλεγε τα 7αρια.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Αν εγω λεω στην γκομενα μου οτι εχω μεγαλο πουλι,οταν το δει και ειναι μικρο εγω δεν θα φωναξω τους πρωην της να της δειξω οτι και αυτοι μικρο εχουν

 

Αν όμως δεν σε πιστεύει πως είναι φυσιολογικό όλα τα ...πουλιά κάποια στιγμή να πέφτουν τότε τι κάνεις; ;)

Την αποκαλείς άσχετη χάνοντάς την, ή της το αποδεικνύεις με συγκεκριμένα και υπαρκτά παραδείγματα;

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Περασα την os4 αλλα θελω να κανω downgrade και να περασω παλι την 3.1.3 με ποιον τροπο μπορω να το κανω αυτο;;;;
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Περασα την os4 αλλα θελω να κανω downgrade και να περασω παλι την 3.1.3 με ποιον τροπο μπορω να το κανω αυτο;;;;
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=269026 τι δεν σου παει καλα ρε μητσε στην 4;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι,αναφορικά με την πρακτικότητα κατα την καθημερινή χρήση διέκρινα περισσότερες απο τις (γνωστές) 2 αχίλλειες πτέρνες.Δηλαδή περισσότερες κι απ'όσες είναι ανατομικά αποδεκτές...:p

 

Πάνω απ'ολα δυσκολεύομαι να καθορίσω το προφιλ του χρήστη που θα επίλεγε τα 7αρια.

 

Γιατί η MS το έχει καθορίσει?:lol::p

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=269026 τι δεν σου παει καλα ρε μητσε στην 4;

 

Δεν ξερω ρε Γιαννη,απλα επειδη ειχα jb και βαλαμε την 4 απο πανω φοβαμαι οτι εχει κρατησει υπολειματα του jb,και σκεφτομαι να ξαναπερασω την 3.1.3 και να κανω μετα αλλιως την αναβαθμηση.το προβλημα εχει να κανει και με τις κλησεις και με την πλοηγηση στο νετ.κολαει ο messenger,λαμβανω πιο αργα μηνυματα σε διαφορες συνομιλιες μεσω chat και γενικα μεχρι στιγμης πιστευω οτι η 3.1.3 ηταν καλυτερη....μπορει να φταιει οτι πανω απο το jb βαλαμε στο καπακι την 4.εκει καταλειγω.επρεπε δηλ να επαναφερουμε με restore την 3.1.3 και μετα να καναμε την αναβαθμηση.θα δειξει......σε δουλεια να βρισκομαι μου φενετε.....χαχαχα.ευχαριστω για το link.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε Γιαννη,απλα επειδη ειχα jb και βαλαμε την 4 απο πανω φοβαμαι οτι εχει κρατησει υπολειματα του jb,και σκεφτομαι να ξαναπερασω την 3.1.3 και να κανω μετα αλλιως την αναβαθμηση.το προβλημα εχει να κανει και με τις κλησεις και με την πλοηγηση στο νετ.κολαει ο messenger,λαμβανω πιο αργα μηνυματα σε διαφορες συνομιλιες μεσω chat και γενικα μεχρι στιγμης πιστευω οτι η 3.1.3 ηταν καλυτερη....μπορει να φταιει οτι πανω απο το jb βαλαμε στο καπακι την 4.εκει καταλειγω.επρεπε δηλ να επαναφερουμε με restore την 3.1.3 και μετα να καναμε την αναβαθμηση.θα δειξει......σε δουλεια να βρισκομαι μου φενετε.....χαχαχα.ευχαριστω για το link.

 

Φίλε εάν πέρασες την 4 - που αποτελεί και major release - πάνω από JB 3.1.3 είναι πολύ λογικό να σου παρουσιάζονται όλα αυτά τα προβλήματα. Δοκίμασε να κάνεις downgrade στην 3.1.3 και μετά να φτιάξεις μία custom ipsw με το pwnagetool για να περάσεις σε 4.0 JB. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εάν πέρασες την 4 - που αποτελεί και major release - πάνω από JB 3.1.3 είναι πολύ λογικό να σου παρουσιάζονται όλα αυτά τα προβλήματα. Δοκίμασε να κάνεις downgrade στην 3.1.3 και μετά να φτιάξεις μία custom ipsw με το pwnagetool για να περάσεις σε 4.0 JB. ;)

 

Aπλα δεν νομιζω να εχω κρατησει πουθενα το αρχειο του cydiα,και αυτο με προβληματιζει.....λ

Link to comment
Share on other sites

Και βασικα δεν θελω να περασω παλι σε jb.

 

Τότε η μόνη λύση που έχεις και η ενδεδειγμένη κατ΄εμέ είναι το restore στην 4.0.1. :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Welcome back Περικλή! Τώρα τελευταία σε βλέπω σε όλο και ποιο ενεργό ρόλο στην παρέα και αυτό μου προκαλεί ευχαρίστηση. ;)

 

Και εγώ αυτό παρατηρώ και χαίρομαι πολύ για αυτό! Είναι φοβερό να γίνονται όλο και περισσότερα αξιόλογα άτομα μέλη αυτής της παρέας! Άνθρωποι με γνώσεις και όρεξη για βοήθεια και εποικοδομητική κουβέντα!

 

Την καλησπέρα μου σε όλους!

 

 

Περιμένουμε άλλη αναβάθμιση σύντομα; Ή η 4.0.1 είναι προς το παρόν η τελευταία; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τότε η μόνη λύση που έχεις και η ενδεδειγμένη κατ΄εμέ είναι το restore στην 4.0.1. :)

 

μα εχω βαλει την 4.0.1

απο jb στην 3.1.3 περασα την 4.0.1

αν ξανακανω restore στην 4.0.1 πιστευεις θα φτιαξουν τα πραγματα????

και το restore να γινει σαν νεα συσκευη??χωρισ να περασω το back up που εχω κρατησει???

Link to comment
Share on other sites

Αν κατά την αναβάθμισή σου από την jailbroken 3.1.3 που είχες δεν πάτησες set up as new, ναι, έχουν μείνει κατάλοιπα στο τηλέφωνο, και πολύ πιθανό να οφείλονται εκεί τα προβλήματα που αναφέρεις.

 

Μπορείς απλά να πατήσεις Restore στο iTunes και μετά set up as new. Τότε θα σβήστουν όλα από το τηλέφωνο και θα ξανανοίξει σαν καινούριο! Και κατά τα λεγόμενα όλων των γνωστών (εκ του γνώστης:lol:), δεν θα μείνει τίποτα όρθιο! :lol:

 

Προσοχή όμως. Θα χαθούν όλα. Μηνύματα, επαφές, ημερολόγια, saved settings (όπως για παράδειγμα κλειδιά για διάφορα WiFi networks, ρυθμίσεις που μπορεί να έχεις κάνει είτε στο τηλέφωνο είτε σε διάφορες εφαρμογές, τυχόν saved games που μπορεί να έχεις)... Οπότε θέλει λίγο προσοχή και σιγουριά ότι οι επαφές (το κυριότερο κατά την γνώμη μου) είναι και κρατημένες κάπου αλλού (GMail account, Outlook, MobileMe, etc)!

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα σε όλους τους φίλους!

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα σε όλους τους φίλους!

 

Καλό βράδυ Αρτέμη! Και κουράγιο! Πέρασαν οι μέρες! ;):lol::p

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε update του iTunes 9.2.1 for Mac OS X.

Δειτε εδω :cool:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...