Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά εξηγήστε μου κάτι γιατί σε λίγο θα το σπάσω το μήλο...

Λοιπόν όπως είχα πει μου χάλασε το καλώδιο για το pc (το μαμίσιο) και πήγα και πήρα σήμερα ένα άλλο από το πλαίσιο....είχα και άλλο ένα αλλά αυτό το είχα πάρει από το Γερμανό και ήταν μόνο για φόρτιση.

Βάζω το καλώδιο που πήρα σήμερα στο pc και πάλι δεν κάνει τίποτα....βαζω το άλλο (που είναι μόνο για φόρτιση) και φορτίζει κανονικά....βάζω και τα τρία στο φορτιστή και στην πρίζα και δουλεύουν και τα τρία!!!!!!Αποτέλεσμα όλων αυτών????Πρώτον δεν μπορώ να συνδέσω το μήλο με το pc..δεύτερον, οι θύρες usb του pc από την στιγμή που το μήλο με το καλώδιο του γερμανού φορτίζει δουλεύουν...

Τη γνώμη σας...τι να κάνω??

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εξηγήστε μου κάτι γιατί σε λίγο θα το σπάσω το μήλο...

Λοιπόν όπως είχα πει μου χάλασε το καλώδιο για το pc (το μαμίσιο) και πήγα και πήρα σήμερα ένα άλλο από το πλαίσιο....είχα και άλλο ένα αλλά αυτό το είχα πάρει από το Γερμανό και ήταν μόνο για φόρτιση.

Βάζω το καλώδιο που πήρα σήμερα στο pc και πάλι δεν κάνει τίποτα....βαζω το άλλο (που είναι μόνο για φόρτιση) και φορτίζει κανονικά....βάζω και τα τρία στο φορτιστή και στην πρίζα και δουλεύουν και τα τρία!!!!!!Αποτέλεσμα όλων αυτών????Πρώτον δεν μπορώ να συνδέσω το μήλο με το pc..δεύτερον, οι θύρες usb του pc από την στιγμή που το μήλο με το καλώδιο του γερμανού φορτίζει δουλεύουν...

Τη γνώμη σας...τι να κάνω??

 

Βαγγέλη δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αυτό, αλλά από όσο ξέρω δεν έχουν όλα τα USB καλώδια πλήρως καλωδιωμένα τα συγκεκριμένα pins που παρέχουν το ρεύμα στο iPhone / iPod (το είχα πάθει με καλώδιο σε φορτιστή αυτοκινήτου και είχα τρελλαθεί)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αυτό, αλλά από όσο ξέρω δεν έχουν όλα τα USB καλώδια πλήρως καλωδιωμένα τα συγκεκριμένα pins που παρέχουν το ρεύμα στο iPhone / iPod (το είχα πάθει με καλώδιο σε φορτιστή αυτοκινήτου και είχα τρελλαθεί)

 

το πρόβλημα ξέρεις ποιο είναι ότι τα ίδια καλώδια που δεν συνδέουν το μήλο με τον υπολογιστή δίνουν ρεύμα στο μήλο απο το φορτιστή αν το βάλεις στην πρίζα....και το καλώδιο του γερμανού δίνει ρεύμα στο μήλο αν το βάλεις στο pc!!!!!!!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το 3g εδωσα στον ξεδερφο μου ειναι 3.1.2 jb. πως περναει το os4?

Restore, μετά update στο iOS 4.0 και μετά set up as new phone για να μην μείνει τίποτα από το j/b.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το 3g εδωσα στον ξεδερφο μου ειναι 3.1.2 jb. πως περναει το os4?

 

pες του να κατσει στα αυγα του Τολη και να μην το πειραξει καθολου :p:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Restore, μετά update στο iOS 4.0 και μετά set up as new phone για να μην μείνει τίποτα από το j/b.

 

pες του να κατσει στα αυγα του Τολη και να μην το πειραξει καθολου :p:lol:

 

δεν τον προλαβα εκανε Restore, μετά update την 4 αλλα μετα μπηκε με τον λογαριασμο που ειχε?υπαρχει προβλημα?να το ξανακανει παλι?

 

ρε μητσο δεν ντρεπεσαι:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έχω κολλήσει (θα σας πω μετά τι είχε το μήλο και δεν συνδεότανε με το pc) έκανα update την 4...τώρα δεν πρέπει να το κάνω set ua as new phone?? που είναι αυτή η επιλογή??

 

οκ το βρήκα....

Τι τράβηξα πάλι σήμερα......θα σας πω και θα γελάτε μέρες!!!!!!!!!!!!!!

 

http://img267.imageshack.us/img267/1013/img0229m.png http://img690.imageshack.us/img690/6601/img0236g.png http://img28.imageshack.us/img28/9020/img0237p.png

http://img202.imageshack.us/img202/2928/img0238k.png http://img4.imageshack.us/img4/9366/img0239l.png

 

Αλέξανδρε πως έφτιαξες τους φακέλους που βλέπω πως έχεις???(social κλπ)

 

Mod Edit: Παρακαλώ να αποφεύγονται τα συνεχόμενα posts.

Την επόμενη φορά χρησιμοποίησε το κουμπi http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

Edited by avid
Συνεχόμενα posts.

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Σύρε μία εφαρμογή επάνω σε μία άλλη και θα στο κάνει αυτόματα..

 

Στο ανάλογο θέμα έχει ειπωθεί πολλές φορές..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Σύρε μία εφαρμογή επάνω σε μία άλλη και θα στο κάνει αυτόματα..

 

Στο ανάλογο θέμα έχει ειπωθεί πολλές φορές..

 

ευχαριστώ....

Για την τροποποίηση απόλυτο δίκιο!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ....

Για την τροποποίηση απόλυτο δίκιο!!!!

 

Να σαι καλά!!

Νο prob...;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! :)

 

Αποδείξεις με email από το itunes λαμβάνετε;

Έχω να πάρω από τις 19/5... :worry:

 

Το πρόβλημα το έχω και στο ελληνικό και στο αμερικάνικο store και σε επί πληρωμή εφαρμογές και σε δωρεάν.

 

Με τις εφαρμογές δεν έχω πρόβλημα στη συσκευή, απλώς δεν έρχονται οι αποδείξεις στο mail μου.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Μια ερώτηση θέλω να κάνω εδώ και καιρό και όλο το αναβάλω :

 

Ξέρει κανείς να μου πει στατιστικά στοιχεία για το πόσοι χρησιμοποιούν iPhone και πόσοι Leo ?

αν πας σε ενα cafe και δεις στα τραπεζια τι υπαρχει θα σου λυθει η απορια:)
Link to comment
Share on other sites

Στο iTunes στο Mac βγάζει στην παράγραφο Version, Update και Restore

 

Όταν πατήσω Restore ρωτάει αν θέλω να κάνω Back up.

 

Πατάω όχι και βγάζει Restore and Update.

 

Πότε εμφανίζεται το Restore as new ?

 

Ακολουθώ τη σωστή σειρά ?

 

Το τηλ έχει 3.1.2 και JB

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

To set up as new θα εμφανιστεί αφού κατέβει το firmware και ολοκληρωθεί το restore και update. ;)

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σ όλη την παρέα!

έχω ένα κουλό πρόβλημα..... βάζωντας το νέο λογισμικό ξέχασα τους κωδικούς του Messi.... έτσι ενώ δε μπορώ να μπω να γράψω μου ρχονται κανονικά τα Notifications....:wacko::wacko::wacko:

έστειλα κ mail στον developer αλλά δε πολυαγχώθηκαν!!! any ideas???

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σ όλη την παρέα!

έχω ένα κουλό πρόβλημα..... βάζωντας το νέο λογισμικό ξέχασα τους κωδικούς του Messi.... έτσι ενώ δε μπορώ να μπω να γράψω μου ρχονται κανονικά τα Notifications....:wacko::wacko::wacko:

έστειλα κ mail στον developer αλλά δε πολυαγχώθηκαν!!! any ideas???

 

Μιχαλη καλημερα. Κανε προσπαθειες μεχρι να το πετυχεις :rolleyes:. Τοσο δυσκολο password εβαλες και δεν το θυμασαι ουτε και συ ρε θηριο ? :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη καλημερα. Κανε προσπαθειες μεχρι να το πετυχεις :rolleyes:. Τοσο δυσκολο password εβαλες και δεν το θυμασαι ουτε και συ ρε θηριο ? :worry:

 

χαχα έχεις δίκιο Κώστα !! η πλάκα είναι τον λογαριασμό τον είχα ανοίξει για πλάκα κ χωρίς να δώσω βάση! μάλιστα για mail είχα δώσει Nickname!! ανοίγεις πολύ εύκολα λογαριασμό..... τεσπά μικρό το κακό το πολύ πολύ να κάνω καινούργιο!!!! :cool::cool:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@abaloss

Έτσι κανε έναν καινούριο και κανε μας add !!!!!

 

@iOS 4.0 users

Υπαρχει κάποιος που να φοραει σε 3GS την iOS 4.0 και να δοκίμασε αν παίζει το ismart Dialer; Το έχω αγοράσει τόσο από AppStore οσο και από Cydia και το φοραω στην 3.1.2 και θέλω να ξέρω αν παίζει και στην 4.0 :worry:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

αν πας σε ενα cafe και δεις στα τραπεζια τι υπαρχει θα σου λυθει η απορια:)

 

εξαρταται ομως και τι καφετερια.αλλο στα ταμπουρια αλλο στο κολωνακι.και ο ρουβας εχει iphone.λετε να το κανει jb;δηλαδη αν πας καπου και ολοι εχουν το μηλο δεν θα νιωσεις και λιγο μ......ς;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εξαρταται ομως και τι καφετερια.αλλο στα ταμπουρια αλλο στο κολωνακι.και ο ρουβας εχει iphone.λετε να το κανει jb;δηλαδη αν πας καπου και ολοι εχουν το μηλο δεν θα νιωσεις και λιγο μ......ς;
γιατι να νιωσω @@@@;:blink:οτι εχω το εχω για την παρτυ μου,δηλαδη αν κατι μου αρεσει και με βολευει δεν θα το παρω επειδη το εχει παρει και ο vas vas o παρασκευας;
Link to comment
Share on other sites

Από τα προβλήματα που αναφέρθηκαν στο google news σε ένα ποστ παραπάνω, δεν μου έχει τύχει κανένα! Πραγματικά!

 

Μέχρι στιγμής, με εξαίρεση ορισμένα κομπιάσματα, που αφορούν κυρίως μικρές, πολύ μικρές καθυστερήσεις στο άνοιγμα των Settings και λίγο στο scrolling, δεν βλέπω κάτι άλλο...

 

Πάντως, πραγματικά, συνέχεια πάω και κλείνω ότι είναι ανοιχτό... :confused: Κατάλοιπο από τις παλιές εποχές; :lol:

 

Αλλά πραγματικά, είναι απροβλημάτιστη η λειτουργία όλων!

 

Και κάτι άλλο που παρατήρησα είναι όταν κάνεις restart και έχεις ανοιχτά διάφορα apps, μένουν ανοιχτά και μετά το τέλος!

 

Δοκίμασε κανείς το skype; Εμένα δεν μου δουλεύει, παρόλο που έκανα το τελευταίο update...

Link to comment
Share on other sites

Το skype δουλεύει αλλά δεν υποστηρίζει multitasking ακόμα.

 

Προσωπικά δεν κλείνω καμία εφαρμογή. Αυτή τη στιγμή είναι στο background 25 εφαρμογές εκ των οποίων οι μισές υποστηρίζουν Fast App Switching. Επί της ουσίας και οι 25 είναι παγωμένες. Δεν κολλάει τίποτα και η μπαταρία δεν έχει επηρεαστεί καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το skype; Εμένα δεν μου δουλεύει, παρόλο που έκανα το τελευταίο update...

 

Δεν εχει βγει update για το OS4.0 ακόμα!

 

Προσωπικά δεν κλείνω καμία εφαρμογή. Αυτή τη στιγμή είναι στο background 25 εφαρμογές εκ των οποίων οι μισές υποστηρίζουν Fast App Switching. Επί της ουσίας και οι 25 είναι παγωμένες. Δεν κολλάει τίποτα και η μπαταρία δεν έχει επηρεαστεί καθόλου.

 

Όπως και στα Windows Δηλαδή! :) χοχοχο

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!

 

Ήρθε σήμερα το 13αράκι μου!!! Πολύ όμορφο!!!

 

Δεν πρόλαβα να το χαρώ γιατί τρέχω με τη δουλειά!!! :(:(:(

 

Απλά πρόλαβα και έκανα τις αρχικές ρυθμίσεις και σέρφαρα για κανένα τέταρτο με τον Safari! Κατάφερα και έφτιαξα και το maximize των εφαρμογών!!! :lol:

 

Αν έχετε να κάνετε καμιά πρόταση στο newbie... είμαι όλος αυτιά!!! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...