Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιστευω οτι τωρα με το ios4 που εχουμε ισως μερικοι δεν παρουν το 4 αφου τρεχει αψογα στα μηχανακια μας:)προσωπικα θα το παρω γιατι θα εχω γερη επιδοτηση τον νοεμβρη αλλα το βασικο ειναι οτι δεν με εχει πιασει τρελα και ανυπομονησια απο την στιγμη που ειμαι απολυτα ευχαριστημενος ετσι οπως ειμαι τωρα:happy:

 

Και όλα αυτά τη στιγμή που άλλες εταιρείες δεν δίνουν τα updates του λειτουργικού τους σε συσκευές που έχουν βγει 10 μήνες πριν...

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα μηλοπαρεα :)

 

ευχαριστα διαβαζω....:rolleyes::happy:

 

δεν μπορουσα να μην πω ενα "γεια" :ninja:

 

κοληματα,sms 70χαρακτηρων εν ετει 2010, :wacko:

 

καλα πατε βλεπω ε??

 

παω να ριξω εναν υπνακο (τον υπνο του δικαιου τον λεω εγω σε τετοιες περιπτωσεις :lol:

 

Αστα Βρε Δημήτρη, καταραμένη cote.....:mad:

Η vodafonioi έχουν 160 αλλά όχι tethering, οι cotades έχουν 70, αλλά έχουν tethering.. (Για πόσο δεν ξέρω..:X)

 

Καλημέραααααα!!!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αστα Βρε Δημήτρη, καταραμένη cote.....:mad:

Η vodafonioi έχουν 160 αλλά όχι tethering, οι cotades έχουν 70, αλλά έχουν tethering.. (Για πόσο δεν ξέρω..:X)

 

Καλημέραααααα!!!!!

τι ενοεις με το 160 και το 70 εχει σχέση με τα μηνύματα?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Και όλα αυτά τη στιγμή που άλλες εταιρείες δεν δίνουν τα updates του λειτουργικού τους σε συσκευές που έχουν βγει 10 μήνες πριν...
οντως Νικο!!αυτο μου εχει κανει φοβερη εντυπωση:confused:προσωπικα δεν περιμενα οτι η μεταβαση μου θα ηταν τοσο ευκολη,και το βασικο κανω οτι εκανα και πριν πολυ ευκολα και απλα,συν οτι δεν χανω τον χρονο μου πια,επιτελους μου μενει χρονος να κανω τις βολτες μου και να βλεπω τις παρεες μου,το μονο που λυπαμε ειναι για τα χρονια που εχασα:(
Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις με το 160 και το 70 εχει σχέση με τα μηνύματα?

 

Ναι....;) Η cote κοιμάται...:zzz:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

@ Σπύρο αφού εμείς της Cosmote έχουμε ακόμα το tethering, μικρό το κακό με τα μηνύματα και τους 70 χαρακτήρες.

Προσωπικά θεωρώ σημαντικότερο το tethering και αφού δεν παίζει να τα έχουμε όλοι, όλα, προτιμώ τη δική μας περίπτωση. ;)

 

@ Νίκο συμφωνώ απόλυτα με αυτά που είπες για την multitask bar.

Άγχος 0, αφού γνωρίζουμε πως λειτουργεί όπως πρέπει.

Και μόλις αναβαθμιστούν και βασικές τρίτες εφαρμογές εκεί θα δούμε την πραγματική δυναμη της μπάρας.

 

@ Δημήτρη προσωπικά διαβάζοντας δεξιά και αριστερά πως κάποιοι έχουν ήδη αγοράσει το νέο μοντέλο, με είχε πάρει λίγο από κάτω, γιατί το θέλω και εγώ, αλλά από χθες μπόρω να πω πως ξεχάστηκα με την iOS4 και πιστεύω οτι πλέον θα περάσει γρήγορα ο χρόνος μέχρι αρχές Νοέμβρη, που έχω την επιδότηση μου και θα αποκτήσω το iPhone 4 (αν ισχύουν οι επιδοτήσεις μέχρι τότε βέβαια...).

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από πολύ, μα πολύ σκάλισμα, τακτοποίηση εφαρμογών σε φακέλους, και ξανά σκάλισμα, άνοιγμα, κλείσιμο... Πέρα για πέρα θετικές εντυπώσεις!!!

Στα θετικά:

  • Μου αρέσει το νέο look, μου αρέσουν οι εικόνες για bg, μου αρέσει που είναι πιο γρήγορο παντού το τηλέφωνο!
     
  • Μου αρέσει που έχω 160 χαρακτήρες σε SMS.
     
  • Μου αρέσει που έχω το τηλέφωνο στα αγγλικά (δεν μπορώ ελληνικό μενού, το ξαναδοκίμασα) και φωνητικό έλεγχο στα ελληνικά (επιτέλους).

Στα αρνητικά:

  • Δεν μου αρέσει είναι ο δεύτερος μετρητής για data σε tethering, που θα τηλεφωνήσω σήμερα στην Vodafone και θα τους τα πω λίγο... Άντε. :mad:

 

Και για του λόγου του αληθές, ανεβάζω και μερικά screenshots από το «νέο» iPhone! :D

Link to comment
Share on other sites

http://img267.imageshack.us/img267/1013/img0229m.png http://img690.imageshack.us/img690/6601/img0236g.png http://img28.imageshack.us/img28/9020/img0237p.png

http://img202.imageshack.us/img202/2928/img0238k.png http://img4.imageshack.us/img4/9366/img0239l.png

Link to comment
Share on other sites

οντως Νικο!!αυτο μου εχει κανει φοβερη εντυπωση:confused:προσωπικα δεν περιμενα οτι η μεταβαση μου θα ηταν τοσο ευκολη,και το βασικο κανω οτι εκανα και πριν πολυ ευκολα και απλα,συν οτι δεν χανω τον χρονο μου πια,επιτελους μου μενει χρονος να κανω τις βολτες μου και να βλεπω τις παρεες μου,το μονο που λυπαμε ειναι για τα χρονια που εχασα:(

και που να αγορασεις και υπολογιστη mac εκει θα δεις την απολυτη ηρεμια .....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση σε οσους περασαν τη 4.

Στο dialer μπορεις να σβησεις επιλεκτικα κλησεις η πρεπει ακομα να σβηνεις ολο το ιστορικο??

 

Επισεις διαβαζω δε στελνει 160 χαρακτηρες ελληνικους στα sms,τουλαχιστον αναφορα παραδοσεις μηνυματων εχει??

 

Ευχαριστω!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και που να αγορασεις και υπολογιστη mac εκει θα δεις την απολυτη ηρεμια .....
το ξερω,αλλα δυστυχως εσκασα πριν 6 μηνες σαν ηλιθιος σχεδον 2000 ευρω για να φτιαξω ενα δυνατο pc και τωρα αν το δωσω στην καλυτερη περιπτωση θα χασω τα μισα:(θα μου πεις ας προσεχα,οι @@@@@ πληρωνονται
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση σε οσους περασαν τη 4.

Στο dialer μπορεις να σβησεις επιλεκτικα κλησεις η πρεπει ακομα να σβηνεις ολο το ιστορικο??

 

Επισεις διαβαζω δε στελνει 160 χαρακτηρες ελληνικους στα sms,τουλαχιστον αναφορα παραδοσεις μηνυματων εχει??

 

Ευχαριστω!

 

Όλο το ιστορικό και 160 στέλνει από vodafone μόνο, αναφορά παράδοσης δεν έχει.

Edited by CarpeNoctum
Link to comment
Share on other sites

Όλο το ιστορικό και 160 στέλνει από vodafone μόνο, αναφορά παράδοσης δεν έχει.

 

Κριμα ελεγα θα τα ειχαν διορθωση!

Ευχαριστω παντως:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

το καλο θα ηταν αν μας ελεγε και διαχωριζε το ποσα ΜΒ παιρνει το κινητο και απο το wifi...

 

δηλαδη...

 

cellular network

teather data

wifi.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το καλο θα ηταν αν μας ελεγε και διαχωριζε το ποσα ΜΒ παιρνει το κινητο και απο το wifi...

 

δηλαδη...

 

cellular network

teather data

wifi.

 

Νομίζω ότι τα δεδομένα από το WiFi δεν τα μετράει στους μετρητές. Οπότε ξέρεις τα άλλα δύο, που πληρώνεις πιο ακριβά, πόσα είναι και μπορείς να ελέγχεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα προβλήματα στο iOS4

 

 

και που να τα εγραφαν ολα

 

@Ktsak

 

Κωστη,φιλε μου για τις ρομς που αναφερες νωριτερα,στα wm και στους xda,μην ξεχνας οτι μπορουμε να αλλαζουμε οσες θελουμε και οποτε εμεις θελουμε :)

οπως επισης και ραδιος,μεταμορφωνοντας το σημα και την αυτονομια του κινητου μας αμεσα,χωρις κανενα κοστος και κανενα χρονικο περιθωριο αναμονης να βγει καποιο αλλο απο την μαμα HTC.

ηδη υπαρχουν πανω απο 18 διαφορετικες εκδοσεις ραδιος για το λεο,κατι που αποκλειει την περιπτωση να μην βρεις αυτο που θα ταιριαζει στα γουστα σου.και για τους μη γνωριζοντες,ενα ραδιο μπορει να αλλαχτει σε 4' χωρις κανενα απολυτως προβλημα και χωρις να χαθει τπτ απολυτως απο τα δεδομενα του κινητου!οπως φυσικα και χωρις καν οποια αναγκη για συνδεση με υπολογιστη :worry:

 

 

επισης,εμεις,αν κατι δεν μας αρεσει σε καποια ρομ, το φτιαχνουμε(χαλαρα:p) η απλα παμε σε αλλη..δεν περιμενουμε τον επομενο χρονο για το νεο os που θα δωσει ο "δουλειας" (που τελικα,για μια ακομη φορα δουλεψε τον κοσμο του iphone)

 

οσο για τα sms και του 160 χαρακτηρες,δεν θυμαμαι συσκευη μου wm να μην ειχε sms 160 χαρακτηρων:confused:

και εγω δεν εχω τα pda μου ποτε στην ελληνικη γλωσσα,που εκει θεωρειται δεδομενη η υπαρξη 160 χαρακτηρων στα σι-εμ-ες,κατι που στο μηλο πρεπει να συνδοιασεις καποια :wacko: πραγματα για να τα εχεις,αν το καταφερεις τελικα:X

 

ειδα,διαβασα,ελαλησα και σας "ζεστανα", παλι :lol:

 

η συνεχεια δικη σας,μα μην ξεχνατε,ειμαι εδω γυρω :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

@zaharakis

Μητσο αυτα που γραφουν για τα προβληματα εγω προσωπικα τα θεωρω αστεια. Κανενας που εκανε set up as new δεν ειχε τετοια προβληματα. Ειναι κατι σαν το restore απο backup αλλης ROM στα WM. Θυμασαι φανταζομαι τον σχετικο κανονα. Τις επαφες τις εχουμε παντα backup στο itunes, αρα δεν υπαρχει προβλημα. Τωρα για φωτογραφιες, MMS και κλειδωματα, ε νομιζω ολα ειδιορθωνονται. Τουλαχιστον εδω στο myphone κανενας δεν διαμαρτυρυθηκε για τετοια προβληματα. Tυχαιο ? Δε νομιζω. Λες να ειχαν γλυψιμο και να πηραν καμια ειδικη εκδοση του iOS 4.0 ?

 

Οσο για τις ROMs μονο και μονο που εχουν βγει τοσες πολλες οπως λες και συ, το πραγμα μιλαει μονο του. Ακομη ψαχνετε για μια σταθερη ROM. Τι ειναι καλυτερα, μια καθε 6 μηνες αλλα σταθερη, η 18 και να ψαχνεσαι 12 μηνες το χρονο για να σου κατσει ?

 

Για την αναγκη συνδεσης με υπολογιστη εχεις δικιο, αλλα αυτη ειναι η φιλοσοφια της Apple και εμενα προσωπικα δε με χαλαει. Νομνιζω οτι ουτε κανεναν αλλο νοιαζει. Σιγα το προβλημα.

 

Χαιρομαστε που περιμενουμε τον επομενο χρονο για να παρουμε το νεο os που θα δωσει ο "δουλειας", γιατι ξερουμε οτι θα ειναι σταθερο και θα δουλευει απροσκοπτα. Μπορει να λειπουν καποιες λειτουργιες, αλλα για τους περισσοτερους απο εμας ειναι ασημαντες. Πραγματικα ομως δεν καταλαβαινω, γιατι μας δουλεψε για μια ακομη φορα τον κοσμο του iphone ? Εσυ αισθανεσαι ετσι ? Εγω οχι.

 

Οσο για τα sms και τους 160 χαρακτηρες, μαλλον δεν θυμασαι καλα. Να σου θυμισω Resco keyboard, Finger keyboard, κλπ ???? Ολες οι συσκευες μεχρι και το HD που δεν ηταν αγοραμενο απο Ελλαδα και δεν ειχαν επανω τα προσθετα της ACE HELLAS δεν ειχαν ελληνικο πληκρολογιο για 160 χαρακτηρες. Δεν ξερω για το HD2 γιατι δεξν το ειχα. Αλλα μεχρι και το HD ετσι ηταν. Ναι στο μηλο πρεπει να συνδοιασεις καποια πραγματα για να τα εχεις, οπως και στα WM, οπως σου εξηγησα προηγουμενως.

 

Αρα, τζαμπα τα λες ολα αυτα. Εμεις ειμαστε ικανοποιημενοι και κατσε εσυ και τραγουδα. Οπως επισης ικανοποιημενος εισαι και συ απο το Leo. Γουστα ειναι αυτα φιλαρακι και περι ορεξεως ......... μηλοπιτα, για να ειμαστε και μεσα στο κλημα των οπωροκηπευτικων :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

@zaharakis

Μητσο αυτα που γραφουν για τα προβληματα εγω προσωπικα τα θεωρω αστεια. Κανενας που εκανε set up as new δεν ειχε τετοια προβληματα. Ειναι κατι σαν το restore απο backup αλλης ROM στα WM. Θυμασαι φανταζομαι τον σχετικο κανονα. Τις επαφες τις εχουμε παντα backup στο itunes, αρα δεν υπαρχει προβλημα. Τωρα για φωτογραφιες, MMS και κλειδωματα, ε νομιζω ολα ειδιορθωνονται. Τουλαχιστον εδω στο myphone κανενας δεν διαμαρτυρυθηκε για τετοια προβληματα. Tυχαιο ? Δε νομιζω. Λες να ειχαν γλυψιμο και να πηραν καμια ειδικη εκδοση του iOS 4.0 ?

εσεις ξερετε τι προβληματα εχετε η οχι,εμενα δεν με αγγιζουν ουτως η αλλως.εγω απλα την δουλεια μου κανω,να σας ξυπναω λιγο :happy:

 

Οσο για τις ROMs μονο και μονο που εχουν βγει τοσες πολλες οπως λες και συ, το πραγμα μιλαει μονο του. Ακομη ψαχνετε για μια σταθερη ROM. Τι ειναι καλυτερα, μια καθε 6 μηνες αλλα σταθερη, η 18 και να ψαχνεσαι 12 μηνες το χρονο για να σου κατσει ?

 

δεν ψαχνουμε(δεν μιλαω για ολους τους κατοχους λεο,αλλα μονο για αυτους που "νογανε" τι κανουν και τι θελουν αλλα και τι μπορουν να παρουν απο το λεο)για πιο σταθερη ρομ,εχουμε ηδη ακομη και την μαμα ρομ που δουλευει μια χαρα και σταθεροτατα!!

ειναι το παιχνιδι των wm τετοιο,αλλα και το τρομερο hardware του λεο,που σου επιτρεπει να ανανεωνεσαι οποτε εσυ το θελεις;)

 

Για την αναγκη συνδεσης με υπολογιστη εχεις δικιο, αλλα αυτη ειναι η φιλοσοφια της Apple και εμενα προσωπικα δε με χαλαει. Νομνιζω οτι ουτε κανεναν αλλο νοιαζει. Σιγα το προβλημα.

αυτο ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα μειον για εμενα,οποτε να μην το συζηταμε αυτο αλλο,ειναι αναλογα με τις αναγκες του καθενος.:)

 

Χαιρομαστε που περιμενουμε τον επομενο χρονο για να παρουμε το νεο os που θα δωσει ο "δουλειας", γιατι ξερουμε οτι θα ειναι σταθερο και θα δουλευει απροσκοπτα. Μπορει να λειπουν καποιες λειτουργιες, αλλα για τους περισσοτερους απο εμας ειναι ασημαντες. Πραγματικα ομως δεν καταλαβαινω, γιατι μας δουλεψε για μια ακομη φορα τον κοσμο του iphone ? Εσυ αισθανεσαι ετσι ? Εγω οχι.

 

εγω δεν αισθανομαι τπτ,εσεις ?:rolleyes:

 

Οσο για τα sms και τους 160 χαρακτηρες, μαλλον δεν θυμασαι καλα. Να σου θυμισω Resco keyboard, Finger keyboard, κλπ ???? Ολες οι συσκευες μεχρι και το HD που δεν ηταν αγοραμενο απο Ελλαδα και δεν ειχαν επανω τα προσθετα της ACE HELLAS δεν ειχαν ελληνικο πληκρολογιο για 160 χαρακτηρες. Δεν ξερω για το HD2 γιατι δεξν το ειχα. Αλλα μεχρι και το HD ετσι ηταν. Ναι στο μηλο πρεπει να συνδοιασεις καποια πραγματα για να τα εχεις, οπως και στα WM, οπως σου εξηγησα προηγουμενως.

 

finger keyboard,απλα το καλυτερο πληκτρολογιο που υπαρχει για wm συσκευες,εκτος του λεο :!: ανενημερωτο σε πιανω φιλε μου:)

 

Αρα, τζαμπα τα λες ολα αυτα. Εμεις ειμαστε ικανοποιημενοι και κατσε εσυ και τραγουδα. Οπως επισης ικανοποιημενος εισαι και συ απο το Leo. Γουστα ειναι αυτα φιλαρακι και περι ορεξεως ......... μηλοπιτα, για να ειμαστε και μεσα στο κλημα των οπωροκηπευτικων

 

εγω θα τραγουδαω οσο μπορω ,το θεμα ειναι ποσο θα μπορειτε εσεις ακομη να με ακουτε(κατι σαν τον φουρναρη στο καφε της χαρας:lol:)

θα ειμαι παντα η "παραφωνια" απεναντι σε οτι βρισκω λαθος,η ελλειπες...ασχετα με τι εχω εγω η εσεις:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Στου μήλου την μηλόπιτα πάρτη και φύγε.....:ninja:

 

Μόλις έκανα ένα τηλέφωνο με ένα σημαντικό Deel!!!!

Αν όλα πάνε καλά την επόμενη εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου.......:whistle:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θέλω να κάνω εδώ και καιρό και όλο το αναβάλω :

 

Ξέρει κανείς να μου πει στατιστικά στοιχεία για το πόσοι χρησιμοποιούν iPhone και πόσοι Leo ?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

@zaharakis

Οντως εμεις ξερουμε τα προβληματα και τις ελλειψεις ;)

 

Δεν σε πιστευω οταν λες οτι δεν ψαχνετε, ουτε και οτι εχετε τοσο μα τοσο σταθερη ROΜ απο τη μαμα, και ολο αυτο το κανετε για χομπυ και ανανεωση. Εγω σαν ανανεωση και φρεσκαρισμα θεωρω κανενα μασαζακι, ηλιοθεραπεια στην παραλια και κανενα ποτακι, χαζεμα στο ηλιοβασιλεμα ;) Τωρα αν εσεις οι κατοχοι των WM ρε Μητσαρα εννοειτε χαλαρωμα την αλλαγη ROM και το φλασαρισμα ..........

 

Τα ξαναειπαμε, για εμας δεν ειναι μειον το να χρειαζεσαι να επαναφερεις τη συσκευη σου η να περασεις την καινουρια ROM η τα αρχεια σου με συγχρονισμο μεσω itunes και Η/Υ, να μην το συζηταμε αυτο αλλο, ειναι αναλογα με τις αναγκες του καθενος.

 

Συμφωνω μαζι σου οτι finger keyboard ειναι απλα το καλυτερο πληκτρολογιο που υπαρχει για wm συσκευες, δεν ειπα κατι διαφορετικο. Μην ξεχνας ομως οτι και αυτο ειναι 3rd party application, δεν ειναι μανισια .................. τωρα εγω σε πιανω ανενημερωτο φιλαρακι μου :lol:

 

Να τραγουδας Μητσο, το τραγουδι φερνει χαρα και ολοι μας τη χρειαζομαστε τοσο πολυ τη σημερον ημερα. Αρκει να μην τραγουδας παραφωνα σαν τον φουρναρη στο καφε της χαρας, γιατι τοτε η τη φωνη θα κλεισουμε, η θα αλλαξουμε καναλι και θα βλεποθυμε Dancing with the Stars :p

 

Εσεις φιλαρακι ξεχωριστε γιατι ειστε ελαχιστοι που εχετε Leo, και εμεις θα ξεχωριζουμε γιατι χρησιμοποιουμε το κατα το δυνατον καλυτερο κινητο της εποχης :cool:

 

Και προπαντως να εισαι ο εαυτος σου, οσο δυσαρεστος και αν φαινεσαι σε καποιους. Ευτυχως τωρα τελευταια επανηλθες στα κανονικα σου, γιατι σε ειχα πιασει λιγιο πεσμενο :cry:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

@zaharakis

Οντως εμεις ξερουμε τα προβληματα και τις ελλειψεις ;)

 

Δεν σε πιστευω οταν λες οτι δεν ψαχνετε, ουτε και οτι εχετε τοσο μα τοσο σταθερη ROΜ απο τη μαμα, και ολο αυτο το κανετε για χομπυ και ανανεωση. Εγω σαν ανανεωση και φρεσκαρισμα θεωρω κανενα μασαζακι, ηλιοθεραπεια στην παραλια και κανενα ποτακι, χαζεμα στο ηλιοβασιλεμα ;) Τωρα αν εσεις οι κατοχοι των WM ρε Μητσαρα εννοειτε χαλαρωμα την αλλαγη ROM και το φλασαρισμα ..........

 

Τα ξαναειπαμε, για εμας δεν ειναι μειον το να χρειαζεσαι να επαναφερεις τη συσκευη σου η να περασεις την καινουρια ROM η τα αρχεια σου με συγχρονισμο μεσω itunes και Η/Υ, να μην το συζηταμε αυτο αλλο, ειναι αναλογα με τις αναγκες του καθενος.

 

Συμφωνω μαζι σου οτι finger keyboard ειναι απλα το καλυτερο πληκτρολογιο που υπαρχει για wm συσκευες, δεν ειπα κατι διαφορετικο. Μην ξεχνας ομως οτι και αυτο ειναι 3rd party application, δεν ειναι μανισια .................. τωρα εγω σε πιανω ανενημερωτο φιλαρακι μου :lol:

 

Να τραγουδας Μητσο, το ταργουδι φερνει χαρα και ολοι μας τη χρειαζομαστε τοσο πολυ τη σημερον ημερα. Αρκει να μην τραγουδας παραφωνα σαν τον φουρναρη στο καφε της χαρας, γιατι τοτε η τη φωνη θα κλεισουμε, η θα αλλαξουμε καναλι και θα βλεποθυμε Dancing with the Stars :p

 

Εσεις φιλαρακι ξεχωριστε γιατι ειστε ελαχιστοι που εχετε Leo, και εμεις θα ξεχωριζουμε γιατι χρησιμοποιουμε το κατα το δυνατον καλυτερο κινητο της εποχης :cool:

 

Και προπαντως να εισαι ο εαυτος σου, οσο δυσαρεστος και αν φαινεσαι σε καποιους. Ευτυχως τωρα τελευταια επανηλθες στα κανονικα σου, γιατι σε ειχα πιασει λιγιο πεσμενο :cry:

 

δεν ειμαι και στα καλυτερα μου φιλαρακι,δυστυχως,αλλα προσπαθω να το παλευω..

ειπα να σας αφηνα για λιγο γιατι ειχα κουραστει να διαβαζω για mac/iphones συνεχεια εδω μεσα.και καθε φορα που ξεκιναγα να ταρακουνω λιγο τα νερα για να ευθυμησουμε,καποιος θα πεταγοταν να μου την πει για wm fan boy..ξερεις οτι αυτα μου την καρφωνουν ασχημα...

 

αν ημουν οικονομικα πιο ανετα,θα επαιρνα πολυ πιο πριν απο τον καθενα σας το νεο μηλο,οπως εκανα παντα με καθε νεα,δυνατη(εστω στα χαρτια) συσκευη..

αλλα τωρα,λιγο το οικονομικο,πολυ το καλο και σταθερο μου λεο,δεν θα πεσω παλι ευκολα σε τετοια κινηση "περιεργειας" και μονο :)

 

ειμαι ανθρωπος που τον "παιρνω"πολυ ευκολα στο κρανιο οταν πανε να μου την πουν....ειδικα αν αυτο γινεται,επειδη ποτε δεν "βλεπω" οτι με βολευει μονο, αλλα ολα οσα ειναι μπροστα μου.

 

Πωπω! 11.888 γράμματα (παρα παρα παρα) Τυχαίο;Δε νομίζω!

 

πες μου οτι καθησες και τα μετρησες :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι wm fan boy.....:lol::lol::lol:

 

Μη μη μη μη βαράς πλάκα κάνω..... ΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ..........

 

http://images.zaazu.com/img/tko-boxing-boxer-athlete-smiley-emoticon-000579-large.gif

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Στου μήλου την μηλόπιτα πάρτη και φύγε.....:ninja:

 

Μόλις έκανα ένα τηλέφωνο με ένα σημαντικό Deel!!!!

Αν όλα πάνε καλά την επόμενη εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου.......:whistle:

 

Δεν σε κατάλαβα! Για κάντο πενηνταράκια! :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

@fanko

 

@zaharakis

Μητσο δεν πτοουμαστε. Φυσικα και ειναι ευχαριστα τα πραγματα. Κατι που εσεις στα WM δεν θα το νοιωσετε. Γιατι καταφευγετε στο xda για να κανετε αναβαθμιση ROM. Εμεις την παιρνουμε επισημα και με τη βουλα ;)

 

Ποια κολληματα ? Μονο ο Αλεξανδρος διαμαρτυρηθηκε και δεν ξερουμε τι εκανε. Μιλατε και σεις για κολληματα, οι επιστημονες του κολληματος και του flashαρισματος στα WM, μεχρι να βρειτε μια ROM να σας κατσει και να μην κολλαει ?

 

Μιλατε για SMS 70 χαρακτηρων? Μηπως θες να μας πεις αν το LEO εκτος ACE HELLAS αν στελνει απο τη μανα του 160 χαρακτηρες ?

 

Αρα οπως καταλαβες, οχι απλα παμε μια χαρα, αλλα ειμαστε και κατενθουσιασμενοι με το καινουριο ΕΠΙΣΗΜΟ λογισμικο που μας εδωσε ο θειος Steve. Μπορει να λειπουν κανα 2 ασημαντα πραγματα, αλλα αυτα δεν αλλαζουν με τιποτε τη γενικη εικονα. Κοιμησου εσυ τον υπνο του δικαιου, των WM τον λεω εγω και μη στεναχωριεσαι φιλαρακι, εμεις παλι ευτυχισμενοι ειμαστε και σε περιμενουμε :lol:

 

Την καλημερα μου και να σαι καλα να τα λεμε :D

 

Εχει την πλακα της η φαγομαρα επειδη ακριβως γινεται φιλικα. Ομως κανεις σας δεν βλεπει τα πραγματα αντικειμενικα.

Χρησιμοποιω και τα δυο λειτουργικα παιρνοντας απο το καθενα οτι καλυτερο εχει να δωσει και μπορω να πω με σιγουρια οτι υπάρχουν πραγματα που ειτε το ενα είτε το αλλο, τα κανει πολυ καλύτερα και με διαφορά μάλιστα.

 

Δεν υπάρχει το απόλυτο λοιπόν οσο και αν το ψαχνετε.

 

Για κολληματα Κωστη αστο γιατι και το iphone OS αλλα και το mac OSX εχουν τα κολληματακια τους απλα ειναι πιο κυριλε. Σπάνια θα κολλησει ολη η συσκευη. Συνηθως μπλοκαρεται η εφαρμογη.

Χθες ειχα το δευτερο στο iPad και χρειαστηκε να το κλεισω και να το ανοίξω. Και που το εκανε;

στην ΟΕΜ εφαρμογη του mail γιατι πατησα cancel την ωρα που επιχειρουσε να ανοιξει ενα attachment με το Good Reader.

 

Και στο macbook εχω κολλησει αρκετες φορες.

 

Χαιρομαι γιατι η αντικειμενικοτητα μου, μου επιτρεπει να απολαμβανω οτι καλυτερο εχει να δωσει καθε λειτουργικο.

 

Το Leo μου συνεργαζεται με το ipad καλυτερα και απο iphone σε ολους τους τομεις. Μπορω να μεταφερω ανετα αρχεια απο το Leo στο ipad χωρις να τα στελνω με mail και καλώδια. Κατι που δεν μπορει να κανει το iphone χωρις iFile.

 

Χρησιμοποιω το macbook απολαμβανοντας την απλοτητα του, αλλα μπορω ταυτοχρονα να δουλευω τα MS office μεσα απο τα seven απο VWware σαν να τρεχω μια απλη εφαρμογή και με εκπληκτικη ταχυτητα.

 

Υπάρχει πιο λειτουργικη home page για οποιονδηποτε επαγγελματια απ αυτην στα παρακατω screen shots?

 

http://img11.imagehosting.gr/out.php/i1408958_screenshot3.jpeg http://img11.imagehosting.gr/out.php/i1408959_screenshot4.jpeg http://img11.imagehosting.gr/out.php/i1408960_screenshot5.jpeg

 

Βλεπεις πως κατεβαινουν τα appointments & Tasks, συροντας απλα προς τα κατω το πλαισιο τους; Αν πατησεις πανω τους ανοιγουν αυτοματα οι ΟΕΜ εφαρμογες Calendar & Tasks οπου βλεπεις την πληρη ατζεντα σου.

 

Απο την αλλη οι εφαρμογες και η ολη φιλοσοφια της βελουδινης αισθησης οταν χειριζεσαι iphone η iPad δεν υπάρχουν σε καμια αλλη συσκευη.

 

Αντε Ζαχαρακη μας ξυπνησες παλι με τον Πτεραρχο ο οποιος παρεπιπτοντως ετοιμαζεται για ενα λειτουργικο που ναι μεν ειναι μοντερνο, αλλα στην πραξη του λειπουν πολλες δυνατοτητες που οταν τις καλύψει, το iOS θα ειναι ακομα πιο μπροστα. Εννοω οτι το κανενα android δεν μπορει να κανει τιποτα απ αυτα που περιεγραψα παραπανω. Αν ειχα παρει το Desire, ουτε ιντερνετ θα μπορουσα να δωσω στο ipad, ουτε να δουλευω το Dropbox σαν να ειμαι στο mac μου ουτε να συχρονιζω ασυρματα οπως κανω τωρα απο το ical – ToDo appigo_iPad - HD2_Task & Calendar;)

 

Αρα το καλυτερο ειναι αυτο που βολευει τον καθενα περισσοτερο και τον κανει να νοιωθει ευχαριστημενος απο τις επιλογες του.

 

Το οτι δεν στελνει sms 160 και το οτι δεν σβυνει ολες τις κλησεις για αλλους ειναι εντελως ασημαντο.

Το ιδιο και οι εξαισιες δυνατοτητες του iphone για απομακρισμενη συνδεση, ειναι παγερως αδιαφορες για καποιους αλλους.

 

Το κακο ειναι να εχεις μια συσκευη που δεν σε ικανοποιει και δεν μπορεις να πραγματοποιησεις αυτα που ειναι πρωτεραιοτητα για σενα.

 

@@@Συμπλήρωσα αισίως τις αγορες των εφαρμογων που χρειαζομαι και αυτη την στιγμη κανω στο ipad restore like new, φυσικα χωρις JB πλεον.:D

Υπάρχουν στο iPad, μερικες εφαρμογές free, που ειναι πολυ καλυτερες απο καποιες ακριβουτσικες.

Οπως και καποιες φτηνες τρανο παραδειγμα το Good Reader που ειναι σκαλες ανωτερο απο ολα μα ολα τα πανακριβα παρεμφερη προγραμματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...