Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί εδώ να παρακολουθήσει μία συνέντευξη του Steve Jobs κάποια χρόνια πίσω στην οποία γίνεται αναφορά για το μέλλον των PC και το κατά πόσο οι υπολογιστές με οθόνες αφής - κατά το κοινών, τα tablet pcs - μπορούν να αποτελέσουν μία κατηγορία που θα αλλάξει τον τρόπο με τον οποίο αλληλεπιδρούμε με τους υπολογιστές. Όπως θα παρατηρήσετε, φαίνεται πως οι τότε απόψεις του ισχυρού άνδρα της Apple ουδεμία σχέση έχουν με τις τωρινές εάν αναλογιστούμε και την τεράστια επιτυχία του iPad. Έχει ο καιρός γυρίσματα λοιπόν….

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ξαναγυρισα στο αγαπημενο μου iphone3gs ελεος αυτα τα windows ειναι σιχαμα ........ αχχχχχχχχ ηρέμισα επιτελους , δεν ξανακανω την ******* , αλλαγη iphone MONO με neo iphone !!!!TELOS ΓΙΑ ΜΕΝΑ

 

Μαριε, ελα στην παρεα μας :rolleyes:. Γινε και μελος εδω http://www.facebook.com/group.php?gid=399249175713&ref=share :lol:

Σημερα δεν ηταν ρε παιδια η ημερα της εκδηλωσης των Mac στη Λαρισα :blink: ? Τι εγινε, πως πηγε ? Ουτε μια αναφορα δεν εγινε. μαριε, καμια ενημερωση θα εχουμε ? :worry:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ξαναγυρισα στο αγαπημενο μου iphone3gs ελεος αυτα τα windows ειναι σιχαμα ........ αχχχχχχχχ ηρέμισα επιτελους , δεν ξανακανω την ******* , αλλαγη iphone MONO με neo iphone !!!!TELOS ΓΙΑ ΜΕΝΑ

 

Ελεος .. να πηγαινες σε android/symbian παει και ερχεται απο iphone πως πηγες σε κινητο με windows mobile ? :)

Link to comment
Share on other sites

Μαριε, ελα στην παρεα μας :rolleyes:. Γινε και μελος εδω http://www.facebook.com/group.php?gid=399249175713&ref=share :lol:

Σημερα δεν ηταν ρε παιδια η ημερα της εκδηλωσης των Mac στη Λαρισα :blink: ? Τι εγινε, πως πηγε ? Ουτε μια αναφορα δεν εγινε. μαριε, καμια ενημερωση θα εχουμε ? :worry:

 

Κώστα εάν βιάζεσαι μπορείς να δεις σχετικές φωτογραφίες από την συνάντηση εδώ.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

εγω το αλλαξα με το samsung i8910 hd και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κην.σε ολους τους τομεις!!οσο για το iphone 4g δεν ξερω θα δουμε στο μελλον!!

πολύ καλή συσκευή την έχει ένας φίλος μου και έχει μείνει υπέρ ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

Η αίθουσα sold out, τύφλα να'χει το WWDC (εντάξει, ήταν λίγο μικρότερη αίθουσα από αυτήν που θα γίνει το event της Apple... :O)!

 

Ο ομιλητής άψογος, απλός και και κατανοητός.

 

Η αίθουσα στην πλειοψηφία της είχε άτομα που δεν είχαν Mac και αυτό ευχαρίστησε τους διοργανωτές γιατί αυτός ήταν ο σκοπός τους! ;)

 

Ήταν και 2 παιδιά απο το milaraki.com, τα οποία συνεισέφεραν και αυτά όσο μπορούσαν.

 

Το επίστεγασμα της μέρας: τα κοψίδια μετα την παρουσίαση!!!

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

..............Το επίστεγασμα της μέρας: τα κοψίδια μετα την παρουσίαση!!!

 

Για ολα τα αλλα τα περιμενα αλλα ειχα αγωνια και δεν ημουν σιγουρος :worry:. Για το τελευταιο ομως δεν ειχα καμια μα καμια αμφιβολια :rolleyes:. Και μιλαω εκ πειρας :lol:.

 

Γενικοτερα, μπραβο παιδια, συγχαρητηρια, παντα τετοια :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααα, πάω εκκλησία!είναι νωρίς ακόμα για ύπνο!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααα, πάω εκκλησία!είναι νωρίς ακόμα για ύπνο!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Καλημέρα κωστη!!! Καλημέρα σ όλους !!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα :D

Αντε παιδια, 0 και 1 :yahoo: :dance: :clap:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!

λοιπόν σήμερα θα σας ζητήσω κάτι παράξενο να μου πείτε αν υπάρχει.........

θέλω μία εφαρμογή για sms η οποία να λειτουργεί ανεξάρτητα από αυτήν που έχει το μήλο από τη μαμά apple.

Δηλαδή για παράδειγμα έχουμε στην εφαρμογή μηνύματα του μήλου π.χ. 10 sms ωραία??βάζουμε και την εφαρμογή που θέλω και τα μηνύματα που λαμβάνουμε θα τα βλέπουμε μέσα από αυτήν την εφαρμογή. Τώρα αν κάποιος θέλει να δει τι μηνύματα έχω θα πηγαίνει στην εφαρμογή μηνύματα (που θα είναι στην πρώτη σελιδα και θα βλέπει αυτά που θέλω, τα 10 sms) και π.χ. στην τελευταία σελίδα θα έχω εγώ την εφαρμογή που σας λέω........

ελπίζω να έγινα κατανοητός και πιο πολύ ελπίζω να υπάρχει αυτό το πράγμα που ζητάω!!!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
την καλημερα μου σε ολους:) σημερα το μεσημερι θα δωσω το hd2 που μου εχει αφησει ενα φιλος για ανταλλαγη με ενα iphone οποτε θα παρω μια πρωτη ιδεα,πιστευω να μην παθω σοκ:D:D
Link to comment
Share on other sites

την καλημερα μου σε ολους:) σημερα το μεσημερι θα δωσω το hd2 που μου εχει αφησει ενα φιλος για ανταλλαγη με ενα iphone οποτε θα παρω μια πρωτη ιδεα,πιστευω να μην παθω σοκ:D:D

 

Γιαννη, ασε την Ελενιτσα να λεει, μισει τα μηλα, γιαυτο τα λεει αυτα :p

Θα σαρεσει, μην στεναχωριεσαι :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Γιαννη, ασε την Ελενιτσα να λεει, μισει τα μηλα, γιαυτο τα λεει αυτα :p

Θα σαρεσει, μην στεναχωριεσαι :D

εννοειτε ρε φιλε,ακουμε ποτε γυναικα σε σοβαρα θεματα:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!

λοιπόν σήμερα θα σας ζητήσω κάτι παράξενο να μου πείτε αν υπάρχει.........

θέλω μία εφαρμογή για sms η οποία να λειτουργεί ανεξάρτητα από αυτήν που έχει το μήλο από τη μαμά apple.

Δηλαδή για παράδειγμα έχουμε στην εφαρμογή μηνύματα του μήλου π.χ. 10 sms ωραία??βάζουμε και την εφαρμογή που θέλω και τα μηνύματα που λαμβάνουμε θα τα βλέπουμε μέσα από αυτήν την εφαρμογή. Τώρα αν κάποιος θέλει να δει τι μηνύματα έχω θα πηγαίνει στην εφαρμογή μηνύματα (που θα είναι στην πρώτη σελιδα και θα βλέπει αυτά που θέλω, τα 10 sms) και π.χ. στην τελευταία σελίδα θα έχω εγώ την εφαρμογή που σας λέω........

ελπίζω να έγινα κατανοητός και πιο πολύ ελπίζω να υπάρχει αυτό το πράγμα που ζητάω!!!!!!!!!

 

Βαγγέλη αν θυμάμαι καλά το bitesms έκανε κάτι τέτοιο αλλά νομίζω ότι τα μηνύματα φαινοντουσαν κ στις 2εφαρμοφες! Κάποιος που το χρησιμοποει ακόμα θα μας διαφωτίσει ! Το κακό είναι ότι δεν είναι free

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αν θυμάμαι καλά το bitesms έκανε κάτι τέτοιο αλλά νομίζω ότι τα μηνύματα φαινοντουσαν κ στις 2εφαρμοφες! Κάποιος που το χρησιμοποει ακόμα θα μας διαφωτίσει ! Το κακό είναι ότι δεν είναι free

 

 

ναι μπορεις να διαλεξεις ποιο απο τα 2 θα χρησιμοποιεις ως default αλλα τα μυνηματα εμφανιζονται και στα 2! αυτο θυμαμαι και εγω...

 

υπαρχει και free (xselize)!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους.

 

Θα ηθελα μια βοηθεια απ οσους γνωριζουν σχετικα με τις αλλαγες ρυθμισεων σε ρουτερ.

 

Θελω να ενεργοποιησω το VNC και θα πρεπει να κάνω Forward την θύρα 5900... στο ρουτερ μου.

 

Εχω ενα D-Link DSL2640T

H διαδικασια ειναι απλη; δηλαδη αφου μπω στο μενου του ρουτερ μου θα βρω καπου την θυρα 5900 και θα την κανω απλα enable και τελειωσε η πρεπει να κανω ενα σωρο βηματα που λογο αγνοιας μπορει να μου δημιουργησουν προβληματα και να μεινω χωρις ιντερνετ.

 

Εδω δεν ειναι ευκολο να μου στειλουν τεχνικο και αν τα κάνω θαλασσα θα εχω προβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν posts που δεν έχουν σχέση με το Google street view. Μείνετε στο θέμα. Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

καλημέρα παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!

λοιπόν σήμερα θα σας ζητήσω κάτι παράξενο να μου πείτε αν υπάρχει.........

θέλω μία εφαρμογή για sms η οποία να λειτουργεί ανεξάρτητα από αυτήν που έχει το μήλο από τη μαμά apple.

Δηλαδή για παράδειγμα έχουμε στην εφαρμογή μηνύματα του μήλου π.χ. 10 sms ωραία??βάζουμε και την εφαρμογή που θέλω και τα μηνύματα που λαμβάνουμε θα τα βλέπουμε μέσα από αυτήν την εφαρμογή. Τώρα αν κάποιος θέλει να δει τι μηνύματα έχω θα πηγαίνει στην εφαρμογή μηνύματα (που θα είναι στην πρώτη σελιδα και θα βλέπει αυτά που θέλω, τα 10 sms) και π.χ. στην τελευταία σελίδα θα έχω εγώ την εφαρμογή που σας λέω........

ελπίζω να έγινα κατανοητός και πιο πολύ ελπίζω να υπάρχει αυτό το πράγμα που ζητάω!!!!!!!!!

 

Αυτό που σου λένε τα παιδιά από πάνω μόνο. Και δεν ξέρω και πάλι αν γίνονται ακριβώς όπως τα θες.

 

 

Καλημερα σε όλους.

 

Θα ηθελα μια βοηθεια απ οσους γνωριζουν σχετικα με τις αλλαγες ρυθμισεων σε ρουτερ.

 

Θελω να ενεργοποιησω το VNC και θα πρεπει να κάνω Forward την θύρα 5900... στο ρουτερ μου.

 

Εχω ενα D-Link DSL2640T

H διαδικασια ειναι απλη; δηλαδη αφου μπω στο μενου του ρουτερ μου θα βρω καπου την θυρα 5900 και θα την κανω απλα enable και τελειωσε η πρεπει να κανω ενα σωρο βηματα που λογο αγνοιας μπορει να μου δημιουργησουν προβληματα και να μεινω χωρις ιντερνετ.

 

Εδω δεν ειναι ευκολο να μου στειλουν τεχνικο και αν τα κάνω θαλασσα θα εχω προβλημα.

 

Κώστα δεν είναι τόσο γρήγορο αλλά δεν είναι και δύσκολο. Πρέπει να περιορίσεις τον DHCP να δίνει μέχρι κάποιο εύρος π.χ. μέχρι το 193.168.χ.200 για να σου μείνουν κάποιες IP πάνω από αυτό διαθέσιμες. Μετά πας και δίνεις στο router εντολή να δίνει σταθερή ip μέσω δικτύου στον υπολογιστή που θες, π.χ. την 192.168.1.202 και μετά ανοίγεις την πόρτα για αυτή την ip και μόνο.

 

Πήγαινε εδώ, διάλεξε το πρόγραμμα για το οποίο θες να ανοίξεις πόρτα και κάνε τα βήματα. Είναι ακριβώς η διαδικασία για το router σου. Αν η πόρτα δεν είναι κάποιου προγράμματος αλλά θες απλά να την ανοίξεις τότε πάτα σε οποιοδήποτε πρόγραμμα και ακολούθα το δεύτερο μισό του οδηγού για το τι κάνεις στο router μόνο. :)

 

 

@chistoforos258. Σε έκανα add ;)

Edited by CarpeNoctum
Link to comment
Share on other sites

και το Nokia N8 μου φαινεται καλουτσικο

I have some food in my bag for you.

Not that edible food -- the food you eat?

No. I have some food for thought.

Since knowledge is infinite it has infinitely fell on me.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

 

 

Αυτό που σου λένε τα παιδιά από πάνω μόνο. Και δεν ξέρω και πάλι αν γίνονται ακριβώς όπως τα θες.

 

 

 

 

Κώστα δεν είναι τόσο γρήγορο αλλά δεν είναι και δύσκολο. Πρέπει να περιορίσεις τον DHCP να δίνει μέχρι κάποιο εύρος π.χ. μέχρι το 193.168.χ.200 για να σου μείνουν κάποιες IP πάνω από αυτό διαθέσιμες. Μετά πας και δίνεις στο router εντολή να δίνει σταθερή ip μέσω δικτύου στον υπολογιστή που θες, π.χ. την 192.168.1.202 και μετά ανοίγεις την πόρτα για αυτή την ip και μόνο.

 

Πήγαινε εδώ, διάλεξε το πρόγραμμα για το οποίο θες να ανοίξεις πόρτα και κάνε τα βήματα. Είναι ακριβώς η διαδικασία για το router σου. Αν η πόρτα δεν είναι κάποιου προγράμματος αλλά θες απλά να την ανοίξεις τότε πάτα σε οποιοδήποτε πρόγραμμα και ακολούθα το δεύτερο μισό του οδηγού για το τι κάνεις στο router μόνο. :)

 

 

@chistoforos258. Σε έκανα add ;)

 

ευχαριστω Νικο και για τον οδηγο. ξεκιναω τωρα και ο θεος βοηθος :lol::cry:

 

καποιος καλος χριστιανος να σπρωξουμε το iphonaki? :p

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!

λοιπόν σήμερα θα σας ζητήσω κάτι παράξενο να μου πείτε αν υπάρχει.........

θέλω μία εφαρμογή για sms η οποία να λειτουργεί ανεξάρτητα από αυτήν που έχει το μήλο από τη μαμά apple.

Δηλαδή για παράδειγμα έχουμε στην εφαρμογή μηνύματα του μήλου π.χ. 10 sms ωραία??βάζουμε και την εφαρμογή που θέλω και τα μηνύματα που λαμβάνουμε θα τα βλέπουμε μέσα από αυτήν την εφαρμογή. Τώρα αν κάποιος θέλει να δει τι μηνύματα έχω θα πηγαίνει στην εφαρμογή μηνύματα (που θα είναι στην πρώτη σελιδα και θα βλέπει αυτά που θέλω, τα 10 sms) και π.χ. στην τελευταία σελίδα θα έχω εγώ την εφαρμογή που σας λέω........

ελπίζω να έγινα κατανοητός και πιο πολύ ελπίζω να υπάρχει αυτό το πράγμα που ζητάω!!!!!!!!!

 

Οπως και να έχει την παντόφλα θα την τρως .. Και στα 2 δείχνει τα ίδια μηνύματα.. Βάλε κωδικό στην εφαρμογή, το bite sms σου δίνει αυτή την επιλογή..

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Κώστα δεν είναι τόσο γρήγορο αλλά δεν είναι και δύσκολο. Πρέπει να περιορίσεις τον DHCP να δίνει μέχρι κάποιο εύρος π.χ. μέχρι το 193.168.χ.200 για να σου μείνουν κάποιες IP πάνω από αυτό διαθέσιμες. Μετά πας και δίνεις στο router εντολή να δίνει σταθερή ip μέσω δικτύου στον υπολογιστή που θες, π.χ. την 192.168.1.202 και μετά ανοίγεις την πόρτα για αυτή την ip και μόνο.

 

Πήγαινε εδώ, διάλεξε το πρόγραμμα για το οποίο θες να ανοίξεις πόρτα και κάνε τα βήματα. Είναι ακριβώς η διαδικασία για το router σου. Αν η πόρτα δεν είναι κάποιου προγράμματος αλλά θες απλά να την ανοίξεις τότε πάτα σε οποιοδήποτε πρόγραμμα και ακολούθα το δεύτερο μισό του οδηγού για το τι κάνεις στο router μόνο. :)

 

 

Ευχαριστω Νικο αλλα φοβαμαι να κανω ολα αυτα μονος μου.

Απο την στιγμη που δεν κατανοώ αυτο που κανω υπάρχει το ενδεχομενο καποιου καθους που δεν θα ξερω να το διορθωσω.

Θα ζητησω απο τον πάροχο να μου στειλει ενα τεχνικο επι πληρωμη να μου το ρυθμίσει γιατι δεν μπορω να μεινω χωρις ιντερνετ ετσι και κανω καμια πατατατα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα σου κάνει τεχνικός αυτή τη δουλειά... Dlink έχω και εγώ. Ίσως να μπορούσα να στο ρυθμίσω μέσω Teamviewer (Remote Desktop).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...