Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

 

Δημήτρη απλώς αρχίσαμε να εφαρμόζουμε τα νέα μέτρα που συμφωνήσαμε στη συνάντηση του Διονύσου :)

 

 

ασχετα απο το χαλι το οικονομικο Κωστη,πολλα πραγματα θα γινουν καλυτερα...

 

οι σχεσεις θα ξεκαθαρισουν,οι οικογενειακες αξιες θα αναβιωσουν,οι ανθρωποι θα δουν τελικα ποιοι ειναι οι πραγματικοι "φιλοι" ....

 

συν οτι πολλοι θα "ανακαλυψουν" τις χαμενες χαρες της απλης ζωης...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

 

ασχετα απο το χαλι το οικονομικο Κωστη,πολλα πραγματα θα γινουν καλυτερα...

 

οι σχεσεις θα ξεκαθαρισουν,οι οικογενειακες αξιες θα αναβιωσουν,οι ανθρωποι θα δουν τελικα ποιοι ειναι οι πραγματικοι "φιλοι" ....

 

συν οτι πολλοι θα "ανακαλυψουν" τις χαμενες χαρες της απλης ζωης...

 

Αυτό όντως μπορεί να αποτελέσει μια θετική συνιστοσα όσον αφορά τις αλλαγές που θα επιφέρει η νέα τάξη πραγμάτων. Είναι αναγκαίο να εστιάσουμε πλέον στις απλές καθημερινές απολαύσεις ( κυρίως όχι στις υλικές αλλά σε αυτές που έχουν να κάνουν με τις διαπροσωπικές σχέσεις ) καθώς εκεί βρίσκεται η χαρά της ζωής και όχι στο ποσά κινητά η αμάξια η εξοχικά έχει ο καθένας από εμάς. ;)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όντως μπορεί να αποτελέσει μια θετική συνιστοσα όσον αφορά τις αλλαγές που θα επιφέρει η νέα τάξη πραγμάτων. Είναι αναγκαίο να εστιάσουμε πλέον στις απλές καθημερινές απολαύσεις ( κυρίως όχι στις υλικές αλλά σε αυτές που έχουν να κάνουν με τις διαπροσωπικές σχέσεις ) καθώς εκεί βρίσκεται η χαρά της ζωής και όχι στο ποσά κινητά η αμάξια η εξοχικά έχει ο καθένας από εμάς. ;)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχει σειρά ο κώστας (kkalog) μετά ίσως εγώ!!:)

 

Και έχω ένα project το οποίο παίζει την τρίτη και κινδυνεύω να μην μπορώ να παραβρεθώ την δευτέρα.. Ερε γλεντιά....:mad: Ότι ώρα τελειώσω (σε λογικά πλαίσια) θα πετάξω με το (ΒΑ)ΤDM στην γλυφάδα.!!!:p

 

http://images.zaazu.com/img/batman-smiley-batman-bat-superhero-smiley-emoticon-000136-large.gif

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί είμαι καθυστερημένος : τι είναι το Tapatalk και ποια η χρησιμότης του?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί είμαι καθυστερημένος : τι είναι το Tapatalk και ποια η χρησιμότης του?

 

Είναι μία εφαρμογή για τα site που χρησιμοποιούν την τεχνολογία Vbulletin, και μπορείς να πλοηγηθείς γρήγορα και άμεσα σε αυτά τα site χωρίς να παιδεύεσαι με το safari.

 

Δες εδώ..:)

 

http://farm2.static.flickr.com/1300/4671926998_607be89c7d.jpg

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Kακως εχεις τετοια εντυπωση Γιαννη, ουτε μπρατσακια δεν θελει, τιποτα. Κατευθειαν κολυμπι. Τοσο απλα :lol:
απλα εσκασα κωστα πριν κανενα 6 μηνο γυρω στα 1800 ευρω για να φτιαξω ενα καλο pc και δεν μου παει η καρδια να το δωσω ακομα:O
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλημέρα/καλησπέρα και από εμένα!!! Τι κάνουμε; Πως είμαστε; :D:D:happy:
καλησπερα,πως να ειμαστε;κ.....οι:D

 

Μη το λες αυτό!Ασε που με την εμπειρία σου απο τα wm σε βλέπω σύντομα να γίνεσαι και iPhone Developer :)
πιστευω να παει καλα ο γαμος κωστα,λιγο το itunes με ξενερωνει αλλα θα το παλεψουμε:O αυτο που ξενερωσε παντως στα wm ηταν τα 6.5,με τα 6.1 τα πηγαινα περιφημα αλλα με τον "αχταρμα" των 6.5....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όντως μπορεί να αποτελέσει μια θετική συνιστοσα όσον αφορά τις αλλαγές που θα επιφέρει η νέα τάξη πραγμάτων. Είναι αναγκαίο να εστιάσουμε πλέον στις απλές καθημερινές απολαύσεις ( κυρίως όχι στις υλικές αλλά σε αυτές που έχουν να κάνουν με τις διαπροσωπικές σχέσεις ) καθώς εκεί βρίσκεται η χαρά της ζωής και όχι στο ποσά κινητά η αμάξια η εξοχικά έχει ο καθένας από εμάς. ;)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

αυτο ηταν μπηχτη για εμενα που εχω εξοχικα σε πλαταμωνα πηλιο καθως και ενα τζιπ τσεροκι και ενα audi TT?καλα αρτεμη το πιασαμε το υπονοουμενο:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτο ηταν μπηχτη για εμενα που εχω εξοχικα σε πλαταμωνα πηλιο καθως και ενα τζιπ τσεροκι και ενα audi TT?καλα αρτεμη το πιασαμε το υπονοουμενο:lol::lol::lol:

 

Ξέχασες το hammer .. . . .:lol:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες το hammer .. . . .:lol:

 

σταματα βρε και εσυ!!!μην ειναι κανενας εφοριακος εδω στο φορουμ:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

εγω το αλλαξα με το samsung i8910 hd και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κην.σε ολους τους τομεις!!οσο για το iphone 4g δεν ξερω θα δουμε στο μελλον!!
Link to comment
Share on other sites

σταματα βρε και εσυ!!!μην ειναι κανενας εφοριακος εδω στο φορουμ:X:X:X

 

Ωωωωωωωωπ, σε τσακωσα :p

Φερε τα φραγκα γρηγορα :lol: Γιατι δεν τα δηλωνεις ολα ? Εεεεεεε? Που ειναι η βιλα με την ιδιωτικη λιμνη, το ελικοπτερο και το αμφιβιο, το learjet και το ιδιοκτητο σαλε στην Ελβετια ? Εεεεεεε?

Γρηγορα φορο :lol:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως πάμε θα φορολογούνται και οι επιδόσεις στο farmville! (κανόνισε Αλέξανδρε - soom που είσαι μεγαλοκτηματίας).

- Σχόλιο, στο πλαίσιο διαλείμματος από τη σύνταξη προσφοράς που ως συνήθως τρέχει μέσα στο Σ/Κ -

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ούτε ένα σχόλιο δεν μπορώ να κάνω στα σοβαρά και αμέσως να το ρίξουμε στο χαβαλέ! :lol::lol:

 

Εδώ υπάρχουν φλέγον κοινωνικά ζητήματα και εσείς το ρίχνετε στην πλάκα…. τι να πω…. σοβαρό της 0 (κατά το Ορατό της) :D:D:p

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

πιστευω να παει καλα ο γαμος κωστα,λιγο το itunes με ξενερωνει αλλα θα το παλεψουμε:O αυτο που ξενερωσε παντως στα wm ηταν τα 6.5,με τα 6.1 τα πηγαινα περιφημα αλλα με τον "αχταρμα" των 6.5....

 

Φίλε μου Γιάννη πριν πάρω το iPhone το iTunes ίσως ήταν το μεγαλύτερό μου θέμα έχοντας δουλέψει ελάχιστα μαζί του. Πλέον δε μπορώ να χρησιμοποιήσω τίποτα άλλο. Είναι ένα εξαιρετικό digital media hub. Είναι αλήθεια πάντως ότι στα windows η εμπειρία χρήσης του δε συγκρίνεται με την άψογη λειτουργία του στο Mac OS.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Φίλε μου Γιάννη πριν πάρω το iPhone το iTunes ίσως ήταν το μεγαλύτερό μου θέμα έχοντας δουλέψει ελάχιστα μαζί του. Πλέον δε μπορώ να χρησιμοποιήσω τίποτα άλλο. Είναι ένα εξαιρετικό digital media hub. Είναι αλήθεια πάντως ότι στα windows η εμπειρία χρήσης του δε συγκρίνεται με την άψογη λειτουργία του στο Mac OS.
Ευχαριστω νικο,δεν το ηξερα οτι εχει διαφορα στη χρηση στα 2 λειτουργικα:Oθα το παλεψω να το μαθω παντως(δεν εχω και αλλη επιλογη)οπως θα παλεψω και το iphone που θα παρω,τωρα αυτο που εχει μεινει ειναι ποιο iphone θα παρω,το 3gs η το νεο:)
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να περιμένεις πάρε το νέο Γιάννη. Η διαφορά της τιμής δε θα είναι τόσο μεγάλη ώστε να σε κάνει να το σκεφτείς πολύ πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ούτε ένα σχόλιο δεν μπορώ να κάνω στα σοβαρά και αμέσως να το ρίξουμε στο χαβαλέ! :lol::lol:

 

Εδώ υπάρχουν φλέγον κοινωνικά ζητήματα και εσείς το ρίχνετε στην πλάκα…. τι να πω…. σοβαρό της 0 (κατά το Ορατό της) :D:D:p

 

Όπως έγραψε και ο Oscar Wilde, "η ζωή είναι πολύ σημαντικό θέμα ώστε να μιλάει κανείς σοβαρά γι αυτήν :) "

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ελπισω να ειναι καλο το 4G γιατι με βλεπω να την βγαζω με αυτο για κανα 3 χρονια και βαλε ετσι οπως πανε τα πραγματα...

 

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αν μπορείς να περιμένεις πάρε το νέο Γιάννη. Η διαφορά της τιμής δε θα είναι τόσο μεγάλη ώστε να σε κάνει να το σκεφτείς πολύ πιστεύω.
οσο και να μου αρεσει εμφανισιακα πιο πολυ το 3gs η λογικη λεει να παρω το καινουργιο Νικο,σιγουρα μπορω να περιμενω:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Έχει σειρά ο κώστας (kkalog) μετά ίσως εγώ!!

 

Και έχω ένα project το οποίο παίζει την τρίτη και κινδυνεύω να μην μπορώ να παραβρεθώ την δευτέρα.. Ερε γλεντιά.... Ότι ώρα τελειώσω (σε λογικά πλαίσια) θα πετάξω με το (ΒΑ)ΤDM στην γλυφάδα.!!!

 

http://images.zaazu.com/img/batman-smiley-batman-bat-superhero-smiley-emoticon-000136-large.gif

Άσε τις ..... Και δεν έχουμε αντάπτορα για miniDisplay - HDMI...! :lol::lol:

 

Αλλά αυτό το «παρακολουθείται», στο Tapatalk, δεν είανι λάθος; Δεν θέλει «ε» μιας και μας απευθύνεται το πρόγραμμα στον πληθυντικό; Ή εννοεί από μια ανώτερη δύναμη...;:wacko:

έτσι όπως πάμε θα φορολογούνται και οι επιδόσεις στο farmville! (κανόνισε Αλέξανδρε - soom που είσαι μεγαλοκτηματίας).

- Σχόλιο, στο πλαίσιο διαλείμματος από τη σύνταξη προσφοράς που ως συνήθως τρέχει μέσα στο Σ/Κ -

 

Σσσστ....:X Και τα πάντα παρακολουθούνται... Άτιμη ΚΥΠ-ΕΥΠ.:cry::ninja:

 

Α, ναι... Μιας και αναφερθήκαμε στα αυτοκίνητα...

 

Για τους φανς του είδους και του σπορ (και φαντάζομαι ότι είμαστε πολύ εδώ), 30/10-7/11 2010 έχει στον Ελ. Βενιζέλο έκθεση αυτοκινήτου. Το διάβασα στους 4Τ του Ιουνίου. Είπα να σας το πω. Σε εμένα έχει ήδη μπει στο Calendar ειδοποίηση!!! :happy:

 

http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=3&art_id=11339

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

επιτελους ξαναγυρισα στο αγαπημενο μου iphone3gs ελεος αυτα τα windows ειναι σιχαμα ........ αχχχχχχχχ ηρέμισα επιτελους , δεν ξανακανω την ******* , αλλαγη iphone MONO με neo iphone !!!!TELOS ΓΙΑ ΜΕΝΑ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ξαναγυρισα στο αγαπημενο μου iphone3gs ελεος αυτα τα windows ειναι σιχαμα ........ αχχχχχχχχ ηρέμισα επιτελους , δεν ξανακανω την ******* , αλλαγη iphone MONO με neo iphone !!!!TELOS ΓΙΑ ΜΕΝΑ

 

χαχαχαχαχα!!!

 

Καλά βρε, περίπου στις 16.30 σήμερα το απόγευμα, σε άφησα με HD2. :blink:

 

Το έστειλες με συνοπτικές διαδικασίες βλέπω.

Edited by trelariano

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν σιγουρος οτι ο Μαριος θα το δωσει το Leo.

Δεν κανει γι αυτον. Μαριε καντο JB για να εχεις 3G στο iPad και βαλε την εφαρμογουλα να μπορεις να χρησιμοποιεις την καμερα του iphone sto iPad.

 

Εγω ξαναλεω, οπως το εχω, το μονο που μου λειπει ειναι οι εφαρμογές του app store και το interface καποιων ΟΕΜ εφαρμογων κυρίως στην παραμετροποιηση τους με τα settings.

Σε ολα τα αλλα παιρνω πολλα παραπανω απ οτι οταν ειχα το 3Gs.

Ακομα και σε χρηστικοτητα.

 

Θα το εδινα μονο για το νεο iphone κι αυτο λογο υπαρξης του ipad αφου πλεον δεν χρειαζομαι τοσο μεγαλη οθονη.

 

Η αληθεια ειναι οτι το leo χρειαζεται να ασχοληθεις λιγακι. Ομως το εχω εγω δεν εμφανιζονται πουθενα τα windows.

Ολα γινονται γρηγορα και ευκολα. Περισσοτερο θυμιζει iphone παρα WM μεχρι και την μπαρα του manila εχω καταργησει.

Ολα επιλεγονται μεσω εικονιδίων.

 

Δεν εχω λογο να το αλλαξω, ειναι εργαλειο και εχει φοβερη οθονη, ειναι τελειο στην πλοηγηση, στην προβολη ταινιων οποιουδηποτς φορματ, εχει τον καλυτερο dialer και πολλες επιλογες στο browsing. Κανει download οτιδηποτε μεχρι και apps απο το apptrackr :D για λογαριασμο του ipad. Εχει γινει καταπληκτικος partner.

To μονο που δεν μπορω ειναι να το μετατρεψω σε καμερα αφου δεν υπαρχει καταλληλη εφαρμογη να στελνει η καμερα την εικονα στο ipad.

 

Παρολο που δουλευω με mac παντου, ξερω να παιρνω απο τα windows αυτα που κανουν καλυτερα και να αφηνω τα υπολοιπα στα mac.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...