Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως η πρόβλεψη περί καταστροφικού λανσαρίσματος του Pre που καταγράφηκε στο αρχικό ποστ δεν δικαιώθηκε.

 

http://gizmodo.com/5283156/more-than-50000-palm-pres-sold-more-than-150000-apps-downloaded

 

Λογικά το Pre ή κάποιο άλλο μοντέλο με Web OS θα βγει και για τα GSM δίκτυα αργά ή γρήγορα και τότε θα αρχίσει ο απευθείας ανταγωνισμός με το iPhone.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

H google εχει αποκτησει τρομερη δυναμη σε οτι εχει σχεση με προσωπικα δεδομενα, μετακινησεις, ψαξιμο. αν αλλαζαν οι καιροι θα μπορουσε ανετα να γινει ΤΟ ΚΑΡΦΙ.

Οχι οτι τωρα δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο με το HTC magic.... το λάτρεψα . Πολύ γρήγορο...πολύ εύκολο και αρκετή μνήμη και γενικά ένα smartphone επόμενης γενειάς .
Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως δεν υπάρχουν εφαρμογές όπως του iPhone.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

iPHONE 4 ever!

Τα έχω δουλέψει όλα! Τώρα έχω το HTC HD, Sony Xperia , και φυσικά iPHONE!!

 

Το iPhone Σ Κ Ι Ζ Ε Ι και "εξαφανίζει" τον ανταγωνισμό!!!

 

ΟΛΕ! ΟΛΕ! ΟΛΕ!

 

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η πρόβλεψη περί καταστροφικού λανσαρίσματος του Pre που καταγράφηκε στο αρχικό ποστ δεν δικαιώθηκε.

 

Λογικά το Pre ή κάποιο άλλο μοντέλο με Web OS θα βγει και για τα GSM δίκτυα αργά ή γρήγορα και τότε θα αρχίσει ο απευθείας ανταγωνισμός με το iPhone.

 

Για το λανσάρισμα του Pre οι εκτιμήσεις διαφέρουν. Ωστόσο, το Pre σίγουρα ΔΕΝ είναι iPhone killer. Η Palm ποτέ δεν κατάφερε να κερδίσει τον απλό καταναλωτή, αλλά στόχευε πάντα στους business users. Και το Pre λοιπόν, παρά τα διάφορα φρουφρου περί Synergy, θέλει να κερδίσει τον επαγγελματία χρήστη. Αυτό από μόνο του εξηγεί γιατί παίζει σε διαφορετικό γήπεδο από το iPhone και δεν πρόκειται ποτέ να αποκτήσει την ίδια απήχηση. Το iPhone ξεκίνησε σαν consumer device που σιγά σιγά εμπιστεύονται και οι επιχειρήσεις, καθώς αποκτά τα σχετικά χαρακτηριστικά (π.χ. Exchange, encrypted back-ups, κλπ). Ομως, η δύναμή του είναι ο απλός κόσμος- αυτός που κατεβάζει εφαρμογές και τραγούδια κατά δισεκατομμύρια...

 

Προσωπικά, ως παλιός χρήστης Palm και από πέρσι iPhone 3G κάτοχος, νομίζω ότι θα πήγαινα στο Pre μόνο αν δεν κατάφερνα να προσαρμοστώ στο soft-keyboard του iPhone. Εχω παρακολουθήσει το Pre από τις φήμες του ακόμα και πραγματικά δεν βρίσκω άλλο λόγο για switch. Αντίθετα, νομίζω ότι αν συνεχίσει η Apple έτσι, θα αλλάξω το iPhone 3G του χρόνου με το 4ης γενιάς. Το 3G S αξίζει σαν αναβάθμιση περισσότερο για αυτούς που πήραν το original iPhone...

Link to comment
Share on other sites

Ομως, η δύναμή του είναι ο απλός κόσμος- αυτός που κατεβάζει εφαρμογές και τραγούδια κατά δισεκατομμύρια...

 

Για τα τραγουδια το καταλαβαινω αλλα για τις δισ. εφαρμογες?Αυτη που κανει το iphone χαρακα?Η αλλη που κανει το iphone πιανο?,προγραμμα ζωγραφικης?, και οτι αλλου σκουπιδιαρο κυκλοφορει?

Απο τις χιλιαδες εφαρμογες που διατυμπανιζουν οτι υπαρχουν ελαχιστες αξιζουν οχι μονο στο iphone αλλα και σε αλλα λογισμικα....δηλ αμαν πια με τις χιλιαδες εφαρμογες αηδια εχει καταντησει πια......:mad:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι παιδια. εμενα το iphone 3g ειναι καρτοκινητο και επομενος μονο με wi-fi μπενει στο ιντερνετ. αν το χασο πως θα το βρω αφου δεν μπενει ιντερνετ? καλα ελεος μεσω sms τα μπουζουκια δεν μπορουσαν να το κανουν οπως με τα gps που βαζουν στα αυτοκινητα?
Link to comment
Share on other sites

καλά έκαναν που το πάγωσαν. είναι απαράδεκτο να σε φωτογραφίζουν ερείμην σου. άσε που μπορεί να κάψει και κόσμο. :lol:
Link to comment
Share on other sites

ME KANENA !!!

 

αλλά το HTC Magic με Google Android θα κάνουν σύντομα παρέα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη μα@#$ία και έδωσα το iPhone το Πάσχα, για να προλάβω την καλή τιμή που είχε τότε (βλ. πριν βγει το 3GS) και αφού έπεσε στα χέρια μου ένα BB 8900 είπα ότι ήταν ευκαιρία να έχω αυτό εν αναμονή του νέου iPhone...

 

Ε, ΜΕΓΑ ΣΦΑΛΜΑ.... Δεν φαντάζεστε πόσο μου λείπει το UI του... Τλκ 2 μήνες μακρυά από iPhone είναι πολλοί..... Έτσι μου 'ρχεται να πάω τώρα να πάρω ξανά το 3G μιας και έχει πέσει η τιμή του :p

Link to comment
Share on other sites

ME KANENA !!!

 

αλλά το HTC Magic με Google Android θα κάνουν σύντομα παρέα!!!! :lol:

 

Ναι ρε γμτ ειναι και αυτό άστα να πάνε πολύ γρήγορο πολύ όμορφό νομίζεις οτι δεν είναι htc και το android όσο πάει και φτιάχνειιιιιι πολύ....αν είσαι googlakias full είναι μέγιστο τα έχεις όλα μεσα....και με cosmote που το είδα εντός πόλης βέβαια είναι πολυυυυυ γρήγορο ! Βέβαια το iphone......είναι iphone...θέλει πολύ ακόμη να φτάσει εκεί αλλά η δύναμη του είναι το linux...........πάντως όντος θα κάνουν και σε μένα παρέα...σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Είχα αρκετά τηλέφωνα στην κατοχή μου (και λόγο εταιρίας μιας και μας τα παρείχαν δωρεάν),

μερικά από αυτά όμως που αγόραζα εγώ ήταν Motorola Accoumpli, Treo 260, SEIMENS SX1,

SE P990i ...

Κανένα δεν με ενθουσίασε τόσο αλλά και κράτησε τον ενθουσιασμό μου όσο το iPhone ...

Και δεν μιλάμε για το τι κάνει αλλά πως το κάνει !!!

 

Σκέφτομαι και εγώ για το 3GS αλλά γεγονός είναι, ότι η τιμή του είναι τσουχτερή !

 

Φιλικά.

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γμτ ειναι και αυτό άστα να πάνε πολύ γρήγορο πολύ όμορφό νομίζεις οτι δεν είναι htc και το android όσο πάει και φτιάχνειιιιιι πολύ....αν είσαι googlakias full είναι μέγιστο τα έχεις όλα μεσα....και με cosmote που το είδα εντός πόλης βέβαια είναι πολυυυυυ γρήγορο ! Βέβαια το iphone......είναι iphone...θέλει πολύ ακόμη να φτάσει εκεί αλλά η δύναμη του είναι το linux...........πάντως όντος θα κάνουν και σε μένα παρέα...σύντομα!

 

 

να τα φέρεις και τα 2 να κάνουν παρέα και τα 4!!! να γνωριστούν :lol::lol::lol:

 

παντως φίλε μου είμαι όσο googlakias μπορεί να πάει. είναι και η δουλεία μου σχετική με αυτή την εταιρία (web software) και μπορώ να σου πω οτι την λατρέυω αυτή την εταιρία.. δούλευα και free που λεει ο λόγος (ο λόγος μόνο ε! :p )

 

σύντομα μεσα στις επόμενες μέρες θα ενημρώσω για την απόκτηση του 2 της παρέας.

 

πάντως συνεχίζω να μην αλάζω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ το iphone 2G μου.... :D

 

 

aloha

philip

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα πάντως να δοκιμάσω και το HTC Hero. Με cloud sync, αρκετές εφαρμογές στο Android market και κάποια χαρακτηριστικά που ενσωματώνει η HTC (Stay Close, Make it Mine, Discover the unexpected) και Android OS 2.0 δείχνει πολύ καλή εναλλακτική.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα πάντως να δοκιμάσω και το HTC Hero. Με cloud sync, αρκετές εφαρμογές στο Android market και κάποια χαρακτηριστικά που ενσωματώνει η HTC (Stay Close, Make it Mine, Discover the unexpected) και Android OS 2.0 δείχνει πολύ καλή εναλλακτική.

 

Από τη στιγμή που η HTC επέλεξε να φύγει από τα "βαρίδια" των Windows Mobile μπορεί να κάνει πολύ ενδιαφέροντα πράγματα πιστεύω.

 

Το μόνο θέμα με το Android όπως και με όλα τα "sparse" λειτουργικά (βλέπε Linux) είναι ότι το μεγάλο τους πλεονέκτημα (δηλαδή η ευρεία και γρήγορη ανάπτυξη λόγω του ανοιχτού κώδικα) είναι ταυτόχρονα και το μεγάλο τους μειονέκτημα (γιατί δεν υπάρχει ένας κεντρικός ιθύνων νους που να κατευθύνει τη στρατηγική της ανάπτυξης εν σχέσει για παράδειγμα με τις εξελίξεις στο hardware ή στα νέα μοντέλα computing).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα πάντως να δοκιμάσω και το HTC Hero. Με cloud sync, αρκετές εφαρμογές στο Android market και κάποια χαρακτηριστικά που ενσωματώνει η HTC (Stay Close, Make it Mine, Discover the unexpected) και Android OS 2.0 δείχνει πολύ καλή εναλλακτική.

 

και εγω με εναν ᾽Ἠρωα᾽᾽ καφε...ετσι να δουμε και κατι αλλο...

 

απληστος ο ανθρωπος τελικα....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πειράζει που προσωπικά είχα και έχω iPhone από την πρώτη έκδοση και ταυτόχρονα συσκευές με WM από... αρχαιοτάτων χρόνων; Εδώ και μια βδομάδα είμαι με το 3GS αλλά ταυτόχρονα θα συνεχίσω να χρησιμοποιώ και το ΗΤC Diamond, για διαφορετικούς λόγους το καθένα.

 

Είδα όμως και το HTC Hero και ψήνομαι, ειδικά αν η τελική του έκδοση δεν είναι λίγο αργή όπως στα youtube βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

αν η HTC κατασκευασει ενα κινητο με 12χιλιοστα παχος οθονη σαν του Hero και κατασκευη σαν του ΔιαμαντιουΙΙ τοτε...καταλαβαινεις...

 

και εννοειται με το Android./sense

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αν η HTC κατασκευασει ενα κινητο με 12χιλιοστα παχος οθονη σαν του Hero και κατασκευη σαν του ΔιαμαντιουΙΙ τοτε...καταλαβαινεις...

 

και εννοειται με το Android./sense

 

θα κατασκευάσει σίγουρα... δε βλέπεις... κάθε 3 και λίγο βγάζουν νέο κινητό... Sony-Ericsson φάση...

Link to comment
Share on other sites

ενω η ᾽᾽δικη μας᾽᾽ μετα απο χρονο εμεινε στο ιδιο σχεδιο...

 

ποιο ειναι αρα καλυτερο να δινεις επιλογες η να μην δινεις καμμια;

οταν εγω τα ελεγα... οτι μου την σπαει αφανταστα το πισω μερος του δεν με ακουγε κανεις...στο Cupertino εννοω... :p

 

παει καρφωτος για το Hero θα κρατησω το EDGE μου αλλα θα πουλησω το 3GS μου...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...