Jump to content

Cubot X6


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα επιχειρήσω να αλλάξω rom. Είναι κάτι που δοκιμάζω πρώτη φορά. Κάποια συμβουλή; Να σημειώσω ότι το κινητό είναι root. Και έχει μέσα την εφαρμογή kinguser. Θα την χρειαστώ κάπου;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα επιχειρήσω να αλλάξω rom. Είναι κάτι που δοκιμάζω πρώτη φορά. Κάποια συμβουλή; Να σημειώσω ότι το κινητό είναι root. Και έχει μέσα την εφαρμογή kinguser. Θα την χρειαστώ κάπου;

 

Δεν θα τη χρειαστείς κάπου την συγκεκριμένη εφαρμογή. Καλό είναι πριν κάνεις ότιδήποτε να κρατήσεις ένα βαψθπ από το recovery, έτσι ώστε αν κάτι δεν πάει καλά να μπορέσεις να το επαναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι όταν πάω να το κάνω μου εμφανίζει κάτι κινέζικα (κυριολεκτικά) και δεν ξέρω τι να επιλέξω
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι όταν πάω να το κάνω μου εμφανίζει κάτι κινέζικα (κυριολεκτικά) και δεν ξέρω τι να επιλέξω

 

Πήγαινε εδώ: http://www.needrom.com/download/cubot-x6-cwm-custom-recovery/

και κατέβασε το ρεψοωερυ στον υπολογιστή σου. Μετά βάλτο στην sd κάρτα του τηλεφώνου σου (χύμα χωρίς να πειράξεις κάτι). Κατέβασε από το play store το mobile uncle στο κινητό σου από εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox. Εγκατέστησέ το στο κινητό. Άνοιξε το mobile uncle (δώσου δικαιώματα root) και πήγαινε εκεί που λέει recovery update. Εκεί θα βρείς το recovery που έβαλες στην κάρτα sd. Εγκατέστησέ το και είσαι έτοιμος (με αγγλικό recovery).

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους και συγχαρητηρια για ολη την βοηθεια που προσφερετε!

Λοιπον την επομενη εβδομαδα θα μου φερουν ενα Χ6 για την κοπελα μου......εχω σκοπο με το που το πιασω στα χερια μου να του κανω ενα Root και υστερα θα ηθελα να σας ρωτησω τι να κανω με τις Rom ( Custon η Official ) που υπαρχουν διαθεσιμες.....Το κινητο θα φοραει Android 4.2.2 , τι κανω;

1. Να το αφησω ετσι;

2. Να του βαλω οποια νεα Official Rom υπαρχει;

3. Να του βαλω καποια Custom Rom που να μην εχει προβληματα ομως;

 

Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας και αν ειναι δυνατον οσοι μου προτινουν το ( 3 ) να μου πουν ποια θεωρουν την καλυτερη Custom Rom που υπαρχει μεχρι στιγμης....

 

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων :)

Edited by Gaahl
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σε ολους.

εχω ενα θεμα με την φωλια του ακουστικου που εχει το τηλεφωνο. βαζω τα ακουστικα και δεν ακουγονται σωστα. τα ιδια ακουστικα σε αλλο κινητο ειναι οκ.

αυτο αλλαζει η φωλια που ειναι στο κινητο ξερει κανεις κατι????:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρετε, έχω μια ερώτηση σχετικά με το X6. Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω για να το συνδιάσω με ρολόι.

Για να γίνει αυτό χρειάζεται η εφαρμογή android wear από το google play.

H android wear απαιτεί android 4.3 Και πάνω. το κινητό έχει 4.2 οπότε δεν θα δουλέψει. Διάβασα κάπου ότι κάποιος είχε βάλει custom ROM με 4.3 και πάλι δεν μπορούσε να βάλει το android wear.

Έχει βάλει κάποιος 4.4 στο κινητό cubot X6 και μπορεί να κοιτάξει αν μπορεί να εγκαταστήσει το android wear χωρίς πρόβλημα και να με ενημερώσει;

Αν μπορείτε πείτε μου και που βρήκατε τη συγκεκριμένη ROM.

Η εφαρμογή είναι η πιο κάτω.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.wearable.app

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σημερα ανοίγω σαμπάνια . Βλέπω το κινητό μου να είναι στο ταχυδρομείο μου προς παράδοση. Το είχα στείλει στις 24/12/2014 για να φτιαχτεί το βύσμα για τα ακουστικά :music: . Παρα 10 ημέρες 8 μήνες. Είπαμε να θέλει υπομονή το θέμα , αλλα 8 μήνες … αλλάζει η τεχνολογία βρε παιδί. :lol::lol::lol:

 

Δυστυχώς δεν προλαβα να πιω απ την σαμπανια. Πηγα να του περασω πιο παλιο λογισμικο , πρεπει να ειχε πανω το 1.1 και ήθελα να του βαλω το 0.9 ή το 1.0 γιατι δε δουλευε το framaroot και μετα το φλασαρισμα μαυρισε η οθόνη και δεν μου δειχνει τιποτα. Το κινητο ανοιγει κανονικα αλλα δε μου δίνει εικόνα. Το ανοιξα και εβγαλα την ταινια της lcd και την ξαναέβαλα αλλα χωρίς κανένα αποτελεσμα.

 

Λοιπον οι κινεζοι με εκπλήσσουν ευχαριστα μερικές φορες. Για να με ικανοποιήσουν μου πρότειναν να μου στειλουν κάποιο επισκευασμενο από αυτά που έχουν , χωρίς εγγυηση βέβαια. Μου πρότειναν 3 μοντέλα και ζήτησα να μου προτείνουν κάποια άλλα γιατι φοβάμαι πολύ για την ποιοτητά τους αν και μου πρότειναν αντίστοιχες συσκευες σε δυνατότητες με το cubot απλά από ότι διάβασα είναι επίφοβα. Umi zero , umi hammer και kingzone N3. Τα umi μάλλον είναι πολύ παθιάρικα για το kingzone n3 δε βρήκα πληροφορίες οπότε περιμένω καινουρια προτασή τους.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά . Ένας γνωστός μου , μου έφερε αυτή την συσκευή επειδή κολλούσε στο λογότυπο qubot όταν πήγαινες να το ανοίξεις . Πέρασα πάλι την ρομ που ήδη είχε (4.2.2) με Sp Flash tool και η διαδικασία ήταν επιτυχημένη . Μόλις πήγα να το ανοίξω το κινητό είχε μέσα όλα τα αρχεία και εφαρμογές που είχε και πριν . Το κινητό λειτουργεί για λίγα δευτερόλεπτα και μόλις πάω να κάνω κάτι με πετάει ξανά στο λογότυπο . Δοκίμασα να εγκαταστήσω και άλλες ρομ μεσω carliv touch recovery v2.2 και ενώ η εγκατάσταση ηταν πετυχημένη είχα ξανα το ίδιο αποτέλεσμα . Έκανα format της εσωτερικης μνημης μεσω υπολογιστή και μετά την επανεκκίνηση όλα τα αρχεία ήταν εκεί . Κάποια λύση ? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου πει που μπορώ να βρω το Cubot X6;

 

Το γνωρίζω ότι είναι πιο παλιό μοντέλο αλλά επειδή το έχω δει σε πράξη και είναι αρκετά καλό για τη χρήση που το θέλω ελπίζω να μπορώ να το βρω σε κάποιο κατάστημα είτε στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχουμε καιρό να γράψουμε σε αυτή τη στήλη αλλά ελπίζω κάποιος φίλος να το παρακολουθεί ακόμα ...

Έχω το cubot X6 εδώ και ένα χρόνο και 3 μήνες με πολύ καλές εντυπώσεις ... Το τελευταίο καιρό παίζοντας ο γιός μου άρχισε να κατεβάζει δεκάδες εφαρμογές που ΔΕΝ τις θέλω, κατάλαβα πως κάποιος ιός το προκάλεσε και του έκανα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμήσεων.

Φόρεσα το AVG αλλά παρ' όλα αυτά το πρόβλημα ΔΕΝ έφυγε ... κατεβάζει κάποιες εφαρμογές κινέζικες χωρίς την θέλησή μου.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να "καθαρίσω" το κινητό μου ??? :blink:

Επίσεις το μεγάφωνο ακούγεται πάρα πολύ χαμηλά ! Το πήγα σε ένα τεχνικό να το αλλάξει μεγάφωνο αλλά μου είπε ότι ΔΕΝ κατάφερε να κάνει τίποτα επιδή το πρόβλημα είναι από την πλακέτα του (λογισμικό ενοούσε?) ???

Υπάρχει κάποιος τρόπος να "επαναφέρω" το κινητό μου ??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καιρό να γράψουμε σε αυτή τη στήλη αλλά ελπίζω κάποιος φίλος να το παρακολουθεί ακόμα ...

Έχω το cubot X6 εδώ και ένα χρόνο και 3 μήνες με πολύ καλές εντυπώσεις ... Το τελευταίο καιρό παίζοντας ο γιός μου άρχισε να κατεβάζει δεκάδες εφαρμογές που ΔΕΝ τις θέλω, κατάλαβα πως κάποιος ιός το προκάλεσε και του έκανα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμήσεων.

Φόρεσα το AVG αλλά παρ' όλα αυτά το πρόβλημα ΔΕΝ έφυγε ... κατεβάζει κάποιες εφαρμογές κινέζικες χωρίς την θέλησή μου.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να "καθαρίσω" το κινητό μου ??? :blink:

Επίσεις το μεγάφωνο ακούγεται πάρα πολύ χαμηλά ! Το πήγα σε ένα τεχνικό να το αλλάξει μεγάφωνο αλλά μου είπε ότι ΔΕΝ κατάφερε να κάνει τίποτα επιδή το πρόβλημα είναι από την πλακέτα του (λογισμικό ενοούσε?) ???

Υπάρχει κάποιος τρόπος να "επαναφέρω" το κινητό μου ??? :blink:

 

 

Για καλό και για κακό βάλε μια άλλη rom από το needrom ή μια rom που θα βρεις στις προηγούμενες σελίδες εδώ. Η ένταση στο μεγάφωνο μπορεί να ανέβει από το θείο. Βέβαια πρέπει να είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

Για καλό και για κακό βάλε μια άλλη rom από το needrom ή μια rom που θα βρεις στις προηγούμενες σελίδες εδώ. Η ένταση στο μεγάφωνο μπορεί να ανέβει από το θείο. Βέβαια πρέπει να είσαι root.

 

Ωχχχχ αρχισαν τα δίσκολα ... προσπάθησα με τον mobileuncle να το κάνω ... ΔΕΝ είναι όμος root ... :(

Μαύρα μεσάνυχτα με την rom :blink:

Ευχαριστώ για την απάντησή σου φίλε ponemeno ... θα προσπαθήσω να το παλέψω ...

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχχ αρχισαν τα δίσκολα ... προσπάθησα με τον mobileuncle να το κάνω ... ΔΕΝ είναι όμος root ... :(

Μαύρα μεσάνυχτα με την rom :blink:

Ευχαριστώ για την απάντησή σου φίλε ponemeno ... θα προσπαθήσω να το παλέψω ...

 

Με το kingo root γίνεται πανεύκολα root.

Εγώ έχω αυτή τη rom http://www.needrom.com/download/cubot-x6-android-4-3-xposed/ και είμαι ευχαριστημένος.

Για ότι θέλεις ζήτα βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά θέλω βοήθεια. Η γυναίκα μου έχει το Cubot X6 το οποίο εδώ και καιρό έκανε τυχαία σχεδόν κάθε μέρα ρεσετ απο μόνο του

Ξέρω πως ΟΤΑ έδινε οτι και καλά έχει το τελευταίο ενώ στο needrom κάτι πιο νέο είχα βρει αλλά ποτέ δεν πρόλαβα να το περάσω (θα διαβάσω αναλυτικα ότι γράφεται στις σελλίδες εδώ να μάθω τι ROM να βάλω ΑΝ ξανανοιξει)

 

Τι έπαθε...

Σήμερα έκλεισε κάνα 4 φορές λέει χωρίς όμως να ανοίγει ξανα απο μόνο του

Τελικά έκλεισε πάλι μια φάση τώρα πριν λίγο και όταν πήγε να το ανοιξει έβγαλε το ανθροπάκι android με ένα θαυμαστικο στην κοιλιά του και το παρακάτω μενού :

https://drive.google.com/file/d/0B_8I-MqD2HtyajhkSGV2Q0d5aEk/view?usp=sharing

 

To reboot ξαναβγάζει το icon "χαλασμένο android" και ξαναβγάζει το μενού...

 

1. Τι μπορώ να κάνω για να προλάβω να πάρω backup?

2. Πειράζει αν αφήσω την συσκευή να κλείσει; Φοβάμαι μπας και δεν ξανανοίξει ποτέ μετα!

2. Τα έπαιξε η συσκευή; Θα μπορέσω να περάσω άλλη ROM και να την σώσω;

 

ΥΓ. Στην φάση που είμαι τώρα το σύνδεσα με το PC (Linux) και φυσικά δεν βλέπει τίποτα

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Exw ena cubot X6 me kameno Monitor kai spasmeno DIGITAIZER, ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΝΕΟ ΜΟΝΙΤΟΡ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΨΗ ΚΙΝΗΤΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΟ SITE?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρω λίγο δύσκολο να πάρω απάντηση για αυτό το κινητό πλέον :lol: αλλά θα ήθελα να ρωτήσω τι rom να του περάσω για να είναι κομπλέ χωρίς πολλά πολλά (root κλπ). Ποιο είναι το νεότερο και καλύτερο;

ααα να ρωτήσω και πως γίνεται να περάσω custom recovery ώστε να φλασάρω custom rom?

Ευχαριστώω

 

ΥΓ: στο needrom ειναι πολύ χάλια τα πράγματα. Οι ημερομηνίες που ανεβαίνει η κάθε ρομ δεν συμβαδίζει με την ημερομηνία κυκλοφορίας της οπότε δε ξέρω τι είναι νεότερο. :P

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω λίγο δύσκολο να πάρω απάντηση για αυτό το κινητό πλέον :lol: αλλά θα ήθελα να ρωτήσω τι rom να του περάσω για να είναι κομπλέ χωρίς πολλά πολλά (root κλπ). Ποιο είναι το νεότερο και καλύτερο;

ααα να ρωτήσω και πως γίνεται να περάσω custom recovery ώστε να φλασάρω custom rom?

Ευχαριστώω

 

ΥΓ: στο needrom ειναι πολύ χάλια τα πράγματα. Οι ημερομηνίες που ανεβαίνει η κάθε ρομ δεν συμβαδίζει με την ημερομηνία κυκλοφορίας της οπότε δε ξέρω τι είναι νεότερο. :P

 

Εγώ έβαλα αυτή http://www.needrom.com/download/cubot-x6-android-4-3-xposed/ και ησύχασα

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω πως βαζουμε cwm σε αυτο το πράμα θα την δοκιμάσω :lol:

Θα δουλεύει η κάμερα όμως με καποια εκδοση νεοτερη απο 4,2; Γιατί όταν δοκίμασα stock kit kat δεν δουλευε.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω πως βαζουμε cwm σε αυτο το πράμα θα την δοκιμάσω :lol:

Θα δουλεύει η κάμερα όμως με καποια εκδοση νεοτερη απο 4,2; Γιατί όταν δοκίμασα stock kit kat δεν δουλευε.

 

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388832 για το πως βάζουμε recovery. Έχει αναλυτικά τα πάντα. Με αυτή που έχω βάλει δουλεύουν τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα,

αν και είναι παλαιό το θέμα εύχομαι να μου να το δεί κάποιος και να μου απαντήσει, αν και διαβάζω τα προηγουμενα post αλλά είναι πολλές σελίδες και δεν έχω βρει κάτι ακόμη, είχα ένα ατύχημα με το κινητό για πρώτη φορά τόσους μήνες, έφυγε από το χέρι μου και έπεσε κάτω έφυγε από τη θέση της η μπαταρία, την τοποθέτησα εκ νέου και προσπάθησα να το ανοιξω, άνοιξε για λίγα δευτερόλεπτα αλλά έκλεσε και είναι αδύνατον να το ξανανοιξω.

Το περίεργο είναι πως όταν κάνω σύνδεση με καλώδιο usb στο pc βλέπω ότι ψάχνει για τον driver, χωρίς να ανοιγει η οθόνη του και παλι, αλλά δεν βρίσκει τον driver και με βάζει σε διαδικασία να τον εντοπίσω χειροκίνητα.

Αλλά σκέφτομαι πως αν είχε καεί η είχε συμβεί κάτι άλλο θα έκανε τη διαδικασία αναζήτησης του driver;

Εχετε καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω; Ή μήπως μπορείτε να μου δώσετε καμία κατεύθυνση; Ή έστω αν ξέρετε αν υπάρχει κανένα κατάστημα service κινητών αξιόπιστο που να μπορεί να ρίξει μια ματιά;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας !!!

 

Υ.Γ. Καλό μήνα σε όλους!

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας,

 

Πρόσφατα το τηλέφωνο της γυναίκας μου παρουσίασε ένα πρόβλημα το οποίο θα σας παραθέσω όπως μου το περιέγραψε.

Δυστυχώς δεν ήμουν παρών όταν έγινε το κακό οπότε πρέπει να σας τα περιγράψω με τα λόγια της συζύγου μου.

 

Κανα δυο βδομάδες πριν λοιπόν το Cubot X6 της συζύγου μου έκλεισε από μπαταρία, όταν το άνοιξε την άλλη μέρα το μενού ήταν διαφορετικό και σε επόμενα restart που έκανε η σύζυγος μου της εμφανιζόταν μήνυμα ότι το Android αναβαθμίστηκε.

Δεν έχω ιδέα τι αναβάθμιση ήταν αυτή, δεν είδα ποτέ το μήνυμα οπότε υποθέτω ότι ήταν κάποια αναβάθμιση του λογισμικού.

Αφού έκανε την αναβάθμιση άρχισαν τα προβλήματα, άρχισαν να ανοίγουν άπειρες εφαρμογές ταυτόχρονα, άρχισαν να κατεβαίνουν (downloading) εφαρμογές από μόνες τους, εμφανίστηκαν εικονίδια με γυμνές ασιάτισες στην επιφάνεια αργασίας (αυτό δεν ήταν και τόσο άσχημο :P) και γενικά δεν μπορούσαμε ούτε να κλείσουμε καποια εφαρμογή αλλά ούτε και να χρησιμοποιήσουμε κάποια εφαρμογή που θέλαμε.

Γενικά το τηλέφωνο δεν αποκρίνεται καθόλου και σε μια Vodafone που το πήγε η σύζυγος μου της είπαν ότι αν το rootάρουν μπορεί και να σκάσει (δεν έχω ιδέα τι εννοούσαν όταν είπαν θα σκάσει).

 

Με χίλια ζόρια καταφέρανε στη Vodafon και βγάλανε τις φωτό μας από το τηλέφωνο αλλά τώρα μας έχει μείνει η συσκευή η οποία δεν ξέρουμε αν μπορεί κάπως να χρησιμοποιηθεί ή όχι.

 

Ελπίζω κάποιος από εσάς να γνωρίζει κάτι σχετικά με το θέμα.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας.

Edited by Ketzie
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα σας,

 

Πρόσφατα το τηλέφωνο της γυναίκας μου παρουσίασε ένα πρόβλημα το οποίο θα σας παραθέσω όπως μου το περιέγραψε.

Δυστυχώς δεν ήμουν παρών όταν έγινε το κακό οπότε πρέπει να σας τα περιγράψω με τα λόγια της συζύγου μου.

 

Κανα δυο βδομάδες πριν λοιπόν το Cubot X6 της συζύγου μου έκλεισε από μπαταρία, όταν το άνοιξε την άλλη μέρα το μενού ήταν διαφορετικό και σε επόμενα restart που έκανε η σύζυγος μου της εμφανιζόταν μήνυμα ότι το Android αναβαθμίστηκε.

Δεν έχω ιδέα τι αναβάθμιση ήταν αυτή, δεν είδα ποτέ το μήνυμα οπότε υποθέτω ότι ήταν κάποια αναβάθμιση του λογισμικού.

Αφού έκανε την αναβάθμιση άρχισαν τα προβλήματα, άρχισαν να ανοίγουν άπειρες εφαρμογές ταυτόχρονα, άρχισαν να κατεβαίνουν (downloading) εφαρμογές από μόνες τους, εμφανίστηκαν εικονίδια με γυμνές ασιάτισες στην επιφάνεια αργασίας (αυτό δεν ήταν και τόσο άσχημο :P) και γενικά δεν μπορούσαμε ούτε να κλείσουμε καποια εφαρμογή αλλά ούτε και να χρησιμοποιήσουμε κάποια εφαρμογή που θέλαμε.

Γενικά το τηλέφωνο δεν αποκρίνεται καθόλου και σε μια Vodafone που το πήγε η σύζυγος μου της είπαν ότι αν το rootάρουν μπορεί και να σκάσει (δεν έχω ιδέα τι εννοούσαν όταν είπαν θα σκάσει).

 

Με χίλια ζόρια καταφέρανε στη Vodafon και βγάλανε τις φωτό μας από το τηλέφωνο αλλά τώρα μας έχει μείνει η συσκευή η οποία δεν ξέρουμε αν μπορεί κάπως να χρησιμοποιηθεί ή όχι.

 

Ελπίζω κάποιος από εσάς να γνωρίζει κάτι σχετικά με το θέμα.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας.

 

Καλησπέρα. Είχα τα ίδια συμπτώματα. Πρόκειται προφανώς για ιό και το αντιμετώπισα περνώντας στο κινητό καινούργια ROM. Έβαλα αυτή http://www.needrom.com/download/cubot-x6-stock-rom/ και δεν είχα κανένα πρόβλημα μετά από αυτό. Το κινητό ήταν πάλι σαν καινούργιο. Τώρα για την διαδικασία του update έχει αρκετούς οδηγούς στο internet και είναι σχετικά απλή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα ακι απο μενα....

Εχει πεσει το πιτσιρικα το τηλεφωνο κατω και με πεταει αυτο οταν παω να αλλαξω rom

 

BROM ERROR: S_STORAGE_NOT_MATCH

 

Κανεις καμια ιδεα???

εψαξα ΝΕτ λεει το τηλεφωνο DeAD....:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...