Jump to content

Cubot X6


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασε κανένας το cubot x6 στα 90$ απο antelife?? Πρόκειται για το ιδιο κινητό? Κριμα γιατι δεν το πρόλαβα, το ηθελα για την κοπελα μου..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει εντοπίσει κανείς φαινόμενο force closing στην εφαρμογή του facebook; Είναι το μόνο πρόβλημα που έχω εντοπίσει ως τώρα... Καμιά ιδέα για την αντιμετώπισή του;

“You don't take a photograph, you make it.”

― Ansel Adams

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,τα ιδια και εγω με το Facebook.Moυ εχει σπασει τα νευρα...συνεχεια Force closing.

Καμμια ιδεα για να επιλυθει το προβλημα?Κατα τα αλλα το κινητο δουλευει ρολοι.

Ευχαριστω

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Έχει εντοπίσει κανείς φαινόμενο force closing στην εφαρμογή του facebook; Είναι το μόνο πρόβλημα που έχω εντοπίσει ως τώρα... Καμιά ιδέα για την αντιμετώπισή του;

 

Καλησπερα,τα ιδια και εγω με το Facebook.Moυ εχει σπασει τα νευρα...συνεχεια Force closing.

Καμμια ιδεα για να επιλυθει το προβλημα?Κατα τα αλλα το κινητο δουλευει ρολοι.

Ευχαριστω

Δειτε τα ποστ 767 - 768 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378508&page=52

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα.Ευχαριστω Karthan7.Ελυσα το προβλημα βαζοντας αυτην την εκδοση του fb https://www.dropbox.com/s/yli0w7zxmnabi1u/Facebook_8.0.0.26.24.apk

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.Εχω παραγγήλει και εγω το κινητό απο το tinydeals απο τις 12/5 και το περημένω για να το δοκιμάσω.Ελπίζω να είναι καλό τηλέφωνο και να μήνω ευχαρηστημένος.Οταν το παραλάβω θα γράψω και εγω τις εντυπώσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα τη miui rom απο το needrom, καταπληκτικο intreface παντοτε μου αρεσαν οι miui εκδοσεις, μπορεις να ρυθμισειςτα παντα, ολα δουλευουν προς το παρον ενταξει.

Το μονο αρνητικο η απουσια της ελληνικης γλωσσας στα μενου, ελπιζω σε καποια αναβαθμιση να δουμε ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

@ Diampap:

Βρήκες καμία άκρη με το τηλέφωνο / τον πωλητή...;

Έστειλα 2 φορές email μέσα σε 3 ημέρες.

Στην δεύτερη ενόχληση μου απάντησαν φιλικά και είπαν να τους το στείλω για επισκευή ή αντικατάσταση.

Φυσικά, αυτή η διαδικασία βαρύνει τον κάτοχο (εμένα δηλαδή) με το κόστος του ταχυδρομείου (~5€).

Το κινητό τώρα είναι καθ' οδόν για Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα 2 φορές email μέσα σε 3 ημέρες.

Στην δεύτερη ενόχληση μου απάντησαν φιλικά και είπαν να τους το στείλω για επισκευή ή αντικατάσταση.

Φυσικά, αυτή η διαδικασία βαρύνει τον κάτοχο (εμένα δηλαδή) με το κόστος του ταχυδρομείου (~5€).

Το κινητό τώρα είναι καθ' οδόν για Κίνα.

 

πως το κατάφερες με 5 ευρώ Ελλάδα-Κίνα?

Link to comment
Share on other sites

πως το κατάφερες με 5 ευρώ Ελλάδα-Κίνα?

Τόσο μου ζήτησαν τα ΕΛΤΑ για συστημένο (~3,5€ για απλή αποστολή).

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μου ζήτησαν τα ΕΛΤΑ για συστημένο (~3,5€ για απλή αποστολή).

 

εγώ ενα δέμα 992 γραμμαρίων και πλήρωσα 15 ευρώ...0-1000 γραμμάρια ειναι 15 ευρω, μπράβο παντως αν σου πηραν μονο τόσα..

Link to comment
Share on other sites

εγώ ενα δέμα 992 γραμμαρίων και πλήρωσα 15 ευρώ...0-1000 γραμμάρια ειναι 15 ευρω, μπράβο παντως αν σου πηραν μονο τόσα..

Έστειλα μόνο τη συσκευή - ούτε καν με την θήκη - οπότε μπήκε σε φάκελο προστασίας με επένδυση και ζύγιζε κάτω από 250 γρ.

Link to comment
Share on other sites

*Σημαντική* λεπτομέρεια παιδια: Στέλνετέ τα σε φάκελλο ως επιστολές, και όχι ως δέματα!

Τηλέφωνο μόνο του έτσι πάει όντως με €5-6.

Εγώ έστειλα (επιστροφή) ένα ελαττωματικό tablet μαζί με όλη τη συσκευασία του και μέσα σε έξτρα χαρτόκουτο με bubblewrap για προστασία - υπολογίσιμο όγκο και βάρος συνολικά.

Μου ζήτησαν 30-κάτι ευρώ για να πάει σα δέμα.

Δεν ξέρω πώς μου ήρθε η ιδέα, πήρα έναν απλό, μεγάλο χάρτινο φάκελλο (ούτε καν με επένδυση - το πακέτο που είχα φτιάξει είχε ήδη παραπάνω από αρκετή προστασία!) με 0.50 ευρώ, έβαλα το πακέτο μέσα και ξαναπήγα στο ταχυδρομείο.

Χωρίς να τους πω τίποτα, το πήραν σαν επιστολή(!) -λίγο βαριά και πολύ... πρησμένη βέβαια- και έφυγε συστημένο με 15 ευρώ!!

Link to comment
Share on other sites

Απορία ...

Πώς γίνεται να βγάζει score στο Antutu περί τα 28.000 σε αρχική κατάσταση (εργοστασιακές ρυθμίσεις) και

μετά από εγκατάτσαση εφαρμογών να πέφτει στο 14.000 ?

Είναι λογικό ?

Link to comment
Share on other sites

Απορία ...

Πώς γίνεται να βγάζει score στο Antutu περί τα 28.000 σε αρχική κατάσταση (εργοστασιακές ρυθμίσεις) και

μετά από εγκατάτσαση εφαρμογών να πέφτει στο 14.000 ?

Είναι λογικό ?

 

καθολου λογικο, αποκλησεις υπαρχουν στα benchmark, ποτε δεν βγαζει μια συσκευη το ιδιο αλλα απο 28000 σε 14000 δεν ειναι φυσιολογικο, συνεχιζει να σου βγαζει αυτο το σκορ; η στο εβγαλε μια φορα ;

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια το κάνει . Αν κάνω επαναφορά συστήματος και σβηστούν τα πάντα , επιστρέφω στα 28000 .

Μετα την εγκατάσταση προγραμμάτων , mp3 , photos ... klp αρχίζει να πέφτει στα επίπεδα που περιέγραψα .

Το τεστ το έχω κάνει 3 φορές . Ρομ έχω την μαμά .

 

Το τελευταίο μισάωρο στα 3 τεστ που έκανα πήρα

1ο 14500 μετά έκαν reboot και στο

2ο 22000 μετά απλά επανέλαβα και

3ο 25829 .

 

Η εξοικονόμηση ενέργειας είναι απενεργοποιημένη

Edited by markus13
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες χρήσης της συσκευής νομίζω πως ήρθε η ώρα για τις εντυπώσεις μου...

Πρώτη ματιά: Τελικά δεν είναι και τόσο "γκουμούτσα" όσο νόμιζα. Κρατιέται άνετα στο χέρι, είναι ελαφρύ και έχει καλή αίσθηση. Κατασκευαστικά δέν δρέπει δάφνες ενω ίσως κάποιοι παρατηρήσουν πως η mini usb είναι λίγο "σφιχτή" όταν προσπαθούν να συνδέσουν το καλώδιο.

Πράξη δεύτερη: Antutu στο κινητό με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις. 27780. Καλώς ήρθατε στα hi end smartphones...

Μέρος τρίτο: Φόρτωμα εφαρμογών, multimedia αρχείων, ξανά Antutu... 27460. Καθόλου άσχημα...

Το τηλέφωνο έχει απολαυστική οθόνη, προσωπικά δεν μου φάνηκε ξεθωριασμένη όπως παρατήρησαν κάποιοι φίλοι. Απλά, επειδή οι περισσότερες εταιρίες προσπαθούν να εντυπωσιάσουν εμφανίζουν οθόνες με έντονα χρώματα. Κατι ανάλογο συμβαίνει με τις τηλεοράσεις.

Σε ότι αφορά τους οκτώ πυρήνες; Παίζοντας Nfs Most Wanted, Real Racing 3 και GT Racing 2 το καταευχαριστήθηκα. Απλά απροβληματιστη λειτουργία.

Στην τιμή αυτή το κινητό αξίζει το κάθε σεντ του και ακόμα περισσότερα.

 

Μοναδικό αρνητικό στοιχείο αυτών των πρώτων ημερών συμβίωσης με το cubot x6 το force closing του facebook που λύθηκε με την υπόδειξη του karthan 7 (ευχαριστώ πολύ) με εγκατάσταση προηγούμενης έκδοσης.

Τελικά δέν μετάνιωσα για το πέρασμα απο το επώνυμο Google Nexus στο άγνωστο Cubot. Οι Κινέζοι δίνουν στο Android τη σωστή του διάσταση. Φτηνές και αξιόπιστες συσκευές, βασισμένες σε ένα δωρεάν open source λειτουργικό σύστημα.

Edited by socos72

“You don't take a photograph, you make it.”

― Ansel Adams

Link to comment
Share on other sites

και ο firefox δεν δειχνει να πολυ συμπαθει το X6 μετα απο το Facabook...κρασαρει συνεχως...any ideas?:happy:

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να ρωτησω κατι?Εχτες μου εφυγε απο τα χερια και ευτυχως εκανε ενα μονο μικρο σημαδακι στο πισω μερος εκει που βρισκεται η εγκοπη για να ανοιξουμε το καπακι της μπαταριας.Υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να βρω το πισω καπακι της μπαταριας απο καπου και να το παραγγειλω αν χρειαστει?Και αν ναι,απο που?

Ευχαριστω.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Βρες dealer του X6 στο aliexpress και ρώτα τον γι αυτό που θες . Ισως κάνεις κάτι έτσι .

 

Ευχαριστω...

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ήθελα να ενημερώσω, ότι όποιος έχει αντίστοιχο ή παρόμοιο πρόβλημα με εμένα, μπορεί να το στείλει εντός 15 ημερών, από τη μέρα που το παρέλαβε, σύμφωνα με όσα μου είπε η Elma (υπεύθυνη απαντήσεων στα σχόλια και τα emails στο minideal.net) με τα απαίσια αγγλικά της μέσω skype.Επίσης επειδή ώντας μαθητής, είμαι τελείως αρχάριος στα flash, roms, kernels οπότε αν μπορεί κάποιος θα ήθελα να με βοηθήσει να περάσω MIUI v5.Κανονικά θα έψαχνα online, αλλά μιας και το πείραμα μου στο xperia x10 mini να τρέχει xperia z rom είχε ως αποτέλεσμα boot loop, που αδυνατώ να το διορθώσω γιατί το recovery του είναι μπέρδεμα, θα ήθελα έναν ελληνικό οδηγό ώστε να μην τα θαλασσώσω.Αν έχει κάποιος το χρόνο και μπορεί να το κάνει τον ευχαριστώ πολύ :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να ρωτησω κατι?Εχτες μου εφυγε απο τα χερια και ευτυχως εκανε ενα μονο μικρο σημαδακι στο πισω μερος εκει που βρισκεται η εγκοπη για να ανοιξουμε το καπακι της μπαταριας.Υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να βρω το πισω καπακι της μπαταριας απο καπου και να το παραγγειλω αν χρειαστει?Και αν ναι,απο που?

Ευχαριστω.

 

 

κατι τετοιο θα σου εκανε?

 

http://www.banggood.com/S-line-Silicone-Protective-Case-For-CUBOT-X6-p-923192.html

..where 's my nurse i need some healing....

... i've been paralysed by this lack of feeling...

Link to comment
Share on other sites

 

Κανει φιλε μου αλλα αυτο επρεπε να το βαλω πιο μπροστα!Προτου παθω την ζημια(μη φανταστεις και καμμια σπουδαια ζημια,ουτε φαινεται)απλα ειναι το γιατι!!

Ψαχνω για το μαμα καπακι της μπαταριας.

Οπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ...

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...